Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 28 avg 2018 23:35 #781

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Polako nećemo imati GSP
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Javni gradski i Taxi prevoz 29 avg 2018 00:04 #782

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
Dopunjena i izmenjena mapa nove linije 51 (prema mapi na sajtu GSP-a):

Poslednja izmena: 29 avg 2018 00:10 od Eldarion.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, Duja, valjan, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 29 avg 2018 00:09 #783

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
^^
A opet fali polazaka malo kasnije uvece za Veternik.
Poslednja izmena: 29 avg 2018 11:47 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje slike
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 29 avg 2018 08:26 #784

  • zeljolaki
  • zeljolaki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 127
  • Primljenih Zahvalnica: 231
Moglo bi se reci; jedna zahvalno-glasacka linija !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 29 avg 2018 10:18 #785

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Od svega sa ovom linijom, i dalje mi nije jasno zbog čega 51A pravi petlju u Veterniku, umesto da ide bukvalno obrnutim smerom od 51B. Jednosmernih ulica nema, jedino je problem Školska ulica u Veterniku koja mi deluje dovoljno usko da dva autobusa ne mogu da se mimoiđu, ali ima par mesta gde se može napraviti niša za stajalište koja bi poslužila svrsi. Naravno, podrazumevam da se napravi takav red vožnje da se linije ne sreću na tim mestima, ali moguće da je to viša nauka za njih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 30 avg 2018 10:56 #786

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
Izmene linija 1 i 35 (na sajtu nisu navedena stajališta na novoj trasi, tako da su ova ucrtana samo moja pretpostavka):

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Duja, Zex021, Blavak, valjan, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 30 avg 2018 15:17 #787

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
neobuscitta napisao/la:
Osim toga, koliko sam primetio, izgleda da će se skidati vozila iz gradskog prevoza. Ako se ne varam, pre letnjeg reda vožnje interval na liniji 7A/7B je bio 10 minuta u špicu a sada je porastao na 13. To je jedan autobus po smeru. Kada govorimo o baksuznom broju, red je pomenuti da linija 13 će sada prvi polazak imati u 4:30 umesto u 5:30, ali će van špica ići na pola sata (do sada je bilo 20), odnosno u špicu 20 (prethodno 15). Za interval od pola sata su potrebna dva autobusa, za 15 minuta 4, što znači da će skinuti jedan autobus i sa ove linije.


Vrlo originalno, Nikola. :cheer:

Izgleda da predstavnici JGSP aktivno čitaju forum. :)
neobuscitta napisao/la:
Prvo pitanje za rukovodstvo - Koliko košta karta od Satelita do Sajlova preko Veternika? I Satelit i Sajlovo su u prvoj zoni, a autobus seče kroz drugu zonu. Koliko znam, ovakav slučaj nije definisan.
021.rs napisao/la:
Iz GSP su najavili i da će cena pojedinačne karte na liniji 51 A/B iznositi 110 dinara za sva putovanja koja prelaze granicu gradske i prve zone, dok je za putovanja unutar zone (bez prelaska granice zone) 65 dinara. U slučaju kružne vožnje koja više puta prelazi granicu zone, a da se pritom ne započinje novi krug (Železnička stanica), cena karte iznosi 110 dinara.

Cela priča: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/195856/F...ska-linija-51AB.html

Ovo je isto hit
021.rs napisao/la:
Linija je rezultat analiza koje je GSP ranije uradio, a nakon zahteva građana Veternika da im se omoguće dodatni polasci i bolje povezivanje sa drugim lokacijama u gradu, kao što su Gradsko groblje, Detelinara, Železnička stanica i tako dalje.
Poslednja izmena: 30 avg 2018 15:20 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 30 avg 2018 15:27 #788

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Bolje povezivanje sa Zeleznickom stanicom, a svaki bus iz Veternika ide do Zeleznicke stanice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Javni gradski i Taxi prevoz 30 avg 2018 16:39 #789

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Hit :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 30 avg 2018 19:44 #790

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da vidimo mi tu analizu, ko je napravio, gde je javna nabavka, koliko je koštala, kako je tekao proces rasprave njenog rezultata...

Ah, to je direktor analizirao odokativno, onda ništa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 10 sep 2018 00:01 #791

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
Poslednja izmena: 10 sep 2018 00:03 od Eldarion.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, kasko, Duja, Zex021, Blavak, Billy, valjan, Ambasador

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 10:17 #792

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Dok čekamo Eldariona da napravi mapu sa novom izmenom trase, samo bih hteo da napomenem da četvorka ne saobraća od drugog avgusta, odnosno mesec i po dana zaključno sa ovim radovima. :|

Naravno da JGSP Novi Sad nije preusmerio kapacitete sa četvorke kako bi pojačao sedmicu kao glavnu limansku liniju, nego je uradio čak i obrnuto! Osim svih sa četvorke, po novom redu vožnje su skinuli još dva autobusa sa sedmice (po jedan u svakom smeru) tako da umesto na 10 minuta, sedmica u špicu ide na svakih trinaest. Efekat je očigledan, sedmica ide puna od železničke stanice do Limana, pa se čak i van špica autobusi sustižu na liniji. :rock:

Malo statistike za onog ko ne razume: :?

Po prolećnom redu vožnje ove godine, četvorka je išla na svakih 11 minuta u špicu, a sedmica na svakih 10. Van špica je četvorka saobraćala sa intervalom od četrnaest minuta, dok je sedmica prolazila na svakih 12.5. Da ne bih aproksimirao, u špicu je to bilo 5.45 četvorki i šest sedmica. Van špica 4.28 četvorki i 4.62 sedmice. Kada se sve sabere, dobijamo da je van vršnog perioda JGSP primao 1.600 putnika (180 putnika/vozilo) dok je u špicu bilo 2.100 mesta.

Fast forward -> jesenji red vožnje:
Četvorka - van špica 14 minuta, u špicu 11 (isto). To je u špicu 5.45 i van špica 4.28 autobusa po satu.
Sedmica - ne postoji razlika u intervalu, 12.5 minuta stalno. Tokom celog dana 4.62 autobusa po satu.

Kapacitet po jesenjem redu vožnje: van špica 1.600 putnika, u špicu 1.800 putnika
S obzirom da trenutno četvorka ne saobraća, a sedmica naravno nije pojačana, Liman trenutno ima mesta za samo 830 putnika tokom jednog sata. To je skoro trostruko manje nego proletos u špicu! Zapravo je situacija još gora, jer sedmica ne kreće prazna sa Limana. Linije 9, 11A/B i 12 nisam računao, jer one nemaju funkciju sedmice i četvorke, što se jasno ogleda u voznom parku jer nijedna od ovih linija nema zglobne autobuse niti zavidan interval. :rant:

Ali ajmo mi pisati o predsedniku koji pomaže ljudima sa povređenom nogom na mostu. :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Pripadnik, mrnjavi, Duja, Brane, Zex021, Blavak, valjan, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 11:16 #793

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
Evo, evo... nije tako lako kad nisam na godišnjem ;)

Poslednja izmena: 12 sep 2018 11:34 od Eldarion. Razlog: Ispravljene greškice
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Duja, Zex021, Blavak, valjan, neobuscitta, Gradjanin, Ambasador

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 11:42 #794

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
Nisam upoređivao detaljno, ali u večernjim časovima 11 a/b i dalje imaju interval kao u letnjem redu vožnje. Ovu liniju puno koristim i to se (ako me sećanje služi) nije desilo - da od septembra ne skrate interval u odnosu na letnje mesece.

Nekada smo imali vrlo dobar i funkcionalan GSP, a poslednjih nekoliko godina iz dana u dan je sve gore.

P.S. Prošle nedelje sam čekao bus kod Mekatora oko 2 popodne i 11B bez pardona skrene sa Cara Lazara na bul. Oslobođenja i uopšte ne stane kod Merkatora. Dođe sledeća i pitam vozača zašto neki busevi stanu, neki ne kad na sajtu piše da se 'koriste stajališta drugih linija' - on samo slegne ramenima. Napišem ja oštro protestno pismo (valjda se to tako zove), ali niko nije ni kurtoazno odgovorio. Zaista napredno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, Blavak, valjan, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 13:10 #795

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
To je to. Polagano se urušava naš javni prevoz. U večernjim časovima, sve je na nivou antibiotika, ali u ovom slučaju linija 11 ima samo dva autobusa po smeru. Prošlog proleća sam po redu vožnje prebrojao 110 autobusa na gradskim linijama, i to u špicu. Sa svim ovim redukcijama, grad će uskoro imati, a možda već i ima, manje od 100 autobusa u redovnom gradskom prevozu.

Grad od 300.000 stanovnika sa jednom i to nefunkcionalnom noćnom linijom.
Grad od 300.000 stanovnika sa potpuno odsečenim Telepom i Adicama.
Grad od 300.000 stanovnika koji ukine celu jednu liniju i ne nadoknadi štetu.
Grad od 300.000 stanovnika u kom autobusi van špica idu i na 20 minuta.
Grad od 300.000 stanovnika koji na svoju apsolutnu štetu pridaje pažnju selendrama na više od 20 kilometara udaljenosti.
Grad od 300.000 stanovnika kome su nekad svi zavideli javnom prevozu, a danas je on taj koji zavidi.
Grad od 300.000 stanovnika gde je bitno na kom pismu su natpisi na displejima.

Grad od 300.000 stanovnika u kom je!%?o ne funkcioniše javni prevoz!
Poslednja izmena: 12 sep 2018 13:11 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, mrnjavi, Duja, Brane, RM77, Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 13:30 #796

  • Ambasador
  • Ambasador's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 469
neobuscitta napisao/la:
To je to. Polagano se urušava naš javni prevoz. U večernjim časovima, sve je na nivou antibiotika, ali u ovom slučaju linija 11 ima samo dva autobusa po smeru. Prošlog proleća sam po redu vožnje prebrojao 110 autobusa na gradskim linijama, i to u špicu. Sa svim ovim redukcijama, grad će uskoro imati, a možda već i ima, manje od 100 autobusa u redovnom gradskom prevozu.


Grad od 300.000 stanovnika koji na svoju apsolutnu štetu pridaje pažnju selendrama na više od 20 kilometara udaljenosti.


Grad od 300.000 stanovnika u kom je!%?o ne funkcioniše javni prevoz!

Da li su ljudi sa sela druge kategorije!?
Oni ne mogu iz svojih mesta doći peške za razliku od nekih građana koji koriste autobus za dve stanice a mogli bi i peške a ne da čekaju autobus

Nemam nameru da ulazim sa tobom u konflikt ali mislim da ti je rečenica veoma potcenjivačka
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: zeljolaki

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 13:33 #797

  • Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 449
neobuscitta napisao/la:
Grad od 300.000 stanovnika u kom je!%?o ne funkcioniše javni prevoz!

Upravo tako... u opisanom slučaju kod Merkatora sam za radnoga dana, u 2 poslepodne, čekao sedmicu - koja se nije udostojila pojaviti. Prošla je (bukvalno) jedna 11, i uspeo sam da dočekam sledeću, a da sedmice i dalje nije bilo. Da ne govorim koliko mi se puta desilo u proteklih godinu i nešto dana da se uopšte autobus ne pojavi po redu vožnje. I o tome sam, kao da sam zaludni penzioner, pisao i GSP-u i na kraju, s obzirom da niko nije odgovorio na više mailova, i gradonačelniku... ni taj nije odgovorio. :gaah: Važno da svi mi plaćamo njihove stotine kancelarijskih službenika, a usluga je jedno veliko... :toilet: ... ništa!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 14:03 #798

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Ambasador napisao/la:
Da li su ljudi sa sela druge kategorije!?
Oni ne mogu iz svojih mesta doći peške za razliku od nekih građana koji koriste autobus za dve stanice a mogli bi i peške a ne da čekaju autobus
Ja nisam tako postavio stvari, to si ti rekao. Pritom, mislim da ih sam JGSP tretira drugačije.

Prosto ne možeš da pošalješ gradski autobus sa 25 sedišta i troja vrata na liniju do jednog Luga, koji je na 40 kilometara od Novog Sada. Kome trebaju treća vrata, koja se nalaze tu zbog brze izmene putnika? Mlatiš ljude da stoje sat i po vremena dok autobus ide 50 kilometara na sat po obroncima Fruške gore, umesto da (iz mog ugla najbolje rešenje) predaš te linije u koncesiju Dunavprevozu koij ima prave autobuse za takve linije i daš ljudima udobnost i povećaš kvalitet usluge. Sa druge strane predati Gospođince u koncesiju Saobraćaj Žabalj, možda i Begeč pod Dunavprevoz. Stepanovićevo ima železničku stanicu u centru sela.

Pritom, JGSP sa svojim krševima kartu do Luga naplati 270 dinara, koliko naplate autobuski prevoznici do Inđije, na istoj udaljenosti ali niko ne mora da stoji. Da ne govorim o klima uređaju, boljim sedištima i udobnosti u vožnji (koju gradski autobusi po načinu konstrukcije nemaju)

Pošto mi deluješ uvređeno, reci mi da li bi se za iste pare vozio ovim ili ovim?

I na sve to, u samom nazivu JGSP Novi Sad stoji gradsko a ne beočinsko ili slično. A trenutno je manje autobusa angažovano na linijama baš u tom gradu nego van njega.
Poslednja izmena: 12 sep 2018 14:04 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, RM77, Zex021, Ljube, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 12 sep 2018 14:40 #799

  • Ambasador
  • Ambasador's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 469
Samo tako deluje da sam uvređen. Činjenica je da svi imaju problem prevoza bez obzira na mesto stanovanja i da ne treba deliti ljude po tome.
Ostalo je sve ok pošto očigledno poznaješ problematku i sigurno bi našao bolje rešenje od ovog
Poslednja izmena: 12 sep 2018 14:42 od Ambasador.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 13 sep 2018 15:04 #800

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Danas sam se frapirao kada sam video da je otpravnik poslao autobus na liniji 7b praznog od Novog Naselja do Futoške pijace u pola 11. To je inače način da se nadoknadi izgubljeno vreme na liniji i pribegava mu se često u špicevima, pogotovo ako dva autobusa dođu u kašnjenju do poslednje stanice. Međutim, koga briga za Liman?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru