Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 05 jul 2020 17:02 #341

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Ne znam koja cena je sada u izgradnji ugao Temerinske i Branka Radicevica?

Tek je ociscen plac ali racunam da upuceni znaju cene.
Moja prognoza 1450 + pdv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 05 jul 2020 18:30 #342

  • Kami
  • Kami's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Ne čini mi se baš da je potražnja uopste opala.

Na primer, Trend invest je tek počeo sa radovima na adresi Vojvode Šupljikca 7 i od 3 trosobna stana za koje sam pitao, 2 su već prodata za cenu 1800 e/m2 bez uračunatog PDV-a a treći je rezervisan. Pritom, garaža i parking mesto se dodatno plaćaju.
Ne znam koliko im je ponuda stajala na sajtu, ali ne čini mi se da je investitor nešto posebno poznat, čak je i sajt tek delimično bio odrađen i većina stvari je još ostalo po template-u ( temi ) kojeg su koristili za njega ( npr. adresa im je bila američka ). Trenutno im sajt ni ne radi, piše da je trenutno u izradi.
Poslednja izmena: 05 jul 2020 18:32 od Kami.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 06 jul 2020 01:53 #343

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Koliko se gradi novih stanova, očigledno ljudi ne misle da će pasti potražnja. Inače sa manje stanova u ponudi može da se podigne cena.

40+ kvadrata se najviše uzima i zbog izdavanja, I uvek je pitanje kako porodica u 40 kvadrata, ali kako i iskesirati 80-100k+ evra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 jul 2020 18:51 #344

  • Kihot
  • Kihot's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Gradi se, ali koliko ja znam (cujem iz proverenih izvora) prodaja je slaba. Deluje mi da su to objekti koji su krenuli u proceduru pocetkom godine. Ovo kada kazem provereni izvori mislim agencije. Zena mi radi tamo i kaze da je haos, . Ne pricam u prazno. Zbog tolike gradnje, a rezervisanosti kupaca ocekujem pad.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2020 00:58 #345

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Kihot napisao/la:
Gradi se, ali koliko ja znam (cujem iz proverenih izvora) prodaja je slaba. Deluje mi da su to objekti koji su krenuli u proceduru pocetkom godine. Ovo kada kazem provereni izvori mislim agencije. Zena mi radi tamo i kaze da je haos, . Ne pricam u prazno. Zbog tolike gradnje, a rezervisanosti kupaca ocekujem pad.

Koliko je investitora uopste prodavalo stanove preko agencija? Samo stariji stanovi se tako prodaju. Prodaja novih stanova je sve veca jer mnogi povlace novac iz banaka i sa berze i ulazu u kvadrate koji su se pokazali jedini sigurni. Pogotovo je tako u kriznim vremenima i ne kazu uzalud Nemci betonsko zlato.
Nazalost pojavilo se na trzistu i mnogo novca iz odredjenih izvora :?: :facepalm: pa i to treba uloziti negde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Cene stanova 12 jul 2020 08:09 #346

  • Homer
  • Homer's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 58
Инвеститор (не бих да именујем) који је продао један број станова за 1500е, сада станове исте структуре продаје за 1400е ако се узима на кредит. За кеш даје “ПОПУСТ!!!”.
Zašto bismo uopšte i izlazili napolje? Ionako ćemo se na kraju vratiti ovde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2020 10:36 #347

  • Kihot
  • Kihot's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Sama cinjenica da je pala prodaja starih stanova, znaci da se mora to odraziti i na nove samo sporije. Uglavnom, videcemo krajem godine ili mozda tacnije na leto sledece pravu sliku. Samo sam hteo da cujem vise misljenja. Ovo je moje, koje ne mora biti tacno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2020 15:07 #348

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ne znam gde ovo da stavim... admin neka prebaci gde treba... vise kao info mozda ce nekoga zanimati... svakako ce desavanja uticati na cenu
nekretnina na Fruskoj...
voice.org.rs/vlasnica-kompanije-galens-s...ela-na-fruskoj-gori/
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar, prophysio

Cene stanova 21 jul 2020 20:31 #349

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 362
  • Primljenih Zahvalnica: 829
www.mojnovisad.com/vesti/emerald-garden-...ta-foto-id34602.html
"Najpovoljnije cene i značajni popusti, dostupni su samo u "Danima pretprodaje" 27, 28. i 29. jula 2020. godine." - tako kaze clanak.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 24 jul 2020 22:44 #350

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
U kriznim vremenima prodaja je veca ? E svasta li cu ovde procitati
Poslednja izmena: 24 jul 2020 22:46 od Kasper. Razlog: Greska u pisanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 25 jul 2020 13:01 #351

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
kaže mom prijatelju jedan poznati investitor da je prodaja skroz stala
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 26 jul 2020 13:39 #352

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
Nažalost izgleda baš suprotno. Zvali smo u vezi 3 projekta i svi podigli cene naspram aprila meseca. Sve se prodaje jako brzo bar što se tiče novogradnje i boljih lokacija.
Zovemo sutra još trojicu. Dvosoban je u pitanju. Kaže nam jedan od njih da ljudi podižu zbog nesigurnosti banaka pare sa računa i ulažu u kvadrate.ranko su ns napisao/la:
kaže mom prijatelju jedan poznati investitor da je prodaja skroz stala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 26 jul 2020 23:30 #353

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ma da, stotine ljudi ima 100k eur na računu pa podižu od nesigurnih banaka (?) da daju sigurnim investitorima(?) i kesiraju stanove. Ili uzimaju kredite od tih nesigurnih banaka? Inače on baš ima uvid u to odakle ljudima novac... Neko tu priča priče.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nina, OneLove

Cene stanova 27 jul 2020 10:55 #354

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Raspitivao sam se za par novogradnji skoro, isto sve manje prodato. Ne znam u cemu je stos, ali deluje da se nije mnogo promenilo :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 jul 2020 11:45 #355

  • Hamilton
  • Hamilton's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 121
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Srusena kuca u Stevana Musica do Makijatove zgrade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 27 jul 2020 14:15 #356

  • bole
  • bole's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 53
www.nbs.rs/internet/latinica/15/mediji/v...ativost_stednje.html

Izgleda da ipak nismo tako siromašni. Verovatno pričaju priče, ali je činjenica da se bolji stanovi u temeljima rasprodaju kod pouzdanijih investitora.
kasko napisao/la:
Ma da, www.nbs.rs/internet/latinica/15/mediji/v...ativost_stednje.html stotine ljudi ima 100k eur na računu pa podižu od nesigurnih banaka (?) da daju sigurnim investitorima(?) i kesiraju stanove. Ili uzimaju kredite od tih nesigurnih banaka? Inače on baš ima uvid u to odakle ljudima novac... Neko tu priča priče.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 27 jul 2020 16:48 #357

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Mislim da je još uvek rano da se bilo šta promeni.... Ako dođe do menjanja cena, to će biti možda na zimu ili sledeće leto. Pitanje je samo da li će cene ići gore ili dole.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 27 jul 2020 19:59 #358

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
ja cekam do novembra

Послато са мог фона
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 27 jul 2020 21:06 #359

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
I pre pandemije kupovina stana je bila nedostižna za većinu. Kriza će najviše pogoditi ljude sa nižim primanjima, koji ni pre krize nisu bili u mogućnosti da kupuju stanove, niti su razmišljali o tome.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 jul 2020 23:19 #360

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Mislim da top lokacije i investitori koji ce graditi na njima uopste nece ovo osetiti, cak ocekujem tu ludacke cene. Kupci su tu vrlo solventni, sa dobrim rezervama i cesto nestrpljivi da cekaju bilo kakav pad cene ili novi projekat na dobroj lokaciji (inace ima malo stanova na jako dobrim lokacijama). Ne znam ko ce graditi i da li ce uopste biti u slobodnoj prodaji stanovi u Stevana Musica (pored Makijata) ali garantujem da ce cena biti veca od Modene u Radnickoj (2000-2200). Ipon se jos nije oglasio za Mike Antica ali i tamo ce biti izuvanje verovatno vece nego u Pupinu (1980-2420). Tesko da ce takve lokacije bilo sta osetiti, mozda jedino neki megalomanski projekat kao sto je Novi Sad na vodi ali cak i takav projekat ce biti skup samo mozda ne toliko kao da nije bilo korone ali i u to sumnjam. Sto se tice ne tako atraktivnih lokacija tu moze biti svega. Novi Sad se bas gradi i verovatno ce broj novih stambenih jedinica na udaljlenijim lokacijama uticati na stagnaciju cene, pre svega sto demografski gledano Novi Sad dobija 2-3.000 ljudi godisnje a gradilista je mnogo. Tih 3000 novih ljudi ne znaci da treba da bude i 3000 stanova godisnje naravno, neka imamo 3 clana po porodici i dobijamo 1000 stanova. Park Novi ce imati 460, Blok D 260, Avenija Garden i Suncana strana ko zna koliko i da ne nabrajam dalje jasno vam je, naravno i ti projekti se grade po nekoliko godina ali opet ima jaaaako mnogo zgrada i zgradica... U svakom slucaju mislim da ce demografski priliv i gradnja imati veci uticaj nego korona, sa koronom cemo nauciti da zivimo ali izvor i ponor stanovnistva daju takav bilans da ce uskoro graditi vise nego sto treba, zato ko investira treba da odabere sto blize centru. Dosta je fiktivnih kupaca, i stvarno cudnih prica,treba da vidite ko sve kupuje stanove od 120 i 170 m2, licne karte na 2000. i 2002. godiste i naravno nisu iz NSa, mame i tate bez elementarne kulture kupuju stanove za kes od 100 i 200 soma evra deci koja nece da studiraju. Naravno NS ostaje vrlo primamljiv za investiranje i pored svih faktori koji nisu bas obecavajuci. Interesantna je pojava kupovina vrlo luksuznih stanova koji se uopste ne koriste, imate mnogo takvih stanova, mnogo je i praznih novih manjih nenamestinh stanova koji se cak ni ne izdaju nego bukvalno zvrje prazni, takve kupovine ne uticu na trziste dokle god se gazda ne doseti da ga renta ili proda nekome ko zeli da zivi ili da ga renta...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Hamilton, Homer
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru