Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 09:09 #1621

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
aaaa vlada više neće videti moje poruke, a toliko puta sam ga molio za posao :ohno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 13:43 #1622

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
IC hvala na odgovoru, problem kod kruznog toka je sto kad se otvori prozor onda izolacija ne vredi toliko.
Na vrhu stanovi će imati lep pogled, ali na prvom drugom spratu neće a zagadjenje će biti veliko i neće moći da se izadje na terasu zbog prljavštine na terasi.

To sam i hteo da kažem ljudi pričaju o zelenilu, a gde to ima zelenila sem na Limanu gde sam napisao mane. Što se tiče razmaka izmedju zgrada možemo da pogledamo primer jedne ulice i na zgrade da budu jedna preko puta druge. Tu rastojanje neće biti veće od 10m
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 14:12 #1623

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ima zelenila i na Novom Naselju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 14:20 #1624

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Da li misliš da na mnogim mestima gde imaju veće količine zelenila u budućnosti neće graditi?

Moje mišljenje je ko toliko voli zelenilo treba da kupi kuću sa dvorištem, ljudi se žale na zagadjenje ali ostali gradovi u Srbiji su katastrofa. Ali realno u blizini Novog Sada ne verujem da su skupe kuće imaju dvorište manje zagadjenje, buka, i naseljenost ako je to već prioritet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 14:52 #1625

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Po meni deo oko trece deonice bulevara evrope je idealno mesto da se napravi humano stanovanje, tj da se nastavi primer novog naselja. Mnogo prostora, a nije daleko od svega ostalog. Stavise urbane zone su gotovo svuda okolo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 14:58 #1626

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
SSJ5 gde tacno, oznaci na mapi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:07 #1627

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
I ja smatram da treba da nastave gradnju tamo gde ima mesta a to je na BE, ne znam sta se planira ali je prazna leva strana posle Sheraton hotela i bolje tu da grade, nego da nabijaju zgrade u centru.

Ali se valjda o tome i pričalo kao sa gradnjom BE da se gradi i most preko Dunava do BE mada koliko je to izvodljivo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:07 #1628

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Izvinjam se na zakasneloj reakciji na objavu privatne prepiske, što definitivno nije u duhu foruma i nije trebalo da se toleriše ni minuta, a kamoli ovoliko, kakav god da je sadržaj i cilj :facepalm: Promaklo mi je očigledno juče u prebacivanju nekih poruka među temama i nije učitano sve kao novo... Drago mi je da diskusija nije otišla dalje od ovoga na tu temu, a ako ima potrebe za nešto hitno da se pogleda ili reaguje molim vas prijavite poruku putem dugmeta i tada automatski stiže mejl koji odmah vidimo u moderaciji. :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, jiggy

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:12 #1629

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
SSJ5 gde tacno, oznaci na mapi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:19 #1630

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
E jbg, znas da je zemlju od vojske Srbije tesko uzeti kao bebi cuclu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:30 #1631

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Mislim da nije sve zemlja od vojske, ali kad bi se nagodili da se grade stanovi za vojsku, mislim da bi islo lagano. Da ne pricamo uopste u kakvom je stanju ta kasarna i kako je odrzavaju. Palo stablo na kucu i ogradu unutar kompleksa. Danima stojalo tako uruseno, dok nisu sklonili stablo. Onda su par dana kasnije malo prepravili ogradu samo i kuca je jos bila urusena. .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:47 #1632

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Najveci deo ovog zemljista, parcela 540/40 je u posedu Vojske, 542 isto...nisam proveravao ponaosob sada ove sitnije pored. 532/3 pripada fizickom licu npr



Izvori

katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/Find...ela.aspx?KoID=802182

a3.geosrbija.rs/
Poslednja izmena: 28 dec 2019 15:48 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 15:52 #1633

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Ok, to je tipa 50% zemljista koje sam naveo. Mada ne vidim zasto bi bio problem da se to proda, svakako su poceli da prodaju zemljiste i objekte.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 dec 2019 16:00 #1634

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Puno objekata VS prodaje u Novom Sadu ili u okolini ali niko nece da kupi jer ubijaju sa cenama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 01:29 #1635

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Savet za ljude koji kupuju stan koji je u izgradnji je da provere na apru koliko firma obrne godišnje novca i koliki je dobitak prijavila( dobitak svi smanjuju zato što se na to placa porez pa više gledati koliko novca obrcu).
Pa ako su prethodnih godina bili u gubitku onda nisu bas najsigurniji.
Poslednja izmena: 29 dec 2019 01:31 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 14:17 #1636

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
@Neskov Bicu slobodan da doradim tvoj savet, jer sem pocetka gde kupci treba da pogledaju stanje investitora, ostalo je...
Ako ste obazriv kupac i zelite da proverite investitora, njegov promet Vam je manje bitna stavka, kao i dobit, odnosno iskazan neto gubitak u godini investiranja!
Poznat i jak investitor moze imati ogroman promet, visok prihod, a koeficijent zaduzenosti 90+% i samim tim nizak opsti racio likvidnosti...
Isto tako, neznan investitor, moze imati u godini investiranja iskazan neto gubitak, aktivu dovoljnu da pokrije trenutnu i verovatno jedinu investiciju i malu zaduzenost ...
Odnosno takav investitor moze imati veci stepen sigurnosti!

Verujem da svaki proizvod kad se pravi, a stan je komercijalno najskuplji, kad postanes velik proizvodjac pocinje ,,Igra velikih brojki"(Samim tim vece stezanje velikih u odnosu na male)
Jer nekom manjem na 30-40 jedinica da se pruzi za odredjeni materijal ili instrument u stanu po jedinici 20e( u zbiru opet nije mnogo novca), dok je isti iznos na 600-1000 jedinica svakom, pa i najvecima mnogo!
Cinjenica je i da velik proizvodjac, ima bolji rabat za svaku robu od manjeg, ali ima vece, manje kontrolisane, a cesto i rastuce troskove!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 14:25 #1637

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Mislio sam kao jednu od stvari koja ovde nije pomenuta. Na apr u se može proveriti prihod nekoliko godina unazad. Ako je neko nekoliko godina u gubitku pa onda i nije bas najsigurniji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 14:31 #1638

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Dodao bih i to da je NS bez obzira na sve ipak mali grad gde se manje vise zna ko je pouzdan, ko nije, ko kako gradi itd...tako da zainteresovani potencijalni kupac moze vrlo jednostavno da sve ove stvari proveri po forumu, uzivo ako proseta gradom, pogleda neke prethodne objekte...
Verujem da se u svakoj prici izdvaja do 10 investitora koji su pouzdani, grade kvalitetno itd... dok bih ostale zaobisao.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 15:37 #1639

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Npr taj Mega Invest. Prevara će uvek biti. Mnogi rade dobro zato što im odlično ide ali sta ce ako započnu nešto i ne bude išlo i ne mogu da završe? Ne moraju oni da pobegnu, odu u stečaj i ne mogu da zavese zgradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 dec 2019 16:23 #1640

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 311
  • Primljenih Zahvalnica: 597
Moze jedan investitor biti jak kao zemlja dok pravi zgrade od 1000m2, jer ima kapital za 10 takvih , ali vi taj kapital ne vidite, jer oni imaju druge lokacije koje zatvaraju, pozajmice trecim licima, dugovanja prema trecim licima i pltrazivanja od istih.
I onda taj investitor resi da napravi dve zgrade od po 5000m2 i ne moze da zatvori konstrukciju iz nekog razloga i sve gore onda pada vodu.
Tako da prave sigurnosti nema. Ja licno znam kako izgleda raditi za nekog ko je bio velik investitor i kojeg je SEKA pokosila bas zbog gore navedenog preteranog ulaganja i oslanjanja na banke i prodaju i sve je stalo. A ja svoj novac nikada necu videti.
Imam jos jednog, koji je bio slicne velicine i koji je slicno prosao, ali se i sada kao koprca, ali ne ulazi vise u investicije, jer nema dovoljan novac...

Tako da prave garancije, uverenja vi i ne mozete imati. Jedini nacin da sigurno ne budete zeznuti je da kupite stan u zgradi koja je dobila upotrebnu dozvolu, a takvih nema u novogradnji.
Sto znaci da ga morate kupiti ranije, a onda vam se i rizik proporcionalno povecava. A sigurni ne mozete biti, jer kod nas postoji problem sto investitori nisu osigurali investiciju i iza njih ne stoji banka, vev samo taj kapital koji imaji, ali to je problem drzave i sistema...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru