Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 06 dec 2017 20:36 #961

  • jletn
  • jletn's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Da li moze neko da mi da svoje misljenje o vec pomenutoj zgradi u Krilovoj ? Nemam nikakvu predstavu o kvalitetu gradnje a ovde sam videla nekoliko negativnih komentara, pa bih zaista cenila ako moze neko da obrazlozi ?
Takodje, ako imate bilo kakve informacije o ovom kompleksu www.karininvest.rs/o-kompleksu bilo bi od pomoci...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 18:08 #962

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Poštovani forumaši značilo bi mi vaše mišljenje i iskustvo sa firmom Konstruktor Inženjering. Čini mi se da grade trenutno 2 zgrade u Branka Bajića na N.Detelinari.

www.nsbuild.rs/forum/projekti-u-izgradnj...-14?start=6840#66878

Hvala
Poslednja izmena: 13 feb 2018 18:09 od coazr. Razlog: dodat link
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 18:35 #963

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
coazr napisao/la:
Poštovani forumaši značilo bi mi vaše mišljenje i iskustvo sa firmom Konstruktor Inženjering. Čini mi se da grade trenutno 2 zgrade u Branka Bajića na N.Detelinari.

www.nsbuild.rs/forum/projekti-u-izgradnj...-14?start=6840#66878

Hvala
Mislim da je siguran investitor, do sad su sve objekte uredno završavali.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: coazr

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 19:06 #964

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
A kvalitet gradnje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 19:09 #965

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da li neko zna kakvi su investitori:
termometal-stanogradnja

Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 19:12 #966

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da li su realne trenutne cene kvm u Novom Sadu,mislim da je u svim delovima grada cena otisla gore od 200-400 evra po kvadratu.Da li je to stvarno realno da:
centar kosta 1800-2000
detelinara 1300
telep 1000
liman 4 1350 itd...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 19:19 #967

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ako se prodaju stanovi po tim cenama onda je realno. najobičniji zakon ponude i potražnje.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 19:29 #968

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da slazem se ali sta mislite sta je dovelo do toga da ljudi kupuju za tu po meni nerealnu cenu u odnosu na standard gradana,da li "povoljni krediti" ili vise bogatih,mislim ono svi kukaju da maltene nemaju leba da jedu a 90% stanova bude prodato i prwe nego se izgradi.
Poslednja izmena: 13 feb 2018 19:30 od agamemnom70. Razlog: greska u pravopisu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 19:49 #969

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
O povoljnim kreditima nema govora. Uzimajući u obzir da su bili 6-7% kada je npr. Sajam kompleks pre 2g bio 950eur kvm i 4% na 1250-1300 kvm sada.

Puno je dobrih zarada u IT. Selo davno nije protestvovalo zbog slabih otkupnih cena a kupuju se nikad skuplji traktori itd. Bijeljina, Banja Luka, peru se i pare od šverca...

Ali, bilo bi lepo da nam VladaNS opiše profil njihovog prosečnog kupca, pa ćemo znati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 20:08 #970

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Lično smatram, sa pozicije kupca, da je sadašnja cena nerealna iz više razloga:
1. procenat zarade po m2 je minimalno 40%,
2. kvalitet izgradnje ne prati prodajnu cenu,
3. cene u oglasima i na sajtovima ne prate cene u realnosti po kojima su ostvarene prodaje ili se stanovi nude

jednom rečju mislim da su cene u oglasima naduvane.
Lep je primer Sajam Kompleks - uporedite kvalitet gradnje prvog bloka (cena 900-950 eura/m2) i bloka koji se sada gradi (1250-1300 eura/m2). Sumnjam da su se u 1,5 god dogodila tolika inflatorna kretanja da je euro izgubio na vrednosti, pa je sada potrebno više eura za lošiji kvalitet.

Takodje imamo čestu situaciju da je cena po m2 za male stanove (do 50m2) praktično izjednačena sa većim stanovima (>80m2), razlika je po mom iskustvu oko 50 eur/m2 (prema ponudama koje sam do sada dobijao od agenata/investitora).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 20:14 #971

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Porasla je potraznja za velikim stanovima, a njih ima u ponudi daleko manje od malih.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 20:37 #972

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Naravno da mogu da diktiraju cenu kvadrata kad moj drug sa platom od 20.000rsd vidi reklamu za stambeni kredit kako su kamate nikad povoljnije gde se svi smeju kao blesavi i skacu od srece dok izlaze iz banke pa mu mama i tata penzioneri prodaju svoj stan da bi vracao njegov kredit i od penzije ulecu za rate, da ne govorim moje kolege koje su dolazile sa strane tokom studiranja radije bi umrli nego uzeli stan malo dalje od centra gde nema toliko nove gradnje.. Cuj kvadrat 2000e pa stan od 40 kvadrata izadje 80.000e, opusteno nadjem neki super stan malo dalje od centra za 60.000e i kupim mercedesa polovnog od 20.000e pa ni ne moram u stanu da spavam mogu u kolima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 20:57 #973

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
agamemnom70 napisao/la:
Da slazem se ali sta mislite sta je dovelo do toga da ljudi kupuju za tu po meni nerealnu cenu u odnosu na standard gradana,da li "povoljni krediti" ili vise bogatih,mislim ono svi kukaju da maltene nemaju leba da jedu a 90% stanova bude prodato i prwe nego se izgradi.
Vise je faktora... Probacu da navedem samo par najvecih

-unutrasnje migracije ka (najvecim) gradovima su nikad vece. Sela su odavno prazna, sada se prazne gradovi koji su do juce bili regionalni centri - oni od 50-100000 stanovnika
- ogromna je kolicina koruptivnog i kriminalnog novca koji se pere kroz gradjevinu.
- nedostatak drugih opcija za ulaganje i za one postene (kamate na stednju niske, berza ne postoji, preduzetnistvo je out...)
- krediti su vec par godina vrlo jeftini
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 20:57 #974

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Znaci obicni gradani skoro da ni ne kupuju vecina stanova ode ili na pranje para ili na onih desetak posto bogatih ili iz susednih drzava tipa R.Srpska i CG.

E sad ti napumpani stanovi tj. njihove cene mislim sada na ove gotove stanove u kojima vec neko zivi par ili vise godina ,koliko su one po vama napummpane a jesu sigurno.

Recimo da on-ona trazi za stan od 21kvm na Novoj Detelinari 29 000 evra koliko je napumpano.

Da dodam na prethodno napisano "krediti su vec par godina vrlo jeftini" znaci vi mislite ipak drugacije od predhodnih komentara da su po vama jedan od razloga i jeftini krediti.
Poslednja izmena: 13 feb 2018 20:59 od agamemnom70. Razlog: greska u pravopise
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 21:04 #975

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Pa realno su sada krediti na evropskom nivou - dobrano ispod 3% jeste dobra kamata.

A euribor se u sledecih minimalno 5 godina (verovatno i dosta duze) sigurno nece "oporaviti".
Indikator za to su i povoljni krediti sa fiksnom kamatom na period od 10 godina.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 13 feb 2018 21:08 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 21:08 #976

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
U pravu si delija tako je sad i u Evropi oko 2,30-3,00 u zavisnosti od tvog ucesca,ali je razlika i u platama i to dobrano,pogotovo kupovnoj moci.Mislim kamate su ok ali standard Afrika.
Poslednja izmena: 13 feb 2018 21:09 od agamemnom70. Razlog: greska u pravopisu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 21:12 #977

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
agamemnom70 napisao/la:
U pravu si delija tako je sad i u Evropi oko 2,30-3,00 u zavisnosti od tvog ucesca,ali je razlika i u platama i to dobrano,pogotovo kupovnoj moci.
Krediti se sada bez problema ugovaraju na 2.70, 2.80. Kada su stambeni krediti ponovo krenuli kod nas, svi su slinavili na tadasnjih evropskih 4-4.5
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 21:22 #978

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
@agamemnom70
Nazalost, to je neka sasvim druga prica.

Sto se tice potraznje za nekretninama napisano ti je u principu sve.
S jedne strane, pere se gomila para - iz Srbije, Bosne, sa Kosova...
S druge strane se pocela stvarati nova prava srednja klasa kakve odavno nije bilo na ovim prostorima - IT sektor. To su velikim delom korisnici pomenutih kredita.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 13 feb 2018 21:24 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 21:35 #979

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Za Euribor se nikako ne slažem. Najkasnije za 2 godine pratiće kretanja dolarskih kamatnih stopa koje su krenule na gore prošle godine. Rast u EU je nikad veći kao i inflatorna očekivanja. Kad ode Euribor gore za 2% balon će da se izduva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 feb 2018 21:41 #980

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ni pod razno. Na to lagano mogu da stavim i koji dinar ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru