Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 16:34 #1641

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Sigurnosti 100% naravno nema, ja sam pomenuo jednu stvar koja se može proveriti lako preko neta.

Naravno da je bolje uzeti kad je već izgrađeno ali onda ne možeš da biraš stan nego sta ti ostane i cena je veća.

Nekim investitorima je kao garant da je njima banka odobrila kredit da izgrade taj objekat. Sad ne znam ni kakva je to garancija
Poslednja izmena: 29 dec 2019 16:36 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 16:52 #1642

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Licno mislim da je najsigurnije projektno finansiranje u pogledu da ce biti gotovo i zavrseno. A i stan se moze kupiti na kredit bez cekanja onih 80 % zavrsenosti,naravno u banci koja je nosilac projketnog finansiranja,valjda i to nesto govori
Poslednja izmena: 29 dec 2019 16:53 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 jan 2020 20:12 #1643

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
www.021.rs/story/Info/Srbija/231096/Stan...a-a-sve-skuplji.html

Kolika je razlika npr kad je C ili B energetski nivo i da li to važi samo od kvaliteta materijala.

I ko garantuje ako oni napišu B da će biti stvarno B?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 jan 2020 21:24 #1644

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Zna li neko cenu parking mesta u garaži od Dijagonale u Bulevaru Evrope?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 01 jan 2020 22:00 #1645

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Nema potrebe da isto pitanje postavljas u dve razlicite teme.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 jan 2020 22:14 #1646

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Izvinjavam se, postavio sam ovde pa sam napravio novu temu i onda tu napisao pošto je za tu temy
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 jan 2020 15:27 #1647

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 362
  • Primljenih Zahvalnica: 829
djaso napisao/la:
Licno mislim da je najsigurnije projektno finansiranje u pogledu da ce biti gotovo i zavrseno. A i stan se moze kupiti na kredit bez cekanja onih 80 % zavrsenosti,naravno u banci koja je nosilac projketnog finansiranja,valjda i to nesto govori
Kako naci izgradnju koja se nalazi u projektnom finanisranju? Preko banke ili...?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jan 2020 16:45 #1648

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Koji su investitori po vama napravili kvalitetne i lepe objekte u zadnjih par godina? Znaci nesto po cemu su se izdvojili od konkurencije i podigli lestvicu malo vise sto se tice gradnje i sta vam se dopada kod istih?

Meni se dopada nekoliko objekata:

Emerald Hill (Dinamika) - Palata Bircanin
Modena Gradnja - Strazilovska (Maksima Gorkog)
Rapid Invest - Strazilovska
Dijagonala - Laguna Residence

Cini mi se da je vise truda ulozeno u ove objekte i da su kvalitetniji u moru kojecega...ovo govorim potpuno laicki i ovo su moje impresije i voleo bih da neko iz struke da svoje misljenje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jan 2020 20:40 #1649

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
trile93 napisao/la:
Koji su investitori po vama napravili kvalitetne i lepe objekte u zadnjih par godina? Znaci nesto po cemu su se izdvojili od konkurencije i podigli lestvicu malo vise sto se tice gradnje i sta vam se dopada kod istih?

Meni se dopada nekoliko objekata:

Emerald Hill (Dinamika) - Palata Bircanin
Modena Gradnja - Strazilovska (Maksima Gorkog)
Rapid Invest - Strazilovska
Dijagonala - Laguna Residence

Cini mi se da je vise truda ulozeno u ove objekte i da su kvalitetniji u moru kojecega...ovo govorim potpuno laicki i ovo su moje impresije i voleo bih da neko iz struke da svoje misljenje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Nisam iz struke i ja cu laicki nastaviti niz... Dodao bih Pupinovu palatu ( ostalo od galensa nije vredno pomena), Dijagoninvest Cara Dusana, Wolf villa Svetojovanska, Slavijacoop Bul Evrope, City gradnja Braca Ribnikar, zao mi je sto Casa lux u Vojvode Misica nije zavrsena jos uvek, mislim da bi i ta zgrada mogla da bude na listi...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 04 jan 2020 20:45 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jan 2020 21:19 #1650

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Gandra87 napisao/la:
Stvar je u tome sto sam ja gledao stanove u toj zgradi kao i ostale na telepu i ovde mi se svidelo sto zgrada ima lift (iako to nisu obavezni po zakonu),jer ima 3 sprata i svaki stan ce imati kalorimetre,a grejanje je na gas,a pritom cena je pristupacna sa obzirom na trziste.Slazem se da je fasada dodatni trosak,nekom ce se svidjati,nekom ne i to je glupo i komentarisati,naravno treba izneti svoje misljenje,ali sa obzirom na sve okolnosti i cenu kvadrata i da je rok ispostovan(na tabli pise januar 2020.) i ocigledno ce biti u tom roku i zavrsena ja podrzavam svaki pomak i hrabrost da se ponudi nesto novo ili da se bar razlikuje od konkurencije.Modena na Somborskom bulevaru prodaje za 1450,a ne pruza nista vise osim atraktivnije lokacije(udaljene nepun kilometar)
Vec smo se slozili da ce se mozda nekom svideti,nekome ne. Slazemo me se da i treba izneti svoje misljenje. Pa se ja eto ipak moram nadovezati da se ne slazem da Modena na Somborskom ne pruza nista vise osim lokacije. Ako ne ulazim u kvalitet gradnje bar moram reci da u svim dnevnim boravcima Modene ne postoji prozor nego su sve ili fiksni stakleni paneli do poda ili su balkonska vrata. Stanovi su puni svetlosti i za mene je to ogromna prednost.
A o lepim zgradama gde mi se cini da se vecina slaze ste upravo pisali u nekoliko prethodnih postova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jan 2020 22:34 #1651

  • Gandra87
  • Gandra87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 38
Postovana Kseno,da se nadovezem da i u ovoj zgradi su od poda do plafona otvori u svakom stanu,ne samo u dnevnim nego i u spavacim sobama,tamo gde nije balkon,tamo je francuski balkon,gornji deo je dvokrilni prozor,a donji deo je fiksno staklo ispred koga je podkonstrukcija sa tim limom ili sta je vec.To je takvo arhitektonsko resenje.To se jasno moze videti u dvorisnom delu tj na dvorisnoj fasadi,a ako se malo bolje pogleda uzivo primetice se i sa ulice.200 e po m2 je velika razlika za objekat slican po kvalitetu i sadrzaju,a za nesto bolju lokaciju u okviru istog dela grada pogotovo manje atraktivnog telepa
Poslednja izmena: 04 jan 2020 22:45 od Gandra87.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 11:40 #1652

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Mislim da ovo pitanje “ko se izdvojio od investitora “ ne vodi nigde jer svi imaju neko svoje vidjenje i ukus... to je kao i ono sto je bilo s lokacijom koja je najbolja... to je relativna stvar..po meni je npr jedan od najboljih ako ne i najbolji investitor u gradu Jokic, i kupio sam kod njega dva stana.. i sto se tice kvaliteta, i sto se tice njih kao ljudi u firmi i cene su mu skroz korektne, takodje pored njega bih izdvojio Dinamiku i Modenu , to su sve porodicne firme gde se zna red i postuje dogovor... sto ne znaci da sam u pravu i da neko drugi nema drugacije misljenje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 12:37 #1653

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
tacija90 napisao/la:
Mislim da ovo pitanje “ko se izdvojio od investitora “ ne vodi nigde jer svi imaju neko svoje vidjenje i ukus... to je kao i ono sto je bilo s lokacijom koja je najbolja... to je relativna stvar..po meni je npr jedan od najboljih ako ne i najbolji investitor u gradu Jokic, i kupio sam kod njega dva stana.. i sto se tice kvaliteta, i sto se tice njih kao ljudi u firmi i cene su mu skroz korektne, takodje pored njega bih izdvojio Dinamiku i Modenu , to su sve porodicne firme gde se zna red i postuje dogovor... sto ne znaci da sam u pravu i da neko drugi nema drugacije misljenje
Slazem se da se o ukusima ne raspravlja, i stvarno nemam pojma kako Jokic radi mislim na kvalitet pre svega, verujem da je ok ako to kaze neko ko zivi u njegovoj zgradi, ali reci da su njegove zgrade lepe u odnosu na gore spomenute je apsurd. Jokic zida male i obicne zgradice, sto bi Djole rekao bezbojne ruže dosade, Novi Sad je prepun takvih zgrada i sasvim sam siguran da njima nije mesto na listi izdvajanja i pomeranja standarda u našem gradu bar što se izgleda tiče, a verujem da i kvalitet nije vrhunski verovatno je jako dobar u to ne sumnjam...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 13:14 #1654

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Nisu svi stanovi Modene na BPP sa staklenim portalima u dnevnoj sobi, vec oni centralno pozicionirani tj. 6 jednoiposobnih stanova na prve 3 etaze, a iznad njih ima jos 4-5 stanova vece kvadrature koji imaju portale. Ostalih 20ak stanova nemaju portale...

SlavijaCoop na BE je vrlo interesantna zgrada, meni se licno dopada, nekom verovatno ne, ali to je stvar ukusa.
Dodao bih i da Emerald Hill gradi izuzetno kvalitetnu vilu sa 3 stana u Servo Mihalja.
Nikakva iskustva ni dodirnih tacaka nemam sa Jokicem tako da ne mogu dati misljenje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 16:47 #1655

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
@IC eto kao neko ko zivi u tim zgradama , mogu da kazem da se covek ne bazira na sminku i spoljasnji izgled, ali sto se tice same gradnje itekako.. to ce svako reci ko se imalo razume, kad to kazem mislim konstrukcija, armatura, izolacija, raspored prostorija u stanovima (projekti) , pa i taj famozni parking.. a zgrade i projekti mu naravno nisu velicine kao Galensu, jer to i nije fokus firme da stanca stanove, a i firma nema 100 nekih sufinasijera, finansijera i sl.. a ne bih se bas slozio da zida zgradice, pogledaj samo koliko grade tri zgrade od cca 1000m2godisnje, oko 3000m2 godisnje...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 16:51 #1656

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
A meni licno se npr jako svidja zgrada od In Stana na Limanima/Grbavici ne znam pod sta spada.. i lepa mi je nocu kad sija .. ako pricamo o sminci i prepoznatljivoj zgradi u gradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 23:02 #1657

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Mozda sam se krivo izrazila. Ali htela sam reci da kod Modene na BPP nema nigde u dnevnom boravku one klasike u vidu balkonska vrata, pa pored njih prozor. Ili su sve veliki portali, ili je samo prozor, pa je portal u spavacoj sobi. Od 8 staniva na etazi, 6 ih ima portale u dnevnom, a ostala dva u spavacoj sobi. Cak i najmanja dvorisna garsonjera u dnevnom ima jedan fiksni portal a pored balkonska vrata. Bila sam licno u zgradi, a moze se videti i na njihovoj stranici.
Slazem se za SlavijaCoop, meni jako lepa zgrada.
quote="trile93" post=88807]Nisu svi stanovi Modene na BPP sa staklenim portalima u dnevnoj sobi, vec oni centralno pozicionirani tj. 6 jednoiposobnih stanova na prve 3 etaze, a iznad njih ima jos 4-5 stanova vece kvadrature koji imaju portale. Ostalih 20ak stanova nemaju portale...

SlavijaCoop na BE je vrlo interesantna zgrada, meni se licno dopada, nekom verovatno ne, ali to je stvar ukusa.
Dodao bih i da Emerald Hill gradi izuzetno kvalitetnu vilu sa 3 stana u Servo Mihalja.
Nikakva iskustva ni dodirnih tacaka nemam sa Jokicem tako da ne mogu dati misljenje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk[/quote]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2020 23:30 #1658

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Evo klasicnih stanova (Prozor u dnevnoj sobi, balkonska vrata, i prozori u spavacim sobama...)
Isto tako i nekoliko stanova sa bocne strane ima klasican raspored bez portala. Ali da ne polemisemo vise o ovom projektu, mislim da rade korektno i kvalitetno, zgrada je lepa i to je to :)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jan 2020 00:10 #1659

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
[To jesu prozori dnevnog boravka, a vrata za balkon nisu pored prozora nego na zidu pored.(bocnom zidu.) A desno jeste spavaca soba al ne sa prozorom nego sa portalom i vratima. Isto tako je i na na levoj strani zgrade.(gde su ove ciglice) I to su ta 2 stana po etezi koja sam i pominjala. (Na prve 3 etaze)
.quote="trile93" post=88833]Evo klasicnih stanova (Prozor u dnevnoj sobi, balkonska vrata, i prozori u spavacim sobama...)
Isto tako i nekoliko stanova sa bocne strane ima klasican raspored bez portala. Ali da ne polemisemo vise o ovom projektu, mislim da rade korektno i kvalitetno, zgrada je lepa i to je to :)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk[/quote]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jan 2020 12:46 #1660

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Sto se tice spoljnog izgleda po mom mišljenju lepo izgleda, interesuje me kako će se prati prozori(okrenuti su ja bulevaru) I mislim da nema parking mesto, a tu se gradi jos 3, 4 zgrade i da li je jedna obezbedila parking mesta uopšte?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru