Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 30 jan 2013 20:01 #61

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Nicisy1 napisao/la:
Pa šta ako nema 15 % manjina u gradu?
Sa 15 % je obavezno, sa manje od 15 je stvar pristojnosti, tolerancije i normalnosti. Uostalom većina Srba u NS i Vojvodini koristi latinicu više od ćirilice.
Tvrdnja da u Srbiji većina nema prava, nego samo manjine je neverovatna.
Ranko, ja zaista ne razumem čime si ti oduševljen kod novih vlasti, naročito na gradskom nivou?
Баш имаш лоше памћење


Одакле ти податак да сви користе латиницу?

Složićeš se da ipak postoji razlika između većina i svi
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:08 #62

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Па добро ето, а зашто избегаваш да даш одговор који вероватно и не посатоји него си ти замислио и тако ти се свиђа да ето већина пише латиницом.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:09 #63

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ja ponosno mogu da kazem da sam Autonomas i lokal patriota i da cu da se borim da bolje zivim u mojoj Vojvodini!

To je moje pravo i niko mi ga nece oduzeti! Ocu da Vojvodina zivi normalno, bez ikakvih lanaca, da ima svoju ekonomiju i da hrani svoje gradjane,a ne zamaskirane vukove i sakale i Beogradske krvopije!
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:22 #64

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Каква се дубокоумана дискусија одвија на овој теми. :suicide:

Тема до сада није закључана само из разлога јер смо свесни да ће то што се не каже овде да се прелије на остале теме и загади остатка форума, али било би лепо да се ово већ приводи крају.
NSBuild
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:25 #65

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Nicisy1 napisao/la:
Па добро ето, а зашто избегаваш да даш одговор који вероватно и не посатоји него си ти замислио и тако ти се свиђа да ето већина пише латиницом.



Imas ti dokaze za svoje podatke, evo npr peticija koju smo potpisivali kad smo bili zavejani na AP, prouci malo, mislim da je ipak latinica u vecini ;)

Edit Latinica 22, Cirilica 17, ukljucujuci sigurno 4 ili 5 Bugara ;), ostalo su sve gradjani Srbije bili.

Neke potpise ne vidim da li su cirilica ili latinica, i ne mogu da tvrdim za njih

Poslednja izmena: 30 jan 2013 20:32 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:33 #66

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Имате анкету "Које писмо користите" на насловној па гласајте тамо :troll:
NSBuild
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:43 #67

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Е баш ћу ти сликати једном да се увериш. ;) А сада ти мени реци из којих разлога ти не подносиш ћирилицу?
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:47 #68

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Nije brate da je ne podnosim, ali zivimo u 21. veku u Evropi. Mislim da je latinica pismo siroke upotrebe, a cirilicu u Evropi korsitimo samo mi, Bugari(Koji sa svescu zive jos u 18. veku) i "braca Rusi" (EX SSSR), koji prakticno i nisu Evropa ;)
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:50 #69

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Заборавио си Македонце :troll: Знам ја то али једноставно мислим да смо у предности и да смо по том питању "богатији" од других што имамо два писма и треба да негујемо и једно и друго :)
Poslednja izmena: 30 jan 2013 20:53 od Nicisy1.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 20:57 #70

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Makedonci su mesavina Srba i Bugara :troll:, u pravu si za negovanje, ali ne volim zlonamerno potenciranje iste od kvazi patriota, citaj fasista.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:01 #71

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Nicisy1 napisao/la:
Па добро ето, а зашто избегаваш да даш одговор који вероватно и не посатоји него си ти замислио и тако ти се свиђа да ето већина пише латиницом.

То је нека моја лична процена,субјективна, као што је сигурно и твоја. Егзактни подаци не постоје, барем ја не знам за њих. :)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:04 #72

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
mukyz napisao/la:
Каква се дубокоумана дискусија одвија на овој теми. :suicide:

Тема до сада није закључана само из разлога јер смо свесни да ће то што се не каже овде да се прелије на остале теме и загади остатка форума, али било би лепо да се ово већ приводи крају.

Nije problem u diskusiji, nego u "forumaškom diskursu" koji lako ispliva.
Često sa lepo argumentovanim stvarima idu provokacije, ironija i slično.
Kad bi se toga oslobodili, čak i diskusija o politici bi mogla da bude sukob dobro razrađenih mišljenja. Jedna fina debatica. Ali za to moraju da se poštuju neka debatna pravila, pa uvek može i ta opcija da se sprovede ;)

Elem, što se tiče novih vlasti u Novom Sadu, još ni jednu stvar zbog koje će nešto biti bolje nisam video, pa eto, sad čekam. A kad se nešto uradi, onda ćemo videti da li i kakva kritika stoji.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:07 #73

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
mukyz napisao/la:
Каква се дубокоумана дискусија одвија на овој теми. :suicide:

Тема до сада није закључана само из разлога јер смо свесни да ће то што се не каже овде да се прелије на остале теме и загади остатка форума, али било би лепо да се ово већ приводи крају.

Ovo je diskusioni forum, a mi smo živi ljudi i moramo negde da pričamo i o ovom aspektu naše stvarnosti. Dokle god je rasprava korektna, nema potrebe za intervencijom. :okay:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:14 #74

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ajmo malo zabave

Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:15 #75

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Зато се и не инteрвенише ;)

Елем питање колико људи користи које писмо није тако једноставно и једнообразно.
Ту велику улогу игра демографија.
Претпоставка је да људи старији од 30 година више користе латиницу, али је такође приметан тренд да све више младих људи користи ћирилицу.

Тетка ми је наставница српског језика у једној основној школи у Мошорину.
Према ономе што сам чуо од ње ђаци 8 разреда користе искључиво ћирилицу. Пошто по наставном плану морају да имјау 2 писмена рада на ћирилици и 2 на латиници причала ми је да се дешава да ђаци не знају како се неко слово пише латиницом што ми је било јако занимљиво јер се у мојој генерацији дешавала супротна ствар.
NSBuild
Poslednja izmena: 30 jan 2013 21:55 od mukyz.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:35 #76

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Ја се искрено мучим док пишем писану латиницу, и сећам се да су се сви у школи бунили када на српском дође ред на писану латиницу на писменом :D
Poslednja izmena: 30 jan 2013 21:36 od Nicisy1.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:36 #77

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja koristim oba pisma, i smetaju mi svi koji insistiraju na tome da se koristi samo jedno :troll:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 21:55 #78

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Nixivoje NSB napisao/la:
@Albukerki Izvini a zasto ti stavljas autonomase i nacionaliste u isti kos, ako ti se zivi normalno preseli se u BG, tamo svi "normalno zive" i nema autonomasa, a za nacionaliste (naciste i fasiste) ne garantujem, svuda ima Dveri i slicnih fasista

Pa zato sto to i jesu. Lepe plakate po istoj ogradi, gostuju na istim televizijama, i zele sto vise vlasti i moci za sebe, i jedni i drugi sire nacionalnu mrznju.

Ja nemam nameru da se micem iz mesta u kom sam, zivim normalno od sopstvenog rada, placam porez po vazecim zakonima, gledam svoja posla i odlicno mi je.

Onog trenutka kada shvatis da normalan covek razmislja kako da zaradi neki novac, da popije pice sa drustvom, ode na odmor sa porodicom, a ne sta pise na autobusima gsp i da li mu most gradi republika pokrajina ili grad, shvatices koliko glupe izjave dajes.

P.S. Ja se nisam tebi licno obrati, to sto ti odgovaras sa "ti...", samo govori da si isti kao i ovi za koje kazes da niste isti. I oni propagiraju "zaokruzene nacionalne teritorije bez protivnika". Ja samo zelim da zivim okruzen pozitivnim ljudima bilo koje vere nacije ili rase.
Poslednja izmena: 30 jan 2013 21:56 od inactive_account.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 22:07 #79

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
@Albukerki, to i ja zelim, ali bas ti isti nacionalisti to ne daju.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 22:58 #80

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
Nemam nista protiv ni jednog ni drugog pisma ali ovi sto su uradili je smesno. Neko je vec lepo rekao, umesto da je to bilo bez pompe i novinara i da su samo jedan dan sibnuli izmenu mnogi ne bi ni primetili.

Ja se recimo uvek potpisujem cirilicom ali pisem latinicu. Jednostavno vise vremena se potrosi, bar ja, na pisanje cirilice. Jeste meni lepsa na pogled cirilica ali gledam sta mi je lakse i brze.

Danasnja epizoda drzavnog posla se bavi gsp natpisom, napokon i boskic zavukao jednu cvarkovu:-)

Sad vidim da je epizoda ubacena:-)
Poslednja izmena: 30 jan 2013 22:59 od sandman.
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru