Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 30 okt 2017 22:42 #941

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Novajlija napisao/la:
Djordje Cvarkov napisao/la:
Dijagonalno od budućeg hotela Sheraton će se definitivno graditi. Pre je neko spominjao i neke dve kule od 12 spratova mislim, ali ne znam ništa osim toga da Galens i još jedna firma (osoba nije znala da mi kaže koja je ta druga) trenutno kupuju zemljište na toj lokaciji.

Vidim u katastru da je ta druga firma Dinamika, vlasnik je jedne od parcela.
Koja parcela je u pitanju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 okt 2017 22:54 #942

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Blavak

Re:Stambena novogradnja - investitori 31 okt 2017 00:32 #943

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Novajlija napisao/la:
Vidim u katastru da je ta druga firma Dinamika, vlasnik je jedne od parcela.

Kuku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 31 okt 2017 10:35 #944

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Sto kuku?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 okt 2017 11:02 #945

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Kad se setim one iz centra, zabranio bih im da grade u NS sledećih pedeset godina. Nove su im nešto bolje, dovoljno za vrlo sporedne ulice. Nemam utisak da poseduju potencijal da iskorače iz vizuelne nižerazrednosti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2017 12:20 #946

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/175400...-smrt-na-Limanu.html
Građevinski investitor pretučen na smrt na Limanu
Šezdesettrogodišnji Spasoje Milićević preminuo je danas u Kliničkom centru Vojvodine od povreda koje je sinoć zadobio na Limanu, ispred sedišta svoje firme, saznaje 021.rs.


On je sinoć pretučen na parkingu na Bulevaru despota Stefana, u blizini Limanskog parka. Inače, na broju 9 na ovom bulevaru nalazi se građevinska firma "Kondor" čiji je Milićević vlasnik.

U Hitnoj pomoći su za 021.rs naveli da je on sa višestrukim povredama sinoć prebačen u Urgentni centar na reanimaciju. Za sada nema tačnih informacija šta se tačno dogodilo na parkingu, osim da je policiji nešto posle 20 časova dojavljeno da na asfaltu leži čovek i da su svedoci izjavili da je svemu prethodila tuča.

Novosadska policija je obavila uviđaj, a za 021.rs je nezvanično rečeno da se radi na identifikaciji počinioca ili počinilaca.

Javnosti je Milićević poznat jer ga je policija uhapsila oktobra 2009. godine, kao vlasnika preduzeća "Tehnouniverzal" i protiv njega podigla krivičnu prijavu pod sumnjom da je dvaput prodao tri stana u zgradi u Ulici Doža Đerđa i tako pribavio sebi protivpravnu korist od 125.000 evra. Nije poznato kako je u međuvremenu završen sudski postupak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, Duja, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2017 13:33 #947

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Mogu mislit zašto je prebijen.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2017 18:54 #948

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Stambena novogradnja - investitori 11 nov 2017 14:17 #949

  • Markoni
  • Markoni's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Dragi Svi,

Dugo pratim forum (blizu dve godine) i zelim da se zahvalim na doprinosu koji dajete. Iskreno u fazi sam trazenja stana i svaki komentar na forumu je vrlo konstruktivan. (Zlo)upotrebio bih forum da pitam VladuNS kada ce se otvoriti projekti i predugovaranje za tri najavljena projekta (sa fokusom na Depresiju)? Hvala svima jos jednom na trudu.
Pozdrav,
Marko
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 nov 2017 14:29 #950

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Markoni napisao/la:
Dragi Svi,

Dugo pratim forum (blizu dve godine) i zelim da se zahvalim na doprinosu koji dajete. Iskreno u fazi sam trazenja stana i svaki komentar na forumu je vrlo konstruktivan. (Zlo)upotrebio bih forum da pitam VladuNS kada ce se otvoriti projekti i predugovaranje za tri najavljena projekta (sa fokusom na Depresiju)? Hvala svima jos jednom na trudu.
Pozdrav,
Marko

Pozdrav Marko, forumase mozes pitati o tehnickim stvarima i iskustvima koje su delili ostali forumasi sto se tice investitora. Ja se ne mesam u te teme niti se ukljucujem u diskusije kada su drugi investitori u pitanju.
Za sva pitanja u vezi konkretne prodaje, slobodno kontaktiraj sluzbu prodaje.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 nov 2017 15:05 #951

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ček, ček :) Što zaobilazimo odgovor oko Depresije? Markoni da li bi podelio sa nama to što znaš? B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 nov 2017 18:05 #952

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Novajlija napisao/la:
Ček, ček :) Što zaobilazimo odgovor oko Depresije? Markoni da li bi podelio sa nama to što znaš? B)

Verovatno iz istog ili sličnog razloga zbog kog ni ja nisam dobio odgovor na jasno i precizno postavljeno pitanje.
VladaNS napisao/la:
Blavak napisao/la:
VladaNS napisao/la:
od prosle godine Galens stavlja u ugovore tu klauzulu za klime, kao i da se bez saglasnosti investitora i arhitekte ne smeju zastakljivati terase i stavljati nastresnice, tende i sl.Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Kakve su sankcije predviđene ukoliko se neko ne pridržava odredbi ugovora i na koji način bi ste ih sproveli?
Nije ih jos niko prekrsio...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Ne treba insistirati, mislim da nam VladaNS daje odgovore koje može da nam da (ima ovlašćenje da da), Dosta stvari, detalja,... predstavljaju poslovnu tajnu, što je razumljivo u današnje vreme. Treba biti strpljiv i sačekati da dođe vreme za odgovore na neka pitanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: AeroDron

Stambena novogradnja - investitori 16 nov 2017 13:59 #953

  • kupovinastana2
  • kupovinastana2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Pozdrav svima, neko kratko vreme vas pratim, nadam se da ne krsim pravila foruma, unapred se izvinjavam.
Trazim stan za kupovinu u NS. Nisam odavde i imam 26godina, tako da sam prilicno pod stresom oko cele te situacije. Molila bih da mi neko iskusniji malo otvori oci i prosvetli me. Maksimalna sobnost 2.5. Pozeljno bi bilo da je direktno od vlasnika, novogradnja.
Lokacije tipa Adice, Klisa, N. Naselje, Petrovaradin otpadaju. Takodje nisam zainteresovana za prizemlje i potkrovlje. Agencije bih takodje zaobisla, a citajuci ovde teme o investitorima zakljucila sam da je samo njih par pouzdano (Aleksandar gradnja mi je jedino poznata).
I sto se tice grejanja isto nisam pametna, vecina novih zgrada je na gas, a ja sam ipak za centralno...
Tako da ako neko ima savet, gde da gledam, gde ne, preko koje cene da ne pristajem itd. svaki savet bi mi dobro dosao.
I jos jedno, najbitnije pitanje kako da se osiguram prilikom kupovine, da li iznajmiti advokata? Izvinite na ovolikim pitanima, ako neko ima vremena da mi pomogne... puno hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 nov 2017 22:54 #954

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Mogu iz licnog iskustva da ti preporucim centralno na gas. Kada celogodisnji trosak podelim na 12 meseci (radi uporedbe sa centralnim gradskim), ceno po m2 izadje izmedju 40 i 50 din naspram gradskih ~100. Prosla zima je bila 40din/m2, pretprosla 38, ona tamo 52... Da ne ispadne da je stednja u pitanju, temperatura u stanu se krece izmedju 22 i 24 tokom cele zime.

Sto se tice lokacije, to su licne preferencije ali da odbranim cast Petrovaradina jer sam ziveo tamo dugi niz godina B) Blok 8 je po meni cenovno veoma potcenjen, puno zelenila, dovoljno parkinga, 4 km od centra i autobusom stizes za najvise 15 min. Na tu stanicu pored autobusa 3 i 9, staje i nekoliko linija koje voze za Sr. Karlovce, njima stizes jos brze. Mana je nedostatak biciklistickih staza, a voziti bicikl Preradovicevom ulicom nije nimalo prijatno. Imas u blizini Univer, par manjih prodavnica, piljara, banku Intesu, postu. Naravno, nema toliko frizera, cvecara, kafica, restorana i ostalih sadrzaja koje imaju novoizgradjeni delovi grada.

Sto se tice onih novogradnji u Okrugicevoj ulici, to je parking katastrofa u najavi. Bice jos novija nova detelinara.
Poslednja izmena: 16 nov 2017 22:58 od Boda Tajson.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, kupovinastana2

Stambena novogradnja - investitori 17 nov 2017 12:36 #955

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
I ja sam za grejanje na gas.

Galens i Aleksandar su sasvim sigurni i imaju ugovore sa bankama u vezi boljih uslova krdita ako te i to interesuje. Jeftinije se prodje ako nadjes podizvodjaca koji je dobio kompenzaciju. A najskuplje od vlasnika nakon zavrsetka izgradnje, ako vec pricamo o novogradnji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kupovinastana2

Re:Stambena novogradnja - investitori 17 nov 2017 17:59 #956

  • dimke1983
  • dimke1983's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 125
Mijanovic moze da te oslobodi "ucesca" koje moras da platis pri podizanju stambenog kredita, iz tog razloga su komsije bas kod njih kupili stan u izgradnji na bul Patrijarha Pavla.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kupovinastana2

Stambena novogradnja - investitori 17 nov 2017 21:31 #957

  • kupovinastana2
  • kupovinastana2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
hvala svima na savetu, o kreditu ne razmisljamo, razmotricu grejanje na gas, ali krajnju odluku ce svakako doneti roditelji, a oni su izriciti po tom pitanju... :facepalm:
sta ako npr u buducnosti dodje do neke izmene, onda cu morati na struju da prelazim ili sta?

p.s. da li se negde na forumu pisalo o zagadjenim zgradama (skoro godinu dana sam zivela u jednoj takvoj, u pitanju je ul Kornelija Stankovica 42)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 dec 2017 12:51 #958

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Investitor oštetio zgradu, a stanar mora da plati pola miliona dinara
Novosađanin Miloš Bajac našao se u apsurdnoj situaciji nakon što je podneo tužbu protiv dva investitora koji su gradili višespratnicu do zgrade u kojoj je on živi u Kosovskoj ulici broj 6 na Podbari.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/177198/F...-miliona-dinara.html
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 05 dec 2017 12:58 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 dec 2017 15:30 #959

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
U kom stadijumu je Aleksandar u Krilovoj? Ima li jos puno unutrasnjih radova ili je uskoro tehnicki prijem i useljenje?
Cisto da znam kad da ostavim kola kod kuce i krenem peske do Santiceve :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 dec 2017 19:24 #960

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Miču ogradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru