Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 16:11 #161

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ursa ima program a secam se da ima i sajtova za proračun zvučne izolacije
www.ursa.rs/softver-akustika

Iz mog iskustva, sto dalje od šupljeg. Vazduh provodi zvuk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 04 apr 2019 19:46 #162

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
25 cm debljine od pune cigle su pregradni zidovi u zgradama Emerald Hilla, mislim da je to najbolje što se trenutno nudi u našem gradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 05 apr 2019 07:12 #163

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
25cm su pregradni zidovi u samom stanu ili između stanova?
Pitam jer je 25cm neki nužni minimum između dve stambene jedinice a ne neki luksuz.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 05 apr 2019 13:08 #164

  • doktorrr
  • doktorrr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Bravo za Emerald! Neko je pominjao i da Vlasina gradi pregradne zidove od pune opeke. Ako neko moze da potvrdi bilo bi OK. Grozno je koliko smo postali fleksibilni kada kupujemo stanove da cak pristajemo i na najnizi minimum. Neko gore rece da je 25cm neki minimum pregradnih zidova, a mi na prste ruke mozemo prebrojati investitore koji i taj minimum zadovoljavaju, a gradi se na sve strane u NS. Bio sam kod nekih investitora koji me uveravaju da je giter blok plus malter sasvim dovoljna zvucna izolacija izmedju stanova. Licno, uvek bih kupio manju povrsinu a kvalitetno gradjenu, vec za koji kvadrat vise da zalim celi zivot za milion mana koje ima stan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 15 apr 2019 12:45 #165

  • meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Mislim da puna opeka pomaze ali delimicno ...
Evo mog slucaja. Stan od 55 m2, raspored ide : dnevna soba, pa kroz hodnik dve spavace sobe pored dnevne u nizu. sto znaci bocne komsije imam preko dnevne sobe i to kuhinje, i preko druge spavace sobe.
1) Spavaca soba se granici kao sto sam rekao sa komsijom i kada on prica (ne mnogo glasno) opet te remeti da ne mozes da spavas. Zid je od giter bloka. Tu bi opeka svakako pomogla.
2) Slucaj dnevne sobe, sinoc je bila sedeljka vise ljudi, glasan razgovor i smejanje bez muzike ali ne u stanu pored sa kojim se granicim kuhinjom, vec stan iznad tog komsijskog, znaci dijagonalno a ne pored... Buka ne samo da se cuje u dnevnoj nego se prostire preko njihovog poda i konstrukcije a preko mog plafona kroz dnevnu hodnik i po spavacim sobama... Bukvalno imas osecaj da pricaju oni iznad tebe ali malo priguseno. Tu je potrebna izolacija poda.

@bili je upravo to pojasnio, ova moja zgrada je skeletni sistem gradnje od betonskih ploca i nema podne izolacije a tek bocne :) :) :)
Mislim da ste se uhvatili za zid od opeke a to ne znaci da ce vam resiti problem sa komsijama koji su dijagonalno, ispod i iznad vas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 apr 2019 12:26 #166

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
AQU blok 25 što stavlja Graviton u Mičurinovoj je dobro rešenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 16 maj 2019 22:58 #167

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Aku blok je svakako odlicno resenje. Jedinica mere za zvuk je dB. Aku blok ima 54dB sta je odlican rezultat. Svakako uvek pitajte na koliko dB je atestiran zvuk izmedju stanova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 22 maj 2019 13:44 #168

  • meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Ksena napisao/la:
Aku blok je svakako odlicno resenje. Jedinica mere za zvuk je dB. Aku blok ima 54dB sta je odlican rezultat. Svakako uvek pitajte na koliko dB je atestiran zvuk izmedju stanova.
Ne dovodite ljude u zabludu.. Sta znaci odlicno resenje? Po cemu vi to zakljucujete? Odlicno resenje je gospodine/gospodjo sendvic zid gde je izmedju izolacija.
Sto se tice tog klima bloka Aku, licno sam zvao kompaniju Zorka Opeka, vise je udarena jaka cena kao da kupujete nesto dobro nego sto stvarno opravdava kvalitet. Zvuk se ne siri samo tako izmedju stanova. Kako objasnjavate da neko ko je dijagonalno od vas se cuje? Kakve to veze ima sa opekom? Buka je neresiv problem ako zelite stan u zgradi. Samo sendvic zidovi, dobra podna izolacija mogu umanjiti tu buku u svakom slucaju uvek zavisite od toga kakve imate komsije.
Poslednja izmena: 22 maj 2019 13:50 od meraklija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 08:08 #169

  • knyazs
  • knyazs's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Pozdrav za sve na forumu!

Odavno mi se po glavi mota ideja da na Fruškoj Gori imam vikendicu a sad sam i u mogućnosti da to ostvarim. pa me zanimaju vaša iskustva oko toga:
- gde je najbolji odnos cene i okoline (pogled, buka, zelenilo, daljina komšija, blizina infrastrukture,... i najvažnije blizina NS) i
- da li je bolje kupiti već izgrađenu vikendicu ili uzeti zemljište i napraviti recimo montažni objekat?

Unapred hvala,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 08:41 #170

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Za "cenu i okolinu" moraš sam da obidješ više sela i lokacija dovoljno blizu NS.
Kreneš nap. od Čortanovaca pa redom po Fruškoj gori, slikaš vikendice i okolinu.

Drugo, nema potrebe ništa graditi, jer su cene vikendica dosta niske, a izbor veliki.
Prvo odredi na mapi teritoriju, pa lagano kreni u obilazak prvo po raznim oglasima.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 11:33 #171

  • knyazs
  • knyazs's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Razmišljam o nečemu malo "bliže" NS i sa dobrim pogledom na Dunav i NS, nešto što bi se eventualno moglo izdavati strancima neko vreme tokom godine. Da li bi to bili Kamenica, Ledinci,...?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 15:13 #172

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Sa pogledom na NS je pre kuća nego vikendica, još i za izdavanje.

Sve zavisi koliko si para planirao da odvojiš za takvu kupovinu.

Da li si našao nešto interesantno u oglasima na internetu?
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 15:23 #173

  • MSP
  • MSP's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Iako se slažem da je ponuda gotovih vikendica možda široka, ja ipak planiram gradnju (jer sam jako vezan za lokaciju, mislim da objektvno nema bolje - imam strujanje svezeg vazduha direktno sa Venca, a sve to na 10 km od centra NS, a postoji i autobuska linija i asflat do placa - sto mi je najvaznije). U perspektivi bih se tamo i preselio jer mi sve teže pada život u ovako urbanistički unakaženom gradu.
Trenutno sam u fazi izrade PGD i polako prikupljam informacije o potencijalnim izvođačima.
Ako postoje neke preporuke za dobre majstore kojima ovo nije "sitan" posao, budite slobodni da mi to prenesete ovde :))
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 16:17 #174

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Lokacija je naravno najbitnija, a sve ostalo može da se izgradi.

Odmah gradi kao da ćeš se tu preseliti, jer je to blizu centra NS.

Ja sam pre 4god tražio vikendicu, ali sam se preselio na Frušku.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: MSP

Re:RE: Kupovina nekretnine - iskustva 30 maj 2019 21:32 #175

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
MSP napisao/la:
Iako se slažem da je ponuda gotovih vikendica možda široka, ja ipak planiram gradnju (jer sam jako vezan za lokaciju, mislim da objektvno nema bolje - imam strujanje svezeg vazduha direktno sa Venca, a sve to na 10 km od centra NS, a postoji i autobuska linija i asflat do placa - sto mi je najvaznije). U perspektivi bih se tamo i preselio jer mi sve teže pada život u ovako urbanistički unakaženom gradu.
Trenutno sam u fazi izrade PGD i polako prikupljam informacije o potencijalnim izvođačima.
Ako postoje neke preporuke za dobre majstore kojima ovo nije "sitan" posao, budite slobodni da mi to prenesete ovde :))
Ja sam sarađivao sa Vizura Backa Palanka. Odlična ekipa
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: MSP

Kupovina nekretnine - iskustva 03 avg 2019 19:12 #176

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Zašto rastu cene nekretnina u Novom Sadu?

Tržište nekretnina u Novom Sadu se razvija sve većom dinamikom.Tokom poslednjih nekoliko godina cene kvadrata ne prestaju da rastu. S obzirom na tražnju, ali i jeftine stambene kredite, sva je prilika da se ovakva situacija neće menjati u skorije vreme.


www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/zas...om-sadu_1037053.html
Poslednja izmena: 03 avg 2019 19:13 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Kupovina nekretnine - iskustva 25 avg 2019 16:58 #177

  • Lavi
  • Lavi's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Pozdrav ljudi,

zanima me da li neko zna neke objekte u gradu sa cenom kvadrata do 970e, naravno novogradnja? Do sada sam samo video one na Adicama (Dijagonala, sad vidim ima Erker i Telepska Dolina) sad iako mi 2 bliskih prijatelja zivi u tim stanovima i licno su zadovoljni (oboje s Dijagonalom) ja bih ako je moguce izbegao Adice.

U 2 polovini septembra i ja i jos jedan kolega planiramo da udjemo u proces za uzimanje stana i licno nas zanimaju i druge lokacije u gradu (sem Klise). Naravno trebalo bi da su zavrseni ili maksimalno da budu useljivi do kraja Oktobra, a ne u izgradnji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 avg 2019 22:32 #178

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Možda proveriti sa investitorima koji grade u Petrovaradinu, kraj oko Okrugićeve i Zlatarićeve, na mapi gradilišta postoje podaci i lako se može snaći :)

www.nsbuild.rs/mapa/gradjevinska-mapa
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 avg 2019 22:52 #179

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
limanac napisao/la:
^^ Možda proveriti sa investitorima koji grade u Petrovaradinu, kraj oko Okrugićeve i Zlatarićeve, na mapi gradilišta postoje podaci i lako se može snaći :)

www.nsbuild.rs/mapa/gradjevinska-mapa
Slazem se. Petrovaradin je dosta blizu centru grada, a cene su pristupacnije nego negde sa Backe strane. Mislim da je u ovom trenutku dobra opcija kupiti stan u Petrovaradinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 25 avg 2019 22:56 #180

  • Lavi
  • Lavi's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Na Petrovaradinu ide od 1050e + kvadrat (najjeftiniji u zgradi koju ne bih preporucio) pa RAZ recimo ide cak do 1200e. Nije bas jeftin kao nekada, secam se da je pre par godina bilo 800e ali tad se nije razmisljalo o stanu. :unsure:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru