Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 21 apr 2020 20:43 #221

  • Licka Ajkula
  • Licka Ajkula's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Pozdrav, da li neko zna koja je cena kvadrata na Rotkvariji, Zittni trg, Socijalno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 09:58 #222

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Kirija prenaduvana a platiš stan 70k evra, izdajes za 300 i otplatis ga za 18 godina. I onda je to prenaduvano. Mora malo da se gleda i koliko je novca neko uložio a ne samo da li je to mnogo. Kirija logično da prati rast cena nekretnina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 22 apr 2020 10:21 #223

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ili cena stana kiriju :) kako iz čijeg ugla gledaš
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 10:27 #224

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
nigde i nikad se "ne gleda" koliko je ko uložio, već koliko je ko spreman da plati kiriju ili kvadrat u ovom slučaju. Tako su se cene formirale i kad su otišle u nebo, ne zato što je uloženo toliko da je visokom cenom to moralo biti vraćeno, već zato što je tržište bilo takvo da su kupci bili spremni da plate toliko. Isto važi i u suprotnom smeru.

a ako se ima sreće da se to poklapa sa onim "koliko je uloženo" onda se može reći da investicija opravdana dobitkom. Ali to je u ovom uređenju koje nazivamo zapadnim kapitalističkim poretkom ono što se zove poslovni rizik.

ono što ide u prilog tome da cene neće pasti je tradicionalan doživljaj nekretnina u srbiji, mnogo se više to posmatra kao stvar za ceo život, manje je tržište nekretninama ako ne računamo inicijalnu kupovinu. tako da će pre gradnja da stane nego što će cene da osetno padnu ako se tako posmatra.

A što se tiče ostatka tržišta, zavisi od toga kako će privreda reagovati, a prognoze nisu najbolje. Zato i imamo ovo malo usiljeno ublažavanje mera. Vrtići su krenuli da prikupljaju podatke od roditelja kome je neophodno zbog posla da mu dete ide u vrtić, imamo odjednom izlive optimizma i epidemiologa i političara kako pobeđujemo. U prevodu, usrali su se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 12:29 #225

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Nikad ništa nije bilo crno-belo pa tako i ovo sa cenama i kirijama.

Tačno je da je najveći faktor ponuda-potražnja, i to samo ako se gleda jako kratkoročno.al

Jedan od faktora je i cena kvadrata, takođe ipristupačnost kredita, a i stanje privrede... Verovatno ih ima još.

Evo primer...
'97. kada smo krenuli u izdavanje stanova u NS si jedva mogao kupiti nešto, malo se prodavalo, agencije još nisu bile razvijene, gradnja skoro ništa...
Kupili smo stan u Radničkoj 60 m2, za 72000dm, isplata odmah, useljenje za 6 meseci. Tada su prodavci mogli da uslovljavaju kako su hteli.
Izdat prvi dan oglasa za 500dm i to kirija 6 meseci unapred. Plata lekara je bila oko 100dm, sluzbenika u državnoj firmi oko 50dm.... 2006 smo ga prodali za 52000eur, a kirija je bila ispod 200e, ne znam tačno koliko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 12:38 #226

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
bili napisao/la:
Nikad ništa nije bilo crno-belo pa tako i ovo sa cenama i kirijama.

Tačno je da je najveći faktor ponuda-potražnja, i to samo ako se gleda jako kratkoročno.al

Jedan od faktora je i cena kvadrata, takođe ipristupačnost kredita, a i stanje privrede... Verovatno ih ima još.

Evo primer...
'97. kada smo krenuli u izdavanje stanova u NS si jedva mogao kupiti nešto, malo se prodavalo, agencije još nisu bile razvijene, gradnja skoro ništa...
Kupili smo stan u Radničkoj 60 m2, za 72000dm, isplata odmah, useljenje za 6 meseci. Tada su prodavci mogli da uslovljavaju kako su hteli.
Izdat prvi dan oglasa za 500dm i to kirija 6 meseci unapred. Plata lekara je bila oko 100dm, sluzbenika u državnoj firmi oko 50dm.... 2006 smo ga prodali za 52000eur, a kirija je bila ispod 200e, ne znam tačno koliko.
Nije plata lekara bila 1997. 100dm, nego oko 500dm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 13:03 #227

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
@bili

mislim da si i sam rekao isto. 1997 - ponuda slaba, potražnja velika
Poslednja izmena: 22 apr 2020 13:09 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 13:52 #228

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
@ das ivon

Ok. Jesam fulao, sad sam gledao neke podatke po internetu. 1997. je bio neki skok plata, ali i 96 i 98, a pogotovo 99. su bile značajnije manje. Moguće je da sam pobrkao godine, Ali svakako nije bila ni 500.
Opet i da je bila 500, lekar bi davao celu platu za kiriju, a sada bi davao mnogo manje.

@ mel

Jeste upravo to sam rekao, ali sam rekao i da to nije jedini faktor već da ima i drugih faktora koji utiču na cenu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel

Cene stanova 22 apr 2020 14:31 #229

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
bili napisao/la:
@ das ivon

Ok. Jesam fulao, sad sam gledao neke podatke po internetu. 1997. je bio neki skok plata, ali i 96 i 98, a pogotovo 99. su bile značajnije manje. Moguće je da sam pobrkao godine, Ali svakako nije bila ni 500.
Opet i da je bila 500, lekar bi davao celu platu za kiriju, a sada bi davao mnogo manje.

Do 1998. prosečna plata je bila 200-300 dm, da bi 1999. i 2000., bila 100dm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 apr 2020 16:49 #230

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
nekad ovako nekad onako, ali svakako ukoliko prosecna osoba ima visak sredstava kupovina stana na dobroj lokaciji je uvek atraktivna investicija pogotovo za dugorocno ulaganje. nekad se pogodi da je i jako isplativa na kraci rok. Osim u slucaju ako umete trgovati na burzama ili sa dionicama ili slicno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 23 apr 2020 12:37 #231

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 23 apr 2020 14:33 #232

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Posto radim u najvecoj IT kompaniji u Novom Sadu, mogu reci da dosta kolega koje je gledao da kupi nekretninu kao investiciju sada odustalo od toga, a cak i oni koji su gledali da kupe prvu nekretninu ce sacekati rasplet situacije. Iz tog ugla cene ce neminovno ici na dole, mozda ne drasticno ali za odredjen procenat sigurno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 23 apr 2020 18:57 #233

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
milanns napisao/la:
Posto radim u najvecoj IT kompaniji u Novom Sadu, mogu reci da dosta kolega koje je gledao da kupi nekretninu kao investiciju sada odustalo od toga, a cak i oni koji su gledali da kupe prvu nekretninu ce sacekati rasplet situacije. Iz tog ugla cene ce neminovno ici na dole, mozda ne drasticno ali za odredjen procenat sigurno.


Sacekace, ali će kupiti. Ja zbog toga smatram da nece ići dole. Makar veštački da ne bi ljudi pomisli da će ići dole onda će još čekati itd
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper

Cene stanova 23 apr 2020 19:33 #234

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Koja je to najveca IT firma u NS?
kazi prvih 7 slova a mi cemo pogadjati
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 23 apr 2020 19:36 #235

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
INFORMA....
:D

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck

Re:Cene stanova 23 apr 2020 20:01 #236

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
mrnjavi napisao/la:
INFORMA....
:D

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

:naughty: :naughty: :lol: :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 23 apr 2020 21:50 #237

  • zop
  • zop's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Cene izgleda ne da nece ici dole, nego investitori i dalje probijaju gornje granice i ispituju dokle mogu da idu.
U Okrugicevoj u Petrovaradinu projekat koji je u pripremi i jos nije poceo da se gradi 1350-1400e.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 24 apr 2020 08:12 #238

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Jasno je da ce investitori pokusati da zadrze svoju poziciju visokih cena i ne daju ni da se nagovesti bilo kakvo spustanje cena jer zele da zadrze visoke profit margine. Ako im likvidnost to dozvoli mozda ne spuste uopste cene, ali cisto sumnjam. Malo investitora moze da zivi bez da ima stalan priliv para od prodaje, manje vise kupci koji placaju nekretnine unapred nose velik deo investicije izgradnje kao i podizvodjaci. Svima je jasno da ce se obim trgogovanja njekretnimama smanjio i to ce se odraziti makar investitori zeleli vestacki da odrze cene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 25 apr 2020 06:40 #239

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
www.021.rs/story/Info/Biznis-i-ekonomija...kuju-i-pad-cena.html

Ukratko, kupci čekaju pad, prodavci za sada neće da spuste cene. Ukazao bih na jeda komentar, a ovde smo taj faktor retko spominjali, uglavnom čovek kaže, cene su nerealne jer se peru pare, ali neće pasti jer će još više biti novca za pranje.
bili napisao/la:
Šesti, garsonjera prazna, pisao sam već, ne zbog situacije, otišli ljudi početkom marta, dok sam okrečio, sredio nameštaj i taman da oglasim proglašeno vanredno stanje. Normalnacena u tom kraju je bila 250e, oko 20 marta, oglasi su bili 150 do 180, sada su ispod 150. Mene niko i ne zove. Ina puno praznih stanova. Tačno ću iz zajebancije oglasiti za 100e da vidim da li će neko zvati. Svestan sam da do oktobra ovde nema ništa. Pri tom neću žuriti, pustiću da izdaju prvoovi sa manjim kirijama.
Izgleda da je počelo nešto da se dešava na tržištu izdavanja stanova. Dosta firmi je tokom nedelje počelo da radi, a i ostali će uskoro. FTN je napravio plan rada po kome će studenti morati tokom dve nedelje dolaziti na laboratorijske vežbe. Studenti su izbačeni iz domova i ne mogu se vratiti do oktobra. Mene je krajem nedelje zvalo par ljudi i ja sam izdao garsonjeru za 200, s tim da je za maj 100.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Cene stanova 25 apr 2020 09:30 #240

  • Makica
  • Makica's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Sto se tice cena, mi izdajemo u Stevana Musica 55 kvadrata za 350 e, stanarka je iz Italije, sve uredno placa iako je trenutno u Italiji.
Ni jednog momenta nije pitala za bilo kakvo smanjenje.
Planira da se vrati cim se otvore granice.
Tako da iskreno mislim da nema nekog velikog prostora za smanjenje cena i da ce se ubrzo vratiti u normalu sto se tice izdavanja.
Za prodaju volela bih da padnu cene, ali bojim se da od toga nece nista biti...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru