Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 00:19 #1821

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
drdejana napisao/la:
Pozdrav svima :)
Da li možete da mi napišete koja su vaša loša uskustva sa Inobačkom i njihovim zgradama? Sve što znate iz iskustva ili ste čuli od nekog.
Pošto sam ulazila u njihovu novu zgradu u Bate Brkića i sve mi je delovalo okej. A budući da sam kaparisala stan kod njih svaka kritika je dobro došla. :)

Predlazem ti da obidjes zgrade nekih drugih investitora :) mislim da ces onda videti razliku... Da Inobacka u Bate Brkica jeste pristojna ako pre toga udjes u ulaz crvene fasadne cigle iz 80-ih ili betonjerku na uglu Bate Brkica i Jovana Ducica...
Obzirom da si vec kaparisala stan kod njih mislim da je kritika tih zgrada poslednje sto ti treba :)
Od vecih investitora meni je jedino gori Prezident... oni su bas indijanci...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 01:18 #1822

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Ja kritike prihvatam naravno, ali bih volela da mi neko kaže konkretno iz iskustva koje su mane, ne što se izgleda zgrade tiče nego termo, zvučna izolacija, stolarija kakva je, pločice i sam kvalitet zgrade i gradnje. Ti bačvasti krovovi o kojima govorite mi nisu od presudnog značaja budući da neću na njima živeti niti ih gledati ili slikati svaki dan, a niti živeti u potkrovlju pa da su mi bitni.
A i često se govori da su zgrade starije gradnje bolje od ovih danasnjih, ako ćemo već o tome. To nije moje mišljenje nego mišljenje većine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 10:52 #1823

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Znam samo da sam pre svake kupovine ili namene kupovine direktno pitala investitora sa kojim blokom zida, koju izolaciju stavlja i koji energetski razred postize kao i sta se koristi za pregrade izmedju stanova zbog zvuka.. Dodatna pitanja su mi bila da li imam mogucnost samostalnog izbora plocica i boje sobnih vrata. Pa mi nejasno kako neko kaparise stan pa se posle rapituje na forumu.
Ono sta znam je da inobacka radi samo sa betonima, i da izmedju stanova ne stavlja aku blokove.
Predlazem ti da sve lepo njih pitas imas prava kao kupac na sve odgovore pa mozda ovaj kozmeticki deo uredjenja mozes i promeniti. A ostalo dzaba da se sekiras kad si vec dala kaparu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 11:33 #1824

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Pa pitala sam, odnosno imam sve to u predugovoru. Ali jedno je to što stoji na papiru, a drugi realno stanje, naročito posle 5 godina stanovanja u stanu. Ako mi piše u predugovoru da su između spratova omnia ploče kako bilo ko kao laik može znati da li je to dobro ili ne. Zato sam pitala za iskustva ljudi. Preko interneta se mogu naći raznorazne informacije, ali smatram da je iskustvo ljudi koji već žive u nekoj zgradi, naročito dugo godina, od presudnog značaja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 11:59 #1825

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
drdejana
uvek predlažem da se ode u njihovu završenu zgradu i da se porazgovara sa stanarima. Svako će ti dati odgovor na tvoja pitanja. Ovde ćeš naići na dosta subjektivnosti a kod stanara ćeš dobiti info iz prve ruke.
Normalno ne samo od jednog stanara već od troje četvoro
tako da
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 16:48 #1826

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 188
drdejana napisao/la:
Pa pitala sam, odnosno imam sve to u predugovoru. Ali jedno je to što stoji na papiru, a drugi realno stanje, naročito posle 5 godina stanovanja u stanu. Ako mi piše u predugovoru da su između spratova omnia ploče kako bilo ko kao laik može znati da li je to dobro ili ne. Zato sam pitala za iskustva ljudi. Preko interneta se mogu naći raznorazne informacije, ali smatram da je iskustvo ljudi koji već žive u nekoj zgradi, naročito dugo godina, od presudnog značaja.

Idite u Andje Rankovic kod kruznog toka, ima 50 klinaca sto se igraju po ceo dan i roditelji koji ih paze pa porazgovarajte sa roditeljima.
Moj brat je uzeo i prezadovoljan je, nemojte se previse vezivati za forum svako moze da izrazi svoje misljenje iako mozda nema tacne informacije nego pitajte ljude koji zive to je najmerodavnije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drdejana

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 17:23 #1827

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Hvala na odgovoru. Nisam trenutno u NS, zato sam i pitala ovde na forumu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 19:18 #1828

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
drdejana napisao/la:
Hvala na odgovoru. Nisam trenutno u NS, zato sam i pitala ovde na forumu.
Znam 4 osobe koje žive u tim zgradama ( oko Andje Rankovic), niko od njih nije zadovoljan u sustini, jedinu prednost navode cinjenicu da su uzeli stan po 900 eura/m2 istina stanovi su bili veci zato je i ta cena i uzeli su ih kada su cene bile pristojne koliko toliko... Danas sam bio u nekoliko zavrsenih zgrada inobacke na tom delu, to je generalno evridž gradnja i oprema ili cak i ispod proseka dosta za neke segmente... fasadu i dalje ne znaju da urade (to se moze videti kada je sunce pod lepim uglom) oprema je ispod proseka (stekeri, paneli, rasveta, lift, ograda, plocice, stolarija, ulazna vrata). Zale se dosta na zvucnu izolaciju, zidovi izmedju soba su dosta tanki. Meni iskreno nije jasno zasto bi neko uzeo stan na primer od Permana koji je 100 eura jeftiniji po kvadratu od proverene price, isto vazi i za inobacku, ne znam sta ce uraditi sa Park Novi, deluje mi da ce doci malo sebi, ali generalno jos uvek sazrevaju... Maxcon na primer radi bolje oni su na naselju isto.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 19:42 #1829

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Sad je kod njih kvadrat oko 1350 eura. Za te nove zgrade i 1400. Dakle nisu puno jeftiniji od drugih. Ne znam šta da ti kažem, ulazila sam nedavno u Bate Brkića 10, pločice, stolarija, ulazna vrata i sve što si naveo sve prve klase kao što i piše u ugovoru. I ulaz je isto skroz okej. Možda tvoje i moje oči ne vide isto.
Možda si ti ulazio u one zgrade iz 2013.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 20:03 #1830

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
IC napisao/la:
Meni iskreno nije jasno zasto bi neko uzeo stan na primer od Permana koji je 100 eura jeftiniji po kvadratu od proverene price, isto vazi i za inobacku, ne znam sta ce uraditi sa Park Novi, deluje mi da ce doci malo sebi, ali generalno jos uvek sazrevaju... Maxcon na primer radi bolje oni su na naselju isto.
Koji su sve, po vama, provereni investitori u ns po kvalitetu gradnje?

Danas sam bio bas u zgradi maxcona u stevana hristica i hodnike je :rock: npr.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 20:23 #1831

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Gledala sam sada na sajtu tog Maxcona ulaz kakav je, lepo izgleda, mnogo lepo, ali mogu da zamislim kolika je cena po kvadratu za stan u takvoj zgradi. Ipak nemamo svi neograničen budžet. Zgrada mi se spolja ne dopada, ali unutra da. Sitnice poput padanja sunčevih zraka na zgradu ne gledam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 20:55 #1832

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Provereni......modena, city, rapid...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 21:00 #1833

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
drdejana napisao/la:
Gledala sam sada na sajtu tog Maxcona ulaz kakav je, lepo izgleda, mnogo lepo, ali mogu da zamislim kolika je cena po kvadratu za stan u takvoj zgradi. Ipak nemamo svi neograničen budžet. Zgrada mi se spolja ne dopada, ali unutra da. Sitnice poput padanja sunčevih zraka na zgradu ne gledam.
Mislim da je maxcon bio 1250 al nisam siguran... Nije bitno da li ti gledas na fasadu, to sam ti spomenuo jer je to njihov odnos ka zadatku koji su dobili a zadatak je bio da naprave ravnu fasadu a oni fušerišu. Isto tako će ti raditi termicku, zvucnu i hidroizolaciju, slaganje plocica, fundiranje tla, malterisanje, armiranje i ostalo da ne nabrajam... ovo mozes da vidis golim okom ove druge stvari ces videti posle par godina zivota u zgradi...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 21:04 #1834

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
@ksena tako sam i mislio, al su oni i po ceni kvadrata masala skupi :)
@ic jeste tako, za ovu drugu zgradu je bilo 1300
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 21:06 #1835

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Razumela sam šta si hteo reći.
Ja sam prošle godine kontaktirala sve moguće i nemoguće investitore u NS, čak i one što grade na Telepu, ne znam sad kako se zovu i nigde nisam našla manje od 1300 e po kvm.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 21:22 #1836

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ako su ti oni preskupi, preporucila bi npr vlasinu i bash gradnju, ako ti odgovaraju delovi grada.
Jeftiniji jesu od prethodnih, a bas korektna gradnja.

quote="Toni021" post=94654]@ksena tako sam i mislio, al su oni i po ceni kvadrata masala skupi :)
@ic jeste tako, za ovu drugu zgradu je bilo 1300[/quote]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 22:21 #1837

  • zop
  • zop's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Kada ste kod opreme, plocica itd.verujem da se sa svakim investitorom moze dogovoriti da se stavi oprema po zelji kupca i doplati razlika u ceni odabrane opreme i one koju je investitor planirao.

Ako investitor stavlja kadu od 200e zasto ja ne bih stavio od 280 ako mi se vise svidja i tih 80e platio.

Za ukupno par stotina evra razlike, sto je sitnica u odnosu na cenu stana moze da se dobije vrhunski opremljen stan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 22:58 #1838

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
čudno imaju cenu na sajtu 1500/m2
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 23:00 #1839

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Mi smo uzeli stan u Stevana Hristica od Maxcona , nemam nikakve zamerke , i zgrade su po meni daleko lepse od Inobackinih kako spolja tako unutra, kvalitet odlican.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 sep 2020 23:05 #1840

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Koja je cena po kvadratu i kad ste kupili?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru