Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2020 15:21 #1781

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Imas prevelika ocekivanja za SVrbiju.

Isto bi dobio kod 90% drugih investitora.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2020 16:27 #1782

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 522
python napisao/la:
Tasanna napisao/la:
Bas mi je zao, ali recite im da vam poprave struju, cevi i taj silikon sigurno moze da se popravi... i ako malo sacekate na popravku, nema veze, bitno da Vam se popravi, imate pravo na to i ja verujem da ce odgovoriti pozitivno na reklamaciju.
Inace imam prijateljicu, kod Galensa je kupila stan i bukvalno ista prica kao sto ste Vi ovde napisali. Ne znam, nisam pametna...ali ocigledno da svi rade sa istim kooperantima kojima zadaju nerealne rokove i onda se to sve tako odradi... Nekada su se grade zidale planski i gradnja je umela da traje po 3,4 godine, sada je zavrse za 10 meseci, a kako...

Ja ne želim da se bavim time, ne želim majstore po novom stanu. Teško zarađen novac sam potrošio na novu stvar i hoću da bude ispravna. Da li biste kupili nov auto da ga odmah vozite u servis na dorade i popravke. Njihovi razlozi me ne interesuju. Mislim da je generalno problem što naš narod pristaje na tako nešto. Znam da možete da se pozovete na ugovor i angažujete advokata ali sa našim pravosuđem...

Za svaki, ali apsolutno svaki nov stan sam zvao investitore, i za svaki je bio tesko zaradjen novac, tako da ukratko da, moracete da ih zovete, i morace da rese problem... Nemojte misliti da je kod automobila drugačija stvar, na novom mercedesu AMG u Italiji je blokirao automatski menjač, posle celih 1500km, znači tako je kako je, stvari i ljudi se kvare (pogotovo ovi drugi)... Dokle god ste zdravi i živi u igri ste, ostalo su sitnice ;)
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2020 16:38 #1783

  • Novosadjanka
  • Novosadjanka's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav svima. Gledam po oglasima stanove, novogradnju i svidela mi se zgrada koju radi Permano (nisam do sad cula za njih) i nova zgrada u Djordja Rajkovica. Da li mi mozete reci nesto vise o njima i da li se isplati dizati kredit za stan kod njih? Vidim da radovi jos nisu poceli, a da stanove prodaju. Hvala svima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2020 18:03 #1784

  • Baka1955
  • Baka1955's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Nova sam ovde, izvinjavam se ako se nisam dobro snašla i ako sam pogrešila . naime, interesuje me da li neko zna kako da pronađem investitora za koga na mapi gradilišta piše Prima Casa doo i pročitala sam da se već spominjalo, ali ako neko ima sveže informacije dešava li se išta oko DESa i kod studentskog doma u Slobodana Bajića.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 avg 2020 20:20 #1785

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Novosadjanka napisao/la:
Pozdrav svima. Gledam po oglasima stanove, novogradnju i svidela mi se zgrada koju radi Permano (nisam do sad cula za njih) i nova zgrada u Djordja Rajkovica. Da li mi mozete reci nesto vise o njima i da li se isplati dizati kredit za stan kod njih? Vidim da radovi jos nisu poceli, a da stanove prodaju. Hvala svima.

Pogledaj pisano je o njima, ovde generalno nema nekog lepog mišljenja o investitorima. Ali koliko se sećam za Permano je bilo bas da se zaobilazi. Ali možeš pogledati
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 sep 2020 09:33 #1786

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Bio ja u Permanu u Kornelija Stankovića. Gledo neki stan koji ne prodaje Permano već kooperant. meni sve izgleda ok, od ulaza, stepeništa, hodnika, samog stana. Spolja i unutra je na prvi pogled odličan kvalitet i izgled. Sve su prodali sem potkrovlja. Sad još ti kooperanti prodaju još po koji. Ovih dana se useljavaju vlasnici stanova u zgradu.
Može se otići tamo i ući i pogledati stanove. Zgrada je odmah pored kružnog toka ka Lidlu
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 sep 2020 12:42 #1787

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
python napisao/la:
Tasanna napisao/la:
Pozdrav,
interesuju me iskustva sa BASH gradnjom doo, Rumenacka 49?
Zanima me sve, od saradnje sa njima, do kvaliteta gradnje, poštovanju rokova, kupovine na kredit itd?

Hvala unapred na odgovoru

Kao skoro useljeni kupac jednog od njihovih stanova da pomenem ponešto. U principu je moguće dogovarati se o nekim stvarima ali morate biti stalno prisutni da bi se taj dogovor ispoštovao. Završni radovi u kupatilu bar kod mene su loši i aljkavo urađeni. Utisak mi je da su radili "majstori" koji su trenutno dostupni da bi se što pre završio posao. Pojedine utičnice i sijalična mesta ne rade. Zgrada, koja je praktično dobila upotrebnu dozvolu, još uvek odzvanja od popravki i ispravki (molera, vodoinstalatera, električara...). Rok za useljenje je probijen za dva meseca što je pravdano epidemijom.

Tako i ovi u Permanu sve nesta aljkavo,kupatilo,roletne ,drvenarije sve aljkavo(ostavljao sam cesto ovde slike njihovih radova) a kasne za sada 6 meseci sa uselenjem.U ugovoru pise svako kasnjenje moraju kupcima platiti 200 evra mesecno.Ne mogu oni da se vade na koronu vise od mesec dana a i to je previse.Iskreno Permano nikom ne bi preporucio.
Poslednja izmena: 03 sep 2020 12:44 od agamemnom70.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 sep 2020 17:20 #1788

  • Vucinic
  • Vucinic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Treba mi savet. Planiram da kupim stan, dvoumim se izmedju Park Novi Residence i Dijagonale, Lamela D. Cene su slicne, da li neko ima iskustva sa kvalitetom gradnje i jednog i drugog investitora?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 sep 2020 18:21 #1789

  • iva
  • iva's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Postovanje,
mi smo uzeli stan od Permana u K.Stankovica, sto se tice price i projekta svaka cast,ostalo je jedna velika NULA. Kasne sa radovima,uzimaju majstore kako stignu. grejanje su radili dva puta kompletno zato sto "izvodjac"nije znao tacan promer cevi! Rok za zavrsetak je bio 31.03.2020.,danas je resena topla voda i cekamo tehnicki prijem. To Vam sve govori.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 sep 2020 19:15 #1790

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
iva napisao/la:
Postovanje,
mi smo uzeli stan od Permana u K.Stankovica, sto se tice price i projekta svaka cast,ostalo je jedna velika NULA. Kasne sa radovima,uzimaju majstore kako stignu. grejanje su radili dva puta kompletno zato sto "izvodjac"nije znao tacan promer cevi! Rok za zavrsetak je bio 31.03.2020.,danas je resena topla voda i cekamo tehnicki prijem. To Vam sve govori.


Da li ce te traziti po 200 evra mesecno zbog kasnjenja sto su duzni po ugovoru? Takodjer dosta gresaka u ugradnji laminata i roletni koje ne rade i otvora za aspirator koji nije standardno 100.
Poslednja izmena: 04 sep 2020 19:19 od agamemnom70.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 sep 2020 20:28 #1791

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 522
Vucinic napisao/la:
Treba mi savet. Planiram da kupim stan, dvoumim se izmedju Park Novi Residence i Dijagonale, Lamela D. Cene su slicne, da li neko ima iskustva sa kvalitetom gradnje i jednog i drugog investitora?

Imam iskustva sa dijagoninvestom (dva stana i oba su top) sa inobačkom nemam... Prefabrikovana gradnja mi je totalni turn off, bačvaste zgrade u Andje Ranković su mi užasne, mali prozori bez roletna ( Blok D ce imati elektroroletne za park novi nemam pojma) fasada je baš loša kod Inobacke na naselju a ima i gomilu drugih stvari... Blok D se dobrim delom radi ciglom (ne termoblokovima i ne betonskiim panelima) i po meni je bolja lokacija nego ta preko puta Lidla iako su obe Bulevar Evrope. Ideja da kačim slike u stanu hilti bušilicom mi je dno dna :) . Dijagoninvest je sam vrh kvaliteta u NSu, tehnogradnja takodje i jos par investitora, Inobačka još mora da uči, mojih dva centa :)
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 04 sep 2020 20:48 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj, OneLove

Stambena novogradnja - investitori 05 sep 2020 02:50 #1792

  • Gamico
  • Gamico's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Mnogo je bolja za život lokacija Park novi residence. Nije na samom Bulevaru, vec uvučena na Novom naselju, a opet odlično saobraćajno povezana. Blok D je na samom bulevaru, to sigurno nije primamljivo za kvalitetan (porodični) život, imajući u vidu buku saobraćaja tako prometnog puta kao sto je Bul.E., izduvne gasove i gužvu koja će se stvarati ispred zgrade haotičnog "naselja" na Bul.E. I, imaćete Park (!) ispred zgrade, što je svakako privilegija u moru betona ovog grada (prvi park posle 40 godina ili kolko vec u NS). Svakako, ovo je prilika Inobački da se pokaze u ovom reprezentativnom projektu, jer će im ovo biti "lična karta" i ulazak u vrh investitora. To moraju da iskoriste i pokažu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 sep 2020 13:07 #1793

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ja bih kao lokaciju pre birao Park Novi, ali ipak je Dijagonala kvalitetom dosta bolja. Zavisi šta Vam je presudeno u odabiru. Ne znam da li će Park Novi isto graditi metodom prefabrikovanih elemenata, ali verujem da hoće. Deluje da je humanije od onih u Anđe Ranković, ali ko će ga znati. Za Tehnogradnju se slažem sa IC, jedni su od boljih. Grade isto praktično uz Bulevar Evrope, po meni je to najbolja opcija, ne znam da li ste o toj opcij razmišljali. To je i lokacija i kvalitet,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 sep 2020 13:23 #1794

  • Vucinic
  • Vucinic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Slazem se da je lokacija “mirnija” u slucaju inobacke, isla sam na razgovor,tako je,grade sa vec njihovim prepoznatljivim panelima, a dosta losih komentara ima na njih. Dijagonala je kvalitetom bolja, i bas zbog bucnog bulevara u opciji je stan koji gleda na unutrasnjost dvorista a ne na sam Bulevar. Bulevar jeste bucniji ali ko mi garantuje da inobacka ima dobru zvucnu izolaciju a dijagonala je ima.. :blink: :blink:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 sep 2020 13:35 #1795

  • Vucinic
  • Vucinic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Tehnogradnja,ako mislis na Sajam kompleks, to su sve veliki stanovi od 80 kv pa na vise, nisu ni projektovali dvosobne od 50tak kv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 sep 2020 14:54 #1796

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Vucinic napisao/la:
Slazem se da je lokacija “mirnija” u slucaju inobacke, isla sam na razgovor,tako je,grade sa vec njihovim prepoznatljivim panelima, a dosta losih komentara ima na njih. Dijagonala je kvalitetom bolja, i bas zbog bucnog bulevara u opciji je stan koji gleda na unutrasnjost dvorista a ne na sam Bulevar. Bulevar jeste bucniji ali ko mi garantuje da inobacka ima dobru zvucnu izolaciju a dijagonala je ima.. :blink: :blink:

Kakva god da je izolacija, kad se otvori prozor zuji sve vreme
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Stambena novogradnja - investitori 05 sep 2020 16:24 #1797

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Neskov napisao/la:

Kakva god da je izolacija, kad se otvori prozor zuji sve vreme

Upravo ovo, ja sam sad podstanar u rumenackoj blizu kornelija stankovica, 6. sprat. Kad je zatvoreno ne cuje se nista, al zato cim otvoris prozor cuje se isto kao da si na ulici. Srecom mi je spavaca ka dvoristu okrenuta, za razliku od dnevne, pa se jedva nesto cuje sa ulice...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 sep 2020 08:57 #1798

  • komsa_ns
  • komsa_ns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Cisto jedno iskustvo sa investitorom Stabilnost DOO, sa obzirom da sam i ja nekad trazio stan, i nazalost kupio od pogresnog investitora. Iako sam investitor ce vam laskati i dodvoravati i uveravati vas da je u njegovim zgradama ugradjeno sve eksluzivno i najbolje u Srbiji, istina je daleko od toga. Problemi koji su se pojavili cu izlistati sa obzirom na to da su razliciti stanovi imali razlicite probleme a pri tom su iste resavali o svom trosku ili jednostavno odustajali posto ih je investitor ucenjivao za doplatu radova.
- Obecan parking svim stanarima da bi kasnije jurio svakog da mu doplati par stotina dinara na mesecnom nivou na ime koriscenja parkinga, pod izgovorom odrzavanja kapije koja malo malo pa nije ni radila..
- Obecan parket prve klase, ugradjen 3. klase, koji je nakon par meseci ispucao, zamena u nekim stanovima je izvrsena tek godinu dana kasnije, pri cemu je isti investitor trazio novac pod izgovorom da je novi parket bolje klase
- Krov prokisnjavao iste zime i pojavila se budj u stanovima
- Ulazna vrata na nekim stanovima ostecena/ulubljena, nisu zamenjena vec zakrpljena
- Ispucali zidovi u nekim stanovima usled toplovodnih cevi, majstor zamazao i trajalo je citavih nedelju dana
- Sanitarije poput vodokotlica otkazale u pojedinim stanovima
- Ugradjen lift mesecima nije se ukljucivao, da bi se ispostavilo da je u pitanju najjeftinije smece na trzistu koje se gotovo svakodnevno kvari (nakon par meseci upotrebe) i ceka da istekne garancija
- Roletne otkazale u pojedinim stanovima
- Nije prijavio na informatiku svoj lokal tako da mesecima nije ucestvovao u zajednickoj potrosnji
- Prodavao tokene
Ima jos da se doda na listu ali smatram da je ovo dovoljno, najtopliji savet ako planirate kupovine zaobidjite Stabilnost u sirokom luku ili jos bolje za isti novac sagradite/kupite sebi kucu na periferiji i ustedite sebi dodatne troskove sa ovakvim prevarantima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, ranko su ns, Duja, mlata, Zegi, LordOfNoviSad, Cole11, Neskov, Toni021, Baka1955

Stambena novogradnja - investitori 12 sep 2020 16:18 #1799

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 74
  • Primljenih Zahvalnica: 46
Jel zna neko koliko ce kostati kvadrat HVH inzenjeringa u Stevana Musica?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 sep 2020 19:48 #1800

  • Sitting Animal
  • Sitting Animal's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 1
I meni je njihov projekat urbanih vila u Veterniku zapao za oko, al' ne uspijevam da dobijem vise informacija od investitora, nisu bas azurni...steta, a projekat im stvarno izgleda zanimljivo, i eksterijer i planovi. Mozda neko ima vise informacija...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru