Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika u gradu

Politika u gradu 05 feb 2013 09:29 #141

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3048
ranko su ns napisao/la:
mene sad nešto buni. Ako je Novi Beograd u Vojvodini, kako Beograđani kažu kad idu u NS
1. Idem u naš glavni grad
ili
2. Idem u unutrašnjost :naughty:

Idem u spoljašnjost.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 10:26 #142

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
To samo Novobeogradjani kad idu u NS idu u prestonicu, jer je to njihov glavni grad :troll:
Poslednja izmena: 05 feb 2013 10:26 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 10:29 #143

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
To samo Novobeogradjani kad idu u NS idu u prestonicu, jer je to njihov glavni grad :troll:

daće bog da bude tako. Sve mi se više sviđa taj predlog Treće Srbije :angel:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 12:59 #144

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
ranko su ns napisao/la:
mene sad nešto buni. Ako je Novi Beograd u Vojvodini, kako Beograđani kažu kad idu u NS
1. Idem u naš glavni grad
ili
2. Idem u unutrašnjost :naughty:


Siguran sam da niko nikad za NS nije rekao da je unutrasnjost ili provincija. To cak nismo sreli ni na SSC a njihov stav prema svemu Novosadskom (Vojvodjanskom) je dobro poznat ;)

Tako da kazu "idem u Novi Sad" i to je to... :)





Sto se Trece Srbije tice, fantomske stranke sa klerofasistickom prosloscu, db-ovskim finansiranjem, marionetskim programom i slatkorecivim marketingom nikad ne mogu biti ozbiljna politicka opcija, molim vas... ;)
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 13:26 #145

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
ranko su ns napisao/la:
mene sad nešto buni. Ako je Novi Beograd u Vojvodini, kako Beograđani kažu kad idu u NS
1. Idem u naš glavni grad
ili
2. Idem u unutrašnjost :naughty:

Sve zavisi koji Beogradjani.

Ono što sam ja primetio kod Beogradjana "dodjoša" :) i Beogradjana iz pasivnih delova grada (Kaludjerica, Resnik, Jajinci, Mirijevo i sl.) je izuzetno nepoznavanje geografije i, naravno, Novog Sada. Slušao sam razne bisere gde su se ljudi čudili kad sam im rekao da u Novom Sadu postoji univerzitet, gradski prevoz, McDonalds i sl. :lol: Takodje, generalno ih je teško ubediti da je Novi Sad mnogo veći od Niša, da Madjari nisu većina u gradu itd.... :yes:

Sve u svemu, malo toga znaju o NS-u i misle da je Beograd centar sveta.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 18:32 #146

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
3. Idu u spoljasnost :-)

To sa uzrecicom on ona je iz unutrasnjosti je jako glupa. Ima smisla kad bi je rekli kjudi iz subotice leskovca ili bajine baste koji su na granicama velike nam drzave a ne belogradjani. Postavio sam ja jednom sliku salu kako beogradjani vide, nazivaju ostala mesta po srbiji.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 19:08 #147

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
FUTOG napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
mene sad nešto buni. Ako je Novi Beograd u Vojvodini, kako Beograđani kažu kad idu u NS
1. Idem u naš glavni grad
ili
2. Idem u unutrašnjost :naughty:

Sve zavisi koji Beogradjani.

Ono što sam ja primetio kod Beogradjana "dodjoša" :) i Beogradjana iz pasivnih delova grada (Kaludjerica, Resnik, Jajinci, Mirijevo i sl.) je izuzetno nepoznavanje geografije i, naravno, Novog Sada. Slušao sam razne bisere gde su se ljudi čudili kad sam im rekao da u Novom Sadu postoji univerzitet, gradski prevoz, McDonalds i sl. :lol: Takodje, generalno ih je teško ubediti da je Novi Sad mnogo veći od Niša, da Madjari nisu većina u gradu itd.... :yes:

Sve u svemu, malo toga znaju o NS-u i misle da je Beograd centar sveta.
Ovo sa Nisom je tacno. Dosta Beogradjana je ubedjeno da je Nis veci od Novog Sada. Za Novu Godinu sam imao priliku da ugostim coveka iz Nisa, koji mi je licno potvrdio ne samo da je Novi Sad veci, nego i mnogo uredjeniji i kulturniji od Nisa.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 20:00 #148

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ja znam relativno dobro Niš. Ja sam u Novom Sadu ubeđivao ljude da je NS veći.
Ali da ne shvatite pogrešno NS je veći ali nije puno veći. i Niš je veliki grad. A njihova Obrenovićeva ulica (pandan Znaj Jovinoj ili Knez Mihajlovoj) je mnogo bliža Knez Mihajlovoj nego Zmaj Jovinoj. Znači Obrenovićeva je daleko monumentalnija i odaje utisak većeg grada od naše Zmaj Jovine.
Ispod nje je podhodnik sa stotinama prodavnica koji je dugačak skoro kilometar naspram kojeg je naš podhodnik q?
znači nemojte da podcenjujete Niš sa ogromnom istorijom, aerodromom dva autoputa na raskrsnici BG-Sofija-Skoplje.
Niš je sve za jug Srbije.
Druga je stvar što je ekonomski propao i što je budžet grada tri puta manji od NS. Niš i dalje ima potencijala
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 20:06 #149

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
E sada mene interesuje pošto ste me ubedili da je Novi Beograd u Vojvodini da li će novobeograđani i zemunci pristati da im NS bude glavni grad, mislim nekako su navikli da žive u prestonici, da li će moći da shvate da im je tamo neki NS glavni grad. Ili će hteti da oni budu glavni grad kad im je već tu palata federacije i šta ti ja znam
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Politika u gradu 05 feb 2013 20:54 #150

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ovo za Niš si u pravu, a ovo za NBG je bila sala ;)
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 13:56 #151

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
!!!! Evo ga, genije iz kosmosa
Saslušan Tomislav Bokan zbog sumnje da je kupovao glasove

Direktor JP "Urbanizam" iz Romske demokratske stranke Tomislav Bokan saslušan je u Osnovnom sudu u Novom Sadu zbog sumnje da je izvršio krivično delo davanje mita u podstrekavanju u vezi sa glasanjem, saznaje 021.



Portparolka tog suda Tijana Jakovljević rekla je za 021 da je Bokan saslušan 30. januara, a da je tokom istražnog postupka ranije saslušano još šest osoba, koja se sumnjiče da su od Bokana primile novac kako bi glasale za RDS na lokalnim izborima u Novom Sadu. Poslednja tri svedoka u ovom postupku biće saslušana 7. marta posle čega će predmet biti dostavljen Osnovnom javnom tužištvu koje treba da donese odluku da li će podići optužnicu protiv Bokana i ostalih.

Tužilaštvo u Novom Sadu je 31. jula prošle godine podnelo predlog za preduzimanje određenih istražnih radnji protiv Bokana zbog krivičnog dela davanja mita u podstrekavanju u vezi sa glasanjem. Istražnim radnjama obuhvaćeno je i šest osoba za koje postoji sumnja da su od Bokana primile novac kako bi glasale za RDS na lokalnim izborima 6. maja. Iz tog razloga pred Osnovnim sudom saslušani su osumnjičeni Slađana Rovčanin, Milovan Duvnjak i Antigona, Biljana, Svetlana i Vladimir Vučenov.

Tijana Jakovljević kaže da je tokom istrage saslušan i određeni broj svedoka, ali njihova imena i ostale informacije iz postupka nije mogla da nam otkrije zbog njihove poverljivosti u ovoj fazi sudskog postupka. Kako Radio 021 saznaje, tužilaštvo nije predvidelo da se, osim saslušanja osumnjičenih i svedoka, tokom istražnih radnji izvode još neki dokazi.
RDS dobar kad zatreba
Odbornici RDS našli su se od maja u novosadskoj vlasti kao ravnopravan partner sa mnogo većim strankama i dobili da vode nekoliko pozicija u Gradskom veću i upravi, kao i gradska preduzeća. Nijedna od stranaka ove ili prethodne vlasti nije bila gadljiva na to da im RDS bude koalicioni partner iako su ih i jedni i drugi optuživali da su kupovali glasove, svako u onom trenutku koji mu je politički odgovarao. Tako su im najpre tokom kratkog vladanja koalicije DS-LSV posle izbora dali na upravljanje Spens, da bi od nove vlasti dobili Urbanizam i Čistoću. Podsetimo, neposredno posle izbora za kupovinu glasova optuživali su ih SNS i DSS, koji su zbog toga podneli i krivične prijave, dok su se bivši gradonačelnik Igor Pavličić i predstavnici LSV tim povodom oglasili tek onog trenutka kada je bilo jasno da će izgubiti vlast.
Nemanja Starović, funkcioner SPO-a, stranke koja ima zajednički odbornički klub sa RDS, ne krije da je i za njega bio iznenađujući rezultat RDS u Novom Sadu, ali smatra da treba stvari ostaviti da se istraže do kraja i da se utvrdi eventualna odgovornost pojedinaca. - Mislim da delom iza povika na RDS mnogi pokušavaju da sakriju nečasne radnje koje su radile mnogo veće stranke. Bez obzira na sve, mislim da je ove godine kupovina glasova bila izraženija nego ikad pre, što govori o jednom veoma niskom nivou građanske, političke i društvene svesti, a nakon toga i nezrelosti političkih partija - rekao je Starović za 021.

RDS je na izborima iskoristila rupu u zakonu i kao manjinska stranka ušla u parlament iako na njihovoj listi nije bilo nijednog Roma. Od šest odborničkih mesta koja su dobili, Bokan se nije libio da na četiri ubaci članove svoje porodice, kao i svog kuma Zorana Narančića. Zadovoljan je bio i predsednik partije, Bela Kurina, koji se nije kandidovao na izborima ali je zato dobio mesto člana Gradskog veća, dok njegov sin ima posao u Vodovodu, preduzeću kojim komanduje starešina koalicije - SPO.
Pola miliona evra uloženo u kupovinu glasova
Izborni štab RDS bio je smešten u jednom kafiću u blizini crkve u Novom naselju. Prema nezvaničnim informacijama, najveći broj glasova kupljen je tamo, a uoči izbora, na piratskom radiju Krajina iz minuta u minut objavljivana je adresa tog kafića u koji su pozivani potencijalni glasači na "dogovor i razgovor uz besplatno piće".

Prema nepotvrđenim informacijama, ljudi su dolazili i upisivali se u spiskove, a obećavano im je 2.000 dinara po glasu. Po njih bi tada došao taksi ili kombi, a objašnjeno im je da broj na glasačkom listiću treba da zaokruže posebnom hemijskom.
Prema podacima istražnih organa do kojih je ranije došao list Danas, u mrežu kupovine glasova u Novom Sadu uloženo je oko 50 miliona dinara. To nisu mogli da finansiraju ni Kurina ni turizmolog Bokan koji je danas direktor prestižnog gradskog preduzeća koje se bavi urbanističkim i prostornim planiranjem i projektovanjem.


www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Saslusan-Tomis...ove-na-izborima.html


Jako bi voleo da ga uklone
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 11 feb 2013 15:35 od Dukelander.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 14:17 #152

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Zeznuli su se i jedni i drugi (SNS i LSV/DS) što ga nisu odmah uklonili zbog kupovine glasova.
Taj je gori od svih njih, i ima potencijal da napravi veću štetu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 11 feb 2013 15:35 od Dukelander.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 14:43 #153

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Jbg, morali su da budu oprezni.... Dekada Roma, ljudska i manjinska prava i sl. :lol:
Poslednja izmena: 11 feb 2013 15:34 od Dukelander.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 15:35 #154

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Iako u poslednje vreme izbegavam da komentarisem politiku, nadam se da ce stvarno uhapsiti ovo govedo.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 16:46 #155

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Najjaci mi je komentar jednog sa 021 vesti a vezano je za Bokana
Doticnog "gospodina" sam pre neki dan video u centru grada kako prica mobilnim. Njegovo ponasanje na javnom mestu, plejadu uvredljivih reci koje je izuzetno visokim tonom upucivao nekom tamo sa druge strane slusalice necu navoditi jer mi komentar sigurno ne bi bio objavljen. Videvsi ga i cuvsi ga pomislio sam koliko je zalosno za ovaj grad da se takav covek ne samo bavi politikom nego se nalazi u Skupstini grada a i na poziciji direktora jednog gradskog preduzeca. Ima jos puno ljudi u ovom gradu koji ne bi trebali da se bave politikom i zauzimaju visoke funkcije u ovom drustvu, ali se barem izuzetno kulturno i uljudno ponasaju na javnom mestu. Mozemo mi da se nerviramo koliko god hocemo sto se takvi ljudi nalaze na rukovodecim funkcijama, on je u svom naumu uspeo i verovatno nam se sada smeje kolike i kave smo ovce.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 16:58 #156

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
To je odlican primer "kadija te tuzi-kadija ti sudi". On ne bi kupovao glasove da nije imao saglasnost ljudi sa visih pozicija (direktnu ili precutnu, sve jedno) a sad, ni godinu dana kasnije, dobija krivicnu prijavu. Upotreba coveka.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 19:42 #157

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Nećemo plakati za njim.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 20:06 #158

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
More, ja bih i plakao... Samo da ga prvo sklone, po mogućnosti u bajbok.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Tema je zaključana.

Politika u gradu 11 feb 2013 21:04 #159

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Naravno da necemo, to je cista "not a single fuck was given that day" situacija ;)


Ipak, interesantno je kako se uloge brzo menjaju, od nezamenljivi koalicionih partnera, postao je balast kog se treba osloboditi.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Sasa

Politika u gradu 12 feb 2013 00:21 #160

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Steve McQueen napisao/la:
Ipak, interesantno je kako se uloge brzo menjaju, od nezamenljivi koalicionih partnera, postao je balast kog se treba osloboditi.

Kako došao, tako i otišao. :)
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru