Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 12 avg 2020 11:20 #381

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
IC napisao/la:

Ma jok, M.Miljanova i Radnička dupe i oko bar meni, i ne zanima me da li su vazdušnom linijom isto udaljeni od Jovinog spomenika jednostavno mi je Podbara sranje i za mene će to i ostati... Generalno taj deo grada koji izlazi na saobraćajnice ka carinskoj zoni, luci, pravcima za autoput, kvantaškoj pijaci, tranzitu mi je užas... ali ok stvar ukusa jel :)

E ali ima mnogo ljudi koji dolaze i pojma nemaju o cemu ti pricas, i gledaju samo vazdusnu liniju. Ima i ljudi koji zele da zive u kraju gde su nove zgrade a ne stare i to im je vazno. Lokacija je subjektivna stvar, ima i puno ljudi kojima ni najmanje nije bitno da su u suvom centru nego da im je lep lift u zgradi i stan, a da je lokacija pristojna (do pola sata peske u centru)- osim stana na dan to je druga prica. Meni je podbara isto katastrofa uvek bila, ne bih ni lud tamo ziveo, ali se menja situacija. Cena ocigledno govori u prilog tome.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 28 avg 2020 13:49 #382

  • alek
  • alek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 12


Sto se tice cena manjih stanova, zanimljivo mi je kako je rotkvarija visoko pozicionirana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj, Cole11

Cene stanova 29 avg 2020 00:06 #383

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
alek napisao/la:


Sto se tice cena manjih stanova, zanimljivo mi je kako je rotkvarija visoko pozicionirana.

Zbog Kraljevog Parka i Rapida
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 00:15 #384

  • alek
  • alek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 12
Da, zbog kraljevog parka je jaka cena rentiranja na rotkvariji. Ocekivao sam (mada nisam i proverio) da nema toliko stanova trenutno u prodaji kako bi podigli srednju cenu kostanja. Ocekujem da vecina stanova na podaju nije iz kraljevog parka, jer sto bi neko prodavao nesto sto je skoro uzimao, mozda par izuzetaka. U podacima nema toliko novogradnje.

Ideja mi je bila da najdem odnos cene i rente za stanove po delu grada, kao neki index za koliko meseci/godina bi se stan isplatio kroz rentu. Naravno to je gruba procena, spram toga kakva su trenutne cene, koliko stanova je u oglasima, i da se dobre ponude odmah razgrabe. Svakako je neka mera i zanimljivo je kako ce se ona menjati u narednim mesecima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Toni021, nsns

Cene stanova 29 avg 2020 02:14 #385

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
alek napisao/la:
Da, zbog kraljevog parka je jaka cena rentiranja na rotkvariji. Ocekivao sam (mada nisam i proverio) da nema toliko stanova trenutno u prodaji kako bi podigli srednju cenu kostanja. Ocekujem da vecina stanova na podaju nije iz kraljevog parka, jer sto bi neko prodavao nesto sto je skoro uzimao, mozda par izuzetaka. U podacima nema toliko novogradnje.

Ideja mi je bila da najdem odnos cene i rente za stanove po delu grada, kao neki index za koliko meseci/godina bi se stan isplatio kroz rentu. Naravno to je gruba procena, spram toga kakva su trenutne cene, koliko stanova je u oglasima, i da se dobre ponude odmah razgrabe. Svakako je neka mera i zanimljivo je kako ce se ona menjati u narednim mesecima.

Zanimljivo i korisno istraživanje moram priznati
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 07:38 #386

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
alek napisao/la:


Sto se tice cena manjih stanova, zanimljivo mi je kako je rotkvarija visoko pozicionirana.

Jako zanimljivo, hvala! Ako mogu da pitam odakle su podaci i koji je uzorak?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 11:38 #387

  • alek
  • alek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 12
Podaci su sa sajtova za prodaju stanova, ono sto ljudi u momentu oglase da prodaju ili rentiraju. Samo takvo uzorkovanje moze da prevari, nisam dugo u ovoj temi ali vidim da postoje odredjeni trendovi i sezone. Dakle, preko leta trziste rentiranja miruje, tako da kazem, ali zato prodaja je u nesto vecem obimu tako da podaci u odredjenom momentu mogu da navedu na pogresne zakljucke.
Neka ideja mi je da napravim agregator oglasa koji bi izbacivao statistike na devnom nivou
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: nsns

Cene stanova 29 avg 2020 13:21 #388

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da li ste vi ljudi videli da ovi sto prodaju stanove u staroj gradnji u koje treba uloziti jos najmanje 200 evra po kvadratu te iste prodaju npr na detelinari za 1800 kvadrat???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper

Cene stanova 29 avg 2020 13:25 #389

  • HarveyNS
  • HarveyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Hm, prodaju.. od proleća pratim oglase, i dosta ih je od tada na prodaju, pa i povoljniji.. tako da, mislim da je propaganda sa cenama svoje odradila, ko je preplatio preplatio je, i da će ili spuštati cene, ili će samo obnavljati oglase do sledećeg proleća, pa opet..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 13:28 #390

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Pa oni prodaju i sada,pa koja budala ce kupiti za 1800 staru gradnju sa dodatnim ulaganjem kad isti takav u izgradnji 1250-1400 sa pdv-om isto na detelinari?Pa ti stanovi ne vrede vise od 1000evra po kvadratu ako i toliko.
Poslednja izmena: 29 avg 2020 13:29 od agamemnom70.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 13:35 #391

  • HarveyNS
  • HarveyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Pa zato i kažem "prodaju". Naložila se gospoda koja je kupila kvadrat po 700 evra 2004./5/6. da posle 15ak godina akanja stana zarade više nego duplo.. a ovi u baš staroj gradnji, to tek alavo, čuli da su cene skočile pa se precenili na tržištu.. tako i "prodaju".. na limanu 2, preko puta promenade stara gradnja ide po 1100-1200 kad se hoće prodati, par prodajа sam lično ispratio.. a ne Detelinara, ili Naselje po "akcijskim" cenama.. pod tim ne mislim na garsonjere, već , jednoiposobne, dvosobne ili veće stanove..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
Poslednja izmena: 29 avg 2020 13:37 od HarveyNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: agamemnom70

Cene stanova 29 avg 2020 13:39 #392

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da slazem se nego moram da im posaljem poruku jer se oni to zezaju sa cenama i prave se ludi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 14:25 #393

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
HarveyNS napisao/la:
Pa zato i kažem "prodaju". Naložila se gospoda koja je kupila kvadrat po 700 evra 2004./5/6. da posle 15ak godina akanja stana zarade više nego duplo.. a ovi u baš staroj gradnji, to tek alavo, čuli da su cene skočile pa se precenili na tržištu.. tako i "prodaju".. na limanu 2, preko puta promenade stara gradnja ide po 1100-1200 kad se hoće prodati, par prodajа sam lično ispratio.. a ne Detelinara, ili Naselje po "akcijskim" cenama.. pod tim ne mislim na garsonjere, već , jednoiposobne, dvosobne ili veće stanove..

Koliko bi po vama isao stan od 75kvadrata u soliteru preko puta Promenade i Tehnoloskog parka? Ne realna nego za koliko bi se prodao?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 29 avg 2020 15:13 #394

  • prophysio
  • prophysio's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 68
  • Primljenih Zahvalnica: 170
Ја сам у Фебруару ове године продао стан од 40м2 на детелинари, 4 спрат без лифта, градња 1960 година нпр у Облачића Рада за 1125еур/м2.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
M.Sc. therapist of sports medicine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 29 avg 2020 16:58 #395

  • HarveyNS
  • HarveyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 2
@Alibunar ..pa tako, oko 1200 po kvadratu, zavisi koliko treba renovirati.. ..obično počne sa cenom oko 1400, pa se spusti na navedenu i proda..

..mislim, jbmlg šta je realna, a po kojoj bi se prodao? Valjda je ona cena po kojoj se proda prava i realna cena.. ne računam neke hitne prodaje onih koji npr.krpe rupe u poslovanju firme pa spuste cenu da što pre prodaju, to je mali procenat stanova na tržištu, i odu za par dana (bukvalno), jer ima ljudi koji prate i kupuju te povoljne pa ih natenane posle preprodaju uz tu zaradu do realne cene...tako razgrabe i ove stanove kod izvršitelja..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
Poslednja izmena: 29 avg 2020 17:05 od HarveyNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 17:28 #396

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
agamemnom70 napisao/la:
Da slazem se nego moram da im posaljem poruku jer se oni to zezaju sa cenama i prave se ludi.
I ja pratim oglase vec duze vreme i bas sam se pitala sto ljudi pitaju oglasivaca "kako te nije sramota da stavis toliku cenu, jel` stan od zlata...." i sl...
Razumem poriv, ali svako ima pravo da stavi cenu koliko zeli na svoje vlasnistvo koje zeli da proda.
Da li je ta cena ispod ili iznad trzisne vrednosti, to je nebitno, njima je realna u tom trenutku. Nisam videla da je neko napisao: Ne budi lud, to sigurno moze da ode za vece pare.
Drugim recima, ostaje: cekicanje i cekicanje i cekicanje.

Hvala za ovu prepisku iznad, zanimljivo izgleda.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 17:45 #397

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Sto se tice izdavanja studenata ona će se verovatno smanjiti u narednom periodu. Ako bude online studenti iz okoline (Zrenjanin, Ruma....) neće ni iznamljivati stan već samo dolaziti na ispite.

Za istraživanje gde će se najbrze stan izdati zavisi i da li de tih 10 15 godina stan biti sve vreme izdat. Na primer na Grbavici će studenti uvek uzimati te stanove
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 19:10 #398

  • alek
  • alek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 12
To sto neko okaci nerealno veliku cenu stana znaci da ga praktino ni ne prodaje, nego eto tako ako se bas neko zatrci.

Iskren da budem, tokom onog karantina sam mislio kako ce balon da pukne. Da ce da krene spriala otkaza, nelikvidnosti, prodaje, ... Medjutim dolarska i euro zona se odlucila na stampanje novca i inflaciju, izgleda na duzi rok (posto u ovom kracem roku mere nisu dale rezultate, inflacija potrosackih roba nije ni blizu 2%).
Da skratim pricu, ne znam kad ce ovaj balon da pukne ali nece bar jos par godina, samo cemo biti svedoci sve brzeg rasta cena, a taj talas ce se preliti i kod nas.

Sto se tice konkreno NS, hoce li biti studenata ove zime ili ne... videcemo sve jako brzo, mesec dana max. Ja licno ne ocekuem preveliki pad, ali ako neko ima informacije sa terena (agencije) neka podeli.

Sto se tice pecanja povoljnih prilika sa oglasa, video sam da to rade agencije intenzivno, od rentiranja do prodaje stanova. Taj proces moze da se automatizuje; masina moze da nalazi najbolje ponude, nema potrebe covek da sedi ispred racunara ceo dan i skroluje :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 29 avg 2020 22:37 #399

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
alek napisao/la:
Podaci su sa sajtova za prodaju stanova, ono sto ljudi u momentu oglase da prodaju ili rentiraju. Samo takvo uzorkovanje moze da prevari, nisam dugo u ovoj temi ali vidim da postoje odredjeni trendovi i sezone. Dakle, preko leta trziste rentiranja miruje, tako da kazem, ali zato prodaja je u nesto vecem obimu tako da podaci u odredjenom momentu mogu da navedu na pogresne zakljucke.
Neka ideja mi je da napravim agregator oglasa koji bi izbacivao statistike na devnom nivou

E pa to, isto sam pokusao da napravim, ali oglasi su razliciti, neki sajtovi bukvalno imaju vise cene od drugih, a opet to je samo ponudjena cena , pitanje je po kojoj je prodato i koliko je stajalo. Bilo bi kul kad bi agencije dale podatke o prodatim pa da se ukrste njihovi podaci po lokacijama... odoh sad daleko :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 30 avg 2020 09:22 #400

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
alek napisao/la:
Sto se tice pecanja povoljnih prilika sa oglasa, video sam da to rade agencije intenzivno, od rentiranja do prodaje stanova. Taj proces moze da se automatizuje; masina moze da nalazi najbolje ponude, nema potrebe covek da sedi ispred racunara ceo dan i skroluje :)

Većina tih dobrih prilika od firmi i ljudi u problemu, naslednika koje boli uvo za koliko će prodati, izvršitelja... ni ne stigne do oglasa, a svaki agent zna nekog ko je spreman u svakom trenutku da kešira 50-100k e. Znam čoveka, početkom godine kupio stan na neviđeno, zvao ga agent, rekao mu lokaciju, cenu koja je bila dosta ispod trenutne i ovaj rekao kupujem, naravno za preprodaju. Pre mesec dana stan na limanu 80m2, otišao za nešto ispod 1000 po m2, naslednici u inostranstvu, prodat za par dana.
Neskov napisao/la:
Za istraživanje gde će se najbrze stan izdati zavisi i da li de tih 10 15 godina stan biti sve vreme izdat. Na primer na Grbavici će studenti uvek uzimati te stanove

Zanimljivo je da je pre dva meseca, lakše i za veće pare bilo izdati stan na Novoj Detelinari nego na Grbavici. Na Grbavici je bilo (ima i sad) mnogo praznih stanova, jedni drugima oborili cene, a niko nije izdao. Govorim iz ličnog iskustva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru