Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Kupovina nekretnine - iskustva 07 okt 2021 14:03 #381

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Cookie napisao/la:
Pa da. "Vojvođanka" je u jednoj od najprometnijih ulica u gradu, a kad kreneš na drugu stranu čekaju te metadonci i pečenjare. Futošku ulicu bih podneo samo da sam u Matijevićevoj vili. :)
Futoska je meni jedna od omiljenih ulica, pogotovo deo kod parka, samo da sad srede bici staze i pesacke i bice jos bolja, barem meni :) Ceo zivot tuda idem i nikada tu nisam imao neke probleme ili incidente B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 07 okt 2021 19:59 #382

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
I ostala bi OK da u nizu vila nisu odjednom dozvolili Vojvodjanku. Nigde veze s vezom.

Sent from my SM-F916B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 08 okt 2021 13:18 #383

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Дозволили су и зграду Нина медије, хотел Президент, Еркерове објекте итд.
Мислим да ће се тај крај полако трансформисати и да ћемо тек видети станоградњу у Футошкој.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 08 okt 2021 13:19 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 12:24 #384

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Ne znam gde pripada ovo pitanje, pa prebacite ako je negde bolje, da li neko ima kontakt od dobrog arhitekte, a da ne kosta suvo zlato?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 14:26 #385

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Spremi suvo zlato :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Aleksejjj

Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 14:46 #386

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Moras platiti, druge nema. Pogotovo jer je to ozbiljan posao...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 14:48 #387

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Zavisi od mnogih faktora, a kao prvi je šta podrazumevaš pod dobar arhitekta?
Na forumu su i arhitekte. Znam dvojicu. Zavisi šta ti treba.
No da se ne bi previše dopisivali ovde, a i da ne pravimo reklamu nekome, najbolje je da se obratim administratorima sajta.

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 16:00 #388

  • zop
  • zop's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Pa koja je okvirno cena projekta pri izgradnji kuce?

Meni ne deluje da je to neka znacajno skupa stavka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 16:02 #389

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Mene izaslo 7.5e po m2 za manji prostor :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj

Kupovina nekretnine - iskustva 25 okt 2021 19:15 #390

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Meni treba pomoc oko resenja enterijera za dva manja stana. Pri cemu su oba u novogradnji i nikakav razmestaj nije opcija, nego treba da se rese dve problematike - jedan stub u kuhinji, i druga stvar ulaz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 08 dec 2021 20:27 #391

  • Goxy78
  • Goxy78's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Dali neko ima neku informaciju o pocetku gradnje kompleksa Knezev Park Galens Invest na bulevaru Jovana Ducica.
Veliki pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 08 dec 2021 20:35 #392

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Goxy78 napisao/la:
Dali neko ima neku informaciju o pocetku gradnje kompleksa Knezev Park Galens Invest na bulevaru Jovana Ducica.
Veliki pozdrav
Već si pitao u drugoj temi. Pozoveš Galens i lepo ih pitaš, niko ti ne može dati tačnije informacije od samog investitora.

Jedino što znam je da će od tog "parka" iz naziva biti par žardinjera u dvorištu :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Otis.Driftwood.Ressurected, Cole11

Kupovina nekretnine - iskustva 08 dec 2021 22:24 #393

  • Goxy78
  • Goxy78's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Hvala puno na odgovoru znam samo da su rasprodali 4 lamele ali nista nema o pocetku gradnje i pitao sam direktno u Galens Invest ali tamo isto nema konkretnog odgovora pa sam mislio da neko tu na forumu nesto zna o tome. Kao sto rekoh na pocetku hvala puno jos jednom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 09 dec 2021 09:36 #394

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Goxy78 napisao/la:
Hvala puno na odgovoru znam samo da su rasprodali 4 lamele ali nista nema o pocetku gradnje i pitao sam direktno u Galens Invest ali tamo isto nema konkretnog odgovora pa sam mislio da neko tu na forumu nesto zna o tome. Kao sto rekoh na pocetku hvala puno jos jednom.

Svaka njima čast ako su prodali 4 lamele a ne znaju ni kad će početi da grade. A bogme svaka čast i ljudima koji tako kupe. Luda kuća :D

Ako ne zameraš što pitam, šta te tačno privuklo kod tog projekta?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 09 dec 2021 10:18 #395

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Goxy78 napisao/la:
Hvala puno na odgovoru znam samo da su rasprodali 4 lamele ali nista nema o pocetku gradnje i pitao sam direktno u Galens Invest ali tamo isto nema konkretnog odgovora pa sam mislio da neko tu na forumu nesto zna o tome. Kao sto rekoh na pocetku hvala puno jos jednom.

Jako mi je tesko da poverujem da su prodali 4 lamele u skoro Veterniku gde jos nisu zaboli asov, info od pre 2 meseca je da nisu ni cenu znali ali ok...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 09 dec 2021 12:49 #396

  • Goxy78
  • Goxy78's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Pozdrav,
Neki moji prijatelji su kupili stan u tom kompleksu to je bilo pre sale ugovor i rekli su im da su prodali lamele A,B,C i da imaju stanove u Lamelama D,E,F samo sto nemaju nikakvu informaciju kada pocinje gradnja po njihovom ( Galens Invest) je negde na prolece ali nema nikakav render ni obavestenje o tome. Izgleda kao miran deo grada nije lose za stanovanje a i cuo sam da su im stanovi dobri ( lepo rasporedjena kvadratura).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 09 dec 2021 12:53 #397

  • Goxy78
  • Goxy78's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Pozdrav,
Cena im je oko 1550€ po kvadratu ali ako se kupi u pre sale sa placanjem odredjene sume onda cena ide i do 1370€ po kvadratu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 08 apr 2022 14:12 #398

  • rsasa
  • rsasa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Da podelim svoja iskustva, možda nekome pomogne.

Stan sam kupio pre 2 godine, zgrada je bila pod krovom kad sam kupio. U mom budžetu (oko 1k po kvadratu) nije bilo mnogo izbora, ni što se tiče lokacije, ni što se tiče izvođača. Nakon što sam obišao nekoliko manjih, koji rade po jednu ili dve zgrade, izbor se sveo na Dijagonalu Espro i projekat u Veterniku, ili Kordun Gradnju i projekat u Žičkoj, Adice. Najveći problem kod manjih projekata je bila veličina parcela koja praktično ne ostavlja mesta za parking. A ako se već mora na periferiju, onda je parking neophodan.

Upoređujući ta dva projekta, zanimljivije mi se učinilo ovo što radi Kordun. Ključna razlika je na krovu, a ja sam uzeo potkrovlje. Kordun je radio i ploču, dok Dijagonala ne. Ostalo je slično, s tim da su mi u Kordunu ostavili izbor da mogu sve unutar stana da menjam. To je bio još jedan bonus. Cena je bila ista za oba, 1100 po kvadratu.

Sam postupak kupovine lagano prošao. Papirologija odlično urađena i nisam imao nikakvih problema. Ja nisam iz NS pa nisam mogao da obilazim gradilište svaki dan, ili nedelje, a to je neophodno. Nadzor i kontrola radnika i majstora je praktično nepostojeća. Tu svako radi šta i kako stigne. Ja sam ipak uz pomoć porodice i prijatelja uspeo da ispratim elektroinstalacije i zidove. To je odrađeno OK, ali sam posle uvideo da postoje problemi i sa elektroinstalacijama. Najveći problem je kod kupatila, gde je i bilo najviše izmena jer mi je ono što oni nude bilo dosta neubedljivo. Zvao sam jednom nedeljno čoveka koji je zadužen za nadzor radova, Bojana. Napominjao svaki put da se u kupatilu ništa ne radi dok se ne dogovorimo za detalje. On me je onda prebacio na majstora koji će to raditi, pa sam i njega zvao bar jednom nedeljno. Čovek me je uveravao da je njegov princip rada da zove vlasnike pre nego počne da radi i sve se dogovara. Računajući da je to istina, nisam ih zvao neko vreme. Da bi onda po jednom slučajnom dolasku u NS svratio da obiđem stan, i video da je kupatilo praktično gotovo. Vodovodne instalacije postavljene i sprema se izlivanje košuljice. To sve ne bi bio problem da su mi prilikom kupovine rekli da nema izmena. Onda ne bi ni kupio. Ali mi je mogućnost menjanja bila veliki plus. Jedva su uspeli da odrade nešto od onoga što sam tražio, ali je suštinski kompletan plan za kupatilo propao.

Stan mi je predat potpuno neočišćen, pun prašine. Nisu čak bile postavljene ni sanitarije. Nije povezan bojler, lavabo, šolja... Sve su to stvari koje sam menjao i kupovao sam, ali sam i platio njihovom majstoru da ih montira. Na reklamacije se reaguje tako što mi ovaj što nadzire radove kaže da je urađeno, a ja opet dođem i vidim da nije. Dakle, ponavljam, nadzor i kontrola ne postoje.

Ja sam stan na kraju lepo sredio ali uz još dosta novca i angažovanje arhitekte. Otklonjena je i rešena gomila problema. Npr, ispravljena završna obrada koja je na pojedinim mestima bila jeziva. Hodnik nije bio ni okrečen. Kutija za instalaciju telekomunikacione infrastrukture je toliko mala da u nju ništa ne može da stane. Kablovi nisu bili pravilno razvučeni kroz bužir. Uglavnom razvučeni koaksijalni ali ne i LAN, a on je potrebniji za optiku. To su sve sitnice, ali sitnice koje umanjuju vrednost projekta, a tako ih je lako rešiti samo da postoji nadzor.

Najveći problem nastaje po useljenju, gde u stan ispod prolazi voda sa moje terase, koja je potpuno otvorena. Nakon što su skinuli pločice i razbili košuljicu, ispostavilo se da uopšte nema hidroizolacije a da je stiropor samo na pola terase, i to tanji nego što treba. Kako sam se onda mesec dana družio sa njihovim majstorima i mogao detaljno da pratim šta se dešava, zaključak je da se tu ne zna ko pije a ko plaća. Svaki dan dolazi druga ekipa, koju niko ne uputi u to šta je urađeno a šta treba. Niko nije došao da proveri radove, ni jednu fazu. Procena kompleksnosti radova je na amaterskom nivou pa sam više puta morao da intervenišem da pošalju više ljudi ili veštije majstore. Više puta su i sami majstori odustajali od radova jer nemaju iskustva. Pa se onda čeka na dolazak druge ekipe. Na moj stan, moje stvari, moj parket, niko ne pazi. Rešavamo jedan problem a pravimo drugi. Sve sam morao sam da štitim. Naravno da sam se žalio više puta ali onda ide prebacivanje krivice sa nadzornika na majstore i obrnuto. Da ne pričam da svaki put mora da se čisti stan za njima jer tu živim, a i radim. To isto nikoga nije briga. A opet ne mogu da ih pošaljem u rodni kraj, zbog komšija ispod kojima problem sa curenjem vode mora da se reši. Na moje prigovore da je i sam problem, kao i gomila drugih, nastao jer nema nadzora, svi iz Korduna kažu da ne može da se stigne da se proprati svaka sitnica jer se mnogo gradi. Tako da hidroizolacija otkrivene terase, koja je ujedno plafon stana ispod, bude sitnica. U zgradi pored je problem bio još veći jer je neko probušio cev za podno grejanje prilikom radova. I to su uvideli tek pošto su se ljudi uselili. E pa gospodo iz Korduna, nemojte biti toliko alavi. Zaposlite još ljudi ili manje gradite pa će biti i manje problema.

U svim zgradama u ovoj ulici postoji i problem kondenzacije kada je hladno. Ja to nisam imao u stanu, ali je on mali i ja uglavnom držim prozore iskipovane, veći deo dana. Takođe, ne sušim veš unutra jer podno grejanje ne isušuje vazduh dovoljno da bi mogao da se suši veš.

Od puno ljudi sam čuo dobre stvari o ovoj firmi. Da grade kvalitetno u tom cenovnom rangu. Ali završni radovi su očajni, i iz prve ruke kažem da ako uzimate stan od njih budete spremni da proveravate svaku fazu gradnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, Brane, RM77, sasar, Alibunar, mlata, valjan, kuzmanovicd, Bicikloman, Cole11, nsns, mileinc

Kupovina nekretnine - iskustva 08 apr 2022 17:24 #399

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jezivo.
Meni je najveca sramota i greska sto su uopste poceli sa praksom kupovine stana pre njene gradnje tj zavrsetka.
Prodaja stanova po meni treba da pocne od momenta kada se komplet zavrsi stan.

SRA MO TNO!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar

Kupovina nekretnine - iskustva 19 maj 2022 13:34 #400

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Pozdrav svima!

Već duže vremena pasivno pratim forum a sada sam odlučio da se aktiviram.
U potrazi sam za stanom. Konkretno izbor je pao na staru gradnju pre svega zbog prostorne organizacije i samog kvaliteta gradnje.

Da li je neko od članova foruma imao iskustva u tsamostalnom raženju stana bez agencije? Kakva su vaša iskustva.
Potragu sam počeo preko agencije ali sam vrlo brzo uvideo da su oni tu samo da bi se ugradili u cenu nekretnine. Apsolutno nikakvu uslugu ne pružaju.
Organizovali smo inicijalni sastanak, gde sam izneo svoje kriterijume i već kod drugog stana sam primetio da ih to apsolutno to ne interesuje već da guraju neke svoje stanove koje izgleda niko neće.
Znam da uzimaju 2,5% od mene, ali sam ubrzo shvatio da i od prodavca uzimaju procenat.
Kod većine stanova koje smo gledali sam shvatio da agent prvi put ulazi u stan i da prvi put vide vlasnika stana.
Takođe, imaju "žvaku" da su cene toliko skočile od prošle nedelje da je sada poslednji momenat da se uzme stan. Eto, od prošle nedelje su cene otišle 10% a do kraja godine će otići 50% i slično.... :storm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru