Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 18 sep 2017 14:21 #861

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 616
Ja imam sistem sa telefonom i on funkcionise - u teoriji. Na skupstini stanara nismo mogli da se dogovorimo da se popisu tablice stanara i da ako se zatekne neki drugi auto, odmah se zove pauk.

I sta se dogadja? Gosti dodju ispred ulaza, svirnu ili cimnu stanara, ovaj pozove telefonom kapiju i otvori im kad dolaze i odlaze...

Sistem sa telefonom je odlican u teoriji, u praksi sve zavisi od stanara...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 sep 2017 14:27 #862

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Upravo o tome ja i govorim ,a pauk i kad bi dosao ne moze da ga digne ,jer nije u pitanju javna povrsina cak i kad bi stao na tudji parking.Praksa pokazuje nesto sasvim drugo i najbolje i najcistije je kupiti,zakupiti ili traziti uz stan parking mesto i postaviti kao uslov kupovine stana...
Poslednja izmena: 18 sep 2017 14:28 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 sep 2017 14:30 #863

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
A kojom magijom ce u tom slucaju situaciju popraviti "papir" iliti uknjizenje?
Tu samo "stubic" moze da pomogne.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 18 sep 2017 14:32 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 18 sep 2017 14:31 #864

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
djaso napisao/la:
Upravo o tome ja i govorim ,a pauk i kad bi dosao ne moze da ga digne ,jer nije u pitanju javna povrsina cak i kad bi stao na tudji parking.Praksa pokazuje nesto sasvim drugo i najbolje i najcistije je kupiti,zakupiti ili traziti uz stan parking mesto i postaviti kao uslov kupovine stana...
Konacno razumno razmisljanje sto se tice dvorisnih parking mesta...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 18 sep 2017 14:33 #865

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Pa upravo o tim mestima "kupljenim" uz stan i pricamo. Ne znam kakva jos postoje?


Vlado, ti bi najbolje trebao da znas da li je u NSu konacno uredjen taj deo oko uknjizenja parking mesta ili je i dalje to samo neka vrsta usmenog dogovora, bez ikakvog traga u katastru?
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 sep 2017 14:37 #866

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Delija napisao/la:
A kojom magijom ce u tom slucaju situaciju popraviti "papir" iliti uknjizenje?
Tu samo "stubic" moze da pomogne.
Apsolutno se slazem
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2017 12:04 #867

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Moje iskustvo. Vlasnik sam stana i garaže u blizini Sajma, u Rumenačkoj, i kada god vidim slobodno mesto na ulici, tu i parkiram. Do pre godinu dana sam redovno parkirao u garažu, ili na prostor ispred, ali se izgleda u međuvremenu pročulo da pauk ne nosi iz dvorišta, te veoma često vidim parkiran auto ispred garaže. Čak sam držao i stubiće jedno vreme, ali ni to nije pomoglo, jer je bilo kretena iz komšiluka koji parkiraju ispred, blokiraju još tri vozila, kao i moj ulaz. Sve sam pokušavao, ostavljao poruke, zalepio veliki znak na vrata garaže, sekao gume, ali ne vredi.... Inače, u dvorištu se nalaze četiri garaže + tri parking mesta, sa komšijama nemam problema i svako od nas zna gde je čije mesto. Iskreno, ako se nešto ne promeni po tom pitanju, gledaću da prodam garažu.....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2017 14:40 #868

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Okači kapu na vrata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2017 15:35 #869

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
Nekada samo surovo nasilje pomaže B)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2017 19:10 #870

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Delija napisao/la:
Pa upravo o tim mestima "kupljenim" uz stan i pricamo. Ne znam kakva jos postoje?


Vlado, ti bi najbolje trebao da znas da li je u NSu konacno uredjen taj deo oko uknjizenja parking mesta ili je i dalje to samo neka vrsta usmenog dogovora, bez ikakvog traga u katastru?

Knjize se u katastru, ako su navedeni kao zasebni delovi u projektu i ako su na njih placene komunalije.

Dakle, ako je u projektu to navedeno kao deo objekta i nesto sto bi investitor da uknjizi, samim tim i proda, morao bi da ima navedeno u projektu i kasnije u etaziranju tj. "Elaboratu geodetskih radova za izvedeni objekat i posebne delove objekta" i svako parking mesto, za sebe, sa pripadajucom povrsinom i skicom polozaja na parceli.
Poslednja izmena: 19 sep 2017 19:11 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2017 19:18 #871

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
I jel to negde u NSu odradjeno tako?
Daj mi primer - bas da vidim u katastru.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 23 sep 2017 15:35 #872

  • alex1
  • alex1's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
nov sam u ovim temama pa ako moze neko da mi objasni kako je cena kvadrata ista na 3. i na 7. spratu? :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 23 sep 2017 17:17 #873

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
Zato što je ogromna većina kupaca u redu i samo čekaju na svoj stan. Evo ih kako poslušno čekaju.

Poslednja izmena: 23 sep 2017 17:18 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 23 sep 2017 18:10 #874

  • alex1
  • alex1's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
a zato su sada aktuelni zeleni koncepti stanovanja parkovskog tipa sa kvalitetnom travom :) gde svako od njih dobija svoj deo
doma iz bajke na raskrsnici iznad kafica sa pogledom na desetospratnicu i liftom kroz dnevnu sobu :)

to sam i ja mislio ali sam cekao da potvrdi neko od vas iskusnijih u tim vodama :)

hvala na odgovoru u svakom slucaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 sep 2017 10:56 #875

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Zdravo svima,

Čitam forum već neko vreme i mogu vam reći da sam impresioniran vašim informacijama.
Pošto se razmišljam o kupovini svoje prve nekretnine, zamolio bih vas za mišljenje o lokaciji na Telepu u delu između Bolmanske i Prešernove ulice (navodno će se probijati nove ulice).
Prednosti i mane? :)
Zna li neko iz šta se planira u tom kraju? Pročitao sam članak samo ne znam koliko je to realno.

Investitor je Ivan Milenković, ako sam dobro zapamtio Evrogradnja MS Plus. Da li neko ima iskustva sa ovim investitorom?

Hvala unapred. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 sep 2017 18:47 #876

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
@jiggy
Sta bi sa primerom? :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 25 sep 2017 18:50 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 sep 2017 10:24 #877

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Teki napisao/la:
Zdravo svima,

Čitam forum već neko vreme i mogu vam reći da sam impresioniran vašim informacijama.
Pošto se razmišljam o kupovini svoje prve nekretnine, zamolio bih vas za mišljenje o lokaciji na Telepu u delu između Bolmanske i Prešernove ulice (navodno će se probijati nove ulice).
Prednosti i mane? :)
Zna li neko iz šta se planira u tom kraju? Pročitao sam članak samo ne znam koliko je to realno.

Investitor je Ivan Milenković, ako sam dobro zapamtio Evrogradnja MS Plus. Da li neko ima iskustva sa ovim investitorom?

Hvala unapred. :)

Evo probaću ja da ti odgovorim.
Lično ja nisma imao kontakt sa Ivanom ali jesu sestra od moje žene i njen verenik.Kupili su stan tog investitora Evrogradnja MS u Mornarskoj ulici.
Znam da su uzeli stan od 53 m2 da je cena bila mislim 930 eur sa PDV.
Što se tiče saradnje sa Ivanom iz njhove priče je sve bilo korektno,sve što su se dogovorili je ispoštovao.Doduše sa njim su pričali za cenu i neke
osnovne stvari pri samom dogovaranju za kupovinu.Inače njegova desna ruka i osoba za sve ostalo,pokazivanje stanova,papirologija,primedbe,
ide preko devojke koja je tu za sve što vam treba i što vas interesuje.A i dalje ako se dogovorite sa Ivanom oko stana.

E sad na šta su oni imali primedbe,su majstori koji su radili zgradu,i šef gradilišta koji je dosta puta ispao nekorektan da ne kazem lagao.
A to su one stvari u stanu kad uselite,pa nisu završili neke sitnice,tipa tuš,slavina,fali deo lajsne parket,polomljena pločica u kuhinji itd.
Sa takvim stvarima je bilo natezanja do te mere gde su zvali direktno Ivana jer nisu uspeli da se izbore sa majstorima koji su odlagali
te popravke a ljudi treba da se useljavaju.

Ali da rezimiram,što se tiče samog investitora,što se tiče samog kontakta sa Ivanom i svih dogovora sve je bilo kako su se dogovorili i panirali.
Još su oni kupili stan dok je bio u sivoj gradnji,pa su stavljali neke druge lajsne parket,pločice i jos neke stvari u stanu,gde je ispao krajnje korektan
i po pitanju cene za te radove odstupanja od standarda stanova u zgradi.

Eto nadam se da sam ti pomogao,jer znam koliku se meni ovde značile sve inforamcije koje su me interesovale.
Pozdrav i srećno sa traženjem nekretnine i kupovinom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Teki

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2017 19:23 #878

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Hvala ti!
Svaka informacija je bolja od nikakve, makar bila i iz druge ruke. :)

Razmisliću još malo, pa ću odlučiti. To što sam ja gledao je već u fazi finih radova, keramika i sanitarije su već postavljene (deluje da je veoma kvalitetno urađeno), klima takođe, preostalo je da se okreči i parket da se postavi.

Ako se izgradi bar 50% od onoga što je najavljeno taj kraj može biti sledeći koji će se graditi velikom brzinom, posebno što se tu planirane zgrade do PR + 2 +PK.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 okt 2017 09:09 #879

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Delija napisao/la:
@jiggy
Sta bi sa primerom? :)

Raspitao sam se jos sutradan, ali nisam stigao da otkucam ovde.
Knjize se garaze i garazna mesta. Parking mesta nisu predmet knjizenja, jos uvek, jer niko jos nije ni probao da progura tu varijantu.
Kad kazem progura, mislim na proceduru iz prethodnog posta.

Sve dok neko to ne uradi, sva parking mestu su zajednicke prostorije...
Poslednja izmena: 02 okt 2017 09:10 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 02 okt 2017 09:12 #880

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
jiggy napisao/la:
Delija napisao/la:
@jiggy
Sta bi sa primerom? :)

Raspitao sam se jos sutradan, ali nisam stigao da otkucam ovde.
Knjize se garaze i garazna mesta. Parking mesta nisu predmet knjizenja, jos uvek, jer niko jos nije ni probao da progura tu varijantu.
Kad kazem progura, mislim na proceduru iz prethodnog posta.

Sve dok neko to ne uradi, sva parking mestu su zajednicke prostorije...
Izvodljivo je ako je parcela pod objektom jedna, a dvoriste na drugom broju.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru