Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 12:28 #141

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
das ivon napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
ja sam 2007 kupio stan na Grbavici i znam da je prosek bio 1100.

Mozda prizemlje, potkrovlje, dupleks ili stara gradnja. Novi stanovi su 2007. bili od 1.500, a garsonjere u najboljim zgradama su isle na 2000.
Koliko me secanje sluzi mozda se pocetkom 2008.popela na 1400 max,ali te 2007.je recimo detelinara bila 850-900 to 100 % .Ne verujem da je grbavica bila duplo skuplja,pocetkom 2008.je grbavica dosla do 1400,i 1500 nikad nisam cuo da je bila do pre 7,8 godina.
Poslednja izmena: 03 mar 2019 12:30 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija, Direktor

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 12:38 #142

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
djaso napisao/la:
das ivon napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
ja sam 2007 kupio stan na Grbavici i znam da je prosek bio 1100.

Mozda prizemlje, potkrovlje, dupleks ili stara gradnja. Novi stanovi su 2007. bili od 1.500, a garsonjere u najboljim zgradama su isle na 2000.
Koliko me secanje sluzi mozda se pocetkom 2008.popela na 1400 max,ali te 2007.je recimo detelinara bila 850-900 to 100 % .Ne verujem da je grbavica bila duplo skuplja,pocetkom 2008.je grbavica dosla do 1400,i 1500 nikad nisam cuo da je bila do pre 7,8 godina.

2007. I 2008. su bile rekordne, pre pada 2009. Veci stanovi su bili jeftiniji, ali nova garsonjera na Grbavica nije mogla da se nadje ispod 1500, kraj 2007., pocetak 2008. Cak je i divlja gradnja na Grbavica, tada imala ogromne cene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 12:47 #143

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
ljudi divni ste, ali ja sam pitala za liman 1, ne za grbavicu , znam i ja koje su cene bile 2007-2008, meni treba liman 1 2003-2004 :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 12:55 #144

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
drazesnaSkorpija napisao/la:
ljudi divni ste, ali ja sam pitala za liman 1, ne za grbavicu , znam i ja koje su cene bile 2007-2008, meni treba liman 1 2003-2004 :)
Problem je sto na limanu 1 osim one dinamikine zgrade koja je napravljena 2001,i jos dve,tri nadogradnje,ja ne znam nijednu novu zgradu da je tamo pravljena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 13:20 #145

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35887
^^ Ko što djaso napisa, tamo nema novogradnje. Jedino se može porediti cena starogradnje. Eventualno se može uzeti u razmatranje širi centar i deo Grbavice koji se naslanjaju na Liman 1 i 2 kao reperi, obzirom da tamo ima novogradnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 13:49 #146

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
vladislava kacanskog gradnja 2004 :), i jos jedno pitanjce posto sam totalni analfabeta po tom pitanju, da li moze da se ugrade kalorimetri tamo gder ih nema, ili je to nedefinisano ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 03 mar 2019 20:31 #147

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
drazesnaSkorpija napisao/la:
vladislava kacanskog gradnja 2004 :), i jos jedno pitanjce posto sam totalni analfabeta po tom pitanju, da li moze da se ugrade kalorimetri tamo gder ih nema, ili je to nedefinisano ?
Ne moze na nivou stana, samo na nivou zgrade, tj podstanice.
Da pravljena je cela Vladislava Kacanskog u to vreme, sve 4 zgrade. Nesto kasnije, cini mi se 2008, je pravljena ona kod TMD-a.
Poslednja izmena: 03 mar 2019 20:35 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Kupovina nekretnine - iskustva 04 mar 2019 10:15 #148

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9042
prizemlje i dupleksi su bili oko 900 evra. Prošo i video na Grbavici tada kad sam kupovao preko dvadeset stanova. U stare zgrade nisam ni zalazio. Tad se po Grbavici jako puno gradilo. Pogledo više stanova u Gogoljevoj Tolstojevoj Puškinovoj Alekse Šantića Danila Kiša Dože Đerđa. Cena je bila ta. Znam dobro kao što znam kolko sam platio stan koji sam kupio. Star 3 godine uknjižen. Ovo je moj zadnji post po temi cene stanova na Grbavici 2007
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 mar 2019 12:36 #149

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Cisto neka bude u temi - U Erkerovoj zgradi na Bul. Oslobodenja (kineski trzni centar), na 6. spratu je cena bila 1100 evra 2007. godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 mar 2019 12:46 #150

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
jiggy napisao/la:
Cisto neka bude u temi - U Erkerovoj zgradi na Bul. Oslobodenja (kineski trzni centar), na 6. spratu je cena bila 1100 evra 2007. godine.
Stan od koliko m2?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 05 mar 2019 07:43 #151

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
37 kvm
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 23 mar 2019 21:41 #152

  • Peka
  • Peka's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 74
Da li znate da li se za povrat PDV-a za prvu nekretninu računa ako onaj koji traži povrat ima nekretninu i inostranstvu?.Konkretno u Crnoj Gori

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Kupovina nekretnine - iskustva 23 mar 2019 21:42 #153

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Peka napisao/la:
Da li znate da li se za povrat PDV-a za prvu nekretninu računa ako onaj koji traži povrat ima nekretninu i inostranstvu?.Konkretno u Crnoj Gori

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Racuna se samo u Srbiji da li se poseduje nekretnina ili ne.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Peka

Kupovina nekretnine - iskustva 01 apr 2019 10:54 #154

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9042
5500 prodatih stanova u NS za godinu dana.

www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=01&nav_id=1524694
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 01:13 #155

  • doktorrr
  • doktorrr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Može li neko od stručnih kolega ili iz vlastitog iskustva da kaže koji pregradni zidovi između susednih stanova su najbolji što se tiče zvučne izolacije? Da li je to puna opeka + po 2cm maltera, ili blok 25cm + po 2cm maltera ili giter blok + po 2 cm maltera. Čini mi se da većina investitora danas radi ovako (ako sam nešto propustio slobodno me dopunite). Pogledao sam dosta skica stanova i raspitivao se kod dosta investitora, ali nisam još naleteo na nekoga ko radi sendvič zid sa kamenom vunom između susednih stanova. Ako neko zna nekoga ko radi, neka navede, mislim da nije reklama, može i u pp, jako me interesuje. Možda bi bila korisna informacija i za mnoge druge koji žele da kupe stan, a bitno im je da ne slušaju rijaliti programe po celi dan iz komšijskih stanova.
Poslednja izmena: 04 apr 2019 01:19 od doktorrr.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 07:23 #156

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ytong pravi posebne blokove baš za tu namenu, ali koliko su dobri ne bih znao.
Ako se dobro sećam, i Knauf je držao neke seminare na tu temu, uz reklamu svojih proizvoda, a bilo je i predavanja na temu distancera, prigušivača, prigušnih lepkova, membrana i sličnog.

Čini mi se da je malo ko od investitora spreman da gubi na kvadraturi da bi bolje zvučno izolovao stanove.
Čak nisam siguran ni koliko njih ugrađuje osnovnu podnu zvučnuizolaciju.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 08:56 #157

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Nisu tu u pitanju samo pregradni zidovi, na prenos zvuka utiče i konstrukcija zgrade, beton pre svega, stubovi, grede... Bilo je o tome reči ovde na forumu samo se ne sećam u kojoj temi.

Evo moj trenutni slučaj, ne čujem komšije pored, ne čujem komšije iznad, ali čujem komšije ispod... Naime u pitanju je poslovni prostor, gde su na podovima pločice, ima malo nameštaja i sve odzvanja... Na svu sreću radno vreme je pristojno i uglavnom tiha delatnost.

Uvek bih gledao da lift nije pored mog stana kao ni komšijsko kupatilo, preferiram spavaće sobe. Ipak povremeni bučni sex je bolji od svakodnevnog pirkanja ili lupanja vrata lifta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 10:40 #158

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
5cm vune
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 12:40 #159

  • doktorrr
  • doktorrr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Naravno da covek ne moze ocekivati potpuni mir i tisinu. Neko je naveo da je i beton provodnik udarnih vibracija. Ja u sustini samo zelim neku barem prosecnu zvucnu izolaciju, a to je da ne cujem kako komsije razgovaraju u susednim stanovima kao sto imam iskustva iz pojedinih zgrada ili recimo njihov tv. Malo citam po forumima pa sam nasao da je standard za pregradne zidove Rw50 db. Sad me interesuje kakvi pregradni zidovi od sve tri kombinacije koje sam naveo u gornjem postu mogu najpribliznije drzati taj standard.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 16:03 #160

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Onda cela puna opeka, tj. popreko a ne uzduž. Plus gips i lepak, mreza umesto maltera.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru