Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 01 feb 2013 10:19 #101

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
E tu dolazi do prakticne primene demokratije. Stanovnici svih tih mesta koje si naveo su recimo 15% birackog tela Vojvodine i cak da su svi jednoglasni, ako Novi Sad ( koji je recimo 30% birackog tela ) glasa suprotno, od njihovog predloga nece biti nista. Opet, na automaskim snagama je da sve vojvodjanske birace ubede u prednost autonomije i da smanje kontra glasove i otpor ideji. Ako zele da smanje reakcije na lokalu, onda treba da se potrude, pobede u tim opstinama i kontrolisu inicijativu u svoju korist. Poslednji izbori su jasno pokazali kakvo je opredeljenje Vojvodine a verujem da ce to potvrditi i novi.


Ali ti sad pricas o ocepljenju, za sta je suvise rano davati procene. Ja pricam o republici Vojvodini, kao federativnoj jedinici u okviru koje nikakav problem ne bi bio za Pancevce ili ljude iz Pazove da rade u Bg, ali ako bi mogli da nadju posao u svom mestu, koji bi pri tom bio bolje placen od onog u Bg, veoma brzo bi se formirala "granica".
Slobodni Zidar
Poslednja izmena: 01 feb 2013 10:19 od Steve McQueen.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 10:29 #102

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa i Kosovo je tražilo republiku.
Ali recimo NS. NS je imao osamdesetih 140k a sad 340k. Pošto znamo kolika je plodnost i natalitet Lala onda je jasno ko su tih 200k viška. E sad treba onda nekako napraviti i sprovesti oni nixivojevu faš ideju da ti ljudi nemaju pravo glasa. E onda se može očekivati neizvestan rezultat. A i među Lalama je puno protivnika ideji republike. Pa evo ja (i do mojih pradeda su rođeni u Vojvodini -za dalje nemam pojma) pa sam protiv toga. čak mi je sva rodbina u Vojvodini (oko 60 ljudi) i svi su koliko znam protiv te separatističke ideje.

Dva pitanja:
- kako predviđate rezultate ovih lokalnih izbora u tri opštine

- Zašto iz Vojvodine nema jakih harizmatičnih političara koji bi privukli ljude za bilo koju opciju. koliko znam Čanak sa svoja 2-3% u Vojvodini jedini je predsednik neke straneke u Srbiji a da je iz Vojvodine.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 feb 2013 10:32 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 10:37 #103

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
interesantan post na ssc
"Amerikanci već godinama pripremaju projekt velike Albanije"

Zastava Albanije / Ilustracija
- Nezaustavljivo je ujedinjenje Albanaca - izjavio je u Tirani albanski premijer Sali Berisha, što je u nekim regionalnim medijima popraćeno kao nova najava projekta velike Albanije. O takvoj ideji raspravljalo se, naime, i tijekom nedavnog obilježavanja stote godišnjice od osnivanja albanske države, koja je bučno proslavljena u Tirani, ali i u Prištini, Skoplju...

Još krajem 2010. Koča Danaj, direktor Instituta za regionalne prognoze i savjetnik trojice albanskih premijera, rekao je da bi se 2013. godine mirnim putem trebala oformiti nova albanska država koja bi okupila albanske teritorije. Dok neki analitičari tvrde da je nova albanska država realan projekt koji kod nekih budi strahove i može donijeti nove tenzije, drugi navode da su Berishine riječi potpuno pogrešno interpretirane.

- Američki projekt stvaranja velike Albanije zapravo se polako diplomatskim i vojnim sredstvima realizira već dugi niz godina. Postoji povijest američkog angažiranja u regiji, ali kada je riječ o ovom projektu, treba podsjetiti na nekoliko ključnih točaka. To je američko, NATO-ovo bombardiranje Srbije 1999. godine, nakon čega je NATO na Kosovu rasporedio 50.000 dobro naoružanih vojnika.

- Tu je i Ohridski sporazum, projekt SAD-a, kojim je započet proces političkog reformiranja Makedonije kroz ustavne izmjene i usvajanje niza novih zakona koji su osigurali znatno veća prava makedonskim Albancima. Treća ključna točka je američka podrška neovisnosti Crne Gore i Kosova čime je oslabljena Srbija, izvršena njezina dekompozicija te time uspostavljena regionalna ravnoteža. Američka politika je ovim vojno-diplomatskim angažmanom pripremila projekt velike Albanije - kazala je dr. Jadranka Polović.

Politologinja iz Splita ukazuje na značenje Kosova kao dijela jugoistoka Europe.

- Jugoistok Europe, jednako kao i u prošlosti, i danas ima iznimno geopolitičko, geoekonomsko i geostrateško značenje koje određuje političku budućnost regije. Povezan s Mediteranom, Bliskim istokom, područjem Kavkaza i srednje Azije, ali i Podunavljem i srednjom Europom, oduvijek je bio predmet interesa velikih sila. Zbog rastućeg značenja energenata u geopolitici 21. stoljeća, ovaj prostor, koji premrežavaju važne tranzitne rute, pa evo i Gazprom je napokon u Hrvatskoj, postaje prostor snažnog nadmetanja globalnih centara moći. Naime, jugoistok Europe najkraći je tranzitni put između zapadne Europe i naftom i plinom bogatog područja srednje Azije i kaspijskog bazena te kao takav svojom prohodnošću postaje dijelom “nove velike geopolitičke igre”, odnosno prostor na kojem rivaliziraju interesi SAD-a, Europe, Rusije i Turske - istaknula je dr. Polović.

Naša sugovornica dodaje kako projekt uspostavljanja američke dominacije u Euroaziji počinje zapravo na jugoistoku Europe s Albanijom, a završava u Kini. Sjedinjene Američke Države svoju geostrategiju prema srednjoj Aziji oslanjaju na mrežu proameričkih država na jugoistoku Europe - Makedoniju, Albaniju, Rumunjsku, Bugarsku, Tursku i Grčku, u najnovijem kontekstu i Kosovo te zemlje kaspijske regije - Azerbajdžan i Uzbekistan, ali i Gruziju i Ukrajinu, na koje se, kako kaže, širi zloćudna strategija unifikacije, amerikanizacije svijeta.

- Upravo je primjer Kosova kao nove države stvorene uz upotrebu američkih političkih instrumenata postao pokazatelj nastavka američke dominacije u regiji i nastojanja da se održi američko unipolarno vodstvo ne samo na jugoistoku Europe, nego i šire na prostoru Euroazije - ocijenila je dr. Polović, dodajući kako Kosovo ostaje američka “uspješnica” u svladavanju pravila demokracije, usvajanja lekcija slobodnog tržišta i otvaranja stranim investitorima.

- Američka politika drma svim projektima na Kosovu. Sramota je da američki dužnosnici koji su tukli Srbiju sada privatiziraju najvitalnije dijelove kosovske ekonomije - rekla je politologinja.

Mogu li se očekivati nemiri?

- Ne očekujem nemire. Naime, vođe Albanskog nacionalnog pokreta ovih dana izjavljuju da su SAD i Rusija dogovorili prekrajanje granica na način da će se Preševo, Kosovo, vjerujem i dio Makedonije te Crne Gore, naći u okviru velike Albanije. Ja im doista vjerujem jer se već odavno nova konfiguracija prostora bivše Jugoslavije provodi putem dvaju integracijskih procesa: pridruživanja regije NATO-u i Europskoj uniji. Nacionalne države gube smisao, globalni akteri napreduju kroz projekt širenja demokracije, ljudskih prava i slobodnog tržišta koji podrazumijeva globaliziranu bijedu regije. Nove države potpuno su ovisne o stranom kapitalu, ovih dana vidimo hrvatsku Vladu kao odlikaše koji provode sve što strani akteri narede....

- Regiju potresa visoka nezaposlenost, apatija ljudi, nevjerojatne socijalne razlike, a upravo američke uspješnice Albanija, Kosovo i Crna Gora mogu se označiti kao zemlje s najvećim kriminalom - naglasila je politologinja.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/200952/Default.aspx
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 10:47 #104

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4875
  • Primljenih Zahvalnica: 8046
Poenta naziva ove teme je bila da se priča o politici u gradu.
Aj' da ne pominjemo Kosovo ovde. Ima 250 drugih foruma na kojima se priča o tome pa se može pričati tamo. Sa temom o Kosovu će doći priča o Rusima i Amerikancima (evo već je došla), Kinezima, pa revizija istorije, četnici i partizani, Turci i Austrijanci, svetski ratovi, prijatelji i neprijatelji, revizija istorije i slično.

Čak i priča o autonomiji mi je malo van konteksta grada, iako ima direktne veze jer je NS sedište pokrajine.
Ali ovo sve ostalo, stvarno nema potrebe ubacivati u priču.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 01 feb 2013 10:48 od Dukelander.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 10:53 #105

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Steve McQueen napisao/la:
E tu dolazi do prakticne primene demokratije.

Jel to važi mislim ta demokratija i za dođoše a žitelje Vojvodine (ima ih na našem forumu i muških i ženskih).
ko bi tu glaso.

Ajmo jedno praktično pitanje. Da li bi ta republika davala neke pare u zajedničku kasu ili ne.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 11:11 #106

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Kosovo je trazilo republiku pa je dobilo drzavu. Slovenija i Hrvatska su kasnih 80tih trazle labavu federaciju gde bi svi snosili svoje dugove ( tipa Jugoslavija D.O.O. ) pa su posle par godina dobili medjunarodno priznanje i svu podrsku sveta. Istorija nas uci da na zelje za republikom treba odgovoriti odmah i to potvrdno, da u protivnom, ne bi slali ambasadore tamo ;)


Ali slazem se, treba izostaviti siru geo politicku pricu i fokusirati se na lokal.


Konkretno oko para i republike... Naravno da bi republika Vojvodina ucestvovala u budzetu i pri tom snosila troskove svoje administracije. Ali bi imala pravo na sopstvene fondove ( ono sto je Pajtic pokusao sa RBV ), pristupe stranim fondovima, prava na izdavanje koncesija bez saglasnosti Srbije i skoro potpuno autonomnu ekonomsku politiku, sto i jeste smisao republike kao forme. To je jedan od primera upravne i zakonodavne vlasti koju republika poseduje.

Takodje, istorija nas uci da je moguce imati jednu zemlju sa 2 monete ( CG - euro, Srbija - dinar ), tako da se cak moze ici i dotle.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 12:08 #107

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Само ти фантазирај:okay: и овако кукавички скрнавите данашњи дан

Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 12:30 #108

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Samo ti patetisi :okay:
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 12:35 #109

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Steve McQueen napisao/la:
Samo ti patetisi :okay:
ти мени не одговори, Стево
ко би гласао у НС. Да ли би дођоши имали право гласа или би било баш демократски
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 feb 2013 12:36 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 12:38 #110

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Steve McQueen napisao/la:
( ono sto je Pajtic pokusao sa RBV )
Па Пајтић је успео. Нема 150.000.000 евра српских пара.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 feb 2013 12:38 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 16:44 #111

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Nicisy1 napisao/la:
Само ти фантазирај:okay: и овако кукавички скрнавите данашњи дан



Vi ga skrnavite sa svojom glupom ideologijom !!!!


A sto ne promenite ti i Ranko nadimke u "Нициси" и Ранко С(у)НС ?, a ispod da dodate da vam pise ˇ

"Ћирилизовани заштитници српског територијалног интегритета и суверенитета"

Edit: a na avatar naravno Fajgeljova slika
Poslednja izmena: 01 feb 2013 16:52 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 16:49 #112

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ranko su ns napisao/la:
Steve McQueen napisao/la:
( ono sto je Pajtic pokusao sa RBV )
Па Пајтић је успео. Нема 150.000.000 евра српских пара.


To nisu srpske vec vojvodjanske pare, a i nisu nestale, nego ste vi evroradikali i zastitnici srpstva sve pokvarili od kad se nesto pitate u ovo srednjeevropskom gradu, koga ste vi zatucali svojom glupom balkanskom pricom.
Poslednja izmena: 01 feb 2013 16:51 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 16:53 #113

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nixivoje NSB napisao/la:
Nicisy1 napisao/la:
Само ти фантазирај:okay: и овако кукавички скрнавите данашњи дан



Vi ga skrnavite sa svojom glupom ideologijom !!!!


A sto ne promenite ti i Ranko nadimke u "Нициси" и Ранко С(у)НС ?, a ispod da dodate da vam pise ˇ

"Ћирилизовани заштитници српског територијалног интегритета и суверенитета"

Nixi, moze bez ovakvih licnih momenata jer predosecam da cemo brzo zakljucavati temu ako krenu nadovezivanja i prepucavanja 'ti meni - ja tebi', bolje drzimo na nekom opstem nivou diskusiju...
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 16:59 #114

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
OK :okay:
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 17:56 #115

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
па ти забрани свима да имају своје мишљење.
А ако се неће промијенити онда их извријеђај.
Лијепо и онако војвођански културно :ohno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 feb 2013 18:05 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 18:36 #116

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
ranko su ns napisao/la:
Steve McQueen napisao/la:
Samo ti patetisi :okay:
ти мени не одговори, Стево
ко би гласао у НС. Да ли би дођоши имали право гласа или би било баш демократски

Mislio sam da se zezas pa sam iskulirao. Tesko mi je da shvatim da me zaista pitas da li bi bilo podela na dodjose i starosedeoce? :suicide:


Drugo pitanje je za koga ce glasati ljudi koji su tokom 90tih dosli ovde. Obzirom da je u pitanju dosta biraca (100 ljudi-100 cudi) sigurno nece biti jednoglasni. Verovatno ocekujes da ti kazem da su oni grupacija koja ce prevagnuti ali nisu ali sigurno jesu segment na koji treba obratiti paznju. Kako god da glasaju, dobro je.


Licno, ne bih glasao za ocepljenje, niti mislim da je to sad realna opcija i da je izvodljiva. Da ne govorim o tome da mi se sama ideja cepanja Srbije ne svidja nikako. Nova drzava na ovim prostorima bi napravila dosta potresa koje Evropa ne zeli i ne trebaju joj. Zbog toga ta opcija i nema podrsku. Medjutim, decentralizacije i regionalizacije uvek imaju i zbog toga moj glas ide ka statusu republike.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 18:36 #117

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
:lol: Двери не подносим исто толико као и ове твоје. И једни и други доконе будале. Најмањи проблем је у ћирилици не бих ја имао ништа против тога па све заједно са том заставом али у домену главни град аутономне покрајине, сви знамо на шта ви циљате. Већину људи заболе она ствар за све ово о чему ми причамо, нећу уопште више да се расправљам радите шта год вам је воља ако вас то чини срећним. И остави се ти мог надимка.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 18:46 #118

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Steve McQueen napisao/la:
ко би гласао у НС. Да ли би дођоши имали право гласа или би било баш демократски

[/quote]

pa pitam zato što je to ideja demokrate i kulturnog srednjeevropejca nixivoja bilića da se ne da pravo glasa "dođošima". A pošto sam ja iz Sarajeva to me povredilo. I još tvrdi da sam nekulturniji samim tim što sam iz krajeva južno od Save :ohno:
Svako ko poziva na rasturanje svoje zemlje je izdajnik.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 18:55 #119

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nixivoje je mlad i treba mu oprostiti extremne stavove. Nije dovoljno promislio pre nego sto je napisao. Da jeste, ne bi to napisao. To znas i ti, pa nema potrebe da se toliko kacis za njegove izjave :)


Sto se tice etiketiranja ko je izdajnik a ko nije, procitajte clanove 305-309 Krivicnog Zakonika R. Srbije, prema kojima bi aktuelna garnitura politicara trebala da mardelja bar 3-10 godina ;)
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 01 feb 2013 19:03 #120

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
није ми било мрско :troll:
Ugrožavanje nezavisnosti
Član 305

Ko na protivustavan način pokuša da dovede Srbiju u položaj potčinjenosti ili zavisnosti prema nekoj drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
Priznavanje kapitulacije ili okupacije
Član 306

Građanin Srbije koji potpiše ili prizna kapitulaciju ili prihvati ili prizna okupaciju Srbije ili pojedinog njenog dela,
kazniće se zatvorom najmanje deset godina.
Ugrožavanje teritorijalne celine
Član 307

(1) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da otcepi neki deo teritorije Srbije ili da deo te teritorije pripoji drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
Napad na ustavno uređenje
Član 308

Ko silom ili pretnjom upotrebe sile pokuša da promeni ustavno uređenje Srbije ili da svrgne najviše državne organe,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
Pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja
Član 309

(1) Ko u nameri ugrožavanja ustavnog uređenja ili bezbednosti Srbije poziva ili podstiče da se silom promeni njeno ustavno uređenje, svrgnu najviši državni organi ili predstavnici tih organa,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini uz pomoć iz inostranstva,
kazniće se zatvorom od jedne do osam godina.

(3) Ko u nameri rasturanja izrađuje ili umnožava materijal koji je po svom sadržaju takav da poziva ili podstiče na vršenje dela iz stava 1. ovog člana ili ko upućuje ili prebacuje na teritoriju Srbije takav materijal ili drži veću količinu tog materijala u nameri da ga on ili neko drugi rastura,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.
NSBuild
Poslednja izmena: 01 feb 2013 19:04 od mukyz.
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru