Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 17:21 #201

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
Dakle imamo 2 bilija i obojica su rentijeri :lol:

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 dec 2019 19:27 #202

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
bili napisao/la:
Trenutno izdajem 6 stanova, a izdavanjem se bakćem već 22 godine, tako da mislim da sam prilično pozvan da govorim na ovu temu.

1. Cene najma poslednje 2 god. su neverovatno skočile. Garsonjeru koju sam pre 2 god. izdao za 150, pre 10 meseci sam u roku od sat vremena izdao za 180, a sada bi išla bez problema za 230 do 250. Tako da je glupo porediti cene izdavanja od pre godinu dana i sada. Poznajem mnogo ljudi koji izdaju za mnogo manje para nego što se ovde spominju cifre. I dalje ima garsonjera za 100e na Novoj Detelinari, ima velikih starih stanova za ispod 200,... Samo to nema u oglasima. Dosta ljudi izdaje na sigurno poznatima i proverenima za manje para da ne bi imali brigu i stres.

2. Stan na dan se zaradi više ali ima i posla više. Koliko više se zaradi, moja računica kaže duplo više nego što bi bila kirija. Ni bilizu toliko koliko se ljudi frljaju po medijima, a i ovde. Mnogi su napaljeni medijskim naslovima krenuli u ovo i sad im stan zvrlji prazan. Kod stana na dan jeko mnogo stvari (većini čak i nebitna) utiče na to kolika će biti zauzetost.

3. Ko kaže da je povrat investicije od 5% dobar, ne razume se u ekonomiju, a u NS se realno dobija i manje od 5%. U Nemačkoj se računa da investicija u nekretninu za izdavanje mora da se vrati za 12 god, što bi bilo oko 8,33%. Na primeru iz 1. Kupljena pre dve god 29m2 za 31000 (sa nameštajem), sa svim propratnim troškovima oko 32500. Izdata za 150 u tom trenutku, investicija se vraća za 18 god., 5,55% godišnje. Sada trenutno ta garsonjera vredi oko 45000, da je izdam za 230 vraća se 16 god, što je oko 6.25%

4. Niko ovde ne računa realno troškove, ni kod stan na dan ni kod izdavanja na duže staze. Sigurno ćeš nekad morati okrečiti, nešto popraviti, zameniti neki komad nameštaja...

Izmena: U meduvremenu je imenjak dokumentovao ono o čemu pričam za stan na dan.

Slazem se sa svime sto si napisao, takodje se i ja bavim rentom osetno manje godina nego ti ali sa vise nekretnina tako da mislim da mogu i ja biti donekle kompetentan, moja kalkulacija je vazila za top lokacije, lux zgrade i napucane stanove, statistika koju je Billy prikazao je upravo to statistika, gde su mahom stanovi koji su sve samo nisu ovo sto sam spomenuo, i tu se slazem, kada imas babin stan blizu centra pa ga kao sredis i rentas imaces ono sto pokazuju dijagrami, ja sam govorio o drugim stanovima koji su statisticka greska u nasem gradu... ali dobro ocekivao sam reakciju dosta stvari nisam spomenuo koje ti jesi, samo sam hteo da ukazem na cinjenicu da se pojavljuje potpuno nova kategorija stanova koji su veoma pozeljni za rent na dan (centar centra i lux novogradnja) gde se drugim nacinom tesko i moze vratiti investicija za manje od 20 godina osim rentom na dan... Imate dve garsonjere, na bul. Evrope i Trgu galerija, obe su iste kvadrature istog kvaliteta iste opreme, jedna je 35% zauzeta druga 90% o tome pricam...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 dec 2019 13:05 #203

  • Dule89
  • Dule89's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Pozdrav svima!

U Bačkoj ulici postoje dve identične zgrade koje je gradio IPON 202 gradnja (slike u prilogu). Da li možete da mi preporučte neke aktuelne projekte (da su u izgradnji) koji su slični tome? :rofl:

www.ipongradnja.com/backa-17/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 dec 2019 22:12 #204

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Dule89 napisao/la:
Pozdrav svima!

U Bačkoj ulici postoje dve identične zgrade koje je gradio IPON 202 gradnja (slike u prilogu). Da li možete da mi preporučte neke aktuelne projekte (da su u izgradnji) koji su slični tome? :rofl:

www.ipongradnja.com/backa-17/
Ne razumem? Vazan Vam je spoljasni izgled zgrade, a ne unutrasnji raspored, energetski razred, cena lokacija i slicno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 dec 2019 23:31 #205

  • Dule89
  • Dule89's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Vidim da je u ponudi dosta stanova. Koja je cena kvadrata?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 17 dec 2019 23:56 #206

  • Dule89
  • Dule89's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Realno, takav izgled zgrade sa sobom nosi i unutrašnji raspored i energetski razred i cenu (dok lokaciju i ne mora već ona može biti i na nekom udaljenom delu telepa...). Tražim stan u manjoj zgradi (do tri sprata), kvadrature između 73 i 81 (troiposoban ili pak četvorosoban), sa CG (+ kalorimetar) ili uz grejanje na gas sa sopstvenim kotlom. Što se tiče lokacije, to mi je na poslednjem mestu..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 18 dec 2019 11:21 #207

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Dule89 napisao/la:
Realno, takav izgled zgrade sa sobom nosi i unutrašnji raspored i energetski razred i cenu (dok lokaciju i ne mora već ona može biti i na nekom udaljenom delu telepa...). Tražim stan u manjoj zgradi (do tri sprata), kvadrature između 73 i 81 (troiposoban ili pak četvorosoban), sa CG (+ kalorimetar) ili uz grejanje na gas sa sopstvenim kotlom. Što se tiče lokacije, to mi je na poslednjem mestu..

Kod stana su ti bitne tri stvari:

1. lokacija
2. lokacija
3. lokacija

:) šalim se malo, kvadratura koju tražiš ćeš relativno lako naći u ovoj ludnici od ponude i potražnje, četvorosoban i trosoban preko 80 m2 duže čeka na kupce nego ovi manji, ali gledaj da lokacija bude pristojna da tebi budu bliži bitni sadržaji u gradu da si lako povezan sa gradom i da tvoj stan uvek ima neku vrednost tj. da je imun i na eventualnu smanjenu potražnju u budućem periodu ako se odlučiš na prodaju... Srećna potraga sada ima stvarno lepih i dobrih zgrada, svakako obiđi investitore popričaj sa njima šta planiraju u narednom periodu...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 18 dec 2019 11:58 #208

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Redosled odbojnosti:

1. Ružnoća
2. Naspramni zidovi na rukohvat
3. Akustička transparentnost
4. Seoska spratnost
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 18 dec 2019 18:41 #209

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Cookie napisao/la:
Ne preteruj, ne idu do 400. Ko za stan od 33m2 dobije 250€ ima puno sreće.
Šafarikova, garsonjera 27m2 250€.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 03 jan 2020 02:49 #210

  • skopicl
  • skopicl's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Moze li netko da mi objasni (zivim u inostranstvu) kada procitam u oglasu: Useljivo, uknjizeno i (samo) Useljivo.

Ako neko kupi (samo) useljivo, na kome ostaje da nekretninu uknjizi?

Kako je to uopce moguce, (kao sto rekoh, zivim u inostranstvu gde kupoprodajni ugovor ukljucuje uknjizenu parcelu, potvrdu o postojanju pravnog tereta nad imovinom, itd.) tako da mi je ovo malo cudno : )
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 11 jan 2020 13:28 #211

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Jel imaju resenje za novi projekat? Ne znam ko je investitor. Bas volim tu lokaciju, meni se svidja Avenija jer izlazi na Cara Dusana, tu si i na grbavici i na limanu prakticno. Ako je nesto bas bas blizu zanima me[/quote]

Nemoj 2 puta reci ovde da ti se svidja nešto oko avenije :).

Ako hoćeš blizu imaš 3,4 zgrade na ulazu u Bulevar Patrijarha Pavla. Neke od njih su skroz završene ne znam ni da li ima slobodnih stanova, zavisi od kvadrature koju gledaš uglavnom kad se skroz izgrade ostaju samo najveći stanovi.
Ali po mom mišljenju Avenija je bolja lokacija, to je na samom ulazu kod služenja ili odmah kod služenja, skoro nijedna nema obezbeđena parking mesta. A tamo ni sad ne može da se parkira plus Avenija kad se izgradi
Poslednja izmena: 11 jan 2020 13:33 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 18:02 #212

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Ima li neko informaciju da neki investitor ima u ponudi u novogradnji garsonjeru manju od 30 kvadrata, širi centar da je u pitanju. Ne znam koliko su trenutno dozvoljene najmanje garsonjere da budu, ali u poslednje vreme ih je baš malo u ponudi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 18:29 #213

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
DEKIMIR napisao/la:
Ima li neko informaciju da neki investitor ima u ponudi u novogradnji garsonjeru manju od 30 kvadrata, širi centar da je u pitanju. Ne znam koliko su trenutno dozvoljene najmanje garsonjere da budu, ali u poslednje vreme ih je baš malo u ponudi
Onaj novajlija u Safarikovoj je imao mislim da se zove Linea invest, ne znam da li je prodao mada je to uzi centar. Kruzi ta prica o minimalnoj kvadraturi da vise nece moci ispod neke cifre, ali lamela 1 Bloka D je imala stan od 25 zarez nešto i 26,06m2, (Laguna ima i ispod 25m2) takodje i Slavijacoop ce imati neku od 26 u C.Dusana, mislim da mogu da imaju oko 26m2 jos uvek. Ima ta racunica koliko mora da bude prosecna povrsina stana i mislim da ona varira od dela do dela grada, a posto se veliki stanovi ne prodaju tako lako i brzo kao mali onda mi se cini da izbegavaju te male garsonjere jer ona povlaci vecu kvadraturu u nekoj drugoj stambenoj jedinici i parking mesto, da li je prosek 50-60m2 znace neko strucniji na forumu... U svakom slucaju mislim da ce biti sve manje tih malih stanova na dobrim lokacijama. Cak i ako bude one idu odmah za kompenzaciju. Poceo sam da pratim malo situaciju u Beogradu, postoje zgrade gde uopste vise nema garsonjera i jednosobnih, i prilikom kupovine se potpisuje ugovor da nema rentiranja stana, da li imaju pravo na to ili ne nemam pojma prenosim ono sto sam video i cuo...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 20:05 #214

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Ispod 30 kvadrata teško da se nadje bas zato sto to povlači da drugi stan bude veće kvadrature I jos ako bi na svako spratu bilo isto onda bi imao mnogo tih stanova ispod 30. Eventualno ovi sto prave manji broj stanova pa im ispadne i jedan, dva takva stana. Ali imaš npr 31, 32 kvadrata, a gde je 28 tu je i 30 pa tako onda i 32 :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 20:53 #215

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
DEKIMIR napisao/la:
Ima li neko informaciju da neki investitor ima u ponudi u novogradnji garsonjeru manju od 30 kvadrata, širi centar da je u pitanju. Ne znam koliko su trenutno dozvoljene najmanje garsonjere da budu, ali u poslednje vreme ih je baš malo u ponudi
Prvo sto mi pada na pamet, imas Dijagonala espro u Cirila i Metodija, blizu kruznog (Avenija Garden),ima od 25,12m2 i 27,48m2, imas i na Podbari kod Bash gradnje, 27m2, imas i u Dalmatinskoj 31 Stabilnost od 27m2.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 20:55 #216

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ksena napisao/la:
DEKIMIR napisao/la:
Ima li neko informaciju da neki investitor ima u ponudi u novogradnji garsonjeru manju od 30 kvadrata, širi centar da je u pitanju. Ne znam koliko su trenutno dozvoljene najmanje garsonjere da budu, ali u poslednje vreme ih je baš malo u ponudi
Prvo sto mi pada na pamet, imas Dijagonala espro u Cirila i Metodija, blizu kruznog (Avenija Garden),ima od 25,12m2 i 27,48m2, imas i na Podbari kod Bash gradnje, 27m2, imas i u Dalmatinskoj 31 Stabilnost od 27m2.
Setih se, mislim da ima nesto i kod Tg komerc u J.Hranilovica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 21:16 #217

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Pre 10-12 godina je donet propis da ne mogu biti stambene jedinice manje od 24 m2, ne znam tačno kad i koji je to propis, a ne znam ni da li se odnosi na uknjižbu ili dozvolu za gradnju, ko ni da li i dalje važi i da li je možda menjan.

Tada sam kupio garsonjeru u izgradnji 23.95 m2 po projektu, ali rekoše mi da neće biti problem jer katastar zaokružuje na bliži ceo broj, u mom slučaju 24. I zaista je kad je došao red nauknjižbu uisana kao 24 m2.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 13 jan 2020 21:24 #218

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
skopicl napisao/la:
Moze li netko da mi objasni (zivim u inostranstvu) kada procitam u oglasu: Useljivo, uknjizeno i (samo) Useljivo.

Ako neko kupi (samo) useljivo, na kome ostaje da nekretninu uknjizi?

Kako je to uopce moguce, (kao sto rekoh, zivim u inostranstvu gde kupoprodajni ugovor ukljucuje uknjizenu parcelu, potvrdu o postojanju pravnog tereta nad imovinom, itd.) tako da mi je ovo malo cudno : )

U Srbiji stan, pa i cela zgrada ne mora biti uknjižena, i za takve nekretnine notari neće da overe ugovor. Ako je nekretnina u procesu ozakonjenja i sve je čisto, notari će overiti ugovor i ako nekretnina nije uknjižena. Uknjžba će doći po službenoj dužnosti nakon ozakonjenja.
Ovo sve nije 100 % crno ili belo, tako da notari nekad hoće/neće da overe nešto po sopstvenom nahođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: skopicl

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 17:58 #219

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Na Kuduza, on je rekao ima vremena razmislice.
A koji rok su stavili za lamelu C? Decembar I januar im idu na ruku tako da možda zavrse I ranije, sve vreme su radili
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 14 jan 2020 18:02 #220

  • Kuduz
  • Kuduz's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Neskov napisao/la:
Na Kuduza, on je rekao ima vremena razmislice.

To je bio reply na temu vezano za sanitarije, rekoh da cu o tome misliti kad vec krenu da rade lamelu H.
Stan sam pazario u H lameli i kanim ziveti sa porodicom tu, samo rata da ne bude! :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru