Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 02 jul 2020 16:08 #1741

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 77
koliko sam ja razumeo text most nije sporan vec "Novi Sad na vodi" i cinjenica da umesto plana koji je na tom prostoru predviđao objekte sportsko-rekreativne i kulturno-turističke namene
taj deo brodogradilista postaje stambeni tj "elitni'..
Poslednja izmena: 02 jul 2020 16:12 od Mr.M.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 jul 2020 08:43 #1742

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Koga ne mrzi, može da pročita. Jako lepo prikazan istorijat urbanističkog planiranja u Novom Sadu.

dans.org.rs/product/dans-85-86-decembar-2019/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, mel, Cole11

Stambena novogradnja - investitori 03 jul 2020 13:27 #1743

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 651
sjajna analiza bulevara 23. oktobra u odnosu na urbanističke planove.
Poslednja izmena: 03 jul 2020 13:28 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 jul 2020 17:32 #1744

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Cole11 napisao/la:

Ako si zainteresovan za svoje okruzenje, onda tu zainteresovanost treba da potkrepis pracenjem desavanja, a ne da se "iznenadjujemo". Godina je NISTA u urbanistickom vremenu. Znaci, ako si saznao nesto godinu dana pred realizaciju, znaci 10 godina kasnis.

(Predmetni pojas naveden u tekstu je magican, iskreno i stvarno ga treba sacuvati).

Pre svega odlican tekst!
Problem ovde je sto urbanisticki plan ne vredi pisljiva boba, a i dalje vazi onaj dobar gde su tu spotsko turistcki sadrzaji. I sta promenice ga preko noci i sazidace neke rugobe od 20 spratova tu dok se ljudi okrenu. To bi bila stvarno neopisiva steta jer ribarac i taj potez imaju toliko potencijala, i takvi sadrzaji su neophodni za normalan zivot, pogotovo sad sa masovnim naseljavanjem telepa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 23 jul 2020 18:09 #1745

  • JRubics
  • JRubics's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Nisam sigurna da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje..
Kojeg investitora biste preporucili, ako se uzima stan na poslednjem spratu sa plocom iznad, bez kosih zidova? Vazno mi je da bude kvalitetna termo i hidro izolacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jul 2020 14:24 #1746

  • Licka Ajkula
  • Licka Ajkula's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 14
gealux.wordpress.com/ - kad si toliko skrt da ne mozes dati 50e na hosting i domen pa koristis free platforme... :bash: :bash: :bash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, mlata

Stambena novogradnja - investitori 24 jul 2020 15:24 #1747

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Mala firma. Mogli su i da nemaju sajt. Kad porastu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jul 2020 15:42 #1748

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 651
Ja nekako više cenim i ovako na "besplatnom" servisu kad se neko potrudi da prezentuje nešto bez previše šminke, samopromocije, efekata... Steknem neki utisak da takvi stoje iza onoga što rade. Imaju i na youtubu snimke obilaska gradilišta. Sa nekoliko klikova sam više uspeo da saznam o zgradi nego kod većine investitora koji su platili sajt i hosting i marketing.

A možda sam i neobjektivan jer mi se baš sviđa ponuda stanova, retko dobar raspored prostorija. Lokacija, kako kome odgovara...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jul 2020 15:44 #1749

  • Licka Ajkula
  • Licka Ajkula's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Meni to vise lice da ako sajt rade pomocu stapa i kanapa da im je takva i gradnja i sve ostalo..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Stambena novogradnja - investitori 24 jul 2020 15:47 #1750

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 651
taman onda iskoristi taj argument da oboriš cenu :)
Poslednja izmena: 24 jul 2020 15:48 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jul 2020 15:58 #1751

  • Licka Ajkula
  • Licka Ajkula's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 14
:D :D :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 jul 2020 22:12 #1752

  • draganm
  • draganm's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 12
JRubics napisao/la:
Nisam sigurna da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje..
Kojeg investitora biste preporucili, ako se uzima stan na poslednjem spratu sa plocom iznad, bez kosih zidova? Vazno mi je da bude kvalitetna termo i hidro izolacija.
I ja sam upravo takav stan trazio i na kraju uzeo na Podbari, Sweetlife i Voldemax rade, B energetski razred, podno grejanje... Mislim da je ostao jos jedan. Tesko je naci da je na poslednjem i da nema kosina a da je i u jednom nivou
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 jul 2020 15:12 #1753

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Licka Ajkula napisao/la:
gealux.wordpress.com/ - kad si toliko skrt da ne mozes dati 50e na hosting i domen pa koristis free platforme... :bash: :bash: :bash:

koja je cena ako imas info
Tnx
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 jul 2020 16:08 #1754

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 651
1500 plus pdv je info koji sam ja dobio
Poslednja izmena: 27 jul 2020 16:09 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Mr.M

Stambena novogradnja - investitori 27 jul 2020 23:57 #1755

  • Mistic
  • Mistic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav drustvo, unapred se izvinjavam ako je o ovome pisano negde ranije. Da li je neko imao iskustvo sa Emerald Hill investitorom? Da li je za preporuku ili ne? Koliko sam cuo, na Detelinari (ugao Janka Cmelika i Orlovica Pavla) gradi se zgrada ciji je pretprodajni termin otvoren danas uz cenu kvadrata nesto manje od 1400e u naredna tri dana, ali je rok izgradnje planiran za kraj 2022. Smatrate li da su to korektni uslovi za trenutnu situaciju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 jul 2020 01:21 #1756

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Mistic napisao/la:
Pozdrav drustvo, unapred se izvinjavam ako je o ovome pisano negde ranije. Da li je neko imao iskustvo sa Emerald Hill investitorom? Da li je za preporuku ili ne? Koliko sam cuo, na Detelinari (ugao Janka Cmelika i Orlovica Pavla) gradi se zgrada ciji je pretprodajni termin otvoren danas uz cenu kvadrata nesto manje od 1400e u naredna tri dana, ali je rok izgradnje planiran za kraj 2022. Smatrate li da su to korektni uslovi za trenutnu situaciju?

Sve zavisi od dinamike placanja. Ako mozes da im stan platis krajem 2022. (a to ce pre biti mart-april 2023.) uz minimalnu rezervaciju onda je to super ponuda na ovu ludnicu. Ako ti traze unapred 50% plus neku dinamiku isplate kako se zgrada bude gradila onda je to prosecna ponuda. Ako ti traze skoro sve unapred pogodnost ponude je diskutabilna. Racunaj da kvadrat mozes da rentas recimo za 8-9 eura na mesecnom nivou (gars na primer). I sada ti njima das ceo iznos umesto da si ti odmah kupio stan i dve i po - tri godine rentao taj kvadrat oni okrecu tvoju lovu. Prakticno znaci da iako si platio kvadrat 1400 eura za tri godine si ti njima poklonio 288 eura po kvadratu (3*12*8=288) sto znaci da te je kvadrat kostao 1688 eura. Verovatno je racunica negde izmedju, kontam da nece traziti sve unapred niti da ce te pustiti sa rezervacijom od 1000 eura da cekas prolece 2023., ali imaj u vidu da i novac kosta :)
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 jul 2020 10:31 #1757

  • SV.ns
  • SV.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Mr.M napisao/la:
Licka Ajkula napisao/la:
gealux.wordpress.com/ - kad si toliko skrt da ne mozes dati 50e na hosting i domen pa koristis free platforme... :bash: :bash: :bash:

Bio sam na zgradi, stvarno je kvalitetno i maksimalno opremljeno. :clapping: Možda će imati redovan sajt ako nastave sa gradnjom. :dunno:
Poslednja izmena: 28 jul 2020 10:33 od SV.ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 avg 2020 10:18 #1758

  • Vronsky_
  • Vronsky_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 8
Ksena napisao/la:
Pa daj neke argumente, zasto ih zaobici?Vronsky_ napisao/la:
Preporuka za sve koji razmisljaju o Permanu - zaobici ih u sirokom luku.

Kazem iz licnog iskustva
Toliko je sve fusherajski odradjeno da nema dela stana sa kojim nismo imali problema.... ako hocete mogu slike da kacim. Kasne 6 meseci ( da se ne lazemo nece pre septembra biti gotovo). Konstatno lazu za datum zaversetka, da li je nesto uradjeno u stanu ili ne. Cesto nam se desava da kazu da je nesto popravljeno, mi dodjemo u stan a ono i dalje isto. Lagali su da je zgrada prosla tehnicki kada jos nije u celini .... Gariju na spratu ispod nas su zazidali odvod od sudopere, kaze covek da ih je molio mesec dana da to poprave.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 avg 2020 17:23 #1759

  • Homer
  • Homer's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 58
Vronsky_ napisao/la:
Ksena napisao/la:
Pa daj neke argumente, zasto ih zaobici?Vronsky_ napisao/la:
Preporuka za sve koji razmisljaju o Permanu - zaobici ih u sirokom luku.

Kazem iz licnog iskustva
Toliko je sve fusherajski odradjeno da nema dela stana sa kojim nismo imali problema.... ako hocete mogu slike da kacim. Kasne 6 meseci ( da se ne lazemo nece pre septembra biti gotovo). Konstatno lazu za datum zaversetka, da li je nesto uradjeno u stanu ili ne. Cesto nam se desava da kazu da je nesto popravljeno, mi dodjemo u stan a ono i dalje isto. Lagali su da je zgrada prosla tehnicki kada jos nije u celini .... Gariju na spratu ispod nas su zazidali odvod od sudopere, kaze covek da ih je molio mesec dana da to poprave.

Окачи, што да не.
Zašto bismo uopšte i izlazili napolje? Ionako ćemo se na kraju vratiti ovde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Stambena novogradnja - investitori 17 avg 2020 15:06 #1760

  • slobo14
  • slobo14's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 26
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Pozdrav,
Interesuje me da li neko ima informacije ili iskustva o investitoru Art NS Gradnja. Vlasnik Aleksandar Gegic.
Mozda neko ko je kupio stan u nekoj od njihovih zavrsenih zgrada (u Augusta Cesarca, Mise Dimitrijevica 9, Gajeva 26)?
Postoje od 2005. ali od 2018. imaju registrovan jos jedan doo. pod nazivom Art-Decor Gradnja. Ne znam koliko je to uobicajno?
Trenutno rade u Dositejevoj 16 i tamo se to razvuklo dugo zbog izmena plana u tom delu Salajke. Pa i prodaja verovatno zbog toga ide malo losije....

Ili mozda postoji neki drugi razlog za koji ja ne znam? :D

Sta jos proveravate pri kupovini stana? Planiram svakako da platim nekog advokata dodatno da to odradi.
Problem je sto se ocekuje ta kriza uskoro pa ne mozemo znati kako i u kojoj meri moze da utice na odredjene investitore....a ovaj je bar meni nepoznat.

Hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru