Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 22:13 #1601

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ja zivim u Galensovoj zgradi. Kvalitet je osrednji, mada je kada sam ja pazario stan i cena bila korektna. U principu, tada su bili i OK i na reklamacije su manje-vise korektno reagovali - doduse uz prilicno kasnjenje. Ne znam kako je danas.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 22:19 #1602

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Pa znaci ipak su dobri kompleksi samo sto to ne funkcioniše kod nas? To je već druga stvar.

Jednostavno ovde politika kreira mišljenje i razočarenje naroda, kao npr kod Pupinove palate. Stambeni deo je meni prelep. Sad da li mu je tu mesto, da li narušava izgled grada je druga stvar. Ali da posmatramo samo kao zgradu ne bih imao nikakvu zamerku ali ovde se stvari posmatraju crno-belo a ne mislim da je tako.

Toliki je problem da ne smem ni da pitam za njihovu firmu i da kažem da mi se svidja kompleks....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 22:28 #1603

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Ovde treba da se govori realno a ne da se navija za jedne ili druge.

Eto kupio si od njih stan, video sam dosta njihovih starijih zgrada i u odličnom su stanju (spolja) ali po komentara kao da grade šupe
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 23:01 #1604

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Neskov ja zaista mislim da treba da kupis kod njih stan ako to zelis, ali zaista to kad kazem i mislim.. jer to je ono, pitam za misljenje, al’ imam stav koji je cist i onda ubedjujem druge u suprotno.. pravno su u redu, kao i svi drugi na trzistu u danasnje vreme, svi manje vise koji grade, da se zna za njih pravno ispostuju sve, na kraju krajeva i da hoce nesto da mute ne mogu.. ali ako pricamo o kvalitetu Galensovih zgrada ispod proseka , za cene koje lupaju .. na pocecima samim su i bili dobri, ovo sada cist stanceraj.. i da se razumemo to sto ponavljas 400 stanova se proda to nije istina, nismo mi New York pa da imamo trziste za koliko kupaca, pola stanova daju izvodjacima radova u kompenzaciju, bankama zbog projektnog finasiranja, ljudima za lokaciju, Peri, Djoki , Miki za kojekakve dilove i ostatak se prodaje.. to ne moras puno pametan da budes da znas
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 23:31 #1605

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Ja sam usao normalno u konverziju i rekao da neću nastavljati. Dobijem pitanje zašto baš kod njih želiš itd.

Nisam hteo da namećem svoje mišljenje ne razumem se mnogo i hteo sam da razgovaram da pitam zbog čega tolika averzija ali očigledno je to politika.

(Pa kad se saberu kej garden, kraljev park, i avenija ima sigurno 400 prodatih stanova)

Samo sam želeo da dobijem neke odgovore ali ih nisam dobio. Rečenica gradnja ispod prosečna msm da treba da se navede zašto. Da je skupo i to ne mislim, pratio sam cene 1350e nije loša odnosno takve su cene i u okolini. Ljude nervira njihova zelena a Aleksandrova ne... Ali ovo opet vodi u krug

Voleo bih kada bi neko mogao na strucniji način da objasni njihov kvalitet gradnje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 23:47 #1606

  • Sule
  • Sule's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Druze, kupi za svoje novce sta hoces.
Po meni, kao neko ko je prosao golgotu cekanja na kupljeni stan pre 10 godina (a izgradnja je kasnila skoro 4 godine) - smatram da je kasnjenje sa izgradnjom od 1 godine sasvim neopravdano a sve samo zbog toga jer Galens gradi na vise lokacija odjednom.
Tako je Kraljev park kasnio godinu dana jer je prioritet ocigledno imala Pupinova palata.
Tako sad grade Aveniju, Pasent i Kej. Je li stvarno ocekujes da ce sve biti ok?
1350e nije ok cena za ono sto nude. Apsolutno najjeftinije materijale koriste.
U Kraljevom Parku na visokim prizemljima svaki stan ima problem sa kondenzacijom. Svaki drugi stan ima problem sa grejanjem. I najbitnije: Nemaju resenje.

Pogledaj kompleks koji je napravila Tehnogradnja u Branka Bajica i pogledaj njihove komplekse. Galens gradi kokosinjce a ne komplekse.

Ali posto si donio odluku i posto ti je ok dati za 12 kvadrata 11000EUR - slobodno kupi. Ja ti cestitam i radujem se zbog tebe.

Nemoj traziti odgovore na pitanja na koja ne zelis da cujes odgovor. Sve sto ti je covek napisao je 100% u pravu.
Posebno ako nisi iz NS, valjda mi malo vise znamo.

I da, mene boli za Galens al generalno, kupiiti stan od njih jer su "pouzdani"... Tako sam ja kupio stan od investitora koji je naravio 20 zgrada u Novom Sadu do 2007. godine. Znaci, zakljucio sam da je pouzdan. Dao mu 90% kesa na ruke. Onda je poceo da gradi na vise lokacija. Pukao je na zgradi gde sam ja kupio stan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, vladulns

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 dec 2019 23:55 #1607

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Previše je ovo otišlo, potražnja jeste svuda velika i ako ne kupiš u izgradnji ne možeš da dobijes stan koji želiš već npr u ovom slučaju tamo na kružnom tok, što je po mom mišljenju katastrofa. Rekao sam da je ok 1350e zato što je i u okruženju ta cena npr Rapid 1400 i mnogi drugi.

Ali kao i za sve nikad se ne zna, pa je tako taj investitor pukao vreme ce sve pokazati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:01 #1608

  • Sule
  • Sule's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 14
Iskreno, pogledaj ti jos malo lokacije po gradu.
Ako ti je cilj iznajmljivati taj stan - pa onda ok, jednako dobro ces ti njega izdati.
Ako ti je cilj da ti ili tvoj porodica zivite tu nekad - pogledaj malo druge delove grada, garantujem ti da ce biti mirniji i ugodniji za zivot dok je to prilicno prometno mesto.
Novi Sad se dosta promenio.
Danas ni biciklom ne mozes da stignes negde kao ranije. Na 10 mesta u gradu su dodali najretardiranije semafore zbog pesaka koji i dalje na tim mestima trce na crveno i ne postuju semafore dok vozaci cekaju i stvaraju se guzve.

I samo opusteno :) moj drugar je rekao kako mu je smesno sto sam kupio stan na Salajci jer je nekako daleko od svega (???) a on kupuje stan u Pasentu, kaze BIG mu je na 10 min.
Tako i ti, samo cepaj i srecno ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:09 #1609

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja bih rekao da je Galens kao ovi komericajni izvodjaci kao sto su Rasta i stvarno ne znam ostala imena

10 miliona pregleda po klipu - a muzika ne bas dobra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sule

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:11 #1610

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Dobio si to pitanje, jer je tvoj odgovor trebao da nam kaze sta ti zelis od zivotnog prostora, a ne da bude napad na tebe ili Galens. Jer to pitanje nije bilo maliciozno, vec samo informativno. Da cujemo zasto bas zelis Galens, u moru drugih investitora. I kada smo ti mi odgovorili, tebi se ne svidjaju odgovori.

Ostaje cinjenica da mozes da pogledas kvalitet zivota na 200m od te avenije (Liman) i da ti bude jasnije kolika ce tu razlika u kvalitetu zivota biti, jer Galens ima bukvalno jednu vise lamelu uglavljenu izmedju zgrada u odnosu na Liman, a pritom ne znam da li imaju besplatan i uredjen parking kao na Limanima. Slazem se, nemaju ga i mnogi drugi, ali je ovo dovoljno blizu da shvatis da postoji i nesto starije, sto je mozda bolje u organizacionom smislu. Samo da imas malo sire vidike.
Zato si nas valjda i pitao? Jer zivimo tu, jer je mnogima od nas zivot vezan za gredjevinu u NS, pa znamo i vidimo dosta i ne mrzi nas da to podelimo ovde :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:17 #1611

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Osećam se ovde kao portparol Galensa pa se pominje i Pasent za koji ja mislim da je katastrofa lokacija. Cak sam rekao i za Aveniju koja je okrenuta ka bulevaru i kružnom toku da je katastrofa.

Ali dobro svako bira stan prema svojim potrebama, njemu je super da mu big bude blizu (iako ne znam sta ce svaki dan u bigu :troll: ).

Na kraju najbitnije je da si i ti a i on zadovoljan lokacijom stana i stanom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:20 #1612

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
i da cena kod njih nije 1350e/m2 , nego 1350e+pdv= 1620e... ja ne znam da pdv ne mora da se plati, nego ti njihovi marketinski trikovi, cuj +pdv, pa moras platiti to svakako
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:24 #1613

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Malo te zeza matematika :)
PDV je 10%.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trile93

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:27 #1614

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Liman je stvarno odlična lokacija, ali i taj besplatan parking je sve manje moguć i sve je teže ga pronaći.

Druga stvar sa Limanom je da to stare zgrade i sad je pitanje kako je koja održavana, mnoge imaju onaj karakterističan miris zbog lošeg održavanja.

Treća stvar je taj stari stil gradnje(ne mislim da je los) sa velikom kuhinjom i velikim hodnikom koji meni nije potreban, i u današnje vreme kuhinja je sve manje potrebna.
Naravno Takodje se ne slažem ni sa ovim trendom da se u 50+ kvadrata stave 2 spavaće sobe ali takvi su trendovi kod svih i čak bih to pre uzeo nego kuhinju zasebnu i hodnik.


-(Rapid je 1400 +PDV, ali za prvu nekretninu do 40 kvadrata PDV se ne plaća. Tako da mi dodje na isto stara i nova gradnja sa tim da je na staroj 2.5 % porez i sto dobijes opremljen stan. Ali ni taj taj porez se ne plaća ako je prva nekretnina i za 40kvadrata) tačnije dobije se povraćaj poreza

PDV je 10% tako da je malo losa računica
Poslednja izmena: 28 dec 2019 00:29 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 00:35 #1615

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ajde pogledajte Galens, pa i vecinu fasada danas u Novom Sadu od 1991- pa do danas.

Kakve fasade vidimo? Kakve ce fasade izgledati za 5, 10, 15 godina?

Ako vam ne smeta da zivite u buducim favelama, izvolite.

Poslednja izmena: 28 dec 2019 00:37 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 07:08 #1616

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Delija u pravu si, bilo je kasno , pritisak pao hahaha :D ali kako god cena je1350e+10% pdv , dakle 1485e/m2, da budemo precizni :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 07:57 #1617

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Realno,meni najvise smeta taj lazni marketing sa mega-giga nabudzenim renderima izbacenim pre same izgradnje da bi se ljudi navukli na kupovinu.Stvarni ,izvedeni radovi su jako daleko od onog nacrtanog na pocetku.Takav je kraljev park,takva je Promenada,tako je danas sa vecinom investitora.Kraljev park je na renderima izgledao fenomenalno.Hodnici,dvoriste.(imate slike pre i posle izgradnje, nekoliko strana nazad).
Kad se proda vecina stambenih jedinica a to je jos pre pocetka izgradnje,nastupaju radikalne promene od zacrtanog plana.Najjeftiniji prozori,vrata,plocice,sanitarija,itd
Guzva je vec na starim Limanima gde je mnogo vise prostora i zelenila.U ovim rezidencijama je jako velika kolicina ljudi na malom prostoru.Kad se na to doda blizina velikih tranzitnih saobracajnica....
Šalio sam se kad sam na nekoj temi rekao da je nova zgrada na ćošku Partizanske i Sent Andrejskog puta super lokacija.Pa tu niko neće smeti prozor da otvori kao ni u ostatku Partizanske od smrada i izduvnih gasova kamiona i automobila.
Zapravo,tu baš ni nema mesta za parking a tako je i u većini novih blokova.
Imam drugare koji žive na novoj Detelinari a koji nemaju rešen parking za svoj auto.Kad se uglave sa autom na neki parking,ne voze auto dok baš nije preko potreban jer znaju da kad se vrate kući ,čeka ih 7 krugova po blokovima dok se opet negde ne učačkaju.
Hvala zaista na humanom stanovanju sa 3 mlada drveta u celoj ulici
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 08:08 #1618

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Nevezano za predmet diskusije, objavljivanje privatne prepiske u cilju diskreditacije sagovornika je baš nisko i podmuklo

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ChobbyNS

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 08:41 #1619

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Pogotovo ako to i neces postici sa tom objavom, jer sadrzaj poruke nije takav. No, sada smo u sezoni prastanja, pa i ja ne zameram.

Ali zameram spustanje prepiske na licni nivo. Da li Limanac treba ili ne treba da odreaguje je na njemu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 08:49 #1620

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Vlado mislim da nisi trebao licne poruke da prikazujes javno, mada je ta licna poruka skroz ok i pristojna... Zasto mnogima smeta kružni tok Avenije garden, pa ta zgrada na visim spratovima ce imati prelep pogled ka Fruskoj gori, ako dobro urade zvucnu izolaciju ne bi trebalo ni da buka bude problem... Ovo je grad od preko pola miliona stanovnika (neke analize kazu da 600-700.000 ljudi boravi u njemu tokom dana), sta ocekujete, da kada otvorite prozor gledate u poljanu i slusate cvrkut ptica? Sto se tice Galensa imam iskustva sa njima, rekao sam vise puta, rasplinuli su se i ne stizu da urade toliko kvalitetno kao neki drugi koji rade jednu eventualno dve zgrade, sustinski tu nema nekih velikih razlika. Nikoga ne reklamiram, nisam uopste u gradjevini, ali na BE bih uzeo stan od Galensa samo ako Dijagoninvest ne moze da mi ponudi slican stan... Pogledajte kao oni rade i sta trenutno rade, 1 kompleks 1 lamela pa polako. Prosetajte se po svim gradilistima i bacite pogled ko radi tamo i kako se radi, uocicete velike razlike kod raznih izvodjaca-investitora... Pupin je super projekat, ali su zasrali u detaljima, kao da im fali neki finalni nadzor koji resi sve te gluposti oko losih fugni, rasklimanih stekera i delova koji nedostaju na primer u novom liftu, nov lift koji vise ne radi nego sto radi... Kamo srece da su neki drugi zidali Pupinovu palatu ali nisu, i onda nemate izbora ako zelite takvu lokaciju sa lux novogradnjom u stambeno-poslovnom kompleksu. Da li stvarno mislite da je bilo ko mogao da zida takvu zgradu u centru NS-a, naravno da nije, zato ni kupci nemaju mnogo izbora, kupuju od onoga ko je uspeo da sazida zgradu, ovo kazem apropo price o broju prodatih stanova Galensa... Licno ne mogu da razumem potrebu da se radi na toliko gradilista u toliko gradova, pogotovo sto im je jasno da ne mogu da stignu i da se ljudi zale i da im projekti kasne... Neko je pitao za Wolf, koliko sam cuo jako su pouzdani i imaju bas lep i dobar poslednji projekat...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jelena91
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru