Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 00:29 #241

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Na stanu kako izgleda, ali decko je skroz korektan i sa njima se moze dogovarati,mada je nisam stekao tekav utisak, niti sam primetio ikakvo zlato,niti zagledao.... Ako pricamo o Vladi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 01:04 #242

  • vladica
  • vladica's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Zna li neko nesto o njima?
Jedni su od retkih koji na sajtu stavljaju i cenu iz nekretninu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 09:22 #243

  • OneLove
  • OneLove's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 144
Mislim da su do sada sve ispoštovali što su radili, pogledaj par njihovih zgrada na Novoj Detelinari, a ima jedna i u Gundulićevoj 1a. Meni deluje da lepo rade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 12:23 #244

  • Dule89
  • Dule89's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 4


Pozdrav svima! Da li mi neko stručno lice može navesti mane ovakvog rasporeda stana? :)
Hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 12:55 #245

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Ako vec postoje odvojeni kupatilo i wc, bilo bi dobro da je ulaz u kupatilo u mirnom delu stana, odvojen od dnevne sobe. Na ovom slucaju bilo bi potrebno pomeriti vrata kupatila ka zidu od spavace sobe i dodati vrata na degazman, tj predsoblje do ove dve sobe i kupatila.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 13:00 #246

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Biće stručnijih sigurno da se uključe ali meni pre svega deluje da su sobe 7, 8 i 9 veoma uske i male, mislim da se ništa ispod 10m2 ni ne treba uzimati kao funkcionalna soba. Ovo je opšti trend u projektovanju i prodaji trenutno, napumpava se sobnost stanova po svaku cenu a ljudi pre useljenja nisu ni svesni kako će to izgledati u stvarnosti i koliko budu skučene. Ako možeš nekako da se nađeš fizički u tolikom prostoru zbog realne slike i da proceniš da li je to zaista opravdano zvati sobama koje će vam biti funkcionalne... Inače super što su odvojeni toalet i kupatilo, ostava je za pohvalu kao i pozor u kuhinji, dok je terasa eto tek da bi postojala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 14:09 #247

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Takođe, udaljenost kuhinje od ulaza, minimalna terasa u odnosu na kvadraturu stana, komunikacija između sobe 7 i kupatila (moraš da prođeš kroz dnevnu sobu), a najstrašnije mi je da dnevna soba ima jedna dupla balkonska vrata za ulazak dnevne svetlosti. Ovo je samo dodatak na ovo što je rekao Limanac i Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 14:13 #248

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ono sta ja nikad ne bi...vrata pomocnog wc preko puta ulaznih ulaz u kupatilo iz dnevnog. I po meni je tu premalo kvadratire za 3 spavace, 1 je visak. Danas ni deca (koja brzo postanu tinejdzeri) ne spavaju na krevetu 90, nego 120.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 14:32 #249

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
1. mana je mala kvadratura za 3 sobe, ali opet kako kome sta treba to možda nekome i odgovara da ima 3 sobe.
2. Nema hodnik, isto trend danas ali ovaj hodnik je za stan od oko 40ak kvadrata i hodnik treba da služi da možeš uci u bilo koju prostoriju ili izaći iz te prostorije a da ne ulazis u ostale sobe(ne smetas ostalima u stanu)
3. Meni najgore što se iz dnevne sobe se ide u wc, i kad neko ode wc i posle otvori vrata sve ide direktno u dnevnu.

Imao sam priliku da budem u ovakvom stanu gde je ovakav raspored iz hodnika u dnevnu sobu samo je stan sa 2 sobe, i kupatilo u hodniku. Pitanje je samo kome sta kako odgovara, ja volim volim veliku odnosno prostranu dnevnu sobu u njoj provodim najviše vremena a sa ovakvim rasporedom to gubis zato što moraš ostaviti prostor da prolazis do soba.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 18:19 #250

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Dve dečije sobe imaju neke ormančiće, roditeljska nema, niti može da ima. Orman u predsoblju je premale širine da posluži u tu svrhu.
Kao što je već rečeno, ovo prosto nije kvadratura za 3 spavaće. Dve bi već bile sasvim druga priča.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, valjan, Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2020 21:22 #251

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Dule89 napisao/la:


Pozdrav svima! Da li mi neko stručno lice može navesti mane ovakvog rasporeda stana? :)
Hvala unapred.

Nisam arhitekta ali bavim se preuredjivanjem stanova, ako ti znaci misljenje, deluje mi svaka od ovih soba mala, takodje ne vide se dimenzije prostorija samo kvadratura, a vazne su. Po mom misljenju nema nista gore od malog dnevnog boravka, tj uskog, trebalo bi da od zida gde je garnitura do tv-a imas bar 340 cm. Evo jednog spiska iz pravilnika mozda pomogne.
Prilozi:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, Billy, valjan, Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 28 jan 2020 11:31 #252

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Da li može ceo ovaj pravilnik da se dobije? Ili link? Ili tačan naziv?

Inače, koliko znam, soba da bi se zvala soba mora imati min. 10 m2, ako ima manje onda se zove pola sobe (jednoiposoban, dvoiposoban...). Ne znam kako bi se ovaj stan zvao što ima dve polovine sobe, a i treća mu jedva prelazi ovaj kriterijum.

Takođe, do dvosobnog stana može samo kupatilo, od dvosobnog pa na više, mora kupatilo i wc, s tim da u kupatilu onda ne mora biti wc šolja, ali retko ko pravi kupatilo bez wc šolje, mada ima i toga.

Sam raspored stna, po meni je solidan, kakvih sve stanova ima, samo za tri sobe, ja bih ovo zumirao jedno 25% i bio bi to ok četvorosoban stan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dule89

Kupovina nekretnine - iskustva 28 jan 2020 11:42 #253

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
^^

Evo ga: PRAVILNIK O USLOVIMA I NORMATIVIMA ZA PROJEKTOVANJE STAMBENIH ZGRADA I STANOVA

Kad ga budete malo pročešljali, a savetujem to svima, videćete da se dosta odstupa od njega, iako je on u nekom smislu obavezujuć.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, bili, Neskov

Kupovina nekretnine - iskustva 28 jan 2020 12:13 #254

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Hvala!

Meni najzanimljiviji članovi trenutno su 19 i 20.

Garsonjera najmanje 26 m2, znam da je ranije bila 24. Soba za dve osobe najmanje 11 m2, ranije bila 10.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 29 jan 2020 00:52 #255

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356





Po mom mišljenju dobar primer stana sa 3 sobe plus dnevna soba ali i 15 kvadrata više imaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, valjan

Kupovina nekretnine - iskustva 29 jan 2020 22:20 #256

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Gledam ovaj prvi stan i sećam se kad ljudi bejahu projektovali kuhinje tako da u njih stane i nekakav sto za ručavanje, bar za 2-3 osobe. Ovde je propuštena prilika da se to uradi, ali eto kad kupci vole kad im se pokaže velik prostor bez zidova, funkcionalnost na stranu... A šank je cool, videli su neke fotke na Pinterestu, pa će i oni tako.
Inače, ona jedna spavaća izgleda više kao zatvorska ćelija. 7.43m2 je mizerno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 01 feb 2020 22:04 #257

  • Boba
  • Boba's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Šta mislite o stanovima na poslednjem spratu, koji su ispod ravne ploče? U novogradnji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 01 feb 2020 22:32 #258

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Meni licno najlepsi, naravno iz uslov da zgrada ima lift i da je dobro uradjena izolacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Boba

Kupovina nekretnine - iskustva 01 feb 2020 23:13 #259

  • Boba
  • Boba's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
I meni su lepi, mada se ne razumem mnogo - tek sam počela da istražujem. :) Stariji koje sam pitala za mišljenje su izričito protiv, zbog prokišnjavanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 02 feb 2020 02:34 #260

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Dugo sam živeo u zgradi koja je građena 70-ih i nikakvih problema nije bilo sa prokišnjavanjem, dok nije prešla 40 godina. Ali to je normalno; sve ima vek trajanja. Leti, naravno, bez klima uređaja ne pomišljajte.
Danas ne možete biti sigurni kako je izvedena izolacija. To je čista lutrija.
S druge strane, i ako niste na poslednjem spratu, morate računati na to da će pre ili kasnije komšiji poplaviti kupatilo, pa ćete svakako dobiti fleku na plafonu :P

Neporecivo dobra stvar u življenju na poslednjem spratu je što vam niko neće tabanati nad glavom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru