Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Kupovina nekretnine - iskustva 12 avg 2020 14:24 #301

  • pedja82
  • pedja82's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
Za sprat potpuno očekivano, ali mislim da se odgovor odnosio da ukoliko zgrada ima lift. Bez lifta mislim da ne bi bio drugi sprat omiljen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 12 avg 2020 14:51 #302

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
pedja82 napisao/la:
Za sprat potpuno očekivano, ali mislim da se odgovor odnosio da ukoliko zgrada ima lift. Bez lifta mislim da ne bi bio drugi sprat omiljen.
Hoćeš da kažeš da je ljudima previsoko drugi sprat bez lifta? Pa nismo svi penzioneri.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

Kupovina nekretnine - iskustva 18 avg 2020 05:26 #303

  • pedja82
  • pedja82's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
Ne radi se o tome da li smo penzioneri, već komfor i konstantna potreba da se nesto olakša... bilo automatski menjač, bilo ebanking, bilo parking senzori, parking kamere, daljinski upravljači za x/y stvari i slično....
A mislim da je i nedeljna nabavka problem drugi sprat bez lifta naročito ako neko kupuje paket vode i slično...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 18 avg 2020 18:10 #304

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
A s druge strane što si niže buka s ulice je sve jača. Živeo sam na prvom spratu i pobegao glavom bez obzira. Takođe u svim ovim novijim ulicama gde ti zgrada prekoputa na 10 metara, niži spratovi su polumračni i često nemaju dovoljno sunca.
To što ti pričaš je nije potreba za komforom već čista lenjost, i ništa drugo. Ako neko ko nije star ima problem da ponese dve kese dva sprata treba možda da se zapita radi li nešto drugo pogrešno u životu. Govorim kao osoba koja jedva ima 70 kila, teretanu nije video u životu i ima mišiće ko Šilja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj

Kupovina nekretnine - iskustva 16 sep 2020 14:53 #305

  • Sitting Animal
  • Sitting Animal's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Cao svima! Da li ima neko da je kupovao stan iz inostranstva i htio bi da podijeli svoje iskustvo u vezi procesa...
Da li bih ja morala licno da dodjem u NS kod potpisivanja predugovora i na kraju kod ovjere ugovora, dakle minimalno 2x?
Prebacivanje novca iz inostranstva pretpostavljam da ne bi trebao biti problem?!

Inace komunikacija sa investitorima preko mail-a mi ne ide bas dobro, ili uopste ne odgovaraju na mail ili ne zele preko mail-a da kazu cijenu.
Izgleda da samo telefon ili posjeta licno radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 16 sep 2020 15:04 #306

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Da, svi telefonski govore cenu, kao da je tajna.
Mislim da bez dolaska ili ovlašćene osobe nece ići, jer se overe ugovora rade kod notara, ugovor kod advokata..
Mogu ti poslati kontakt jedne advokatske kancelarije, pa nazovi i pitaj. To je najsigurnije. Forum nije relevantan :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sitting Animal

Kupovina nekretnine - iskustva 16 sep 2020 15:07 #307

  • Sitting Animal
  • Sitting Animal's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Hvala, posalji mi molim te kontakt, svakako bi mi trebala preporuka i za to...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 16 sep 2020 18:18 #308

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Das punomocje nekome ovde, tj ovlastis ga da zakljuci ugovor u tvoje ime. To je sve.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 sep 2020 15:36 #309

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Da li zgrade u novogradnji imaju biciklane (zatvoren prostor/sobu po mogucnosti sa nadzorom gde se moze bajs ostaviti)? Ili to zavisi od investitora do investitora?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

Kupovina nekretnine - iskustva 17 sep 2020 16:33 #310

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
zavisi od investitora
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 sep 2020 18:29 #311

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Pise li to u predugovoru?
Da ne ostane samo obecanje a posle da drzim bajs na terasi...
Poslednja izmena: 17 sep 2020 18:31 od Toni021.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 sep 2020 23:00 #312

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
svakako treba da stoji u projektu. U ugovoru ne verujem da stoji, jer to nije nesto za sto mozes upisat vlasnistvo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 sep 2020 17:53 #313

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 610
  • Primljenih Zahvalnica: 2828
anketa-koje-probleme-imaju-vlasnici-novih-stanova-i-na-sta-bi-obratili-paznju-da-ga-ponovo-kupuju

www.gradnja.rs/anketa-koje-probleme-imaj...da-ga-ponovo-kupuju/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 sep 2020 17:46 #314

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 362
  • Primljenih Zahvalnica: 829
Pozdrav svima, imam jos jedno pitanje, kontam opet ima odgovor koji je jednostavan, ali jbga, ne mozemo biti svi akademici.

Vlasnici stana zele da prodaju stan, stan je imao 50 kvadrata, kazem imao zato sto su bili na poslednjem spratu, izbili su u tavan i preuredili tavan iznad u stambeni prostor.
Sad, pocetnih 50m2 je uknjizeno.
Ostatak, tavanski, preuredjeni prostor nije uknjizen - nije ni u procesu legalizacije, na papirima ne postoji.

Da li ovaj tip stana moze da se kupi na kredit?

Ako sam dobro shvatila banka nece dati kredit zato sto procenitelj kad bude dosao konstatovace preuredjeni stambeni prostor koji ako se naknadno legalizuje (iako se kupovina vrsi na 50m2), moze da napravi problem banci u hiptekarnom smislu. Ako sam dobro shvatila.
Sto je logicno.
Ali, da li postoji nacin da se to "zaobidje" na bilo koji nacin?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 sep 2020 19:49 #315

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Bez rizika svakako ne moze. Zavisi i koliki kredit planiras da dignes. Ako kupujes kreditom u ugovor stavis samo 50m2, ostatak stavis knauf da sakrijes uredjeni deo. Nakon sta kupis stan mozes zatrazit legalizaciju, banki to ne bi trebalo smetati jer se dize vrednost nekretnine, ali je pitanje i rizik da li ce ti i biti odobrena legalizacija.
A ako sve prikazes banka svakako nece dati kredit za nesto sto ne postoji u papirima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 sep 2020 20:02 #316

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 362
  • Primljenih Zahvalnica: 829
Ksena napisao/la:
Bez rizika svakako ne moze. Zavisi i koliki kredit planiras da dignes. Ako kupujes kreditom u ugovor stavis samo 50m2, ostatak stavis knauf da sakrijes uredjeni deo. Nakon sta kupis stan mozes zatrazit legalizaciju, banki to ne bi trebalo smetati jer se dize vrednost nekretnine, ali je pitanje i rizik da li ce ti i biti odobrena legalizacija.
A ako sve prikazes banka svakako nece dati kredit za nesto sto ne postoji u papirima.
Razumem da bi "sakrivanje" prostora pomoglo, palo mi je na pamet, ali imaju jedne cele stepenice, koje bi vodile u plafon. :D

Ja koliko sam razumela, problem nastaje ako ja ne placam kredit, onda banka po difoltu uzima stan, ali ja. kao, u slucaju da legalizujem 20m2 od trenutka kupovine do trenutka kad prestanem da placam kredit, postajem vlasnik tog dela stana, dok banka ima pravo samo 50m2 i onda oni nisu 1/1 vlasnici nekretnine. Zato banka nece dozvoliti dizanje kredita samo za uknjizeni deo. Da li bi bilo dovoljno da vlasnik preda dokumentaciju za legalizaciju?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 sep 2020 21:28 #317

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Da dodam malo ulja na vatru.

Da li ste 100% sigurni da se taj dodatak stanu može legalizovati? I koliko će to koštati. Možda ostali vlasnici stanova budu tražili novac za saglasnost. Možda samo jedan neće dati saglasnost ni za kakve pare, a mislim da je potrebno apslolutno svi da daju saglasnost jer je tavan zajedničko vlasništvo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 28 sep 2020 08:42 #318

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 362
  • Primljenih Zahvalnica: 829
bili napisao/la:
Da dodam malo ulja na vatru.

Da li ste 100% sigurni da se taj dodatak stanu može legalizovati? I koliko će to koštati. Možda ostali vlasnici stanova budu tražili novac za saglasnost. Možda samo jedan neće dati saglasnost ni za kakve pare, a mislim da je potrebno apslolutno svi da daju saglasnost jer je tavan zajedničko vlasništvo.

Iskreno, ja bih razmislila o tom stanu i bez te sobe.
Ali razumem da je to komplikovano, tako da odustajem (ne treba vise ni ulja, ni vode i ni vatre :) ).
Hvala!
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 02 okt 2020 08:39 #319

  • srdic dalibor
  • srdic dalibor's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
Ja sam nov na forumu a iato sam se ukljucio na forum radi informacija i svega ostalog.zivimo u inostranstvu i da ti kazem da smo kupili stan u petrovaradinu.investitoe je kordun gradnja.pogledaj malo na sajt.iskustvo je ovakvo.kontaktirao sam ih preko e maila.javili su se odmah,bukvalno za dva sata.dobio sam sve relevantne informacije od cene pa do svega ostalog.sosao sam licno u novi sad kod njih.otisli smo pogledati objekte koje grade u Veterniku cisto da vidim kako to izgleda (to u Veterniku je vec pred useljenjem).detalje sam sa njima dogovorio licno.ja sam imao neke izmene u stanu na sta su pristali.potpisao sam presugovor sa njima i overio kod notara u NS.naravno pre overe angazovao sam svog advokata da mi predugovor proveri.posto je zgrada gde sam kupio stan bila vec ozidana do krova dao sam 50% od cene.sledece jw jos 40% po dogovoru i 10 % na zavrsetku kad dobijemo kljuceve.placanje iskljucivo u dinarima po srednjem kursu narodne banke.obavezno ti je potreban dinarski racun da bi njima prebacili pare na njihov racun.i naravno OBAVEZNO potvrda o poreklu novca ako si iz inostranstva (izvod iz banke gde su podignute devize).ja nisam imao pa su mi napravili problem,pa sam na kraju uplatio iz menjacnice u kojoj sam i promenio novac.u sustini moras licno makar na predugovoru biti.kasnije ja sam dogovorio da cemo izmene preko tel i e maila.ja imam familiju koja ce obilaziti objekat pa ce mi ujedno javljati stanje na gradilistu.i na kraju kod predaje kljuceva moram biti licno.u sustini to je moje iskustvo za sada.ako jos nesto te inzeresuje pitaj ako mogu pomoci cu.
Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 okt 2020 20:43 #320

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Za podizanje kredita je nophodno da zgrada bude zavrsena 80%. Koja je to faza najcesce tj. okvirno sta sve u zgradi bude odradjeno? Primera radi, fasada, moleraj stanova, plocice itd. I neka gruba procena, ako je zgrada tek ozidana (40ak stanova ima) za koliko vremena je realno da dodju do tih 80%, pola godine? Jasno mi je da zavisi od investitora do investitora itd. al neki prosek ako imate predstavu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru