Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Kupovina nekretnine - iskustva 19 maj 2022 23:52 #401

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ne slažem se da svi stari stanovi imaju bolji kvalitet. Iznimaka uvek ima i kod starih i kod novih stanova. Ali ako ti je samo to kriterij a ne finansije malo se raspitaj oko kvaliteta.
Ako samostalno tražiš staru gradnju, sve za agencije je uglavnom tacno. Ako ih baš želiš izbeći, mogućnosti su sledece:
1.oglasi da trazis na nekoliko oglasnika(halo oglasi, nekretnine rs)
2.prati oglasnike-povremeno se pojavi direktno prodavatelj
3.ako znaš lokaciju, i eventualno zgrade gde bi hteo stan, nalepi u hodnicima zgrada da kupuješ stan i da nisi agencija, ubaci u sanduce.
Dodatno agencija city expert naplaćuje samo od prodavatelja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 09:46 #402

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Pozdrav, uz stan sam kupio i parking mesto u dvoristu zgrade, pa me zanima sta trebam od dokumentacije da imam za njega. Znam da ima razlika u odnosu za garazno mesto jer se ne uknjizava ili tako nesto. Za sad sta imam od papira je kp ugovor u kojem stoji da se uz stan dobija i pravo koriscenja parking mesta u dvoristu zgrade i revers za kljuc od kapije od dvorista.

Da li trebam da imam i neki ugovor zasebno o tome da je parking mesto moje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 10:47 #403

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Hvala na odgovoru!

U suštini, ne bih da generalizujem vezano za kvalitet stare gradnje i nove gradnje. Naravno da je u periodu od 60-tih do početka 90-tih bilo različitih izvora finansiranja stambenih zgrada, kao i namena, pa shodno tome varira i kvalitet.
Generalno, najplodonosniji period u našoj stanogradnji je bio od cca 1975. do 1990.
Ti stanovi su većinom prostraniji, dnevne sobe su 20-25m2.

Osnovni razlog zašto želim da izbegnem agencije je više zbog toga što imam osećaj da ne rade ništa i da veštački dižu cenu stanova.
Pokušaću direktno da nađem stan preko ličnih kontakata, pa koliko god da traje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 11:16 #404

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
ima nekoliko obrazaca:

svaki oglašen stan nije oglašen samo na jednom sajtu.
na različitim sajtovima je često prikrivena po neka informacija kako bi se sakrila tačna lokacija, ali nije uvek ista informacija u puitanju, pa je kombinovanje rešenje.
ali za svaki stan koji se meni svideo, kada sam iskombinovao različite oglasne prostore, uvek sam pomoću fotografije pogleda sa prozora, fasadezgrade, opisa uspevao da utvrdim, ako ne tačan stan, onda svakako zgradu i verikalu približno.
za dalje akcije već si dobio odgovor, mislim da su ljudi pisali više o tome, kucali i na vrata, ostavljali poruke u sanduče... onaj ko hoće da proda stan jedva čeka da mu se neko javi :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 11:43 #405

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Upravo tako!

Jedan isti stan se na različitim stranicama prodaje od tipa 85.000 do 110.000€.

Imao sam iskustvo, gde sam video da agencija želi samo da me opelješi, kada su mi ponudili stan za 115.000€ a identičan takav stan u istoj zgradi sprat ispod je moj drugar kupio za 72.000€. Drugar je kupio stan u septembru a meni u martu nude isti stan 60% skuplje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 14:16 #406

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
mel napisao/la:
ali za svaki stan koji se meni svideo, kada sam iskombinovao različite oglasne prostore, uvek sam pomoću fotografije pogleda sa prozora, fasadezgrade, opisa uspevao da utvrdim, ako ne tačan stan, onda svakako zgradu i verikalu približno.
Upravo sam i ja ovako pronašao stan koji smo kupili. Prepoznao sa slike na oglasu ćoška terase pogled koji mi je bio poznat, i odmah znao da je to to.
Uzeli smo agenciju, ali to je bilo nikakva pomoć. Sem da shvatim da gubimo vreme. Najgore je bilo to što smo draga i ja tačno znali šta hoćemo, ali ovi su nudili nevezano za to šta oni pronađu. Ja kažem, mirnu ulicu hoću, agent zove i kaže imam stan da pogledate, Bulevar Cara Lazara, gde gleda, pa na Bulevar. A šta sam vam ja rekao? Iscrtam im na mapi kvartove koje gledam, i opet evo ima nešto na Detelinari. A šta sam vam rekao gde ne želim?

Lepi oglase po zgradama koje ti se dopadaju, ovde kod mene na Limanu ljudi to često rade, nekad upali...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 20:23 #407

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 69
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Ujak prodaje stan na grbavici, 115 kvadrata, dupleks. Ako nekog interesuje nek se javi privatnom porukom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 21:01 #408

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Čemu toliko pljuvanje po agencijama? Po celom svetu rade istu stvar, žive od toga, i to je sasvim ok. Da nema potrebe za njihovim postojanjem, sve bi se ugasile i ne bi ih bilo na svakom ćošku. Na kraju krajeva, provizija je 2.5%, što obično uključuje savetovanje, sastavljanje ugovora, termin preko reda kod notara i sl. Nekim ljudima je to potrebno, nisu svi pravnici, ne znaju da koriste internet..... Ako baš želite da uštedite tih 2.5%, što je cena jednog kožnog troseda, onda se cimajte. Sa agencijom je brže i za nijansu skuplje.

Inače, nisam agent. Bar 10 forumaša to može da potvrdi:)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Ljube

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 21:17 #409

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Kvelertak Agent. Agent Smith.

Inace, ja bih se slozio sa vecinom, iako nikada nisam radio direktno sa agentom da agenti treba da daju u ponudi ono sto klijenti traze a ne da ih zavitlavaju.
Ako ja trazim stan sa zelenilom i terasom od 12 m2 hocu ne manju terasu. Hocu ono sto trazim, zato i oni treba da sluze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 22:49 #410

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Pa njihovo je da pokušaju. Ako prođe - prođe. Ako mene pitate, u interesu vam je, i kao kupcu, i kao prodavcu, da potpišete ugovor sa što više agencija. To je najbrži i najlakši put do željene nekretnine ili novaca.
Moguće je i zaobići agente, ali to je teži put i postoji verovatnoća da ne budete u potpunosti zadovoljni. A, nekretnina se ne kupuje ili prodaje svaki dan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 20 maj 2022 23:03 #411

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
NS arhitekt napisao/la:
Jedan isti stan se na različitim stranicama prodaje od tipa 85.000 do 110.000€.

Koji je to stan? Pošalji link
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 maj 2022 08:30 #412

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Moji prethodni postovi nisu napisani sa ciljem da ubedim nekog da agencije ne treba da postoje već naprotiv, ukoliko ostvaruju neku zaradu od posredovanja u prodaji stana onda shodno tome treba da pruže neku kvalitetnu uslugu za to.
Preko 50% stanova na njihovim sajtovima zapravo nisu aktuelni. Drugo, ako su prikazane osnove stanova onda su one vrlo loše odrađene, van svakih proporcija, podaci su puni grešaka.
Na primer, tražio sam od jednog prodavca da mi pokaže račun za informatiku pošto mi se stan učinio manjim neog što je navedeno u oglasima, i imam šta da vidim - površina sa računa se razlikuje od oglašene površine za celih 5 kvadrata. Želim samo da napomenem da stan nema balkon!

Iskren da budem, meni je puno da platim 5000€ ukupno (2500€ ja i 2500€ prodavac stana), a zapravo sve plaćam ja, a da ne dobijem nikakvu uslugu, da mi poturaju stanove koje niko neće, delove grada koje ne želim i slično.
Profesionalizam sam uvek spreman da platim, a neopravdano ugrađivnje, bez pružene usluge ne želim da platim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, SportskiPozdrav

Kupovina nekretnine - iskustva 21 maj 2022 08:34 #413

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Cookie napisao/la:
NS arhitekt napisao/la:
Jedan isti stan se na različitim stranicama prodaje od tipa 85.000 do 110.000€.

Koji je to stan? Pošalji link

Ne mogu da ga nađem, pošto je povučen ili prodat. Više ga nema na sajtu agencije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 maj 2022 18:04 #414

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
NS arhitekt napisao/la:
Moji prethodni postovi nisu napisani sa ciljem da ubedim nekog da agencije ne treba da postoje već naprotiv, ukoliko ostvaruju neku zaradu od posredovanja u prodaji stana onda shodno tome treba da pruže neku kvalitetnu uslugu za to.
Preko 50% stanova na njihovim sajtovima zapravo nisu aktuelni. Drugo, ako su prikazane osnove stanova onda su one vrlo loše odrađene, van svakih proporcija, podaci su puni grešaka.
Na primer, tražio sam od jednog prodavca da mi pokaže račun za informatiku pošto mi se stan učinio manjim neog što je navedeno u oglasima, i imam šta da vidim - površina sa računa se razlikuje od oglašene površine za celih 5 kvadrata. Želim samo da napomenem da stan nema balkon!

Iskren da budem, meni je puno da platim 5000€ ukupno (2500€ ja i 2500€ prodavac stana), a zapravo sve plaćam ja, a da ne dobijem nikakvu uslugu, da mi poturaju stanove koje niko neće, delove grada koje ne želim i slično.
Profesionalizam sam uvek spreman da platim, a neopravdano ugrađivnje, bez pružene usluge ne želim da platim.

U kojoj agenciji daješ novac pre gledanja stana?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 maj 2022 20:35 #415

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Cookie napisao/la:
NS arhitekt napisao/la:
Moji prethodni postovi nisu napisani sa ciljem da ubedim nekog da agencije ne treba da postoje već naprotiv, ukoliko ostvaruju neku zaradu od posredovanja u prodaji stana onda shodno tome treba da pruže neku kvalitetnu uslugu za to.
Preko 50% stanova na njihovim sajtovima zapravo nisu aktuelni. Drugo, ako su prikazane osnove stanova onda su one vrlo loše odrađene, van svakih proporcija, podaci su puni grešaka.
Na primer, tražio sam od jednog prodavca da mi pokaže račun za informatiku pošto mi se stan učinio manjim neog što je navedeno u oglasima, i imam šta da vidim - površina sa računa se razlikuje od oglašene površine za celih 5 kvadrata. Želim samo da napomenem da stan nema balkon!

Iskren da budem, meni je puno da platim 5000€ ukupno (2500€ ja i 2500€ prodavac stana), a zapravo sve plaćam ja, a da ne dobijem nikakvu uslugu, da mi poturaju stanove koje niko neće, delove grada koje ne želim i slično.
Profesionalizam sam uvek spreman da platim, a neopravdano ugrađivnje, bez pružene usluge ne želim da platim.

U kojoj agenciji daješ novac pre gledanja stana?

Ne daješ novac ali potpisuješ neku izjavu da nećeš stan koji su gledao preko agencije kupovati bez njihovog posredovanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 maj 2022 21:01 #416

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Pa normalno da to potpisuješ. Najbolje bi bilo da neko potroši svoje vreme, novac, gorivo, i ti se vratiš za pola sata i kupiš taj stan bez posrednika. :lol: Onda bi agenti radili pro bono
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 maj 2022 23:04 #417

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ja koliko znam imas pravo da obavestis agenciju da si nasao kupca bez njih bez ikakvih posledica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 23 maj 2022 08:56 #418

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Ili vodi na "gledanje" stana kuma, taštu, kolegu koji će potpisivati izjave B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 23 maj 2022 22:25 #419

  • NS arhitekt
  • NS arhitekt's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 91
Billy napisao/la:
Ili vodi na "gledanje" stana kuma, taštu, kolegu koji će potpisivati izjave B)

Vodio sam, ali sam se prevario pa sam ja potpisao :angry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 16 jun 2022 17:36 #420

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 1119
Jel to blokirano potpisivanje ugovora za nekretnine?
www.021.rs/story/Info/Srbija/308741/Serv...okadi-zbog-toga.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru