Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 20 nov 2014 13:44 #781

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Otis Driftwood napisao/la:
Imamo mi nasih velikana na pretek, ne trebaju nam tudji kao sto drugima ne trebaju nasi, nisam protiv nikoga, ali ne dam na svoje, necu tudje ne dam moje...

Ne das svoje a u Australiji si. Interesantno je kakav imas stav a tudjin si u drugoj zemlji, nemoj da te neko tamo cuje da to govoris.

I dalje smatram da si nacionalista

Sta ste zeleli da kazete time? Ne razumem vasu peontu mog citata i vase izjave? To je vase pravo da me smatrate nacionalistom. Usput jedna stvar: nacionalista je neko ko voli svoju zemlju ali isto tako nema nista protiv drugih zemalja, sovinista je onaj koji MRZI druge drzave i rasista je.
Вера у себе је прва тајна успеха!
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 13:50 #782

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Evo ti sa Wikipedije :
Nacionalizam u suštini predstavlja privrženost sopstvenoj naciji i državi.[1]

U širem smislu, nacionalizam može značiti privrženost vlastitoj naciji i njenim interesima, zanemarujući interese drugih nacija

U Vojvodini živi 27 nacija, dakle? Znači za vas ima mesta samo za Srbe, jer volite Srbiju i samo Srbe. Bravo.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 20 nov 2014 13:51 od Otis Driftwood.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 13:56 #783

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Otise pitao sam te nesto, a odgovor jos nisam dobio!
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Bogdus

Politika u gradu 20 nov 2014 14:02 #784

  • SkullRules
  • SkullRules's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 263
E vidite ja se vodim definicijom nacionalizma koja datira jos sa kraja 19-og veka, iz doba najmirnijeg i najlepseg perioda Evropske istorije. Uostalom nisam politicar, (niti bih ikada bi) pa da rukovodim sa interesima Srba i ostalih nacionalnih manjina. Veoma me zanima sta je srpski narod to vama licno indirektno/direktno ucinio pa vam toliko smeta.
Вера у себе је прва тајна успеха!
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 14:03 #785

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Samo kratka napomena.
Ovu raspravu držite samo na ovoj temi.
Svako prelivanje na druge teme ćemo sankcionisati.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 14:36 #786

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
novajlija napisao/la:
Otise pitao sam te nesto, a odgovor jos nisam dobio!

Ako ti je to jako bitno, džedaj.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 15:20 #787

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Znas Otis bitno je, jer mlatis praznu slamu i samo iritiras. Otvori karte ako hoces da diskutujes na ovu temu pa mozda i uspemo da razumemo tvoj stav. Ovako nema smisla ulaziti u bilo kakvu debatu. Da ne bude zabune, na fakultetu imam mnogo dobrih prijatelja koji su pripadnici raznih nacionalnih manjina i drugih narodnosti poput roma, madjara, hrvata itd. koji su mi mnogo dragi, cak neki od njih i najbolji prijatelji. Koja je onda poenta tvojih postova ako na samom pocetku ne znamo sustinu, a to je upravo nacionalnost na kojoj insistiram....glupo ti je to, zar ne? Zapravo bezobrazno!

Smatram da ono sto su Timek i SkullRules izneli ne predstavlja odlike nacionalizma, nego rodoljublja kojem prirodno tezi svaki covek koji postuje svoju zemlju ili teritoriju na kojoj zivi, svoj narod, zastavu, himnu, obicaje, istoriju... To sam ucio u cetvrtom razredu gimnazije iz predmeta "Sociologija" i "Ustav i pravo gradjana". Ti to ocigledno nisi savladao jer ocigledno ne znas razliku izmedju reci rodoljub, nacionalista, sovinista... Toliko od mene.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 16:00 #788

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Zamoliću admine da potpuno uklone ovu temu i izbrišu sve postove. Politika nikome nije dobroga donela. Politiku bistrite negde drugde, ovo je forum o građevini.
Hvala unapred.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 16:02 #789

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Sa takvim vašim stavovima bih se složio da sam se rodio u Beogradu, Šumadiji, al sva sreća nisam, rodio sam se u Vojvodini, koja je poznata po multikulturalnosti. Al izgleda da je i od toga ostalo samo mrtvo slovo na papiru.

Sada da se vratim na početak, želim argumentovan razlog zašto bi na Petrovaradinskoj tvrđavi trebao biti spomenik Karađorđu?

Kakav on ima značaj za Vojvodinu i tvrđavu?

Želim da znam zašto vam smeta Eugen Savojski? Da li vam tako smeta i Ban Jelačić koji je rođen u Petrovaradinu? Oćemo da mu rušimo kuću?

Udavili ste sa Srpstvom majke mi, molim vas dođite na Šešeljev miting u Novom Sadu, ponesite i jogurt, simbolično.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 20 nov 2014 16:04 od Otis Driftwood.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 16:12 #790

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Neverovatan si, najbolje je da prestanes sa dodatnim potpiranjima jer nisi u stanju da razumes moj prethodni post. Kad kazes kosi i sta si imace i smisla da odgovorimo na tvoja pitanja.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 16:18 #791

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Oni koji me poznaju znaju ko sam i šta sam a tebi se uopšte nisam obraćao na početku, nego si se sam nametnuo u ovo. Nemam ja tebi šta da se objašnjavam, još si zelen i mlad, novajlijo.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 20 nov 2014 16:19 od Otis Driftwood.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 20 nov 2014 16:31 #792

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Znaci ipak si samo bezobrazan. :rofl:
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Boda Tajson

Politika u gradu 20 nov 2014 16:33 #793

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Otise imas opomenu i otisao si predaleko danas sa svim. Spustanje na licni nivo nije dozvoljeno niti si u poziciji da se ovako obracas forumasima. Ovo je zajednicki prostor i nemoj ga zloupotrebljavati za bilo kakvo politiziranje i provociranje, moramo se postovati. Diskusija zavrsena.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Cookie, Boda Tajson, Novajlija, Blavak, Bogdus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru