Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 25 nov 2020 14:27 #541

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Što bi se reklo, troluju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 25 nov 2020 16:06 #542

  • Homer
  • Homer's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 58
Зар такав облик оглашавања није незаконит, стварају лажну слику и креирају монопол?
Zašto bismo uopšte i izlazili napolje? Ionako ćemo se na kraju vratiti ovde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 25 nov 2020 16:33 #543

  • Homer
  • Homer's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 58
www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_oglasavanju.html
Obmanjujuće oglašavanje

Član 11

Obmanjujuće oglašavanje je zabranjeno.

Obmanjujuće oglašavanje jeste svako oglašavanje koje na bilo koji način, uključujući način prikazivanja, obmanjuje ili je verovatno da će obmanuti primaoce oglasne poruke, koje zbog takve obmanjujuće prirode može da utiče na njihovo ekonomsko ponašanje ili koje zbog toga škodi ili je verovatno da će naškoditi konkurentu oglašivača.

Prilikom utvrđivanja da li je određeno oglašavanje obmanjujuće uzimaju se u obzir sve njegove karakteristike, a naročito svaka informacija koju to oglašavanje sadrži u vezi sa:

1) svojstvom robe ili usluge, kao što su: priroda, sastav, dostupnost, količina, specifikacija, način korišćenja, podobnost za upotrebu u određene svrhe, geografsko ili komercijalno poreklo, način i datum proizvodnje robe, način i vreme pružanja usluge, rezultati koji se mogu očekivati od korišćenja robe ili usluge, rezultati ili drugi pokazatelji testova ili provera sprovedenih na robi ili usluzi;

2) cenom ili načinom obračuna cene, kao i uslovima prodaje robe ili uslovima pružanja usluga;

3) poslovnim podacima, svojstvima i pravima oglašivača, kao što su njegov identitet i imovina, njegove kvalifikacije, komercijalna svojina ili pravo intelektualne svojine, nagrade i priznanja koja je dobio oglašivač.
Zašto bismo uopšte i izlazili napolje? Ionako ćemo se na kraju vratiti ovde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Cene stanova 25 nov 2020 19:15 #544

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Homer napisao/la:
стварају лажну слику и креирају монопол?

Upravo to rade. Pokušavaju da naprave takvu sliku da deluje da se bez njih ne može. I dosta su uspešni u tome. Pogotovo gore pomenuta grupa agencija. Vlasnik iste razvio je vrlo specifičan način rada (različit od ostalih agencija), gde je odnos prema mušterijama lešinarski, a međusobni odnosi zaposlenih slični. Naravno, procenat zarade njihovih agenata je najmanji u NS. Sve je osmišljeno radi zgrtanja što više para, a na uštrb degradacije profesije koja i onako nije na nekom glasu.

Ranije sam više puta skretao pažnju sajtu oglasi.rs (najjačem za NS nekretnine) na netačno oglašavanje i trolovanje (objavljivanje po dvadeset i više oglasa iste nekretnine koje ažurirju svako jutro), ali njih je bolelo uvo za ovo. Međutim, mislim da su pre par meseci počeli malo da uvode reda, ali je primetno da su od tada lešinari pojačali aktivnosti na drugim sajtovima za oglašavanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Cene stanova 25 nov 2020 22:23 #545

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Cole11 napisao/la:
Kratka pricica, a vezana za trend rasta ili pada cena u NS.
Pre dva meseca, u septembru da budem preciznija, zalepim se za jedan stan u oglasima, pojavljuje se samo kroz agencije - stan je 4ti sprat bez liffta, potkrovlje, jedan deo pod kosinama. gradnja 2005to, 55m2 - cena 58000EUR.
Ja se ubijem da vidim taj stan, `lade me besomucno.
Pojavi se stan ponovo, pre neki dan.
Cena mu je: 81000EUR.
Toliko o tome.
Ja u tom kraju zivim, kada smo pre dve godine hteli da prodamo dvosoban 49m2 lagano smo dobijali 1200, pocetkom ove godine 1350. Bukvalno smo bili svaki put pred potpisivanje ugovora, ali nema nista zanimljivo da bi smo uzeli, da bi uspunilo neke kriterijume. Trenutno preko puta nase zgrade prodaje se 105m2 za 1500, kaze covek niko ne zove.

Ovo je bas kraj gde se retko prodaju stanovi, cak mislim da znam o kome ti pricas, nudili su mi ga kad smo hteli nas prodavati, ali taj mi nikako ne odgovara.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Cene stanova 26 nov 2020 23:22 #546

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 nov 2020 05:46 #547

  • Bojan
  • Bojan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 98
  • Primljenih Zahvalnica: 187
IC napisao/la:
Lepo je, samo sam čuo da se zbog smrada taj kraj nazivao Govnarom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 27 nov 2020 12:36 #548

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Uskoro i ta crpna stanica ce da se rusi, realno top lokacija za zivot

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 27 nov 2020 14:42 #549

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Realno po cemu?
Guzva, problem parkinga, smog, buka... Pogled na tvrdjavu, kada izadjes na kej? Blizina centra?
Lima 1 je mnogo, mnogo kulturnije mesto za zivot..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: lala021ns, Toni021

Re:Cene stanova 27 nov 2020 15:14 #550

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Meni zaiste jeste top lokacija za zivot. Sve sto treba tu je. Za rekreaciju, za lepu jutarnju/vecernju setnju, direkt dalje setnja do stranda i na drugu stranu keja...ovamo spens, sud, centar veoma blizu, do dunavskog parka za 5min peske, reka je tu...ma sve je tu.
Meni je Lovcenska broj 1 npr ali dobro, sve je to top za zivot.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Cene stanova 29 nov 2020 17:18 #551

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
Da li slucajno neko zna:
1. Kolika je cena kostanja novogradnje za investitora, normalan nivo gradnje trenutno: zemljiste, plus informatika, plus radnici... koliko izadje CK po kvadratu investiora? 1350, 1400?
2. Da li neko ima ideju koji je trend u recimo poslednjih 10 god: koliko je bila novogradnja u NS pre 10 i pre 5 god? Kolika je bila starogradnja?
3. Koliki je bio pad 2008/9 kad se desila recesija? Sa koliko je pala cena na koliko?
Hvala!
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021, nsns

Cene stanova 29 nov 2020 21:20 #552

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Odgovor će zavisiti od toga koga pitate.
Izvođenje je relativno poznata stvar, ne ide više od 800 evra po kvadratu, a za objekte sa jeftinijim materijalima može da se uradi između 500 i 600.

Doprinosi za Gradsko građevinsko zemljište izađu oko 10% zarade od prodaje (obračun se pravi prema prosečnoj ceni stana) u najgorem slučaju i obično su manje.
Ide Prosečna Cena Stana (po proceni obračunavača iz ZIG-a)* Površina Prostora * Koeficijen Zone * Koeficijent Opremljenosti * Koeficijent umanjenja (u principu se odbiju pasaži i podrumi a garaže obračunavaju na 50%).
U zavisnosti od toga koliko su pametno kupovali parcelu, može da bude različit "gubitak" na kupovini parcele.
Tu treba dodati još priključke (struja, voda i kanalizacija, daljinsko grejanje ili gas) i eto računice.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 29 nov 2020 21:20 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11, Toni021, mileinc

Cene stanova 30 nov 2020 21:54 #553

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov

Cene stanova 02 dec 2020 18:32 #554

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 02 dec 2020 23:40 #555

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Od pocetka tvrdim da cene stanova nece padati. Ali sam clanak kad vidim od koga uzimaju izjave, potpuno je nepouzdan. Doticna gdja sa razmakom od tri dana daje potpuno razlicite izjave.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 03 dec 2020 00:09 #556

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Dok je cveta bice i pcela
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 05 dec 2020 09:39 #557

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 10 dec 2020 15:22 #558

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
izgleda da se smiruje rast cena to jest da počinje pad


Послато са мог фона
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 10 dec 2020 18:12 #559

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 627
  • Primljenih Zahvalnica: 2909
U Novom Sadu raste cena stanova

Analizirajući tržište u Novom Sadu, pokazalo se da cene nekretnina koje se prodaju nisu doživele veći pad, a da na pojedinim lokacijama one čak i rastu. Tako je prosečna tražena cena za stanove u starogradnji u Novom Sadu 1.417 evra po kvadratnom metru, a prosečna prodajna 1.218 evra. Najvišu cenu imaju stanovi u centru, zatim oni oko Sajma, Spensa i Bulevara oslobođenja.

Prosečna tražena cena stanova u starogradnji u prvom kvartalu ove godine bila je 1.380 evra, da bi u trećem, uprkos krizi, nastavila da raste i bila 1.413 evra.

www.danas.rs/ekonomija/stanovi-na-starom...najskuplji-u-srbiji/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Re:Cene stanova 10 dec 2020 20:28 #560

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ne verujem da razlika iznosi 30% izmedju trazene i dobivene cene. Pre sam sklona verovati da na ugovoru pise manja cena od realno ostvarene zbog manjeg placanja poreza na nepokretnosti, zbog smanjenja dobiti i slicno.
Realna razlika izmedju trazenog i dobivenog takodje se vezuje i za sam nacin placanja kes,kredit,ili kombinacija. Dodatno dal se kupuje stara gradnja ili novogradnja, dal od investitora,vlasnika ili kompenzanta. Ima tu ceo mix. Realno trazeno dobiveno razlika 5%, vise od toga su iznimke ako se nekom bas zuri.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper, Neskov
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru