Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jun 2021 14:05 #341

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Nemam preppruku za dizajnera, ali ja sam to ovako uradio. Možda pomogne tebe ili nekom drugom.
Od kartona sam napravio maketu prostorije tj. isekao sva četiri zida i spojio ih da obrazuju kvadrat, pravougaonik, zavisi kakve je geometrije prostorije.
U tim kartonskim zidovima sam isekao položaj vrata i prozora, flomasterom obeležio utičnice, prekidače, . . .
Onda sam od kartona napravio nameštaj u razmeri koji sam u tom trenutku posedovao baš za tu prostoriju i krenuo bukvakno da se igram. Kao klinke što imaju one male drvene kućice na sprat i sa potkrovljem sa ormarima, krevetima, . . . od plastike.
Ono, odradio sam nekoliko kombinacija, svaku fotkao telefonom a onda seo da svaku pažljivo pogledam. Još je super ako se još neko uključi pa da i on da neko svoje viđenje rasporeda.
Daleko je jeftinije nego angažovati i platiti nekog a i zabavnije je.
Truba je da nekog platiš za taj posao a da ti kroz nekoliko meseci padne na pamet da sve pretumbaš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Alibunar, valjan

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jun 2021 15:35 #342

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Radio sam isto ovo samo u SketchUp-u.

Ubacio realne boje zidova, parketa, našao skoro isti gotov model garniture za sedenje, TV-a...

Čak sam posle dao majstoru jer sam dimenzije nameštaja od plačastog materijala u mm radio...
Poslednja izmena: 27 jun 2021 15:37 od bili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 28 jun 2021 10:05 #343

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Toni021 napisao/la:
Ima li neko preporuku za ok dizajnera enterijera, trebala bi mi jedna konsultacija oko rasporeda namestaja u dnevnoj sobi, a da ne bude mnogo skupo :troll:

Moze i u privetnu poruku B)

Шаљем пар контаката.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11, Toni021

Kupovina nekretnine - iskustva 28 jun 2021 10:18 #344

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Emanon napisao/la:
Nemam preppruku za dizajnera, ali ja sam to ovako uradio. Možda pomogne tebe ili nekom drugom.
Od kartona sam napravio maketu prostorije tj. isekao sva četiri zida i spojio ih da obrazuju kvadrat, pravougaonik, zavisi kakve je geometrije prostorije.
U tim kartonskim zidovima sam isekao položaj vrata i prozora, flomasterom obeležio utičnice, prekidače, . . .
Onda sam od kartona napravio nameštaj u razmeri koji sam u tom trenutku posedovao baš za tu prostoriju i krenuo bukvakno da se igram. Kao klinke što imaju one male drvene kućice na sprat i sa potkrovljem sa ormarima, krevetima, . . . od plastike.
Ono, odradio sam nekoliko kombinacija, svaku fotkao telefonom a onda seo da svaku pažljivo pogledam. Još je super ako se još neko uključi pa da i on da neko svoje viđenje rasporeda.
Daleko je jeftinije nego angažovati i platiti nekog a i zabavnije je.
Truba je da nekog platiš za taj posao a da ti kroz nekoliko meseci padne na pamet da sve pretumbaš.

И ово је тачно, ко воли.
Ја сам ишао корак даље, сам сам урадио керамику у кухињи и купатилу и сам направио целу кухињу у комбинацији ИКЕА + прерађени елементи (измери се, однесе на услужно сечење и сложи). Нисам мајстор али се не би пуно њих постидело мог хоби извођења.
Само је питање тога колико ко жели да се цима.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 jun 2021 17:00 #345

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Dukelander napisao/la:
Toni021 napisao/la:
Ima li neko preporuku za ok dizajnera enterijera, trebala bi mi jedna konsultacija oko rasporeda namestaja u dnevnoj sobi, a da ne bude mnogo skupo :troll:

Moze i u privetnu poruku B)

Шаљем пар контаката.
Moze i meni!
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 jun 2021 17:57 #346

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Sonja Brstina, iz iskustva odlično. Cena diskutabilno, sta je skupo a sta nije skupo ako ti dobrim savetom, izborom materijala, ustedi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 09 sep 2021 22:30 #347

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Danas je uspešno i konačno završena moja avantura zvana "Kupovina stana u izgradnji", powered by Vlasina Inženjering.

U pitanju je zgrada na adresi Đorđa Rajkovića 22. Stan od 34 kvadratam. Stan sam pogledao na tek izlivenoj ploči, 8. marta. 9. marta sam već potpisivao predugovor. Pregovori i zaključenje predugovora se vode sa vlasnikom firme u sedištu u ulici Branislava Nušića. Pregovori su pristojni, prijatni i konstruktivni. Mogućnost korekcije cene je moguća, ali ne preterano.

Rok za završetak radova je 1. oktobar. Mogućnost preuzimanja ključeva postoji od 1. septembra.

Saradnja sa samom firmom je odlična. Šef gradilišta, majstori, administracija; svi su bili na visini zadatka, spremni za saradnju, sa komunikacijom na najvišem nivou. Naročito bih izdvojio njihovu pravnicu Jelenu. Čitava dokumentacija je bila pripremljena i pojašnjena.

Što se tiče samih radova, i njima sam veoma zadovoljan. Zadovoljan sam pločicama, tarketom, PVC-om. Uz to, svaka sugestija graditeljima je bila uslišena, propraćena savetom i stavom struke.

O svemu bi moglo da se piše satima. U svakom slučaju, prezadovoljan sam saradnjom i izvedenim poslom. Preporučujem kupovinu kod Vlasine. Nadam se da ću biti u mogućnosti da je ponovim.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, ranko su ns, Yokai, mrnjavi, Duja, Brane, sasar, Alibunar, Mikins, valjan, srdjanyo, mel, gremlinka, ZlaJeca, OneLove, Neskov, SportskiPozdrav

Kupovina nekretnine - iskustva 10 sep 2021 07:40 #348

  • zop
  • zop's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Dobro izgleda.
Samo radijatori malo kvare utisak.

Ko je proizvodjac pvc-a, vrata, sanitarija?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 15 sep 2021 07:29 #349

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Da li neko ima ili kupuje nekretninu u Grčkoj? Da razmenimo informacije. Može i PP.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

Kupovina nekretnine - iskustva 18 sep 2021 16:19 #350

  • kroki23
  • kroki23's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Ima li neko predlog kako ubrzati proces u katastru u Novom Sadu?
Uknjizba stana na moje ime traje vec preko godinu dana, koliki je i rok.. Poslat je i podnesak/tuzba katastru jer je prosao rok od godinu dana, i opet nista. Zbog ove stvari ne mogu prodati stan kreditnom kupcu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

Kupovina nekretnine - iskustva 19 sep 2021 20:11 #351

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
200e preko advokata sluzbeniku u katastru. Proslo do sada 105504 puta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns, kroki23

Kupovina nekretnine - iskustva 20 sep 2021 10:33 #352

  • nsns
  • nsns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 35
  • Primljenih Zahvalnica: 39
bili napisao/la:
Da li neko ima ili kupuje nekretninu u Grčkoj? Da razmenimo informacije. Može i PP.

Nemam informacije, ali bi i mene interesovalo. Ako ima interesovanja kod drugih clanova, moze mozda da se otvori tema kupovina nekretnina u inostranstvu, da ne gusimo ovu lokalnu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Kupovina nekretnine - iskustva 20 sep 2021 17:59 #353

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Pre oko dve god. sam se interesovao za Budimpeštu, otvorio novu temu i onda je tema završila ovde...

Uglavnom, upravo sam u procesu kupovine u Grčkoj i kada sve bude gotovo, napisaću opširan izveštaj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, mlata, Djordje Cvarkov, Toni021, nsns

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 08:29 #354

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Pretpostavljam da ti je google vec pomogao, ali hajde da i ja doprinesem.

Bila je na starom b92 forumu korisna tema. Ako se ne varam jedan od ucesnika na temi (Akiro) je aktivan i na novom forumu, a i dalje je u Grckoj veci deo godine. Tema je ova
forum.b92.net/topic/74092-kupovina-stana-na-moru-u-grckoj/

jedna od ucesnica na temi Natasa, Natalija je pisala i i po drugim forumima
www.putovanja.info/forum/forum/topic/169...ine-u-grckoj/?page=1
www.ana.rs/forum/index.php?topic=190941.0
a i na Grckainfo ima par tekstova, jedan i od doticne Natase

Sve ovo vadim iz bookmarks-a, i mene je ovo svojevremeno interesovalo, ali nismo odmakli dalje od planova
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 14:58 #355

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Da, većinu ovog sam čitao. Problem je što se dosta toga menjalo, teme su stare i slabo aktivne.

Idemo polako, korak po korak i svaki dan me sačeka nešto novo, u odnosu na ono što su ljudi pisali kao iskustvo, ali su mi ova pisanja dosta pomogla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 19:15 #356

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Da li moze neko da mi pomogne gde sad treba da idem tj. sta treba da radim:
Kupila sam nekretninu, preko kredita, ceo postupak je zavrsen i upis hipoteke je zavrsen (znam zato sto mi je banka naplatila tu uslugu), ali:
Ja nikad nisam dobila nikakvo resenje ni o cemu.

Ceo postupak sam zavrsila sama, bez advokata, tako da ne znam gde treba da idem sad.
Kod notara smo, pri overi kupoprodajnog ugovora, vec predali dokumentaciju za oslobadjanje apsolutnih prava - ali nikakvo resenje ni o tome nisam dobila.

Da li sad idem u poresku? Gde je poreska? :)
Da li idem u katastar? A gde je katastar? :)
Sta treba da kazem, sta da ponesem?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 19:53 #357

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
"Кукала ти није мајка". Добро си ти ишта... :DCole11 napisao/la:
Da li moze neko da mi pomogne gde sad treba da idem tj. sta treba da radim:
Kupila sam nekretninu, preko kredita, ceo postupak je zavrsen i upis hipoteke je zavrsen (znam zato sto mi je banka naplatila tu uslugu), ali:
Ja nikad nisam dobila nikakvo resenje ni o cemu.

Ceo postupak sam zavrsila sama, bez advokata, tako da ne znam gde treba da idem sad.
Kod notara smo, pri overi kupoprodajnog ugovora, vec predali dokumentaciju za oslobadjanje apsolutnih prava - ali nikakvo resenje ni o tome nisam dobila.

Da li sad idem u poresku? Gde je poreska? :)
Da li idem u katastar? A gde je katastar? :)
Sta treba da kazem, sta da ponesem?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 19:55 #358

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
E, sto bi rekao ciga "Ne moram ja sve da znam" :)
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 20:06 #359

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
Cole11 napisao/la:
E, sto bi rekao ciga "Ne moram ja sve da znam" :)

Онда се плати неко ко зна B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2021 20:36 #360

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Koliko se sećam, notar po službenoj dužnosti šalje u katastar i poresku, ne treba ništa ti da radiš. Pored ovoga imaš godišnji porez koji se plaća gradskoj poreskoj upravi, moraš sama podneti poresku prijavu, vidi na internetu gde im je šalter sala.
Struju sređuješ u Elektrovojvodini, a objedinjenu naplatu u informatici, svuda ti treba kopija ugovora.

Ja bih za svaki slučaj nazvao kancelariju natara, kažeš kod njih ste overili ugovor i zamolio da ti objasne gde, šta i kako...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru