Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 02 avg 2017 14:01 #841

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Kao pozitivan razlog za kupovinu stana u kulama mogu da navedem pristojan funkcionalni raspored, i veliku osvetljenost stanova prirodnim svetlom.
Ako se dobro sećam u stanovima je moguće organizovati podelu na dnevnu i noćnu zonu, kuhinje imaju prirodnu ventilaciju i u njih se ulazi direktno iz hodnika, a može i iz dnevne sobe.
To je na žalost ono što nedostaje skoro svim novim zgradama.

Inače se slažem sa konstatacijom da postoje rizici koje je Delija naveo.
Treba voditi računa i o konstruktivnom sistemu u kome je rađen objekat, jer sistemi prednapregnutih konstrukcija u kojima je rađeno pola Limana imaju rok trajanja.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 02 avg 2017 14:03 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Stambena novogradnja - investitori 18 avg 2017 12:37 #842

  • Marvin
  • Marvin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
Ovo i mene interesuje! Koje firme su tu gradile?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 avg 2017 13:16 #843

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Zasto otvarate novu temu i kakvo je to naselje Sunceva Strana?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 avg 2017 13:28 #844

  • Marvin
  • Marvin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
Jugovićevo, izdvojeno naselje koje je radjeno pod pokroviteljstvom direkcije. Trenutno su tamo nastavljeni gradjevinski radovi. Inače tema nije nova, pokrenuta je još u aprilu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 avg 2017 13:32 #845

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zasto otvarate novu temu i kakvo je to naselje Sunceva Strana?

www.gds.rs/suncana-strana/

www.google.rs/maps/@45.2599239,19.8001911,388m/data=!3m1!1e3
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 avg 2017 14:22 #846

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Novootvorenu temu i postove sam prebacio ovde.

@IceDice zamolio bih te da ubuduće ne otvaraš novu temu ukoliko odgovarajuća već postoji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 avg 2017 10:36 #847

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Vidim kod Erkera najavu za Futosku 59
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2017 11:27 #848

  • FredyNs
  • FredyNs's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Pozdrav svima, pratim vec par godina ovaj forum i drago mi je da u Novom Sadu jos uvek ima puno entuzijazma oko gradnje novih objekata.
Doslo je vreme da promenim stan i za oko mi je zapala zgrada na uglu Jug Bogdana i Tekelijine. Investitori su Gravet Invest i Pronix. Da li neko moze da mi kaze vise o ovom objektu ili o investitorima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2017 12:00 #849

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Gravet je pristojan izvođač, ne znam kakvi su investitori.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 sep 2017 19:24 #850

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Konstruktor inženjering?Iskustva,preporuke?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 sep 2017 20:23 #851

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Krajnje je vreme da grad počne da se širi, neverovatno da se ništa ne preduzima po tom pitanju. :gaah:
Poslednja izmena: 03 sep 2017 21:48 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 sep 2017 00:02 #852

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Interesuje me da li investitor može da prodaje parking mesta u dvorištu i da na 100 stanova proda 30 parking mesta, a za preostalih 70 stanova da bude nedozvoljen ulaz u dvorište sa automobilom, mislio sam da je parking u dvorištu zajednički od svih stanara, molim za inormacije upućenih
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 sep 2017 08:57 #853

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
DEKIMIR napisao/la:
Interesuje me da li investitor može da prodaje parking mesta u dvorištu i da na 100 stanova proda 30 parking mesta, a za preostalih 70 stanova da bude nedozvoljen ulaz u dvorište sa automobilom, mislio sam da je parking u dvorištu zajednički od svih stanara, molim za inormacije upućenih
Moze,zato sto prvo parking mesta nisu zajednicka,a drugo sve i da udjes gde ces parkirati ako nema dovoljno parking mesta?Bio bi haos i bespotrebna svadja sa komsijama.Dvoriste jeste zajednicko tamo gde nisu parking mesta,sa parking mestima investitor moze da raspolaze kako hoce.Pojednostavljeno,imas pravo da udjes ali gde ces parkirati?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 18:25 #854

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Pravno ta prodaja nije najcistija i pada na "sudu" - ne mozes da prodas nesto sto ne moze da se uknjizi u katastru.
U praksi i usmenim dogovorom izmedju investitora i stanara, kao i stanara medjusobno se tako radi i to je to.

Ako hoces da budes 100% siguran i za 20+ godina - jedino resenje je kupovina garaze ili garaznog mesta u samoj zgradi (to se knjizi).
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 19:33 #855

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Hvala na odgovorima, imao sam info da se od skoro u katastru knjiži parking mesto na ime kupca, ako se ne knjiži onda se ne isplati kupiti "parking mesto" parkira ko stigne
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 20:06 #856

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Znam za slucaj investitora koji je radio zgradu pored zgrade na novoj detelinari tj na jednoj bio izvodjac radova i taj investitor je prodavao tu parking mesta i sve je bilo ok,na drugoj taj izvodjac je bio i investitor i nije hteo da prodaje parking mesta jer je uoravo raznisljao tako da ne prodaje nesto sto se ne knjizi i sad je tu haos za 20 e naprave daljinac stanari susednih zgrada i ulaze i parkiraju veciti problemi a ne postoji nacin da se resi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 20:07 #857

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Kako ne postoji nacin? Sve moze organizovana grupa ljudi da resi. Samo treba volje.

Iz mog iskustva ne parkira ko stigne, vec se zna koje parking mesto je cije. Samo oni koji imaju parking mesto i/ili garazu imaju uopste daljinski (nebitno da li je "fizicki" ili registrovan telefonski broj ili android/iOS aplikacija) od kapije. Ostali ni ne mogu da udju u dvoriste automobilom.

Znam da je pokrenuta neka prica oko knjizenja i parking mesta - ne znam kako stvari stoje oko toga.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 17 sep 2017 20:10 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 20:13 #858

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Da bi se daljinac (i to neki primitivni) kopirao potreban je "original" iliti neko mora da ga obezbedi. Neki pajser je morao da pozajmi svoj daljinac.

A i to se danas vrlo lako resava - ili se koristi napredniji sistem kod kog nema jednostavnog kopiranja iliti za koji je potreban "master" ili se ugradi sistem bez daljinaca, koji radi samo na poziv sa registrovanih telefonskih brojeva, a pristup modulu ima samo osoba koja je ugradila sistem i/ili savet stanara zgrade. Cao-zdravo.


p.s. Naravno, postoji i jos jedno jednostavnije resenje - palica, ali do toga bolje da ne dodje...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 17 sep 2017 20:15 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 20:15 #859

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Delija napisao/la:
Da bi se daljinac (i to neki primitivni) kopirao potreban je "original" iliti neko mora da ga obezbedi.

A i to se vrlo lako resava - ugradi se sistem bez daljinaca, koji radi samo na poziv sa registrovanih telefonskih brojeva, a pristup modulu ima samo osoba koja je ugradila sistem i/ili savet stanara zgrade. Cao-zdravo.
To je tacno samo nesto ih ne vidjam po gradu.A pajsera uvek ces naci u svakoj zgradi i to nekoliko
Poslednja izmena: 17 sep 2017 20:17 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 sep 2017 20:18 #860

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Pajser mora da bude stvarno talentovan da ne skonta da time sam sebi uteruje :)

Kod mene u zgradi je incijalno bio sistem samo sa telefonskim pozivom, pa smo ugradili i "backup" sistem sa daljincem jer je umeo s vremena na vreme da zeza sistem sa telefonom. Sada je sistem podesen kako treba, tako da u slucaju zloupotrebe samo treba "secnuti" modul za daljince. Siguran sam da do toga nece doci jer mi je komsiluk vrlo razuman, ali to je definitivno jeftino resenje za bilo koju zgradu.


BTW, zeznuo sam se samo tako sto odmah nisam pazario dve garaze, al' videcemo - mozda uspem da nateram nekog komsiju da se "odrekne" svoje... :)
Za sada - mrka kapa :(
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 17 sep 2017 20:22 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru