Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 30 jan 2013 10:21 #41

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
samo ga stavovi zezaju malo

tebe zezaju stavovi.

Nego što podmećeš podatke za Vojvodinu kad je reč o NS? Dosta lukavo, znači kad nemaš argument ajde malo da podvalim. To je onako vojvođanski kulturno

Zakon je jasan službeni jezici su od opštine do opštine i od grada do grada.
Zakon je napravljen od strane DS-a, a ne od SNS.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 10:31 #42

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 10:59 #43

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
O ovom izdajniku od Pesicke ne zelim da diskutujem !!


A nesto se ne secam da je LDP bio u prosloj vlasti, ne znam sto proziva LDP, zena uospte nema argumente, a ovo za privatizacije se slazem da je lose sto nisu ispitali na vreme ovi iz DS-a .


Mene stavovi ne zezaju !! Ja imam svoj stav i drzim se njega, ali nije mi jasno zasto stalno pricate meni nesto o DS-a kao da sam ja njihov simpatizer, sto svakako nisam. Druga stvar koja mi nije jasna kako mozete toliko da mrzite Vojvodinu u kojoj zivite ? I trece sto se tice te vojvodjanske kulture koju pljujete, pogledajte Bokana i Fajgelja opet vam kazem.
Poslednja izmena: 30 jan 2013 11:18 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 11:12 #44

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
...
Poslednja izmena: 30 jan 2013 11:18 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 11:25 #45

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ajde dok ti smisliš odgovor

istraživanje UNDP (United Nations Development Programme)
Народ верује у борбу владе против корупције

Подршка јавности Влади Србије у борби против корупције драстично је порасла, показало је истраживање Цесида и УНДП Србија, по којем готово трећина грађана, односно 32 одсто сматра да је влада на добром путу.

То је два пута више грађана задовољних потезима владе у односу на средину прошле године.

Према истраживању, која је представљено у Медија центру, а обухватило је 597 испитаника, 25 одсто сматра да се ниво корупције смањио, а 41 одсто мисли да ће ове године тај ниво бити још мањи. „Овако оптимистичан налаз није забележен ни у једном од претходних пет циклуса истраживања”, наведено је у извештају „Став грађана Србије према корупцији”, преноси Танјуг.

Број испитаника који сматрају да влада уопште није ефикасна опао је за 26 одсто у односу на јун прошле године, а повећао се број оних који сматрају да је влада мало или врло ефикасна са 32 на 49 одсто, односно са два на девет одсто.

Да Србија иде у погрешном смеру у јуну прошле године сматрало је 71 одсто грађана, док данас то мисли 45 одсто, наводи се у истраживању и додаје да се смањио и број оних који нису сигурни у ком правцу иде Србија за десет одсто.

Напредак је забележен и када је реч о квалитету живота грађана, при чему се више од половине испитаника изјашњава да живи добро или подношљиво.

Тако је, на пример, готово трећина, односно 31 одсто грађана, истакла да живи лоше, што је, како је наведено, за 14 одсто мање него пре седам месеци.

UNDP i CESID istražuju
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 12:31 #46

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Jel mogu ja, jel mogu ja? :P

Evo ja im i dalje ne verujem.
Sve što vidim je marketing odrađen po dobrim pravilima političke kampanje.
Čekam zapravo neki boljitak, pa ću i ja zatapšati glasno.

Prošle nisam voleo jer su korupciju doveli do svake pore društva,a ne volim ni ove jer mislim da su populisti i ništa više.

Takođe, prošli gradonačelnik mi nije pasovao jer nije imao ni harizmu, ni interesovanje ni znanje da vodi grad, a sadašnji gradonačelnik, iz ličnih priča koje neću pominjati, mi se samo čini elokventnijim od prethodnog, i to je sve u čemu je bolji.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 30 jan 2013 12:32 od Dukelander.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 13:12 #47

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
Druga stvar koja mi nije jasna kako mozete toliko da mrzite Vojvodinu u kojoj zivite ? I trece sto se tice te vojvodjanske kulture koju pljujete, pogledajte Bokana i Fajgelja opet vam kazem.

opet podmetanja. Ko je rekao da mrzi Vojvodinu.
evo ja ću tebe da pitam:

kako možete toliko da mrzite Srbiju u kojoj živite? I treće što se tiče te srpske kulture koju pljujete, pogledajte Čanka i opet vam kažem
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 14:54 #48

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
ranko su ns napisao/la:
svaki moj post je argumentovan a tvoj nebuloza puna mržnje prema svemu srpskom.

Evo Zakona


evo sa sajta Pokrajinske uprave službeni jezici u NS


Pa šta ako nema 15 % manjina u gradu?
Sa 15 % je obavezno, sa manje od 15 je stvar pristojnosti, tolerancije i normalnosti. Uostalom većina Srba u NS i Vojvodini koristi latinicu više od ćirilice.
Tvrdnja da u Srbiji većina nema prava, nego samo manjine je neverovatna.
Ranko, ja zaista ne razumem čime si ti oduševljen kod novih vlasti, naročito na gradskom nivou?
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 15:21 #49

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Одакле ти податак да сви користе латиницу?
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 15:30 #50

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
mrnjavi napisao/la:
Pa šta ako nema 15 % manjina u gradu?
Sa 15 % je obavezno, sa manje od 15 je stvar pristojnosti, tolerancije i normalnosti. Uostalom većina Srba u NS i Vojvodini koristi latinicu više od ćirilice.

Pa u NS nacionalne manjine imaju sva prava. Svi dokumenti su višejezični bez obzira što ih je manje od 15%. Ćirilica je službeno pismo po Ustavu. Zamena natpisa na busevima je jedina promena što se tiče ćirilizacije i u skladu je sa zakonima. Do sada je bilo na latinici i niko se nije brinuo a šta ćemo sa onima koji koriste ćirilicu. Sad je odjednom sve ugroženo. O pristojnosti nebi, ovi napadi i uvrede su nepristojni.
Ranko, ja zaista ne razumem čime si ti oduševljen kod novih vlasti, naročito na gradskom nivou?

To nije bitno sa kim sam ja oduševljen. Sad ja treba tebe da pitam kako je moguće da si ti oduševljen sa onim prethodnim.
Ovaj je oduševljen
Beograd -- Direktor u Generalnom direktoratu za proširenje EK Pjer Mirel impresioniran velikim brojem reformi koje se sprovode u Srbiji i otvorenošću vlasti za razgovore.


"Moram reći da sam vrlo impresioniran velikim brojem reformi koje su u toku ili su u priremi - strategije, akcioni planovi, a impresioniran sam još jednim aspektom - otvorenošću za razgovore o svim pitanjima", rekao je Mirel novinarima posle sastanka sa srpskim zvaničnicima o primeni Prelaznog trgovinskog sporazuma.

On je ocenio i da je vlada pokazala veliku odlučnost u borbi protiv korpucije, a da je sada važno da, pored velikog političkog podstreka, dođe i do sistemskih promena kroz strategije ili nove zakone.

Na sastanku je, kako je rekao, ocenjeno da se Prelazni trgovinski sporazum sprovodi bez teškoća i da je ostvaren izuzetan napredak u trgovinskim odnosima Srbije i EU u protekle tri godine, posebno u izvozu srpskih poljoprivrednih proizvoda.

b92
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 15:43 #51

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ja verujem da ce ova vlast da se izbori protiv prethodne korumpirane brigade, ali da ce ubrzo posle da se ubaci nova. To mene brine.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 18:01 #52

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
Nicisy1 napisao/la:
Одакле ти податак да сви користе латиницу?

Gde sam to ja rekao?
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 18:12 #53

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Sve bi ja to resio vrlo jednostavno... Referendum tog i tog dana od toliko do toliko sati... Ulog je potpuna samostalnost ili potpuno brisanje autonomije...

Da se jednom za vijek i vijekova mi normalni stanovnici ovog podnevlja pocnemo da zivimo normalno i skinemo sa q... i autonomase i nacionaliste... B)
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Cookie

Politika u gradu 30 jan 2013 18:15 #54

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
Ranko,
da ne idemo dalje, ćirilizacija autobusa je pre svega nepraktična. 2 pisma bi bila čudna, a 4 jezika cirkus.

Iako me ne pitaš, reći ću ti mislim da je prethodna vlast bila loša, korumpirana i lopovska. To isto mislim i očekujem i od SNS i SPS. Plus imamo i koalicione partnere koji su uz sve nabrojane atribute još i zli. Da ne bude zabune, mislim na DSS i Dveri.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 19:25 #55

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
@Ranko Ja ne mrzim Srbiju, ali vidim da vama Vojvodina bode oci iako zivite u njoj, takvi ljudi koji tako razmislaju su i doveli Vojvodinu do ovog nivoa, a sve to pocevsi 1988.

U Backom Petrovcu nema 15 Srba, u Senti nema 15 % Srba u Adi takodje, ajde sad tamo da zabranimo cirilicu, ajde tamo da zabranimo da se pise na srpskom, pojavile bi se satro-gistro patrijote tipa "nasih" "obraz-a" i "1389" (namerno malim slovom) i odma bi isli da lupaju, ubijaju, sire fasizam, kolju ili sta vec. :suicide:

PS: Odgvore ne smisljam, znam odma sta cu vam odgovoriti, nego imam obaveze pa ne mogu 24/7 da budem na NSB, da debatujem sa vama

@Nicissy pogledaj malo kolege na faxu, raspitaj se kojim pismom pisu ;)

@Mrnjavi u potpunosti se slazem sa tobom
Poslednja izmena: 30 jan 2013 19:30 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 19:32 #56

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
mrnjavi napisao/la:
Ranko,
da ne idemo dalje, ćirilizacija autobusa je pre svega nepraktična. 2 pisma bi bila čudna, a 4 jezika cirkus.

Iako me ne pitaš, reći ću ti mislim da je prethodna vlast bila loša, korumpirana i lopovska. To isto mislim i očekujem i od SNS i SPS. Plus imamo i koalicione partnere koji su uz sve nabrojane atribute još i zli. Da ne bude zabune, mislim na DSS i Dveri.

Spisak DSS i Dveri bi prositio i na gosn. fajgeljovu kvazi partiju
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 19:37 #57

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
@Albukerki Izvini a zasto ti stavljas autonomase i nacionaliste u isti kos, ako ti se zivi normalno preseli se u BG, tamo svi "normalno zive" i nema autonomasa, a za nacionaliste (naciste i fasiste) ne garantujem, svuda ima Dveri i slicnih fasista
Poslednja izmena: 30 jan 2013 19:37 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 19:42 #58

  • pera
  • pera's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Nixivoje NSB napisao/la:
U Backom Petrovcu nema 15 Srba, u Senti nema 15 % Srba u Adi takodje, ajde sad tamo da zabranimo cirilicu...

Koliko znam sva ova mesta nalaze se u Republici Srbiji, u kojoj je cirilica zvanicno pismo, a procenti se odnose na nacionalne manjine...

Sto se tice "ovih" i "onih", na republickom nivou, gde je koliko-toliko podeljena nadleznost izmedju (programski potpuno razlicitih) partija u koaliciji, na gradskom nivou u toku je zestoko potkusurivanje sa partijama zahvaljujuci kojima je doslo do promene vlasti (DSS, bivse Dveri...) i to ne moze niko da porekne.

EDIT: "Autonomasi" i "nacionalisti", posto su i jedno i drugo reci koje se vade iz originalnog konteksta, mogu da se stave u isti kos zato sto ni jedni ni drugi se ne zalazu za neku dobrobit ljudi, vec koriste srpsku prirodu podela da "muzu" sve nas, a da im mi jos i aplaudiramo zbog toga, skrecuci pogled sa realnih problema koji muce ljude.
Poslednja izmena: 30 jan 2013 19:45 od pera.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 19:43 #59

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Pa šta ako nema 15 % manjina u gradu?
Sa 15 % je obavezno, sa manje od 15 je stvar pristojnosti, tolerancije i normalnosti. Uostalom većina Srba u NS i Vojvodini koristi latinicu više od ćirilice.
Tvrdnja da u Srbiji većina nema prava, nego samo manjine je neverovatna.
Ranko, ja zaista ne razumem čime si ti oduševljen kod novih vlasti, naročito na gradskom nivou?
Баш имаш лоше памћење

@Nicissy pogledaj malo kolege na faxu, raspitaj se kojim pismom pisu
Од нас отприлике 130 колико нас тренутно има на 2. години пише 70% ћирилицу а то сам приметио када се потписујемо на предавањима, тако да то што причаш не пије воду...Ћирилицу учим још од 1. разреда основне, латиницу сам писао само на енглеском и немачком, немам потребу да пишем латиницу када је никада нисам ни писао. Можда је ретко виђамо по граду али сигуран сам да је нове млађе генерације више користе.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 30 jan 2013 19:46 #60

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru