Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 07 apr 2020 15:43 #181

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ok, ali na sajtu se vide i ostale lokacije, i nigde nema niceg ni blizu cene od 1500. Ako je tajo kao sta vi tvrdite molim vas sajt gde to mozemo videt cenu u milanu od 1500 eu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 apr 2020 17:25 #182

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Ne tvrdim ja ništa, čak i nisam ja taj koji je spomenuo Milano. Ušao sam samo na link i video da je reč o strogom centru Milana. A kad već pišem o tome, moram da kažem da se grad Milano ne može porediti sa Novim Sadom kad je reč o cenama nekretnina. Merodavnija je naprimer Breša. Takođe, kad se gledaju cene stanova u nekim od gradova, ne može se uzimati strogi centar za neki reper.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 apr 2020 17:55 #183

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Pa to sam i pokusala reci da se ne moze poredit Milano sa Novim Sadom. Alii vrlo je neozbiljno tvrditi da je bilo gde u Milanu cena 1500, jer jednostavno nije, ne pricam uopste o centru. Ali ni Breša mislim da nije za poredjenje, bar ne po broju stanovnika jer je to gradic duplo manji od Novog Sada. Ali ajde ako to poredimo cak ni tamo bar ne u centru necete kupiti za 1500. I dodatno ne znam sta smo se uhvatili Italije, kad imamo i blizih zemalja i gradova,gde su cene takodjer skuplje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 apr 2020 18:02 #184

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Pravilnije bi bilo poredjenje sa nekim gradom iz Turkmenistana, Belorusije ili Perua.
en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_...(nominal)_per_capita

Petrović: Životni standard u Rumuniji 60 odsto viši nego u Srbiji
www.danas.rs/ekonomija/petrovic-zivotni-...-visi-nego-u-srbiji/

Bugarska i Rumunija su ozbiljne zemlje za ovu prciju koja se uzurbano prazni.
Poslednja izmena: 07 apr 2020 18:03 od cee2.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hamilton

Cene stanova 07 apr 2020 21:34 #185

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Da ne bude da je Milano mesto gde je kvadrat vredan suvog zlata izvolite tražene linkove:

www.gate-away.com/property_detail.php?id=463929

www.gate-away.com/property_detail.php?id=462699

www.gate-away.com/property_detail.php?id=463929

Znači cene u Milanu su mnogo niže od onih koje su ovde navodjene.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 apr 2020 21:45 #186

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ovo su nekretnine na sudskoj drazbi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 apr 2020 21:52 #187

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
I dodatno ovo nisu cene, nego iznosi koje trebate uplatiti da bi uopste imali mogucnost nadmetanja cene. Sve to kao i Osnovna pocetna cena navedena je nize u oglasu.
Zaista ne znam zasto imate potrebu krivo prezentovati informacije kako bi dokazali da su cene u Novom Sadu skupe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper, OneLove

Cene stanova 07 apr 2020 22:16 #188

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ovo nije aukcija, 1400 era kvadrat

www.idealista.it/en/immobile/19019956/

Takodje nešto preko 1400 evra

www.idealista.it/en/immobile/7638167/

Isto tako

www.idealista.it/en/immobile/18828960/

Ovde je ispod 1200 era po kvadratu

www.idealista.it/en/immobile/18964895/

Dakle cene stanvoa u Novom Sadu jesu visoke, a traženi linkovi su priloženi.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 apr 2020 22:56 #189

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
O cemu pricate, pogledajte oglas broj 1 koji ste naveli, to nije zgrada, nego rusevina, kako ozvana tako i iznutra, takve zgrade u Novom Sadu se ruse i zidaju nove. Brojb2 daljen 9 km od centra. oglas broj 3 je takodjer sudska prodaja i navedena cena je ulog za licitaciju. Oglas broj 4 je udaljen 10 km od centra, a slika zgrade nije ni prikazana verovatno sa razlogom, kao ni unutrasnjost, verovatno i to sa razlogom.
Poslednja izmena: 07 apr 2020 23:01 od Ksena. Razlog: Krivo oznaceno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper

Cene stanova 08 apr 2020 02:28 #190

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Mesate babe i zabe. Ovo su delovi Milana tj. zon7. 8 itd kao ovde Rumenka, Temerin ... i to su prakticno rusevine. Ne zaboravite da se u Italiji prikazuju bruto kvadrature tj. ukljucen je hodnik ispred stana, deo stepenista, lift itd. Imate jos agencijske provizije, takse , notare itd u visini 10% od ukupne cene. Realna prosecna cena nekretnina u Milanu je oko 10.000 Eu kvm za neki solidniji stan na ok lokaciji. Lokacije koje vi navodite za poredjenje kao ugao K.Petra i Pariske komune te ova od Wolfa sa takvim kvalitetom gradnje bi bile 20-25000 eu kvm. Slazem se da je bolje pogledati okruzenje i da Milan nije za poredjenje. Medjutim svidelo vam se ili ne, a znam da ce me mnogi ispljuvati zbog ovoga, ako uzmemo kvalitet zivota u NS, a tu mislim na kulturni zivot, muzeji, pozorista, koncerti, festivali itd, zatim nocni zivot ukljucujuci restorane, barove, zatim mogucnosti edukacije, skole, fakultete..., velicinu grada, ljude itd itd, gledajuci znaci cena-kvalitet NS je ubedljivo najjeftiniji grad za kupovinu nekretnina u regionu. Znaci nije cudno sto se ovde vise gradi nego u mnogo vecim gradovima u okruzenju i sto se na kraju sve proda. I sam trazim stan i ne ide mi ovaj komentar u prilog, ali to su cinjenice i nije u redu pljuvati po gradu u kojem zivimo, a i sami smo svesni ako smo malo putovali da bi se tesko negde drugo zadrzali duze nego u NS-u pored svih njegovih mana koje uostalom imaju i svi gradovi sveta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Djordje Cvarkov, gremlinka, OneLove

Cene stanova 08 apr 2020 02:32 #191

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Čuveni sajt Numbeo :

Buy Apartment Price
Novi Sad
Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre
(1,690.10 €)
Milan
(8,420.74 €) +398.24 %
Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre
Novi Sad
(1,149.78 €)
Milan
(3,689.13 €) +220.86 %

Nema mesta poređenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: bole

Cene stanova 08 apr 2020 08:15 #192

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
bole napisao/la:
Mesate babe i zabe. Ovo su delovi Milana tj. zon7. 8 itd kao ovde Rumenka, Temerin ... i to su prakticno rusevine. Ne zaboravite da se u Italiji prikazuju bruto kvadrature tj. ukljucen je hodnik ispred stana, deo stepenista, lift itd. Imate jos agencijske provizije, takse , notare itd u visini 10% od ukupne cene. Realna prosecna cena nekretnina u Milanu je oko 10.000 Eu kvm za neki solidniji stan na ok lokaciji. Lokacije koje vi navodite za poredjenje kao ugao K.Petra i Pariske komune te ova od Wolfa sa takvim kvalitetom gradnje bi bile 20-25000 eu kvm. Slazem se da je bolje pogledati okruzenje i da Milan nije za poredjenje. Medjutim svidelo vam se ili ne, a znam da ce me mnogi ispljuvati zbog ovoga, ako uzmemo kvalitet zivota u NS, a tu mislim na kulturni zivot, muzeji, pozorista, koncerti, festivali itd, zatim nocni zivot ukljucujuci restorane, barove, zatim mogucnosti edukacije, skole, fakultete..., velicinu grada, ljude itd itd, gledajuci znaci cena-kvalitet NS je ubedljivo najjeftiniji grad za kupovinu nekretnina u regionu. Znaci nije cudno sto se ovde vise gradi nego u mnogo vecim gradovima u okruzenju i sto se na kraju sve proda. I sam trazim stan i ne ide mi ovaj komentar u prilog, ali to su cinjenice i nije u redu pljuvati po gradu u kojem zivimo, a i sami smo svesni ako smo malo putovali da bi se tesko negde drugo zadrzali duze nego u NS-u pored svih njegovih mana koje uostalom imaju i svi gradovi sveta.

Ne znam kakva je situacija u Sarajevu, Bukurestu, Podgorici, Ali to su sve gradovi u naajmanju ruku na nivou Novog Sada ako ne i ‘bolji’. Za Budimpesru je i Beograd naobicnija kasaba pa si do pre dve godine (da ne pricam pre 5) mogao kupiti stan po 1500e/m2 u sirem centru. Pre 6 godina je si mogao kupiti u centru stan za 1000-1100e m2. Znam pouzdano jer sam gledao da kupim, a neki od mojih prijatelja su kupovali i po dva stana koje sam sa njima gledao i mnoge druge tom prilikom i obilazio.

Mi Srbi mnogo volimo nase da idealizujemo a tudje da potcenjujemo, jezim se od toga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: hedonist

Cene stanova 08 apr 2020 10:09 #193

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Slazem se u potpunostibole napisao/la:
Mesate babe i zabe. Ovo su delovi Milana tj. zon7. 8 itd kao ovde Rumenka, Temerin ... i to su prakticno rusevine. Ne zaboravite da se u Italiji prikazuju bruto kvadrature tj. ukljucen je hodnik ispred stana, deo stepenista, lift itd. Imate jos agencijske provizije, takse , notare itd u visini 10% od ukupne cene. Realna prosecna cena nekretnina u Milanu je oko 10.000 Eu kvm za neki solidniji stan na ok lokaciji. Lokacije koje vi navodite za poredjenje kao ugao K.Petra i Pariske komune te ova od Wolfa sa takvim kvalitetom gradnje bi bile 20-25000 eu kvm. Slazem se da je bolje pogledati okruzenje i da Milan nije za poredjenje. Medjutim svidelo vam se ili ne, a znam da ce me mnogi ispljuvati zbog ovoga, ako uzmemo kvalitet zivota u NS, a tu mislim na kulturni zivot, muzeji, pozorista, koncerti, festivali itd, zatim nocni zivot ukljucujuci restorane, barove, zatim mogucnosti edukacije, skole, fakultete..., velicinu grada, ljude itd itd, gledajuci znaci cena-kvalitet NS je ubedljivo najjeftiniji grad za kupovinu nekretnina u regionu. Znaci nije cudno sto se ovde vise gradi nego u mnogo vecim gradovima u okruzenju i sto se na kraju sve proda. I sam trazim stan i ne ide mi ovaj komentar u prilog, ali to su cinjenice i nije u redu pljuvati po gradu u kojem zivimo, a i sami smo svesni ako smo malo putovali da bi se tesko negde drugo zadrzali duze nego u NS-u pored svih njegovih mana koje uostalom imaju i svi gradovi sveta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 08 apr 2020 13:05 #194

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
bole napisao/la:
ako uzmemo kvalitet zivota u NS, a tu mislim na kulturni zivot, muzeji, pozorista, koncerti, festivali itd, zatim nocni zivot ukljucujuci restorane, barove,

Ovaj deo je zaista precenjen, ukoliko izuzmemo Čobanov trg.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 15 apr 2020 17:09 #195

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Prijatelju piše danas podstanar i traži umanjenje kirije za 50% zbog ovog stanja i umanjena njegovih primanja..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 15 apr 2020 18:20 #196

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
kasko napisao/la:
Prijatelju piše danas podstanar i traži umanjenje kirije za 50% zbog ovog stanja i umanjena njegovih primanja..
Iskreno meni to nije najjasnije. Da ne bude zabune ja sam podstanarima koji su trazili umanjio kirije, pre svega smo ljudi a onda sve ostalo nadam se, ali mi se cini da ljudi uglavnom posmatraju nas stanodavce na pogresan nacin. Prvo i osnovno, stanovi su investicija koji su kupljeni da donose neki profit. Znaci vlasnik je mogao da pokrene bilo koji biznis (market, perionica, kladionica, przionica, pekara, mlekara, restoran, kafic, autoservis i sl.) On se opredelio za stanove verovatno zato sto nece mnogo da se cima, ili je smotan ili zadovoljan poslom koji mu je omogucio visak novca i pristaje na vrlo malu zaradu u odnosu na ulozeno. I onda u krizi kao sto je ova podstanari smatraju da treba smanjiti kirije. Mene zanima da li je taj podstanar kada je otisao po cigare, pivo, benzin, u restoran, u kafic, u pekaru trazio umanjenje racuna za 50%. Imam utisak da nigde nema relaksacije. Informatika ce morati biti placena samo kasnije, Moratorijum necu komentarisati ta prica je svima jasna. Meni pristizu obaveze ka nekim investitorima i ne da nije bilo umanjenja nego nije bilo ni odlaganja placanja. Bukvalno ni na jednom jedinom koraku nisam osetio trunku empatije zbog ove situacije ka mojim rashodima. Imam utisak da mnogi na visak stana posmatraju kao na nesto u fazonu “ej on je to nasledio, on je to dobio za tepsiju ribe, on ima i bez toga i slicno”. Takodje primecujem na fejsbuk grupama svojevrsno ruganje i likovanje podstanara ka stanodavcima zbog cele ove situacije sada kada se poremetilo trziste, sticem utisak da bi najgori stanodavci bili upravo ti zakupci samo kada bi imali stan viska cast izuzecima...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Kići, OneLove

Re:Cene stanova 15 apr 2020 18:24 #197

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Upravo tako. Slažem se od reči do reči. Pritom, čoveku je žena ostala bez posla zbog ove krize i njima je to deo prihoda koji ide u kućni budžet. Briga podstanare za to. Hej, pa ako nemas para, izvoli nadji drugde jeftinije, vrati se kod roditelja, ne znam...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Cene stanova 15 apr 2020 20:37 #198

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Sta vam je tu cudno, sto ljudi traze umanjenje kirije? Neke koje znam su odustali od kirije dok traje vandredno, a neki je samoinicijatnivno umanjili za 50%. Jer im je jako, jako stalo da zadrze postojece stanare. Veliki broj studenata, koji su zakupci, su se vratili kod svojih, sta ce u gradu, samo bespotrebno prave sebi trosa.Jedna drugarica, kojoj je gazda rekao da ne mora na posao dok se stanje ne vrati u normalu, je takodje otisla kod svojih, van NS, iako je stan njen. Sto bi sebi pravila nepotreban trosak, kad joj je isto sedela u stanu ili kod svojih van NS.

Te price da je neko mogao uzeti trafiku, mlekaru, pekaru, pa eto nije nego je uzeo stan da izdaje, tj poistovetiti izdavanje stana i vodjenje bilo kog posla, a pogotovo proizvodnje, je prica koja nema veze s vezom.

Naravno, pravo svakoga je da samostalno, u skladu sa pozitivnim pravnim propisima, uredjuje iznos kirije za nepokretnost koju izdaje, takodje i da u skladu sa Zakonom o porezu na dohodak gradjana, mislim clan 65., prijavi i plati porez na prihode od izdavanja. To sigurno cinite, jel da.? Samo, kakvo je stanje, bolje i da spusti za 50%, nego da ostane i bez toga. Jer kakva je trenutno situacija, nece biti predavanja, a ni studenata do oktobra i nove skolske godine godine, "mrka kapa" je i 50% od kirije koja je vazila do pre mesec dana.
Poslednja izmena: 15 apr 2020 20:46 od Reg021.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Duja, RM77, Eldarion, Hamilton

Cene stanova 15 apr 2020 21:49 #199

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
spustanje cena ni u jednom poslu pa tako ni u izdavanju ne vodi dugorocno nigde. Uvek je stvar ponude i potraznje. Ako je sada potraznja smanjena i npr cisto radi ilustracije umesto 1000 ljudi koji traze stan u normalnim okolnostima sad imamo 100 ljudi koji traze stan. Uvek se moze izdat samo tih 100 stanova koliko se trazi, nikako 1000 jer onih 900 je islo negde kucama. A sad dal tih 100 stanova izdati za 300 eu ili spustiti na 100 eu, samo je gubitak za onih 100 iznajmljivaca i dobitak za podstanara. A ostalih 900 iznajmljivaca opet nece izdati. Kad imas ograniceno trziste i potraznju jednostavno ne mozes ni iznajmiti ni prodati nesto sto se ne trazi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper

Cene stanova 15 apr 2020 21:57 #200

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ljudi su ustedeli i ulozili svoj zaradjeni novac u nekretninu. Sada im neko "zbog stanja" trazi 50% umanjenje njihove investicije. I da se ne pravimo blesavi, to umanjenje nece tako lako nestati kada se ukine vanredno stanje.
Idi pa probaj da trazis od EPS-a, SBB itd umanjenje od 50% pa da vidimo kako ces se provesti. 10-20% da covek i kaze da su neke cifre oko kojih se pregovara - 50 i vise % je ucena. To barem ja tako vidim.
Ima ljudi koji se to uciniti, jer nemaju kud - ucenjeni su i u strahu od gubitka mozda jedinog dodatnog prihoda ali ce biti u onih koji ce zalupiti vrata za podstanarom i sacekati par meseci.

Sve ovo je napisano zbog teme ove diskusije. Da li ce ovo da prati cenu stanova? Nije realno da je neko kupio garsonjeru za 40000 eur i da ce da je sada izdaje za 80-100 (50% manje). Onaj ko planira da kupi stan iz tog razloga, odustace po ceni od 1600 po kvm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru