Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 26 avg 2019 18:20 #181

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Ludilo :dry:


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 03 sep 2019 21:57 #182

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
To sto ti trazis 970 e i da bude useljivo do oktobra ne postoji u Novom Sadu ,sem adica.Skoro sam kupio stan pa znam jako dobro kakva je situacija.Mi smo cekali godinu dana na uselenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 04 sep 2019 10:00 #183

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Kako vam se cini ugao Sentandrejskog puta i Partizanske, buduci Galensov manji kompleks? 1100+pdv, u odnosu na trenutne cene, ova njihova nije losa.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 06 sep 2019 17:24 #184

  • Vuletić
  • Vuletić's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Postovanje!

I ja sam sasvim nov po pitanju kupovine stana, planiram da u naredne tri godine se uselim u stan, pa da li moze neko da mi kaze da li je pametno kupiti stan na Petrovaradinu i zbog cega, kao i da li smatrate da ce gradnja u tom delu biti pojavana u narednih recimo 5 godina? Naravno, kvadrat ne bih placao vise od 1100evra...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 07 sep 2019 01:33 #185

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Vuletić napisao/la:
Postovanje!

I ja sam sasvim nov po pitanju kupovine stana, planiram da u naredne tri godine se uselim u stan, pa da li moze neko da mi kaze da li je pametno kupiti stan na Petrovaradinu i zbog cega, kao i da li smatrate da ce gradnja u tom delu biti pojavana u narednih recimo 5 godina? Naravno, kvadrat ne bih placao vise od 1100evra...
Petrovaradin je po meni sada super opcija i da kupujem sada stan ozbiljno bih ga razmatrao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 sep 2019 23:36 #186

  • конструктор
  • конструктор's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Поздрав
Нисам видео тему овде да може да се пита или продискутује о новоградњи конкретно монтажне куће.

Да ли има неко искуства ?
Да ли се добија поврат ПДВ-а ако је прва некретнина ?
Који извођачи и све што је везано за то.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 17:53 #187

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Znači m2 je 1870e ,alal vera... sigurno će pametni ljudi da kupuju stanove ,samo me zanima ako je neko baš, baš jako pametan da li će kupiti stan od 33m2 za 62000e i izdavati ga za 170e????
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 17:56 #188

  • Peka
  • Peka's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 74
Odavno izgleda nisu gledao punudu stanova za izdavanje..

Cene izdavanja novih stanova od 33 m2 ide od 250 do 400 e

Toliko se bar traži u oglasima..Ni ja ne znam ko uzima te stanove u najam

Ko se profesionalno bavi izdavanjem stana na dan uzme i dosta više po stanu

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Poslednja izmena: 10 dec 2019 17:59 od Peka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 20:22 #189

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Ne preteruj, ne idu do 400. Ko za stan od 33m2 dobije 250€ ima puno sreće.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 21:27 #190

  • Peka
  • Peka's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 74
Nije me mrzelo sad da bacim pogled na oglase..Istina nema trenutno nijedan 32 m2 za 400 (a bilo ih je i biće sigurno) nego samo za 350 i to na telepu ..
ali zato ima 5-6 garsonjera od 25-27 m2 sa cenom oko 350 m2
Ja sam napisao da ne znam da li iko iznajmljuje stanove po tim nenormalnim cenama ali da ih ima dosta u oglasima ima

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 22:32 #191

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Pusti oglase, tu se stanovi ne izdaju, ni ne traže. Izdavao sam do pre par meseci jedan svoj stan, dvosoban, 45m2, lux sređen (stvarno lux), sa garažom, za 300€. Ne može više da se dobije. Realno, i to je puno, ali tržište tako diktira.

Ako se pitaš ko uzima stanove po toj ceni.... Bračni par, jedno od njih u inostranstvu, studenti iz inostranstva, ljudi koji odlično zarađuju na crno, a nisu u mogućnosti da uzmu kredit....
Poslednja izmena: 10 dec 2019 22:35 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 22:34 #192

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Izdao komsija preko puta mene u istoj zgradi stan od cca40m2 (jedna spavaca soba) za 300e, bukvalno za dva sata.. mislim da je cekao dva dana da bi ‘ladno dobio 350e.. (Nova Detelinara je u pitanju-novija zgrada) ... cene su otisle haos za izdavanje..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 10 dec 2019 22:41 #193

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Onda sam ja izgleda osisana ovca
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 00:32 #194

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Klon napisao/la:
Znači m2 je 1870e ,alal vera... sigurno će pametni ljudi da kupuju stanove ,samo me zanima ako je neko baš, baš jako pametan da li će kupiti stan od 33m2 za 62000e i izdavati ga za 170e????

Budi siguran da se uvek moze izvuci 6-7% povrata investicije godisnje a ako si vest i mnogo vise, ono sto provereno znam jeste da ako su stanovi blizu centra (napucani) vrlo lako ces izdati stan agencijama koje ce ga pustiti u rent na dan evo ti par primera (pupinova palata 400 eura 28m2, citygradnja (gde ja Pausa u prizemlju) 1,5soban 700 eura). Cifre koje sam ti naveo idu vlasniku a agencije neretko uzmu jos toliko ili manje ali opet unosno za njih obzirom da rentaju po 10-20 stanova, Konkretno Cara Dusana nije bas idelna lokacija za rent na dan i uzimati gars tamo po toj ceni nije bas pametan potez moje misljnje, bolje dodati jos malo blize centru i imati sigurnu investiciju. Ali cifra koju su spomenuo je smesna, to vise ne postoji, novogradnja opremljenja za 170 evra je proslost. Cak i taj gars SC ako ima 26m2 po ceni 1870 ce te izaci 48620 znaci treba da ga rentas za 250 eura da bi imao povrat od 6% ali ako i dobijes 220 a hoces sigurno imaces preko 5% sto je skroz ok.... Generalno ako na forumu ima ljudi koji razmatraju investiranje kroz stanove treba fokus staviti na rent na dan iz razloga sto je vasa investicija tada imuna na fluktiacije vezano za broj stanovnika i stanova, rentom na dan stan rentate turistima domacim i stranim a taj resurs po svemu sudeci je mnogo veci nego rentati nekome na duze staze. Evo malo statistike, na teritoriji Grada Novog Sada u periodu januar – septembar 2018. godine ukupno boravilo 156.686 turista, što, kažu iz TONS, predstavlja porast u odnosu na isti period (januar – septembar) prethodne godine za 8,5%. Prema istom izvoru u periodu januar – septembar 2018. godine (prva tri kvartala u godini) ukupno je ostvareno 336.849 noćenja što predstavlja porast od 23,2%. Na nivou cele Republike, zabeležen je porast noćenja, za navedeni period godine, od 12,9%. Od toga u Novom Sadu domaći turisti su ostvarili 112.459 noćenja (rast za 27,8%), a strani 224.390 (rast za 21,1%). Ima mnogo nocenja a malo hotela, cak i da ima dosta hotela nocenja sa doruckom su skupa (Sheraton 115 eura po osobi). Uopste me ne bi cudilo da garsonjere i mali stanovi u novogradnji u centru naseg grada imaju cenu preko 2500 eura, prakticno kupujete hotelsku sobu koja je 80% mesecno zauzeta, stavite na papir pa cete videti koliko bi takav stan trebao da kosta ako ocekujete 6-7% povrata godisnje.... Evo ja cu baciti na papir i rizikovati da me neko razapne na forumu :) 80% od 30 dana je 24 dana, nocenje neka bude 30 eura to izadje 720 eura, godisnje 8640 eura, uz povrat od 5% godisnje stan bi trebao da se isplati za 20 godina, sto izadje da bi stan trebao da kosta 172800 eura :) naravno bez troskova poreza i opremanja koje su zanemarljivo male za ovu cifru...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 11 dec 2019 00:39 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 01:29 #195

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Ako se neko ovde bavi stan-na-dan rentanjem neka me ispravi, ali mislim da je zauzeće od 24 dana mesečno, na godišnjem nivou, prilično optimistična procena.
Zatim od projektovanog profita treba oduzeti troškove. Zatim treba očekivati i da nikad sita država krene agresivnije u tzv "zavođenje reda".
A konačno, ovaj dramatičan rast noćenja je posledica toga što je Srbija ukinula vize građanima Kine pre par godina. Tako da će turizam ući u stagnaciju, a broj rentijera će još da raste. Npr, izvesni veterinar sa ordinacijom u ulici Matice Srpske privodi kraju renoviranje kuće u neposrednoj blizini, u kojoj sigurno ima 10-ak smeštajnih jedinica.
Cenim da će stanarine ipak krenuti na dole, mesečno zauzeće kod dnevnog izdavanja isto tako, a tada će onaj ko se iskeširao za stan u vreme naduvanosti mehura teško dostići tih 5% povrata godišnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 07:53 #196

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Moja tašta je pre mesec-dva iznajmila stan na novoj detelinari, stan je oko 40m2 a cena 220€.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 09:50 #197

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Moja tašta razmišlja da li je puno da izda namešten 60 m2 u B. Buhe 4 sprat nije zadnji , naravno ima lift , za 150 evrića oni misle da je 120 ok , Neće da me slušaju da traže 200 :mrgreen:
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Poslednja izmena: 11 dec 2019 09:51 od plumber.ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 09:58 #198

  • slobo14
  • slobo14's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 26
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Evo info sa Podbare iz prve ruke. Garsonjera u Episkopa Visariona 200eur 29m2 zgrada iz 2015. i Dvosoban u Bele Njive 220eur 40m2 zgrada iz 2017.
Izdato tako evo skoro vec dve godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 13:19 #199

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Erebus napisao/la:
Ako se neko ovde bavi stan-na-dan rentanjem neka me ispravi, ali mislim da je zauzeće od 24 dana mesečno, na godišnjem nivou, prilično optimistična procena.
Zatim od projektovanog profita treba oduzeti troškove. Zatim treba očekivati i da nikad sita država krene agresivnije u tzv "zavođenje reda".
A konačno, ovaj dramatičan rast noćenja je posledica toga što je Srbija ukinula vize građanima Kine pre par godina. Tako da će turizam ući u stagnaciju, a broj rentijera će još da raste. Npr, izvesni veterinar sa ordinacijom u ulici Matice Srpske privodi kraju renoviranje kuće u neposrednoj blizini, u kojoj sigurno ima 10-ak smeštajnih jedinica.
Cenim da će stanarine ipak krenuti na dole, mesečno zauzeće kod dnevnog izdavanja isto tako, a tada će onaj ko se iskeširao za stan u vreme naduvanosti mehura teško dostići tih 5% povrata godišnje.

U pravu si.
Airbnb ima svoju statistiku namenjenu investitorima koja je dostupna uz registraciju na sajtu airdna.co . Za punu funkcionalnost treba platiti, ali osnovni podaci su dostupni free.
Ako laze koza, rog ne laze, pa pustite te price o duzini, potrosnji i zaradi za kafanu.
Novi Sad trenutno ima 1298(!) aktivnih nekretnina na dan. Zauzetost je od 29%-54%, a bruto prihod 209-400e u zavisnosti od sezone. Dajem dva skreenshota, prvi je od danas, drugi je od 19.11.2018. Vidi se da je broj rentala za godinu dana znacajno porastao, zauzetost pala. Bruto prihod je doduse malo porastao.
Posledica ovolikog broja stanova na airbnb je i doveo do manjka stanova za dugorocni najam.

Poslednja izmena: 11 dec 2019 13:20 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, limanac, mrnjavi, RM77, Blavak, Ljube, valjan, gremlinka, Erebus

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 13:36 #200

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Trenutno izdajem 6 stanova, a izdavanjem se bakćem već 22 godine, tako da mislim da sam prilično pozvan da govorim na ovu temu.

1. Cene najma poslednje 2 god. su neverovatno skočile. Garsonjeru koju sam pre 2 god. izdao za 150, pre 10 meseci sam u roku od sat vremena izdao za 180, a sada bi išla bez problema za 230 do 250. Tako da je glupo porediti cene izdavanja od pre godinu dana i sada. Poznajem mnogo ljudi koji izdaju za mnogo manje para nego što se ovde spominju cifre. I dalje ima garsonjera za 100e na Novoj Detelinari, ima velikih starih stanova za ispod 200,... Samo to nema u oglasima. Dosta ljudi izdaje na sigurno poznatima i proverenima za manje para da ne bi imali brigu i stres.

2. Stan na dan se zaradi više ali ima i posla više. Koliko više se zaradi, moja računica kaže duplo više nego što bi bila kirija. Ni bilizu toliko koliko se ljudi frljaju po medijima, a i ovde. Mnogi su napaljeni medijskim naslovima krenuli u ovo i sad im stan zvrlji prazan. Kod stana na dan jeko mnogo stvari (većini čak i nebitna) utiče na to kolika će biti zauzetost.

3. Ko kaže da je povrat investicije od 5% dobar, ne razume se u ekonomiju, a u NS se realno dobija i manje od 5%. U Nemačkoj se računa da investicija u nekretninu za izdavanje mora da se vrati za 12 god, što bi bilo oko 8,33%. Na primeru iz 1. Kupljena pre dve god 29m2 za 31000 (sa nameštajem), sa svim propratnim troškovima oko 32500. Izdata za 150 u tom trenutku, investicija se vraća za 18 god., 5,55% godišnje. Sada trenutno ta garsonjera vredi oko 45000, da je izdam za 230 vraća se 16 god, što je oko 6.25%

4. Niko ovde ne računa realno troškove, ni kod stan na dan ni kod izdavanja na duže staze. Sigurno ćeš nekad morati okrečiti, nešto popraviti, zameniti neki komad nameštaja...

Izmena: U meduvremenu je imenjak dokumentovao ono o čemu pričam za stan na dan.
Poslednja izmena: 11 dec 2019 13:38 od bili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, RM77, sasar, Blavak, Billy, valjan, gremlinka, Erebus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru