Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 29 sep 2020 17:01 #501

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
U Zrenjaninu su mnogo radnika otpustili iz one fabrike kablova, ali ovo je druga indrustija. Taj segment autoindustruje je daleko od nebitnog već postaje najbitniji deo. Na primer nova S klasa ceo enterijer se svodi na multimediju sve je u senzorina.
Ali ne samo S klasa već i najjeftiniji novi automobilu svi imaju multimediju, a oprema koja se doplaćuje i koja je veoma skupa je sve vezano za elektro inženjere i IT ljude
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 sep 2020 17:30 #502

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
mutimedija je standard odavno, i razni senzori.. to je već opšte mesto :)

ja sam mislio na to da će se budžeti za razna istraživanja, auto pilote i druge inovacije skresati, jer utiče najmanje na trenutnu prodaju. U tom smislu mislim da je najmanje bitno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov

Cene stanova 29 sep 2020 18:05 #503

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
mel napisao/la:
za sledeću godinu se dosta spominje kriza u automotivu kada isteknu sadašnji ugovoreni poslovi između velikih automobilnih kompanija i njihovih dobavljača. Svašta može i tu da bude. Ne mislim da će biti propasti, ali stagnacije u toj grani ITja svakako. Ionako je taj segment automobilske industrije najmanje bitan, forsira se samo zato što je tehnologija motora već neko vreme u ćorsokaku, motori optimizovani, nema novih materijala, električna vozila sporo se probijaju.... tako da na automotiv projektima može najviše da se uštedi trenutno.

ostatak IT ja tu i tamo, ima svega po našim firmama. Negde su se te "zabrane zapošljavanja" ukinule, pa se polako otvaraju konkursi, ali tek kad pošto se iscrpi interno nezaposleno ljudstvo koga odjednom ima više.

Pišem sve ovo jer postoji mišljenje da su "ajtijevci" neracionalni investitori koji će kupiti sve po bilo kojoj ceni. Zapravo neće, jer sa platom koja jeste iznad proseka opet nisu ni blizu toga da će tek tako kupovati stan bez obavezivanja na period otplate kredita.

Kako lupas pa ostanes ziv/ziva... Tehnologije motora uopste nisu u corsokaku, trenutno se desavaju predivne stvari na polju usavrsavanja motora SUS (njih cete videti 2025-2026), a elektrovozila na zalost nece imati primat jos nekoliko decenija, stavise motori SUS ce se vrteti dok svi clanovi ovog foruma ne odu u penziju a i tada ce biti zastupljeni sa 80% instalisane snage u transportu ili kao hibridni pogon ili kao samostalni pogon na benzin, CNG, LNG ili TNG eventualno H2. Danas imate 1% elektrovozila i taj 1 procenat je prisilno uguran politickim igrama i subvencijama. Nenormalno mnogo para se gura u razvoj motora i cak i u doba Korone projekti nisu bili obustavljeni, ovo predstavlja jednu od najprofitabilnijih grana i itekako je vazna i pokrece mnoge druge grane privrede, do 2045 planira se da se proizvede 3 milijarde ovakvih motora, i malo toga moze da ih zaustavi. O optimizaciji motora ne bih na ovom forumu stvarno... Ali vidim da neki forumasi opet spominju pad cene stanova, ne znam koliko pratite inflatorni tok valute euro, ali ova valuta je od 2000. godine oslabila 40%, i nastavice da slabi u sledecim godinama. Vise manje sve poskupljuje to ce se desavati i sa stanovima cak i da nema povecanje potraznje, a u ovom gradu ce potraznja jos sigurno 1 deceniju da bude na ovom nivou ili da raste, tek onda moze da stagnira ili blago opada. Treba da se desi uzasno velika kriza da bi kvadrat u NS-u osetno pao, a to kada se desi imacemo mnogo vecih problema od cena stanova. Sve je poskupelo i sve ce poskupljivati, 2006. sam vozio alfu na TNG i sipao za nesto preko 30-35 din/l , a koliko je sada TNG? Isto se desava i sa hlebom, jogurtom i stanovima, to uopste ne treba da vas cudi. Bice pravo cudo ako ove cene budu ostale u sledecih 10 godina....
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove, Toni021

Cene stanova 29 sep 2020 18:59 #504

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
postoji kulturniji način da sa nekim ukrstiš argumente od toga da koristiš te otrcane fraze, "lupiš pa ostaneš živ"

u svakom slučaju, iz SUS motora se cedi suva drenovina, sam kažeš da će se vrteti još decenijama bez ičega novog. Materijali, pricip, ciklus, sagorevanje... sve je isto u poslednjih nekoliko decenija i biće isto. Dakle, održanje prodaje automobila je fokusirano na druge oblasti koje smo spominjali već. Kao kad kupuješ novi telefon, a je onaj od pre par godina debelo zastareo. Trenutno je na to sveden i napredak kod autoindustrije.

Ne računam u optimizaciju igranje sa parametrima, smanjenje zapremine i dodatno opterećenje. To je sve igra sa davno optimizovanim sklopom što se tiče tehnologije i materijala.

hibrid nema veze sa samim napretkom sus motora.

mogu da se složim da ćorsokak nije srećan termin koji sam upotrebio, ali nije teško da shvatiš na šta sam mislio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 sep 2020 23:49 #505

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
mel napisao/la:
postoji kulturniji način da sa nekim ukrstiš argumente od toga da koristiš te otrcane fraze, "lupiš pa ostaneš živ"

u svakom slučaju, iz SUS motora se cedi suva drenovina, sam kažeš da će se vrteti još decenijama bez ičega novog. Materijali, pricip, ciklus, sagorevanje... sve je isto u poslednjih nekoliko decenija i biće isto. Dakle, održanje prodaje automobila je fokusirano na druge oblasti koje smo spominjali već. Kao kad kupuješ novi telefon, a je onaj od pre par godina debelo zastareo. Trenutno je na to sveden i napredak kod autoindustrije.

Ne računam u optimizaciju igranje sa parametrima, smanjenje zapremine i dodatno opterećenje. To je sve igra sa davno optimizovanim sklopom što se tiče tehnologije i materijala.

hibrid nema veze sa samim napretkom sus motora.

mogu da se složim da ćorsokak nije srećan termin koji sam upotrebio, ali nije teško da shvatiš na šta sam mislio.

Da ne bi tema postala previse off topic povlacim se iz diskusije, izvini ako je poruka delovala nekulturno to mi nije bio cilj...

P.S. Kaže se motor sus, ne sus motor...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 30 sep 2020 00:23 #506

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Čuvejmo se offtopic-a i promaje


IC napisao/la:
P.S. Kaže se motor sus, ne sus motor...

Pogledaj pod verbalizovane skraćenice
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 03 okt 2020 09:30 #507

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Nije direktno vezano za cene u NS, ali za one koji prate cene i trziste nekretnina moze biti interesantno. Kupoprodaja stanova i investiranje ce na kraju biti rezervisano samo za par gradova u Srbiji u prilogu je link koji je prva naznaka toga.

www.kamatica.com/analiza/u-20-gradova-si...40XhXQiTJjRDOPh8fqbM
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 03 okt 2020 14:53 #508

  • Kihot
  • Kihot's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Članak iz 2008. godine. Kao da je pisan nedavno, a svi znamo šta je bilo odmah na proleće 2009.
www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=20...gory=9&nav_id=300837
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Cene stanova 03 okt 2020 15:02 #509

  • Kihot
  • Kihot's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 03 okt 2020 20:59 #510

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Wolf villa kod socijalnog 2000e ukljucujuci PDV, cena je tolika zato sto imaju najlepse zgrade u NS kako oni kazu.
Dalton u Brace Lucic 1800 ukljucujuci PDV, a planiraju uskoro da dignu na 2000, imajuci u vidu aveniju koliko je kostala, ovo stvarno nema smisla.
Pad cena kazete?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Cene stanova 03 okt 2020 23:04 #511

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Znaci bice Wolf u Temerinskoj 1700-1800e lagano.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 04 okt 2020 00:14 #512

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Rekao bih da je nerealno. Ali ako se proda onda nije nerealno i svaka im čast ako uspeju.
Ne znam koja cena je slavijacoop čini mi se da je priča isto bila oko 1800. Ali tu je veoma mali broj stanova, bazen
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 20 okt 2020 23:31 #513

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
1550e sa pdv dijagonala bulevar evrope za stan od 60 kvadrata :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 20 okt 2020 23:49 #514

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Vlasina 1600e ukljucujuci pdv u Djordja Rajkovica, za stanove od 30 i 50 kvadrata.
Poslednja izmena: 20 okt 2020 23:51 od marko1989.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Cene stanova 21 okt 2020 00:38 #515

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Sa ili bez parkinga?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 21 okt 2020 08:26 #516

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Sad je pitanje nad pitanjima "da li će cene rasti ili padati".
Ako se gleda trend zadnjih dve decenije, cene samo rastu, tako da se očekuje da se trend neće menjati.
Sa druge strane veoma interesantni članci iz 2008 i 2009 koje je postavio Kihot govore o tome da se u doba krize dešava pad cena.
Pošto ovo čudo od korone ne misli da stane za očekivati je da će se svetska privreda (a samim tim i naša) još više urušiti. Na osnovu toga mnogi predviđaju pad cena krajem godine pa na dalje.
Ali nigde nema ozbiljna procena tržišta.
Tako da ništa se ne zna.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 21 okt 2020 10:04 #517

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Ja ne znam kako se ljudi odlucuju na kupovinu iskreno. Sto sam vise u tematici, vise mi dodje da se ubijem. Na stranu sto se ne zna kakva ce situacija biti sa cenama... pa mozes da ispadnes kreten da kupis nesto za 2000eur sto ce za 6 meseci biti 1000eur...
Ja licno gledam deo grada od ulice Novosadskog sajma pa do Bulevara Kralja Petra I, od Micurinove do Bulevara Oslobodjenja. Moja san lokacija je trg Prvog maja.
Novogradnje u tom delu skoro da i nema sad, ako bude cini mi se da ce biti 1800-1900eur.
A starogradnja je oko 1400-1500eur. I sad, sta je donja granica za tu lokaciju koju mogu da prihvatim, za kvadrature od 40-50m2, a da ne ispadnem kreten? 1000-1100?
Je li 100 m severno ili juznije od idealne lokacije tragedija?
Da li je potpuni dealbreaker ako stan gleda samo na sever, pogled je sranje, a struktura mi odgovara i recimo imam parking?
A budzet mi je vrlo ogranicen i svesna sam toga.
*Hvala za psiho-terapiju*

A razgovarala sam sa jednim agentom, kaze da jos uvek ne osecaju pad u starogradnji, a u novogradnji je tek rast.
Kaze imali su kupce u Galensovoj zgradi, to je Avenija kompleks valjda. Pre 6 meseci su prodavali 1350eur+pdv, sad prodaju 1550eur+pdv, sa rokovima u ugovorima od 18-24 meseca. Kaze jeste da je trenutna prodaja vezana za objekat koji se sad radi - do ulice, gde su bili oni cevapi i ono nesrecno drvo sto su posekli, ali opet razlika je ogromna, a rokovi za useljenje su samo za najstrpljivije.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov

Cene stanova 21 okt 2020 10:42 #518

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Kad tad docice do vrhunca sa cenama.Trenutno je u toku jedno veliko pranje para preko Kosova i Bosne, mnogo stanova u kojima se ne zivi. Neki ljudi koji su sada dosli iz inostranstva odlucili su da uloze novac u nekretninu ovde, misleci da ce zaraditi i izdati a neki i za zivot. Stednja je neisplativa a ideje za biznis nema svako. Ako ne radis, novac se brzo trosi...
U jednom trenutku neki ce pozeleti da dodju do kesa. U jednom trenutku rata kredita diktirana cenom ce biti dosta veca od mesecne rente, a renta ce pasti velikom kolicinom praznih stanova. Pitanje je kada ce se to dogoditi. Velikog pada nece biti, jer niko nece da izgubi novac ako ne mora. Ali ko mora, spustace i za 200-300 eur po kvm.

Ko mora, trazice kompromis izmedju zelja i mogucnosti. Ko ne, cekace da se pojavi upravo ono sto ispunjava sve zelje.

Na Trgu Prvog maja nece biti nove gradnje. Samo vile su dozvoljene. Stanovi su solidnog kvaliteta, ulazna vrata stanova ocajna i prvo sto bih promenio da ne cujem svakog ko prolazi ispred. Ali to nije tako strasna investicija. Pogled sa 3 sprata (4. ima kose plafone pa nije za svaciji ukus) je malo blokiran sada vec visokim drvecem ali pruza lep, jutarnji pogled na Istok i ka centru grada neblokiran zgradama do Bul. Oslobodjenja. Ventilacija je standardna, u kupatilu osecas mirise komsijskog kuvanja pa bolje uvek drzi ukljucen ventilator. Raspored u stanovima je po meni retko dobar sa malo hodnika.
Poslednja izmena: 21 okt 2020 10:44 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 21 okt 2020 10:49 #519

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
3 ulice od Avenije cena 2k evra. Totalna je ludnica i svi tekstovi oko cena su novinarski i to je to. Niko ne objavljuje neke analize ekonomista sta misle o tome.

Čak i da padne cena stanova nisi izgubio novac ako ne prodaš odmah. A nakon pada ce se tržište opet oporaviti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Cene stanova 21 okt 2020 12:14 #520

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Pasent kaze kolega 1400e sa pdv za stan od 40kv
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru