Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 18:09 #221

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Meni su rekli prva polovina sl. godine. Tamo negde mart/april.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 18:44 #222

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Au koliko je to nerealno pričaju. April 2021 a nisu počeli da grade samo kopaju. Mislim F lamela se gradi već pola tako da ispada da će za manje od godinu dana biti gotova plus i D da se završi I onda I C. U predugovoru im je sigurno veći rok.

I interesuje me ono kao da će kompleks biti obezbeđen 24h i to nešto kao u Kraljevom parku što piše. Je l to istina i kako funkcioniše
Poslednja izmena: 14 jan 2020 18:47 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 19:26 #223

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
U ugovoru stoji "Prodavac ce nekretninu predati kupcu u posed po funkcionalnom sistemu kljuc u ruke najkasnije 30 meseci od ishodovanja pravosnazne prijave pocetka izvodjenja radova za navedenu lamelu". Kada je poceo ovaj rok, nemam pojma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 20:14 #224

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Oni su u julu počeli valjda da grade. E sad ne znam kako to ide da li 30 meseci od početka gradnje celog kompleksa ili te zgrade i kako se vec računa. Pošto su eto i za H rekli 30 meseci. Da li se uopšte računa da su počeli C lamelu, tek su počeli da kopaju. A čak i da prekorace ne može se nesto mnogo uraditi kad ne overavaju predugovor
Poslednja izmena: 14 jan 2020 20:15 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 20:22 #225

  • zoran_ns
  • zoran_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 63
Moglo bi se to izgurati na sudu. Stavili su potpis i pecat. Mislim da to nije problem jer ne verujem da ce probiti rok.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 22:19 #226

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Stanje je tako da od početka gradnje određene lamele, rok je 30 meseci. Ne kompleksa, nego lamele koja se tiče stana iz ugovora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 23:32 #227

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
zoran_ns napisao/la:
Moglo bi se to izgurati na sudu. Stavili su potpis i pecat. Mislim da to nije problem jer ne verujem da ce probiti rok.

Potpis i pecat ne znace nista bez overe notara. Njihovi predugovori na sudu na vrede nista, i sto posto sam siguran u ovo sto pricam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 15 jan 2020 00:51 #228

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Sto se tice nekih penala i toga oko kašnjenja to tek ne važi. Čak ne važi ni za prodaju.
Ali za prodaju se možda može izgurati na sudu ne samo pečat i potpis već je njima na račun legao novac ali opet ni malo nije sigurno da se može na sudu dobiti.

Tu je samo rizik da oni mogu da prodaju po više puta stanove. Ali zašto bi to radili onda bi mogli da ugase firmu.
Poslednja izmena: 15 jan 2020 00:52 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 15 jan 2020 00:56 #229

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Kraljev park je na kraju bio 1550e + PDV. Da li zna neko da li je cena porasla kad je već bio izgrađen ili je od početka tako, ondnsno da li će Avenija možda poskupeti pošto je razlika izmedju ta 2 projekta preko 150e po kvadratu. Ili je ta razlika samo zbog lokacije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 15 jan 2020 10:41 #230

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
U KP je cena konstantno rasla, u februaru 2018 meni su nudili 1250-1300eur/m2+pdv.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov

Kupovina nekretnine - iskustva 15 jan 2020 13:01 #231

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Neskov napisao/la:
Kraljev park je na kraju bio 1550e + PDV. Da li zna neko da li je cena porasla kad je već bio izgrađen ili je od početka tako, ondnsno da li će Avenija možda poskupeti pošto je razlika izmedju ta 2 projekta preko 150e po kvadratu. Ili je ta razlika samo zbog lokacije

KP je mogao da se kupi za 1200 plus pdv, i to u srednjoj fazi, a na pocetku vrv i jeftinije. Ali nije za poredjenje trziste nekretnina 2017. i sada. Takodje zavisi i od kvadrature stana, i u Aveniji su veci stanovi jeftiniji.
Opet mislim zavisi kako je naprave, ako bude kao na slici verujem da ce moci da se proda skuplje. Limani su jako voljeni deo grada, ali su stari, a okolo je losa novogradnja iz onih 2000tih godina, sve sto je kvalitetnije plane, poput one Aleksandrove u Krilovoj sto se sad izgradila. Ona ti je bila skuplja od KP u isto vreme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 16 jan 2020 22:41 #232

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Cena u KP je bila 1350+pdv za manje stanove i 1250+pdv za veće stanove. Niža cena je mogla biti jedino u lameli 1 od nekog ko je stan dobio u kompenzaciju. Provereno, znam nekog ko je pazario po ovoj ceni u momentu kada se gradila lamela 1 koja je cela otišla u kompenzaciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 19 jan 2020 17:23 #233

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 362
  • Primljenih Zahvalnica: 829
DEKIMIR napisao/la:
Ima li neko informaciju da neki investitor ima u ponudi u novogradnji garsonjeru manju od 30 kvadrata, širi centar da je u pitanju. Ne znam koliko su trenutno dozvoljene najmanje garsonjere da budu, ali u poslednje vreme ih je baš malo u ponudi
Doža Đerđa 32 - Rapid ima, ali ih zove jednosobni stanovi
www.rapidinvest.rs/stambeno-poslovni-objekat-na-grbavici/
Na sajtu ima i cena
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 19 jan 2020 18:27 #234

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Pa sta bese sa onim sta sam poslala? Ni jedna ne odgovara? Dijagonala espro Cririla i Metodija, Stabilnost Dalmatinska, Bash Podbara, Tg komerc J.Hranilovica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 23 jan 2020 02:26 #235

  • skopicl
  • skopicl's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
"U Srbiji stan, pa i cela zgrada ne mora biti uknjižena, i za takve nekretnine notari neće da overe ugovor. Ako je nekretnina u procesu ozakonjenja i sve je čisto, notari će overiti ugovor i ako nekretnina nije uknjižena. "

Jos jednom, hvala na odgovoru : )

Kazite mi kako se moze neko moze uveriti da je nekretnina u procesu ozakonjenja? Sta jos treba da bude cisto, pa da se neko moze odluciti za kupovinu?

Oprostite ako je ovo malo 'od poncija pilata na ovamo' ali zaista nemam iskustva sa ovim stvarima.

Unapred zahvaljujem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 23 jan 2020 10:26 #236

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
To sve nije baš jednostavno. Proveru bi morao da radi neko ko se baš dobro razume u to, recimo neki advokat. Mada i onda je sve stvar lične procene, neki predmeti ozakonjenja su brzo rešeni, a neki nikad ili skoro neće biti rešeni.

Moja preporuka, na osnovu mog iskustva (pročitati moj post na prvoj strani ove teme, a u međuvremenu je bila još poneka kupo-prodaja) za nekog ko nije odavde da traži isključivo uknjižen stan.

Uvid u katastar se može izvršiti on-line i videti da li je uknjiženo, na koga i da li ima tereta. katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/PublicAccess.aspx
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: skopicl

Kupovina nekretnine - iskustva 26 jan 2020 19:07 #237

  • vladica
  • vladica's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa Euroinvest Novi Sad?
U pitanju je zgrada zgrada u Svetislava Kasapinovica, bas sam bio zagrejan ali onda slucajno videh vlasnika koji izgleda kao bugarski krimos, i crv sumnje se udmah uvukao :/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 jan 2020 20:59 #238

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
vladica napisao/la:
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa Euroinvest Novi Sad?
U pitanju je zgrada zgrada u Svetislava Kasapinovica, bas sam bio zagrejan ali onda slucajno videh vlasnika koji izgleda kao bugarski krimos, i crv sumnje se udmah uvukao :/
A koga si ocekivao, akademika emeritusa ili nekog naucnika sa najcitiranijim radom na SCI listi... vecina su takvi, bude i po neki maskirani profa kome je tatica sve podmazao ali vecina je blagi uzas...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 jan 2020 21:34 #239

  • vladica
  • vladica's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Pa nisam bas ocekivao lanac oko vrata i prsten na svakom drugom prstu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 jan 2020 22:28 #240

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Više zlata oko vrata = manje para :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru