Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 05 jan 2013 12:26 #1

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Otis Driftwood napisao/la:
Politika utice MNOGO na ono sto se gradi u Novom Sadu....

To je tačno.
I planiranje grada je velikim delom zasnovano na političkim odlukama.
Jedini problem je što forumska rasprava o politici jako brzo postane ostrašćena (da ne kažem pijačarska), i to je ono što bismo da izbegnemo.
Dogod možemo da raspravimo o tome bez agresivnog i provokatorskog tona u postovima, sve je ok.

Svaka kritika i kontrakritika je dobrodošla, kako vlasti u gradu (državi), tako i politike foruma, što ne znači da će se jedno ili drugo promeniti.
Možemo probati dakle da diskutujemo o politici u gradu (na temi za politiku u gradu) uz diskreciono pravo admina i moderatora da neke neprimerene postove obrišu. Nadam se da je to ok.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 05 jan 2013 14:21 #2

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Jesu političari oni čija je poslednja, ali bezveze je raspravljati se u fazonu: "Ovi ništa ne valjaju, da su moji na vlasti bilo bi bolje". Garantujem vam da bi 99% gluposti sadašnje vlasti bilo ponovljeno i od strane opozicije (da je situacija obrnuta).
Tema je zaključana.

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 05 jan 2013 19:20 #3

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
FUTOG napisao/la:
Garantujem vam da bi 99% gluposti sadašnje vlasti bilo ponovljeno i od strane opozicije (da je situacija obrnuta).

Slažem se. Jedina je razlika u vrsti brljotine: onima pretprošlim je finansijer váljao behaton pa dobismo behatoniranu Zmaj Jovinu, a onim prošlim je asfaltirao, pa dobismo "obnovljen" Trg slobode i Dunavski park. Kako bre nema neka stranka sa distributerom granita i mermera pa da glasam za njih?
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: limanac, drazesnaSkorpija

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 05 jan 2013 20:19 #4

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
To i ja mislim Dujo. Razlike po kojima se prepoznaju su da je jednima direktor turisticke organizacije poljoprivrednik a drugima hemicar, jedni stave zuti behaton drug beli i tako u krug :-)
Poslednja izmena: 05 jan 2013 20:22 od sandman.
Tema je zaključana.

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 05 jan 2013 21:00 #5

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Osnovni problem je u samom sistemu, ne u ljudima.
Napravljen je takav sistem koji pogoduje isključivo jednom tipu ljudi i jednoj raboti.
Dakle, mora se srušiti sistem, što je izuzetno bolan i težak proces jer se puno ljudi ugradilo u taj sistem, i boriće se da isti ne padne (npr. gomila onih koji su na državnim jaslama u preduzećima koja imaju i po tri puta više zaposlenih od optimuma).

Jedino što mislim da može dovesti do brzog rušenja tog sistema je potpuni ekonmski krah i opšta bežanija iz državnih službi.
Što se grada tiče, situacija je ista, ali u malom.

Smena vlasti je prost transfer moći i novca, ne i realna promena.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 05 jan 2013 21:02 od Dukelander.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Odg: Politika u gradu 05 jan 2013 21:35 #6

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A ko je napravio taj sistem ? :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 05 jan 2013 22:30 #7

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Otis Driftwood napisao/la:
A ko je napravio taj sistem ? :)

Ja mislim da se taj sistem ustanovljava već jako dugo.
Jedan od ključnih sastojaka mu je mentalitetski. Ko je čitao "Čujte Srbi" od Arčibalda Rajsa znaće lepo o čemu se radi, ostali mogu da pretpostave.

Drugi sastojak bi bio vreme soc-komunističke države i stvaranje partijskog okruženja, partijskih kadrova, zaslužnih članova i slično. To je prvi korak ka negativnoj selekciji i nepotizmu.

Onda na scenu stupaju izolacija i sankcije, ratovi, mitomanija, kulturna degradacija, i na kraju, u poslednjih nekoliko godina apatija.
Usput značajnu ulogu igra i odliv mozgova, gde se gubi puno visokoobrazovanih koji bi kao prosvećeni trebali da budu najveći kritičari sistema i borci za njegovu promenu.

Na kraju, problem je što smo imali puno velikih protesta, jednu istinsku borbu, jednu revoluciju, i totalno rasipanje energije jer nije iskorišten taj talas, i pitanje je kad će sledeći put tako nešto biti moguće.

Onda su tu i spoljašnji faktori kao što je SEKA, pomeranje težišta ekonomske moći i proizvodnje van Evrope i slično koji stvaraju opštu atmosferu preživljavanja.

Tako da, ne, ne mislim da su samo Sloba i njegova klika krivi. Odigrali su najvažniju ulogu, i to maestralno, ali tlo je bilo plodno, i ostaje plodno za ovakav sistem kakav imamo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 05 jan 2013 22:33 od Dukelander.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Nixivoje, Duja

Odg: Politika u gradu 05 jan 2013 22:36 #8

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Lepo i jasno receno Duke :cheers:
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 05 jan 2013 23:05 #9

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
DB!
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 05 jan 2013 23:41 #10

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Tako je Duke
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 05 jan 2013 23:52 #11

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
DB
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 06 jan 2013 10:30 #12

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Starović priča na Novosadskoj... o svemu po malo.

Turbo: Deutsche Bahn?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 06 jan 2013 11:17 #13

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Dukelander napisao/la:
Starović priča na Novosadskoj... o svemu po malo.

Turbo: Deutsche Bahn?

Tako je, baš na to sam mislio.
Poslednja izmena: 06 jan 2013 11:27 od TurboMaximus.
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 06 jan 2013 13:06 #14

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
S obzirom da se spremaju izbori negde tokom 2013 godinu, da se sprema "napad" na Vojvodinu, slican onome koji je bio na grad, kao i da smo svedoci hapsenja ex vojvodjanskih ministara, prebega odredjenih visokih pokrajnskih zvanicnika DSa u SNS kao i pretnje istragama oko RVB i slicno... politika na nivou grada/pokrajne/republike je veoma veoma bitan faktor izgradnje i razvoja.


Ne znam sta ce se desiti ali znam da hoce. Pricacemo vise o tome kad se budu videle dimenzije svega.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika u gradu 06 jan 2013 15:39 #15

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Dukelander napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
A ko je napravio taj sistem ? :)

Ja mislim da se taj sistem ustanovljava već jako dugo.
Jedan od ključnih sastojaka mu je mentalitetski. Ko je čitao "Čujte Srbi" od Arčibalda Rajsa znaće lepo o čemu se radi, ostali mogu da pretpostave.

Da se nadovežem, uz blagi off: Baš juče naleteh na prikaz novoizašle knjige “Cvjećarnica u kući cveća” Lazara Džamića, u kojoj autor daje uporednu analizu estetike Alana Forda i mentaliteta našeg naroda. Planiram da je kupim, a kao svojevrsni dajdžest možete pogledati autorov blog koji je poslužio kao osnova za knjigu:

www.bastabalkana.com/2011/06/alan-ford-s...cara-u-kuci-cveca-1/

Meni se jako dopalo, i posle čitanja mi je ostao gorko-sentimentalni ukus u ustima. Naravno, tu spominje i Rajsa.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Buck

Odg: Politika u gradu 07 jan 2013 07:16 #16

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
beše ono rajs rekao neprevaziđeno i u srž pogođeno, da citiram "braćo srbi, Stoko jedna". stvarno je definisao u jednoj reči celokupni problem nacije.
a alan ford je daleko neprevaziđen i neponovljiv. sada da se nešto tako pojavi ne bi imalo taj duboki trag. kada je bio alan ford, mesto i vreme (svest nas omladinaca tadašnjih) je bilo drugačije struktuirano.
sada kada citiraš sir olivera i njegovu " halo bing, kako brat? ..... cena? sitnica..." je skroz drugačija precepciija, nešto što se podrazumeva, nema ni traga osećaja prezira ka takvim likovima. ali dobro.... još nas ima koji smo zadržali bar malo normale u glavi, drago mi je što postojite :)
Poslednja izmena: 07 jan 2013 07:18 od drazesnaSkorpija. Razlog: ja malko nepismena
Tema je zaključana.

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 07 jan 2013 20:26 #17

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Dukelander napisao/la:
Osnovni problem je u samom sistemu, ne u ljudima.

Posle ovog izrečenog si mogao ladno da zaključaš temu....
Ali lepo si rekao posle, kratko i jasno.
Sve u svemu, ugasili smo :suicide:
Tema je zaključana.

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 07 jan 2013 20:42 #18

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
:)
Nemoj da si negativan.
Tema je tu da nam se ne bi prelivalo na razne druge teme, kao što se to događa.
A ima prostora da drobimo o tome šta je ko rekao, ko je kome čime i zašto i slično.

I dok ima nas koji shvatamo da "smo ugasili" nismo stvarno ugasili. Paradoksalno ali nade ima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 07 jan 2013 20:43 od Dukelander.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Buck

Odg: Bezec (Novosadska kafana) 08 jan 2013 11:31 #19

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Buck napisao/la:
Dukelander napisao/la:
Osnovni problem je u samom sistemu, ne u ljudima.

Posle ovog izrečenog si mogao ladno da zaključaš temu....
Ali lepo si rekao posle, kratko i jasno.
Sve u svemu, ugasili smo :suicide:



Ne bih se slozio, sistem je dobar. Nije savrsen naravno ali je zloupotrebljen i stopiran. Zloupotrebljen ulicnu korist a stopiran da ne funkcionise kako treba i ne kaznjava. To nije uradio sam sebi, to su uradili ljudi u njemu. Tako da nije problem u sistemu, problem je u ljudima. To ce vam reci svaki covek koji ima uvida u "sistem".
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 26 jan 2013 07:23 #20

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
одличан сајт

www.mojodbornik.rs/gradovi/Index
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru