Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 10 avg 2018 07:08 #761

• Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5208
  • Primljenih Zahvalnica: 15946
Obaveštenje na jednom od stajališta.

meni deluje zbunjujuće, a kako li je tek strancima kojih ima po gradu ( ako žele da koriste javni prevoz) bolje i da ne razmišljam.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Zex021, Eldarion, neobuscitta

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 10 avg 2018 11:36 #762

• neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 282
  • Primljenih Zahvalnica: 734
Ne samo da je zbunjujuće nego je i izuzetno loše organizovano, konkretno noćna linija.

Umesto da linija 18 leti ide preko keja, koji je najatraktivnija noćna destinacija pri lepom vremenu, i da postoji stajalište kod spomenika gde bi se autobus gotovo sigurno punio, oni potpuno ignorišu centar i kej i odvlače liniju 18 na Bulevar gde se noću apsolutno ništa ne dešava. Kao da žele da rasteraju sve putnike iz noćnog saobraćaja.

Pritom, onaj ko ide na kej ima izbor da hoda 10-15 minuta do autobusa, plati taksi ili ide svojim kolima (!). S obzirom da se cuga ohoho na keju, siguran sam da postoji određena količina ljudi koji umesto da idu autobusom pale svoja kola i voze pod uticajem alkohola (dovoljna su dva-tri piva) i time ugrožavaju bezbednost. Nažalost, situacija u celom društvu je da se računa samo koliko para nešto donosi, a ne koliko nešto doprinosi kvalitetu života, bezbednosti i komunikaciji.

U Rijeci su, kako bi povećali opštu bezbednost na ulicama, tokom leta 2009. godine uveli tri linije noćnog prevoza koje su radile samo u petak na subotu i subotu na nedelju. To nije ništa novo, ali je novost činjenica da je vožnja tim autobusima besplatna! Vozači su bezbedni jer ih niko ne napada zbog pljačke, a veliki broj mladih je prestao da plaća preskup taksi noću ili da koristi svoja vozila. Na sve to, omladina je pisala peticiju da se uvede još jedna linija noćnog prevoza do Opatije. Koliko sam pročitao na hrvatskom forumu, i dan danas je noćni prevoz besplatan a peticija je usvojena.

Na kraju balade, ja se sećam da je noćna sedmica petkom i subotom uveče redovno bila zglobna, dok sam na liniji 18 video zglobni autobus samo za doček i za vreme Exita. Ne znam šta se desilo i zašto je produženje intervala sa 40 na 60 minuta toliko drastično uticalo na broj putnika, ali je činjenica da je loše.
Poslednja izmena: 10 avg 2018 11:37 od neobuscitta.
Zahvalnici: Zex021, Blavak, valjan, Eldarion, Marc

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 11 avg 2018 13:00 #763

• neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
Juče sam prošao pored stajališta kod Univerziteta, ljudi u potpunoj nepoznanici čekaju autobus na stajalištu koje se privremeno ne koristi. Ruku na srce, u rešenju njihove misterije uglavnom nije pomoglo ni što su videli autobuse koji idu pravo Bulevarom cara Lazara. Opet, obaveštenja su postavljena samo na tablama i samim tim nisu uočljiva. Na stajališnim stubovima ili ne stoji ništa, ili stoje ista ta obaveštenja. Obeležavanje linija raznim bojama a potom njihovo štampanje u crno-belom formatu tako da se izmene linija uopšte ne razlikuju je za poseban tretman u glavu. :D

Malo sam proguglao i našao u Nemačkoj zanimljiv primer obeležavanja gde se stavlja neki vid cirade na stajalištni stub. Crvenom bojom sa belim slovima se jasno ističe "Stajalište se trenutno ne opslužuje".
www.nw.de/_em_daten/_cache/image/1xqKfkn...4b4424dc267e22f8.jpg

Vozio sam se sinoć linijom 18A od centra preko Limana i potvrdio svoje tvrdnje. Kej, logično, pun ljudi a u nesrećnu 18-icu u centru ušlo nas desetak i posle do Limana niko nije ni ušao ni izašao...
Zahvalnici: Dukelander, kasko, Zex021, Blavak, valjan, Eldarion, Marc

Javni gradski i Taxi prevoz 11 avg 2018 16:16 #764

• Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 132
Na stajalištu Narodnog fronta-Balzakova još uvek stoji mapa i spisak izmena od 2. do 12. avgusta. Ovo novo još ne, ali sutra je 12. pa će se valjda neko nešto uraditi... ako se sete - sete se, ako ne... do tada evo malo izmenjenog obaveštenja (made by ja).

Poslednja izmena: 11 avg 2018 16:18 od Eldarion.
Zahvalnici: limanac, kasko, Zex021, Blavak, valjan, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 17 avg 2018 00:00 #765

• Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, mrnjavi, Blavak, valjan, neobuscitta, Gradjanin

Javni gradski i Taxi prevoz 18 avg 2018 00:49 #766

• Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
Mala izmena prethodne mape - stajalište kod Univerziteta:

Izmene linija 1 i 35:

Zahvalnici: limanac, kasko, Blavak, valjan, neobuscitta, Gradjanin

Javni gradski i Taxi prevoz 18 avg 2018 11:44 #767

• neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
Ovaj put osim za Eldariona, pohvala i za GSP. Iznajmljeni autobusi za prvenstvo u košarci, osim klasičnih plakata po staklima, na displejima latinicom imaju ispisane timove. Videh juče bus LITHUANIA, pre toga GEORGIA. :)
Zahvalnici: Zex021, Eldarion, mel

Javni gradski i Taxi prevoz 18 avg 2018 12:35 #768

• Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
Ja videh neki dan, trebalo mi par sekundi da skontam šta piše - krenem da automatski čitam ćirilicom, pa mi ne ide, i tek onda vidim da piše NETHERLANDS. Pridružujem se pohvalama GSP-u.
Zahvalnici: mrnjavi, Zex021, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 18 avg 2018 12:42 #769

• Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5208
  • Primljenih Zahvalnica: 15946
Videh i ja to da latinicom pišu nazivi država, al kad će nam zapadne komšije postati Hrvatska?

Poslednja izmena: 18 avg 2018 12:44 od Blavak.
Zahvalnici: mrnjavi, Zex021, valjan, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 18 avg 2018 13:35 #770

• neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
@Eldarion

Ako si dokon, predložio bih ti da napraviš poster za liniju 51A/B, koja bi po pređašnjim najavama trebalo da krene od 1. septembra. :)
Trasu imaš ispisanu ovde: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/189526/F...lovo-i-Veternik.html

Pretpostavljam da će uvesti još dva, eventualno tri stajališta duž Ulice kralja Petra u Veterniku, severno od raskrsnice sa ulicom Devet Jugovića. ;)

Javni gradski i Taxi prevoz Juče 01:19 #771

• Eldarion
  • Eldarion's Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
Hajde za sada ovako dok ne saznamo kompletan spisak stajališta:

Zahvalnici: limanac, kasko, Blavak, valjan, Gradjanin, Ambasador
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru