Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 09:27 #901

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Mozda nije mesto za ovu temu, ali potrebna mi je vasa pomoc - predlog, u potrazi sam za stanom - lokacijom vec vise 6 meseci u Novom Sadu. Obisao sam vise gradilista i gotovih stanova i jos uvek ne mogu pronaci stan koji ispunjava osnovne kriterijume:

1. Da kuhinja i trpezrija budu odvojeni
2. Do 70m2
3. Da se ne nalazi na bulevaru ili blizu bucnih objekata
4. Da u blizini zgrade ima zelenila i parka
5. Najoptimalniji nacin grejanja
6. Slobodno parking mesto
7. Da zidovi nisu od gipsa (pregradni)
8. Da su sistem gradnje, investitor, materijali pouzdani

Stan koji je do sada imao najvise bodova je stan Karrina u Kosovskoj ali toplana, dimnjak, mazut ... Iskljucuje ga iz opcije jer ne zelim da prozore brosem svaki dan ili jos gore udisem kancerogene materije

Za Strazilovsku sam pitao samo radi uporedjivanje cena

Trenutno zivim na Novom naselju i odusevljen sam urbanistickim planom gradnje 80tih, gde su bulevari dovoljno odvojeni od zgrada da ne stvaraju buku, puno zelenila i parkova koji odvajaju zgrade kako bi se omogucila privatnost (u novoizgradjrnim zgradama koje trenutno gledam izmedju zgrada nema ni 10m)

Medjutim na NN nema zapocetih zgrada, cujem da ce Galens nesto graditi uskoro ali meni se vise ne ceka.
Solarna dolina je zaista lep projekat i stanovi i kvalitet ugradjenih elemenata zaista ubkvalitetu, ali lokacija ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 12:48 #902

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ima na NN novih gradilišta, pogledaj mapu, samo ne znam da li će ispuniti tvoje uslove. Što se Solarne doline tiče, meni ne smeta ni udaljenost, ukoliko imaš auto svakako si za 5 minuta na semaforu kod NISa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 13:09 #903

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Iskreno po pitanju solarne doline sumnjicav sam po pitanju tempa razvoja naselja u tom obliku kako je zamisljeno asa druge strane stanovi su mi nekako poput apartmana, terase deluju sablasno onako zatvoreno i odzidano a nisu kvadrature opet kako je projektom bilo predstavljeno. Sada i narednih 4god solarrna dolina nece dobiti izgled uredjenog stambenog objekta sa svim pratecim sadrzajima a s'obzirom da su prodati 4 od 10 stanova naspram prodaji stanova u izgradnji u centru pitanje je da li ce sa drug fazom zavrsiti sve u periodu kakonje definisano.

Na naselju nema novih objekata osim Inobacke gde je prepoznat problem zvucne izolacije kao i odvod - povrat vazduha iz kuhinje. Gledao sam od pocetka i nacin gradnje i nikako mi se ne dopada sistem prefrabikovanog betona. Takodje i cena od 1000/m2 za Inobacku je shodno lokaciji i kvalitetu ugradjenih elemenata previsok. Sanitarija je klasicnog tipa, keramika i uzani hodnici...
Poslednja izmena: 15 okt 2017 13:14 od nidzolino.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 13:14 #904

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ima drugih objekata sem te Inobačke, nisi gledao mapu. :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 13:15 #905

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Molim te mozes li mi poslati mapu ili spisak objekata
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 13:19 #906

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
www.nsbuild.rs/mapa/gradjevinska-mapa

Moraćemo je učiniti vidljivijom što pre.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nidzolino

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 13:47 #907

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
nidzolino napisao/la:
Mozda nije mesto za ovu temu, ali potrebna mi je vasa pomoc - predlog, u potrazi sam za stanom - lokacijom vec vise 6 meseci u Novom Sadu. Obisao sam vise gradilista i gotovih stanova i jos uvek ne mogu pronaci stan koji ispunjava osnovne kriterijume:

1. Da kuhinja i trpezrija budu odvojeni
2. Do 70m2
3. Da se ne nalazi na bulevaru ili blizu bucnih objekata
4. Da u blizini zgrade ima zelenila i parka
5. Najoptimalniji nacin grejanja
6. Slobodno parking mesto
7. Da zidovi nisu od gipsa (pregradni)
8. Da su sistem gradnje, investitor, materijali pouzdani

Stan koji je do sada imao najvise bodova je stan Karrina u Kosovskoj ali toplana, dimnjak, mazut ... Iskljucuje ga iz opcije jer ne zelim da prozore brosem svaki dan ili jos gore udisem kancerogene materije

Za Strazilovsku sam pitao samo radi uporedjivanje cena

Trenutno zivim na Novom naselju i odusevljen sam urbanistickim planom gradnje 80tih, gde su bulevari dovoljno odvojeni od zgrada da ne stvaraju buku, puno zelenila i parkova koji odvajaju zgrade kako bi se omogucila privatnost (u novoizgradjrnim zgradama koje trenutno gledam izmedju zgrada nema ni 10m)

Medjutim na NN nema zapocetih zgrada, cujem da ce Galens nesto graditi uskoro ali meni se vise ne ceka.
Solarna dolina je zaista lep projekat i stanovi i kvalitet ugradjenih elemenata zaista ubkvalitetu, ali lokacija ...
Drugar zivi u Marka Miljanova i nema problema sa toplanom Istok. Tj ne mora da brise prozore svaki dan, a koliko ja znam nikakve kancerogene materije se ne ispustaju iz nje, jer je energetski izvor koji se koristi prirodni gas koji je cisto gorivo. I kao neko ko zivi bukvalno prozorom ka toplani, mogu da ti kazem da u zivotu nisam imao problema sa brisanjem prozora, niti bilo cime drugim. Tako da ako ti je to problem, moj iskren savet je da ga zanemaris, jer nemas zbog cega da se brines. Govorim iz licnog iskustva, i iz iskustva drugih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 13:59 #908

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Hvala na ovom komentraru. Ja sam se raspitivao vezano za energiju koju toplana koriste i toj toplani, npr.pre par godina kada je bila nestasica gasa koristio se mazut kao gorivo .... Za prirodni gas opet ne znam koliko je stetan, pre par veceri obilazeci objekat po ko zna koji put iz dimnjaka toplane izlazio je gust beo dim... Verovatno da zagadjenost postoji ali da se meri i postoje granice, vise je to psiholoski mkmenat kada razmisljate o kupovini sttana blizu "fabrike" a ja po prirodi perfekcionista.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 14:09 #909

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
nidzolino napisao/la:
Hvala na ovom komentraru. Ja sam se raspitivao vezano za energiju koju toplana koriste i toj toplani, npr.pre par godina kada je bila nestasica gasa koristio se mazut kao gorivo .... Za prirodni gas opet ne znam koliko je stetan, pre par veceri obilazeci objekat po ko zna koji put iz dimnjaka toplane izlazio je gust beo dim... Verovatno da zagadjenost postoji ali da se meri i postoje granice, vise je to psiholoski mkmenat kada razmisljate o kupovini sttana blizu "fabrike" a ja po prirodi perfekcionista.
Znam da je psiholoski momenat u pitanju, ali nemoj dozvoliti da te to spreci da kupis dobar stan. Bez gasa se jedino ostajalo u toku rusko-ukrajinskog sukoba, to je izuzetno vandredna situacija. Beli dim koji redovno izlazi iz dimnjaka je vodena para.
Poslednja izmena: 15 okt 2017 14:10 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 17:17 #910

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Odvojena kuhinja je retka pojava kod organizacije novih stanova.
Zašto ne uzeti stariji stan pa uložiti u totalno renoviranje?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 18:41 #911

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Jel zna neko cenu Karina u Kosovskoj? Kazu da su spustili. Sto se tice zagadjenja ako je tako kazete SSJ5 mene vrlo malo deli od ove lokacije. Da li biste skrenuli paznju na nesto na sta bih trebao obratiti paznju kada govorimo generalno o Podbari kao naselju?
Dukelander slazem se, ali kod stare gradnje nije samo uloziti u stan, mnogi objekti imaju ulaze, hodnike, fasade u sta se ne ulaze. Sa druge strane nemam prava na povracaj pdv-a kao kupac prve nekretnine i to je jedan od razloga zasto mi to ne odgovara dok u Kosovskoj su stanovi tako organizovani da imaju cak i terasu na koju se izlazi iz kuhinje ali i dn.boravka

Upravo sam se vratio iz Suncane strane, bestgradnja gradi dve zgrade. Prosle godine je gradjevinska direkcija cak subvencionisala gradnju na ovom naselju. Deluje mirno i uredjeno, na sajtu bestgradnje nema informacije o skicama ili ceni. Zna neko nesto o tome?
Poslednja izmena: 15 okt 2017 18:45 od nidzolino.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 20:15 #912

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ok, ako je do povraćaja PDV-a, onda je sve jasno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 21:08 #913

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
nidzolino napisao/la:
Jel zna neko cenu Karina u Kosovskoj? Kazu da su spustili.
Upravo sam se vratio iz Suncane strane, bestgradnja gradi dve zgrade. Prosle godine je gradjevinska direkcija cak subvencionisala gradnju na ovom naselju. Deluje mirno i uredjeno, na sajtu bestgradnje nema informacije o skicama ili ceni. Zna neko nesto o tome?

Nidzo, cenu saznas za par sekundi telefonom, pouzdanije nego na forumu.
Sto se direkcije tice, snizavali su cenu u vise navrata za staru gradnju. To su stanovi koji su sa razlogom neprodati, evo vec 5, 6 godina. Kada su prosle godine spustili na trenutnih 750 jos je i bilo 10tak solidnih trosobnih, sada su ostali stvarno losi dupleksi.
Zemunske kapije predugovaraju trenutno za 1300-1500 bez pdv. Ja sam im malo cesljao dokumentaciju, i mislim da ce cena Suncane strane biti oko 900e. To naravno uzmi sa debelom rezervom, kao moju spekulaciju.
Edit: strukturu stanova, kvadraturu, kao i i kompletnu dokumentaciju za lamele koje se grade mozes naci u tenderskoj dokumentaciji na sajtu direkcije. Best je samo izvodjac.
Poslednja izmena: 15 okt 2017 21:12 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2017 22:11 #914

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Cena nije ista kada se malo raspitate ko je i na koji nacin pazario, a za nas koji nemamo zajednicke prijatelje ili dolazimo sa strane znaci jako puno. Od zvanicne cene na Somborskom bulevaru dobio sam 200eur manje cenu po m2 zahvaljujuci samo informaciji da stan mogu potraziti od nekog ko stan dobija na kompenzaciju. Pa zato da pitam cene, eto i za Strazilovsku je 1700 a nudi se za 1500. A za raspolozive stanove po ceni od 750eur nisam zainteresovan, nego gledao sam naselje i poziciju zgrada koji bestgradnja gradi. Eto nisam ni znao da je to preko gds-a. 900eur je pristojna cena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2017 08:11 #915

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Dukelander napisao/la:
Odvojena kuhinja je retka pojava kod organizacije novih stanova.
Zašto ne uzeti stariji stan pa uložiti u totalno renoviranje?
Zato sto se od babe nikad ne moze napraviti devojka.Pored troskova renoviranja sve ostalo je staro,pocev od izolacije zgrade,instalacija(zgrade),svega...Imao sam renovirani stan na Limanu 3 pa znam sta pricam.Stan unutra naizgled nov,nove sanitarije,keramika,stolarija,ali izolacija zgrade nikakva,stari radijatori koji ako su tučane cevi ne mogu se menjati,razdrdani liftovi,hodnik zgrade od pre 40 godina itd itd... Novo je novo uvek bilo i bice
Poslednja izmena: 16 okt 2017 08:12 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Kasper

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2017 09:03 #916

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Jos da ljudi nisu toliko bahati, pa da to "novo" ostane novo bar 10-ak godina...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2017 09:15 #917

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
djaso napisao/la:
Dukelander napisao/la:
Odvojena kuhinja je retka pojava kod organizacije novih stanova.
Zašto ne uzeti stariji stan pa uložiti u totalno renoviranje?
Zato sto se od babe nikad ne moze napraviti devojka.Pored troskova renoviranja sve ostalo je staro,pocev od izolacije zgrade,instalacija(zgrade),svega...Imao sam renovirani stan na Limanu 3 pa znam sta pricam.Stan unutra naizgled nov,nove sanitarije,keramika,stolarija,ali izolacija zgrade nikakva,stari radijatori koji ako su tučane cevi ne mogu se menjati,razdrdani liftovi,hodnik zgrade od pre 40 godina itd itd... Novo je novo uvek bilo i bice

Doći će jednom dan kada će ljudi shvatiti da se mora ulagati i u zajedničke prostorije i infrastrukturu, bar se nadam. Imao sam slično iskustvo, ali je zgrada negde iz 30.-tih godina prošlog veka. Razmišljali smo o renoviranju očevog stana, kao i o adaptaciji tavanskog prostora gde bi smo dobili lep poveći stan za moju porodicu. Ostali stanari (skupština/zbor stanara) nije imala ništa protiv, sve do tačke kada je trebalo zavući ruku u džep (ostalih stanara) i potpuno rekonstruisati struju, vodu, kanalizaciju, a grejanje bih progutao da ostane ono iz 60.-tih uz male izmene. Onda kreće kuknjava o malim platama, penzijama, nezaposlenosti,... Otac je uzeo stan u novijoj zgradi (tada stara 10-tak godina), a mi smo uložili u naš stan.
Poslednja izmena: 16 okt 2017 09:16 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2017 10:54 #918

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Nešto novo, nešto i samo potvrđeno:
Rapid će graditi pored Kraljevog parka na mestu kafane (4 sprata + potkrovlje).
Galens do kraja 2018. treba da počne na dve poljane kod limanskog kružnog toka i u Filipa Višnjića.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2017 10:58 #919

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Djordje Cvarkov napisao/la:
Nešto novo, nešto i samo potvrđeno:
Rapid će graditi pored Kraljevog parka na mestu kafane (4 sprata + potkrovlje).
Galens do kraja 2018. treba da počne na dve poljane kod limanskog kružnog toka i u Filipa Višnjića.
Pozicija jedne poljane nije dobra...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2017 11:08 #920

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Park City

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Novajlija, Blavak, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru