Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Kupovina nekretnine - iskustva

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 16 nov 2018 07:34 #101

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
^^ Ja živim u takvom stanu na Novom Naselju. Nemam nikakvih problema sa tim što je iznad haustora. Doduše, prethodni vlasnik je, verovatno uz saglasnost stanara, izolovao plafon haustora; lamperija i pretpostavljam staklena vuna ispod. Nemam pojma kako to utiče na temperaturu u stanu, ali ako ti baš bude problem možeš učiniti isto.

Ne bih se baš izražavao u superlativima o upotrebljenim materijalima, ipak su to tehnologije od pre 40 godina. Izolacija je više u formi sendvič-zidova i vazdušnih procepa nego savremenih izolacionih materijala. Ali promennili smo stolariju, stan je prilično topao (čemu doprinosi i blizina i podešenje podstanice), držimo radijator u spavaćoj sobi zatvorenim.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zeljko_NS

Kupovina nekretnine - iskustva 28 nov 2018 18:06 #102

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kuće na sremskoj strani Novog Sada sve traženije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Blavak

Kupovina nekretnine - iskustva 15 jan 2019 19:13 #103

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
„Дневник” истраживао тржиште некретнина у Новом Саду: За квадрат стана мало богатство

Након наглог скока, цене квадрата станова у Новом Саду током последња три месеца мирују и, по речима појединих агената, на историјском су максимуму.

Живот у већем граду пружа бројне могућности, од лакшег запослења до бољих услова школовања и слично, а све то, између осталог, утиче на потражњу, као и на формирање цена. Вредност некретнине зависи од локације, године изградње, спратности, очуваности, односно потребе за додатним улагањем. У агенцијама кажу да, иако је место на којем је зграда важно, купци, поготово они мало имућнији, гледају и опремљеност стана, квалитет градње и уграђених материјала, као и то какав је поглед с терасе и прозора.

И даље су најтраженији мањи станови, једнособни, једноипособни и двособни, који се најлакше издају. У војвођанској престоници цена по квадратном метру креће се у просеку од 700 до 1.700 евра, а у питању су три категорије: стари станови, нови завршени, као и они у изградњи.

Због потребних улагања, најјефтиније су старије некретнине на Детелинари и Сателиту. У агенцијама кажу да у принципу нема правила, али би се могло рећи да су најтраженији стамбени простори на Грбавици, у центру, на Лиманима, Булевару ослобођења, Житном тргу, као и они око Железничке станице, Бетаније и Рибље пијаце, а у последње време и на Подбари. На тим местима квадратни метар у новоградњи креће се од 1.350 до 1.400 евра, односно око десет одсто више ако је реч о центру, у којем, по речима агената, нових градилишта више нема. Око 1.150 до 1.200 евра по квадрату потребно је издвојити за стан на Новој Детелинари, 1.050 до 1.150 на Новом насељу, 1.000 до 1.100 на Телепу, као и 850 до 950 евра на Адицама. Старије некретнине у истим квартовима су 20 до 30 одсто јефтиније. Тражене локације су и булевари Европе и Патријарха Павла, а агенти кажу да су веома интересантни и у последње време све популарнији стамбени комплекси на Подбари, који представљају новину на новосадском тржишту некретнина.

Опрез при куповини

Приликом куповине грађани би требало да буду опрезни и добро провере да ли је некретнина укњижена, да ли постоји неко задужење или хипотека, ко је инвеститор и да ли је поуздан, да ли је издата грађевинска дозвола и слично, уколико је у питању објекат у изградњи. Некретнина се углавном купује једном у животу па не би било лоше да се потенцијални купци за помоћ обрате поузданој агенцији или адвокату, који ће проверити комплетну документацију.

Не треба заборавити ни то да су стамбени кредити све повољнији и каматне стопе ниже него пре па све више људи одлучује да се скући управо на тај начин. Новосадски агенти за продају некретнина кажу да у принципу нема правила, али да се грађани подједнако одлучују за куповину стамбеног простора и на кредит и за кеш.

„Поједини купци ће се пре одлучити за куповину стана за одређени износ на мање атрактивној локацији, него да за исте паре купе стан мање површине, али на бољој локацији“, рекао нам је директор агенције „Бомил некретнине” Бојан Маљеновић, и објаснио да је породицама важнија квадратура и распоред просторија.

Купци с дубљим џепом углавном плаћају у готовини и, осим првокласне опреме и материјала, очекују велику терасу и добар поглед на град. Имајући у виду да већ неко време нема довољно простора за паркирање, и то је један од фактора које клијенти узимају у обзир приликом куповине стана па је за гаражу потребно издвојити и до 900 евра по квадратном метру.

„Све зависи од квалитета некретнине, али и потреба и купаца и продаваца“, нагласио је извршни директор агенције „Солис” Драган Рабатић.

„Имућнији клијенти, који су спремни да издвоје више новца, углавном купују веће, првокласно опремљене некретнине, с бољом изолацијом, квалитетном столаријом и керамиком. Осим тога, они захтевају да уз стан могу да купе и гаражу или бар паркинг-место у дворишту.“

Рабатић напомиње да су, осим у центру, на цени и луксузно опремљени станови на Подбари, која донедавно није била баш толико тражена, а све су чешћи захтеви да су у близини зграде школа, Дом здраваља и други садржаји.

У агенцијама кажу да су продавци ти који диктирају и држе цену станова, и тако ће остати и у наредном периоду, међутим, поједини сматрају да ускоро доћи до презасићења на тржиту некретнина.
www.dnevnik.rs/index.php/novi-sad/dnevni...malo-bogatstvo-15-01
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, Blavak, valjan

Kupovina nekretnine - iskustva 20 jan 2019 16:17 #104

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
Cao ljudi... da vas prvo sve pozdravim.. elem... treba mi mala pomoc... vec duze vremena trazim stan i razmisljao sam di novogradnja ili starogradnja ali zbog specificnosti zahteva idem na starografnju (treba mi 4.soban stan a da nije dupleks, odvojena kuhinja itd itd) i imam par opcija. Izmedju ostalog 3.5 soban stan na Bul.Cara Lazara preko puta limanske pijace.

Da li je neko od vas ziveo u tim zgradama, zna nekog ko zivi ili zna bilo sta o tome...

Imam par dilema... i za i protiv... i da... i supruga i ja nemamo bas dara za planiranje i vizualizaciju pa razmisljamo o angazovanju arhitekte kako bi nam pomogao oko preuredjenja stana (rusenja nekih zidova, ideja i sl), pa me zanima jel ste zagovornici toga ili samoucenja?

Hvala svima unapres
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 20 jan 2019 23:50 #105

  • grossi
  • grossi's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Ako su baš one zgrade preko puta limanske pijace onda mi tu tašta živi.
Po meni je plafon malo niži ali je raspored old school. Predsoblje veće spremno za američki plakar , odvojena kuhinja sa trpezarijom. Kupatilo jeste manje ali...
Ako su zidovi sa spoljne strane obavezno uraditi unutrašnju izolaciju.
Ako mogu još da pomognem samo pitaj.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Avenger

Re:Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 06:58 #106

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
grossi napisao/la:
Ako su baš one zgrade preko puta limanske pijace onda mi tu tašta živi.
Po meni je plafon malo niži ali je raspored old school. Predsoblje veće spremno za američki plakar , odvojena kuhinja sa trpezarijom. Kupatilo jeste manje ali...
Ako su zidovi sa spoljne strane obavezno uraditi unutrašnju izolaciju.
Ako mogu još da pomognem samo pitaj.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Prvo i osnovno, hvala najlepse na odgovoru.

Jeste, to su te zgrade koje gledaju na Limansku pijacu. E sad sto tice komentara, ja i trazim old school raspored, prosto sam tako navikao.

Sta je to sa plafonima na Limanu? Ovde jeste malo nizi ali sam bio u zgradi u Balzakovoj, jbt ono je strasno, toliko klaustrofobicno, kao da je kutija u pitanju.

Stan o kojem razmisljam zahteva komplet renoviranje i to mi odgovara iako je danas muka naci majstore i sve, ali sam negde onda siguran da su zamenjene instalacije da su stavljene kvalitetne, da nije sve usminkano kao kod vecine novogradnje.

Imao bih par pitanja, ako mozes da mi pomognes?

1. Kakav je zivot tamo za porodicu? Da li je to sto su na samom bulevaru bucno? Nisam nikad tamo ziveo, ali mi taj bulevar ne deluje toliko prometan, pogotovo uvece... ili mozda gresim..
2. Kakav je kvalitet zgrada, s obzirom kada su gradjene i da li je tvoja tasta imala kakvih problema?
3. Zaboravih, stan o kojem razmisljam nije krajnji, vec se naslanja na druge stanove, pa nema potrebe za izolacijom, naravno zamena prozora se podrazumeva prilikom rekonstrukcije.
4. Ovo je vezano za prvo sto sam te pitao, jel bi generalno preporucio porodici sa decom da dodju da zive tu, kad se sve uzme u obzir? Ja sam trenutno na Podbari, deo oko toplane... i ne bi preporucio npr ovo za zivot... nekada je bilo super... sada je neizdrzivo od auta, od zgrada i nema zelene povrsine itd...

I ako slobodno imas neki savet i sl. Unapred zahvalan
Poslednja izmena: 21 jan 2019 06:59 od Milan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 10:13 #107

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Moje brat se prošle godine doseslio u jednu od tih zgrada preko puta Limanske, požalio mi se na zvučnu izolaciju. Preneću mu ostala pitanja pa kad mi bude javio prenosim :)
Poslednja izmena: 21 jan 2019 10:15 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 10:15 #108

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
limanac napisao/la:
Moje brat se ove prošle godine doseslio u jednu od tih zgrada preko puta Limanske, požalio mi se na zvučnu izolaciju. Preneću mu ostala pitanja pa kad mi bude javio prenosim :)

Hvala.

I ako mozes pitaj ga, koja je visina plafona? 2,5m?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 10:40 #109

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja sam sad video da si naveo na Bul. cara Lazara da se odnosi sve, a prebacio se na one stare zgrade u Vojvođanskoj preko puta pijace što su baš, tu mi je brat zanemari sve.... Jel te zanima kompleks zgrada iz 70-tih od žute opeke, omeđen Šantićevom, Puškinovom i Cara Lazara, ili one zgrade preko puta pijace sa strane Maxton centra isto na Bul cara Lazara? Ja sam u kompleksu od žute opeke pa mogu pomoći...
Poslednja izmena: 21 jan 2019 10:49 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 11:01 #110

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
Kompleks zgrada koji je sa strane Maxton centra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 12:57 #111

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
limanac napisao/la:
Ja sam u kompleksu od žute opeke pa mogu pomoći...

Ih, kakav si ti to limanac?! B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 12:59 #112

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
U duši :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Avenger

Re:RE: Re:Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 13:43 #113

  • grossi
  • grossi's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Milan napisao/la:
grossi napisao/la:
Ako su baš one zgrade preko puta limanske pijace onda mi tu tašta živi.
Po meni je plafon malo niži ali je raspored old school. Predsoblje veće spremno za američki plakar , odvojena kuhinja sa trpezarijom. Kupatilo jeste manje ali...
Ako su zidovi sa spoljne strane obavezno uraditi unutrašnju izolaciju.
Ako mogu još da pomognem samo pitaj.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Prvo i osnovno, hvala najlepse na odgovoru.

Jeste, to su te zgrade koje gledaju na Limansku pijacu. E sad sto tice komentara, ja i trazim old school raspored, prosto sam tako navikao.

Sta je to sa plafonima na Limanu? Ovde jeste malo nizi ali sam bio u zgradi u Balzakovoj, jbt ono je strasno, toliko klaustrofobicno, kao da je kutija u pitanju.

Stan o kojem razmisljam zahteva komplet renoviranje i to mi odgovara iako je danas muka naci majstore i sve, ali sam negde onda siguran da su zamenjene instalacije da su stavljene kvalitetne, da nije sve usminkano kao kod vecine novogradnje.

Imao bih par pitanja, ako mozes da mi pomognes?

1. Kakav je zivot tamo za porodicu? Da li je to sto su na samom bulevaru bucno? Nisam nikad tamo ziveo, ali mi taj bulevar ne deluje toliko prometan, pogotovo uvece... ili mozda gresim..
2. Kakav je kvalitet zgrada, s obzirom kada su gradjene i da li je tvoja tasta imala kakvih problema?
3. Zaboravih, stan o kojem razmisljam nije krajnji, vec se naslanja na druge stanove, pa nema potrebe za izolacijom, naravno zamena prozora se podrazumeva prilikom rekonstrukcije.
4. Ovo je vezano za prvo sto sam te pitao, jel bi generalno preporucio porodici sa decom da dodju da zive tu, kad se sve uzme u obzir? Ja sam trenutno na Podbari, deo oko toplane... i ne bi preporucio npr ovo za zivot... nekada je bilo super... sada je neizdrzivo od auta, od zgrada i nema zelene povrsine itd...

I ako slobodno imas neki savet i sl. Unapred zahvalan
Jeste malo je buka spolja koja se rešava sa kvalitetom stolarijom.
Mada ima i komšijsku buku koja zavisi od komšija. Ako su stari za par godina će se to menjati... Doćiće mlađi sa porodicom. Tako da neznam šta da te savetujem po ovom pitanju.
Obavezna zamena svih električnih instalacija.
Mada preko dana radi blizine Limanske pijace pogotovo vikendom nije neko rešenje po pitanju parkinga u odnosu na tvoju trenutnu lokaciju.
Za budući raspored soba se dobro razmisli da ne staviš spavaću pored nečije dnevne i slično. Bulevarska terasa ti je neupotrebljiva blago receno. Prašina i buka.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 13:52 #114

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Billy napisao/la:
Ih, kakav si ti to limanac?! B)

pa gleda na Liman :rock:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Kupovina nekretnine - iskustva 21 jan 2019 14:19 #115

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
grossi napisao/la:
Milan napisao/la:
grossi napisao/la:
Ako su baš one zgrade preko puta limanske pijace onda mi tu tašta živi.
Po meni je plafon malo niži ali je raspored old school. Predsoblje veće spremno za američki plakar , odvojena kuhinja sa trpezarijom. Kupatilo jeste manje ali...
Ako su zidovi sa spoljne strane obavezno uraditi unutrašnju izolaciju.
Ako mogu još da pomognem samo pitaj.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Prvo i osnovno, hvala najlepse na odgovoru.

Jeste, to su te zgrade koje gledaju na Limansku pijacu. E sad sto tice komentara, ja i trazim old school raspored, prosto sam tako navikao.

Sta je to sa plafonima na Limanu? Ovde jeste malo nizi ali sam bio u zgradi u Balzakovoj, jbt ono je strasno, toliko klaustrofobicno, kao da je kutija u pitanju.

Stan o kojem razmisljam zahteva komplet renoviranje i to mi odgovara iako je danas muka naci majstore i sve, ali sam negde onda siguran da su zamenjene instalacije da su stavljene kvalitetne, da nije sve usminkano kao kod vecine novogradnje.

Imao bih par pitanja, ako mozes da mi pomognes?

1. Kakav je zivot tamo za porodicu? Da li je to sto su na samom bulevaru bucno? Nisam nikad tamo ziveo, ali mi taj bulevar ne deluje toliko prometan, pogotovo uvece... ili mozda gresim..
2. Kakav je kvalitet zgrada, s obzirom kada su gradjene i da li je tvoja tasta imala kakvih problema?
3. Zaboravih, stan o kojem razmisljam nije krajnji, vec se naslanja na druge stanove, pa nema potrebe za izolacijom, naravno zamena prozora se podrazumeva prilikom rekonstrukcije.
4. Ovo je vezano za prvo sto sam te pitao, jel bi generalno preporucio porodici sa decom da dodju da zive tu, kad se sve uzme u obzir? Ja sam trenutno na Podbari, deo oko toplane... i ne bi preporucio npr ovo za zivot... nekada je bilo super... sada je neizdrzivo od auta, od zgrada i nema zelene povrsine itd...

I ako slobodno imas neki savet i sl. Unapred zahvalan
Jeste malo je buka spolja koja se rešava sa kvalitetom stolarijom.
Mada ima i komšijsku buku koja zavisi od komšija. Ako su stari za par godina će se to menjati... Doćiće mlađi sa porodicom. Tako da neznam šta da te savetujem po ovom pitanju.
Obavezna zamena svih električnih instalacija.
Mada preko dana radi blizine Limanske pijace pogotovo vikendom nije neko rešenje po pitanju parkinga u odnosu na tvoju trenutnu lokaciju.
Za budući raspored soba se dobro razmisli da ne staviš spavaću pored nečije dnevne i slično. Bulevarska terasa ti je neupotrebljiva blago receno. Prašina i buka.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Generalno, nije toliko lose iako tasta zivi tu :unsure:

Hvala ti najlepse na odgovorima
Poslednja izmena: 21 jan 2019 14:21 od Milan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 26 jan 2019 11:21 #116

  • Istraživač
  • Istraživač's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 94
  • Primljenih Zahvalnica: 174
Billy napisao/la:
limanac napisao/la:
Ja sam u kompleksu od žute opeke pa mogu pomoći...

Ih, kakav si ti to limanac?! B)

Ko i "Limanska" pijaca :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2019 10:24 #117

  • Avenger
  • Avenger's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 15
Ako je od neke koristi, ja sam na početku Šekspirove.
Ovo mi je treći stan na Limanu, sva tri sam razbila do betona, pa ispocetka, pretežno lično ja :silly: , pitajte šta god da mogu pomoći.

Podržavam ono što vam ljudi već rekoše: nova struja, instalacije, izolacija.

Srećno :).
Focus. Commitment. Sheer will.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Milan

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2019 12:57 #118

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
Avenger napisao/la:
Ako je od neke koristi, ja sam na početku Šekspirove.
Ovo mi je treći stan na Limanu, sva tri sam razbila do betona, pa ispocetka, pretežno lično ja :silly: , pitajte šta god da mogu pomoći.

Podržavam ono što vam ljudi već rekoše: nova struja, instalacije, izolacija.

Srećno :).

To je tu odmah blizu...

I to mi je ideja... da razbijemo sve i da napravim sebi maltene novi stan...

Imam pitanje, na kojim ste spratovima ziveli? Zasto vas ovo pitam... rec je o stanu na prvom spratu, i zanima me alo ste ziveli ijednom od tih stanova jel ijedan bio na prvom spratu, pa da mi samo kazete, jel to realno nisko, problematicno itd?? Ili mozda znate jos nesto...

Meni licno nije nisko, pogotovo sto i sad zivim na prvom spratu

Mogu i ostali ako zele da mi pomognu...
Poslednja izmena: 27 jan 2019 12:59 od Milan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2019 13:05 #119

  • Avenger
  • Avenger's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 15
Milan napisao/la:
Avenger napisao/la:
Ako je od neke koristi, ja sam na početku Šekspirove.
Ovo mi je treći stan na Limanu, sva tri sam razbila do betona, pa ispocetka, pretežno lično ja :silly: , pitajte šta god da mogu pomoći.

Podržavam ono što vam ljudi već rekoše: nova struja, instalacije, izolacija.

Srećno :).

To je tu odmah blizu...

I to mi je ideja... da razbijemo sve i da napravim sebi maltene novi stan...

Imam pitanje, na kojim ste spratovima ziveli? Zasto vas ovo pitam... rec je o stanu na prvom spratu, i zanima me alo ste ziveli ijednom od tih stanova jel ijedan bio na prvom spratu, pa da mi samo kazete, jel to realno nisko, problematicno itd?? Ili mozda znate jos nesto...

Meni licno nije nisko, pogotovo sto i sad zivim na prvom spratu

Mogu i ostali ako zele da mi pomognu...

Na prvom sam živela do pre dve godine (od 1995.) u zgradi iza Limanske opštine.
Nisam imala nikakve određene probleme - ispod mene su bili stanovi u visokom parteru, niti nisko niti drugih problema.
U susednoj kuli su viši stanovi imali problem s golubovima - ali, em sam biila nisko, em sam imala mačku :).

Sad sam u prizemlju (oni mali stanovi s dvorištem), kvalitet gradnje i instalacija je NEUPOREDIVO bolji u odnosu na stare stanove (N. Fronta neparna strana, I i pre toga VII sprat).
Focus. Commitment. Sheer will.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Milan

Kupovina nekretnine - iskustva 27 jan 2019 13:22 #120

  • Milan
  • Milan's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
Avenger napisao/la:
Milan napisao/la:
Avenger napisao/la:
Ako je od neke koristi, ja sam na početku Šekspirove.
Ovo mi je treći stan na Limanu, sva tri sam razbila do betona, pa ispocetka, pretežno lično ja :silly: , pitajte šta god da mogu pomoći.

Podržavam ono što vam ljudi već rekoše: nova struja, instalacije, izolacija.

Srećno :).

To je tu odmah blizu...

I to mi je ideja... da razbijemo sve i da napravim sebi maltene novi stan...

Imam pitanje, na kojim ste spratovima ziveli? Zasto vas ovo pitam... rec je o stanu na prvom spratu, i zanima me alo ste ziveli ijednom od tih stanova jel ijedan bio na prvom spratu, pa da mi samo kazete, jel to realno nisko, problematicno itd?? Ili mozda znate jos nesto...

Meni licno nije nisko, pogotovo sto i sad zivim na prvom spratu

Mogu i ostali ako zele da mi pomognu...

Na prvom sam živela do pre dve godine (od 1995.) u zgradi iza Limanske opštine.
Nisam imala nikakve određene probleme - ispod mene su bili stanovi u visokom parteru, niti nisko niti drugih problema.
U susednoj kuli su viši stanovi imali problem s golubovima - ali, em sam biila nisko, em sam imala mačku :).

Sad sam u prizemlju (oni mali stanovi s dvorištem), kvalitet gradnje i instalacija je NEUPOREDIVO bolji u odnosu na stare stanove (N. Fronta neparna strana, I i pre toga VII sprat).

Hvala najlepse... tako sam i mislio... zivim sad na prvom i nisam imao nikakvih problema...

Apropo vaseg sadasnjeg stana, nemate strah i sl? U svakom slucaju rispekt :)

Edit: Boze zdravlja, sve prodje ok, posto sam ja imao neke izlete i ne bas uspesne oko uredjenja i ideja za ovaj stan, voleo bih sad da angazujem arhitektu. Ne znam jel pravila foruma dozvoljavaju, ali znacilo bi mi ako neko ima preporuku za dobrog arhitektu (namerno necu reci jeftinog, jer jeftin i dobar ne idu u istoj recenici) koji nije bas preskup. Treba pomoc oko pomeranja nekoliko zidova, i par ideja oko enterijera... naravno i gradjevinska dozvola i sl. Ako ne moze javno, moze i pp :)
Poslednja izmena: 27 jan 2019 13:40 od Milan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru