Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 13 jun 2014 19:22 #741

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
TurboMaximus napisao/la:
:rofl: :rofl: :rofl:
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Blavak

Politika u gradu 25 jun 2014 09:09 #742

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Tema je zaključana.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Politika u gradu 25 jun 2014 13:04 #743

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
E to sam hteo da okacim.

To se i ja pitam: gde su te investicije koje je najavljivao Vucevic?

Kakvo djubre od gradonacelnika, pa i ja bih bio sposobniji.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Blavak

Shopping centers/malls 02 okt 2014 00:15 #744

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sta reci osim tuga, jad, beda i cemer. Koliko je to ljudi izgubilo posao?

Inace, jos jedna potvrda da je ovo najgora vlast u skoroj istoriji Novog Sada.
Poslednja izmena: 02 okt 2014 00:18 od Yokai.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Blavak

Shopping centers/malls 02 okt 2014 07:38 #745

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
to nema veze sa gradskom ili republičkom ili pokrajinskom vlašću. To je isključivo stvar vlasnika kompanije i menadžmenta.
Dali su stotine miliona evra, zadužili se i sad rade sa svojom firmom šta hoće.
Ali to i ti znaš samo ...
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Bogdus

Shopping centers/malls 02 okt 2014 15:11 #746

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
ranko su ns napisao/la:
to nema veze sa gradskom ili republičkom ili pokrajinskom vlašću. To je isključivo stvar vlasnika kompanije i menadžmenta.
Dali su stotine miliona evra, zadužili se i sad rade sa svojom firmom šta hoće.
Ali to i ti znaš samo ...
Mrnjavi je rekao: " Gradska vlast ne da ne moze da privuce nove investitore nego gubi i postojece."

Samo sam se slagao sa tim.

Postoje nacini i mere koje mogu da preduzmu i gradska i pokrajinska i republicka vlast u cilju zadrzavanja investitora (i privlacenja novih). To mene brine. Sto nijedna ne pokazuje interesovanje niti brigu za ovo sto se desava.
Poslednja izmena: 02 okt 2014 17:52 od Yokai.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: mrnjavi

Shopping centers/malls 02 okt 2014 15:44 #747

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kroz tvoje postove konstantno nam uguravaš političke stavove. Svi o gradnji a ti o politici. Idi u kafanu na ssc barem tamo je živo
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 15:57 #748

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
ranko su ns napisao/la:
kroz tvoje postove konstantno nam uguravaš političke stavove. Svi o gradnji a ti o politici. Idi u kafanu na ssc barem tamo je živo
Nisam jedini koji govori tako o ovoj vlasti u svojim postovima, niti sam ovde bio onaj koji je zapoceo pricu o tome, niti uopste toliko govorim o politici. Ako ostalim clanovima smeta, prestacu da uopste spominjem politiku. Odgovarao sam na post koji je zapoceo mrnjavi, gde je rekao da sadasnja vlasti gubi poslove umesto da privlaci investitore.. Onda si mi ti rekao: to nema veze sa gradskom ili republičkom ili pokrajinskom vlašću. To je isključivo stvar vlasnika kompanije i menadžmenta. Ja sam samo odgovorio na tvoj odgovor (ovo je forum valjda?). I onda ispada ja samo o politici pricam.

Inace, ja nikome ne uguravam svoje stavove, nego govorim svoje misljenje o odrazu vlasti na temu u pitanju. Ljudi cesto pljuju sadasnju vlast na mnogim temama.
Poslednja izmena: 02 okt 2014 16:18 od Yokai.
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 20:40 #749

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
ranko su ns napisao/la:
to nema veze sa gradskom ili republičkom ili pokrajinskom vlašću. To je isključivo stvar vlasnika kompanije i menadžmenta.
Dali su stotine miliona evra, zadužili se i sad rade sa svojom firmom šta hoće.
Ali to i ti znaš samo ...

Formalno/pravno si potpuno u pravu, ali...
Siguran sam da znaš da "neformalan" uticaj često bude presudan i u biznisu i u politici.
Kako god, iz grada nestaje kompanija sa preko 63 milijarde din. prometa u prošloj godini(neto dobit 560 miliona).
Svaki normalan gradonačelnik bi svisnuo od ovoga.

Šta si se navrzao na SSJ-a kad o ovim bilmezima nemaš nimalo bolje mišljenje od njega :P
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Yokai

Shopping centers/malls 02 okt 2014 20:58 #750

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Zato sto se on navrzo na njih bas kad nimalo nisu krivi. Znaci realna kritika uvek (tu barem ima materijala), a ne kritika radi kritike.
U ovom slucaju je Vucevic kriv koliko i ja
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 21:24 #751

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ako si tako mislio trebao si mi odmah reci, a ne da mi govoris da idem na SSC. Inace slazem se sa mrnjavim, formalno si upravu, ali neformalno se tu moglo uraditi nesto, ako se vec nije stvorio dovoljno dobar poslovni ambijent za njih. Ovako je svakako veliki gubitak za grad i ne znam kako ce se nadomestiti u nekom realnom roku, ako uopste.


Inace mrnjavi i ja smo u ta dva posta rekli prakticno istu stvar, ali si ti kritikovao samo moj post.
Poslednja izmena: 02 okt 2014 21:46 od Yokai.
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 21:48 #752

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Tu baš ništa ne može da se uradi.Neće niko zbog nekakvog Vučevića da sebi donosi gubitak.
Ako Je IDEA vlasnik ona već ima centralu u BG, zašto bi imala dve 'komande' kad je sve sad pod jednom kapom.
Investitori se dovode dobrom poslovnom politikom, zakonima i poreskom politikom. toga nema onda nema ni investitora. Mada ovaj novi Zakon o radu (valjda se tako zove) možda može nešto da promeni.
Lokalna samouprava može nekim olakšicama da pokuša da privuče investitore, kao na pr davanjem besplatnog zemljišta ali onda se nađu oni koji kritikuju i kažu 'A zašto je njima dato besplatno zemljište'. Bilo je čak i krivičnih prijava zbog toga.
Ova sadašnja Gradska vlast bi sigurno mogla bolje da radi i da ima bolje rezultate u dovođenju investitora.

Tvoja tvrdnjaSSJ5 napisao/la:
Sta reci osim tuga, jad, beda i cemer. Koliko je to ljudi izgubilo posao?

Inace, jos jedna potvrda da je ovo najgora vlast u skoroj istoriji Novog Sada.
nema veze za realnošću jer to nije 'još jedna potvrda' i nemoj mi naturati tvoje stavove da su prošli bili mnogo bolji. Svako ima svoj stav i nemoj nas silovati svojim simpatijama prema prošloj vlasti.
Imamo mozak a i nije ovo mesto za to. Ima tema o lokalnoj političkoj sceni i na ovom forumu
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 21:51 #753

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
SSJ5 napisao/la:
Inace mrnjavi i ja smo u ta dva posta rekli prakticno istu stvar, ali si ti kritikovao samo moj post.

jbg kad je Mrnjavi u pravu :naughty:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 21:52 #754

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ranko necu da se svadjam sa tobom jer zaista nema poente (Niti sam ja rekao da su prosli bili "mnogo bolji" samo da je ova najgora od najgorih. Zna se moj stav i po pitanju prethodne vlasti). Ja nemam slobodu da kazem svoje misljenje, jer naturam tebi svoje stavove. Evo izvini, nisam znao da imam toliki uticaj.
Poslednja izmena: 02 okt 2014 21:58 od Yokai.
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 02 okt 2014 22:04 #755

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ma nema problema i nemaš ti razloga za izvinjenje. Malo sam alergičan na BoTu i njegovu pljačkaško-manekensku hordu i o njima možemo da diskutujemo tamo u Politika u gradu.

Nema političara koji je ušao u politiku radi dobrobiti svom narodu. Takav je ovaj sistem i u politiku se ulazi samo iz ličnih interesa. Vučevića nije birao narod već SNS i to u Beogradu. Isto tako je prošli gradonačelnik slušao BoTu i Đikija, sećam se kad mu je Điki naredio odma je pristao na spomenik onom Azerbejdžancu. Isto je određen na nekom sastanku u Krunskoj ili u privatnom stanu u Beogradu. Oni su obični pijuni.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 02 okt 2014 22:38 od ranko su ns.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Yokai

Shopping centers/malls 02 okt 2014 23:48 #756

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ljudi ajd da se ne pretvorimo u scc. Tamo je przenje po ceo dan na svim temama se prica o politici. Mucno je za citanje. Ostavimo to za komentare po sajtovima a ovde probajmo da pricamo koliko toliko o kreativnim stvarima. Politika svakako nije kreativna.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6030X уз помоћ Тапатока
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 03 okt 2014 00:33 #757

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Razumeli smo se svi. Ja cu apsolutno smanjiti polemiku o politici.
Poslednja izmena: 03 okt 2014 00:34 od Yokai.
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 03 okt 2014 01:36 #758

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
ranko su ns napisao/la:
Tu baš ništa ne može da se uradi.Neće niko zbog nekakvog Vučevića da sebi donosi gubitak.
Ako Je IDEA vlasnik ona već ima centralu u BG, zašto bi imala dve 'komande' kad je sve sad pod jednom kapom.

Slažem se, to je normalno, ali je meni žao što kapa nije na našoj glavi. Kad su se pre par godina merdžovali Mercator i Rodić MB, komanda je preseljena u NS.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 03 okt 2014 01:37 #759

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
ranko su ns napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Inace mrnjavi i ja smo u ta dva posta rekli prakticno istu stvar, ali si ti kritikovao samo moj post.

jbg kad je Mrnjavi u pravu :naughty:

:D
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Tema je zaključana.

Shopping centers/malls 05 okt 2014 20:01 #760

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
E pa nece da moze bez politike...
Nadam se da niste toliko naivni pa da mislite se u Srbiji stvari mogu raditi bez politike..
Pocnimo od fudbala pa da ne idemo dalje,i sve je jasno.

PS Ranko i meni Dlacic i Toma Dilpoma idu na onu stvar zbog "ruzne" proslosti ,ali imamo secaj da ti Botu patoloski mrzis..ja ga ne mrzim ,ali ga ne volim.
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru