Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika!

Odg: Politika! 12 jan 2012 18:22 #81

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
TurboMaximus napisao/la:
Kvalitet može da se odgaji ili privuče sa strane, ali svakako ne sme da pobegne.
Ovo je poenta. Zbog nedostatka dobrih radnih mesta i širine izbora svi gledaju da pobegnu u što veću sredinu, recimo u BG, a ranije i u ZG (s tim da Mađari gravitiraju Budimpešti, Slovaci Bratislavi itd). Obično kad uvide da ni u BG ne mogu da uspeju zapale lepo napolje.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 jan 2012 18:35 #82

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ljudi sad vec delimicno pricate gluposti...
Msm da je retko ko ovde bio u svim navedeim gradovima u smislu zivljenja,pa da moze biti realan da je svugde kao kod nas...
Naravno da u nekim stvarima Beograd ce i mora biti jedinstven posto je najveci grad i glavi grad..ali to je kod nas otislo u krajnost,i svi koji misle da smo mi sami krivi ya to tj. da mi u nasim gradovima moramo da resimo taj problem ,se jako vara..dok god svuda u drzavi neko iz BGa odredjuje ko ce sta kako da radi i s kojim parama od toga nema nista..
@pink druze ono sto si rekao za RTS je ..da ne kazem...
I mi navijaci Vojvodine placamo tu jebenu pretplatu pa onda boze moj ocu da gledam moju Vosu na RTSu kad igra medjunarodnu utakmicu a ne samo blizance...a ta prica da RTS nije racunao na to je stv smesna..
Tema je zaključana.

NSgradnja (nsbuild) Maja-NSgradnja (nsbuild) Igor 12 jan 2012 19:50 #83

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
ne bih hteo da ovaj forum pretvorim u politički, ali ću ipak ovde postaviti ovu temu. Pokušaću da spojim nsbuild i politiku. Tojest da povežem naša interesovanja sa politikom. Smatram da je ovo jako aktuelno i zanimljivo.

O čemu se radi. Hteo bi bez političke obojenosti i pristrasnosti već argumentovano i kroz gradnju uporediti Maju i Igora.
Znači ja ću nabrojati sve što je za vreme Maje urađeno u gradu, a neko drugi nek nabroji šta je za vreme Igora urađeno.
I to isključivo u građevinskom smislu, jer je i forum građevinski.
Tu bi zabranio simaptizerske postove, tipa Igor je bolji, Maja je lopov, ćerka mi se neće zvati Maja, Igor je Rodni, ovi su lopovi ovi su takvi itd...

Znači isključivo ono što je merljivo i što je gradnja. Tu nema prevare. Na primer niko ne može reći da je Merkator izgrađen za vreme Igora i tako dalje i tako dalje.

Ja ću u sledećem postu nabrojati šta je za vreme Maje urađeno a vi dopunjujte i prepravite ali samo argumentovano. Neko od vas neka počne sa Igorom ako neće niko mogu ja, jer je to još friško.

Na kraju da napomenem da svi znamo da za vreme Maje nije bilo ekonomske krize, a da je Igor upao u krizu već na početku mandata.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

NSgradnja (nsbuild) Maja-NSgradnja (nsbuild) Igor 12 jan 2012 19:51 #84

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
za vreme Maje:


Merkur
Tempo
Metro
Merkator
NORK
Bazaar
Bazen i sportska hala Klisa
Sportska hala Futog
Uređenje centra, Zmaj Jovine, Dunavske, Katoličke porte, Miletićeve
Hadžiruvimova
Put do Futoga
Temerinska i Temerinski put (do Rodića), kao i Jovana Subotića
Braće Ribniar, Danila Kiša I ulice po Grbi
Ulice po novoj Detelinari
Most slobode
Master centar
Uređenje Limanske, Futoške I Detelinarske pijace
Uređenje Limanskog parka I Dunavskog parka
Nova autobuska stanica

Tržne centre su gradili investitori, ali se tu može dati plus Maji, kao dovođenje investitora.
Most slobode je investirala EU.

Tu sigurno ima još dosta toga I zato dopunjujte. Molim I one koji su alergični na Maju da dopune ako znaju još nešto jer je cilj istina a ne izborna kampanja. Ovo važi I obrnuto za Igora.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

NSgradnja (nsbuild) Maja-NSgradnja (nsbuild) Igor 12 jan 2012 20:13 #85

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Tema o politici na NSBuildu mozda ima sanse da se spase s ovim, pa cu prebaciti ;)
Poslednja izmena: 12 jan 2012 20:14 od limanac.
Tema je zaključana.

Odg: NSgradnja (nsbuild) Maja-NSgradnja (nsbuild) Igor 12 jan 2012 20:15 #86

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
limanac napisao/la:
Tema o politici na NSBuildu mozda ima sanse da se spase s ovim, pa cu prebaciti ;)

Uf, slažem se. :yes: Previše je aktivna ovih dana...
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 jan 2012 20:26 #87

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pa i ja sam se dvoumio da li da je ovde samo nastavim. Možda je i bolje ovako, ne otvarati nove teme i podteme.
Ako je škakljivo možete i obrisati, ali mislim da treba da ostane ako bude samo nabrajanje objekata i eventualno neki komentar.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 jan 2012 21:36 #88

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ja mislim da nije to tako jednostavno ranko.
Zaista nemam problem da budem objektivan kada je politika u pitanju ali puko nabrajanje nije suština odnosno promašuje cilj.

Probaću da budem konkretan nakon letimično pregledanog spiska.
Recimo, nikako Maji ne može da se zakači uređenje centralnih gradskih ulica prvo zbog toga što su oni došli na vlast kada je trebalo postaviti poslednji sloj... i onda su usrali. Znače neko je sve uradio pre njih ali finiš je bio u njihovom mandatu. Mislim da ova priča važi i za neke od onih investicija koje su se isto samo finiširale u njenom mandatu...a završene su pre.
Drugo, one nevidljive stvari koje su radili i ovi ali i oni pre Maje su planiranje a ne samo prodaja. Majini su otvorili pola bul. evrope i pravili žurku ali nisu otvarali nove prostore za bilo kakve potencijalne investitore. Priča koja je kružila u toku Majinog mandata je da je poslednji slobodan(planiran, opremljen, za prodaju)plac, onaj mali na bulevaru kod tehnomarketa.. Ovi su napravili mnogo više ali je suština da su otvorili potencijalne nove prostore ako ne za sebe onda za buduće vlasti, što je svakako važno...
Ne kažem da su ovi nešto sposobni ali bojim se da je alternativa...

Kad već pričamo o politici :pinch:
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 07:48 #89

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ufff..tek ce ovo dovesti do podele hhehe :)
Elem ..msm da mozemo da se slozimo da je sve do sada uradjeno jad i beda..nije lako srediti stvari posle 20god urusavanja svega i svacega..
Nije fraza niti pravdanje ,nego realnost..
Onog trena kad udjemo u EU,bice dosta kesha od fondova i slicno ,i rezultati ce se odmah videti ..naravno tu mislim na infrastrukturu ,objekte itd itd,ne na nas standard.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 08:39 #90

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Što misliš podela?
Ja stvarno pokušavam da budem realan, koliko god je to moguće kada je politika u pitanju a vidim da ima i među nama isto tako realnih. Plašim se jedino zbog foruma uopšte... jer ova tema može da privuče i one partijski aktivne a to već ne bi valjalo...
Drugo, nije sve jad i beda... Ima tu dobrih stvari i jedne i druge vlasti. Meni je recimo Limanski park jedna kvalitetna investicija možda i najbolja u Majino vreme. Sa druge strane ovi imaju više tih kapitalnijih investicija i to je njihova prednost. Sklon sam razmišljanju da razvoj centralnog dela grada i nekih bitnijih kapitalnijih gradskih objekata doprinosi razvoju i periferije i uopšte čitavog imidža grada. Zato ne mogu da oprostim behaton u centru!
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 09:18 #91

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ma ok stoji i to sto kazes..mada ja msm da je limanski park radjen pod ovima trenutno sto vladaju..
Nisam ja rekao da nije nista uradjeno ,nego generalno gledano nisam zadovoljan koliko je uradjeno.. i mnoge stvari koje su radjene su bas fusherski odradjene..
Kej zaista izgleda extra ,srecan sam sto konacno imamo skate park, sto ce stadion koliko toliko liciti na nesto ,sto se razmislja o tramvajima..ali brate proslo je 12 godina od Slobe..i ovo sto je uradjeno je jako jako malo...
Da ne kazemo da je polovina od velikih investicija bilo finansirano donacijama i fondovima EU ,dakle ne nasim parama..zato kazem jad i beda.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 14:08 #92

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
za vreme Maje:


Merkur
Tempo
Metro
Merkator
NORK
Bazaar
Bazen i sportska hala Klisa
Sportska hala Futog
Uređenje centra, Zmaj Jovine, Dunavske, Katoličke porte, Miletićeve
Hadžiruvimova
Put do Futoga
Temerinska i Temerinski put (do Rodića), kao i Jovana Subotića
Braće Ribniar, Danila Kiša I ulice po Grbi
Ulice po novoj Detelinari
Most slobode
Master centar
Uređenje Limanske, Futoške I Detelinarske pijace
Uređenje Limanskog parka I Dunavskog parka
Nova autobuska stanica
dodato:
jedna traka prve deonice Bulevara Evrope
zaobilaznica oko Sremske Kamenice

kimi Limanski park je rađen za vreme Maje,
Pripadnik na prvim stranama threada Novi Sad na ssc koji je otvoren 2005 godine, i kad nije bilo forumaša iz NS se vidi da je centar Zmaj Jovina, Dunavska itd rađeno 2005, fotke potpuno raskopanog centra, a Maja je od 2004. Tačnije avgust 2005
www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=4950967&postcount=11

Nema frke oko izbora gradonačelnika. Niti ja ovo pitanje tako doživljavam. Naime oduzeto nam je pravo da biramo gradonačelnika. Maja je birana direktno, a Igor nije izabran direktno već u skupštini Grada, odnosno u DS-u. Igor nema legitimitet kao što ga je imala Maja, jer je novoizabrana skupština izabrala njega a ne narod na direktnim izborima. Zato on ponekad mora igrati kako mu Đilas svira.
I novi izbori u aprilu, maju biće na isti način. Gradonačelnik će biti onaj koga izabere pobednička stranka na izborima (verovatno opet Igor). Pa ako ne sluša dobije po ušima.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 14:10 #93

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pošto vi nećete:


Igor:
Beogradski kej, Kej žrtava racije, Sunčani kej
JI tribina na Karađorđu
Reflektori na Karađorđu
semafor na Karađorđu
Somborski bulevar
Bulevar Evrope bez jedne trake prve deonice
4 kružna toka
Trifkovićev trg, Pašićeva
Asfaltiranje Trga slobode
Škola na Novom naselju
Ulice Branka Bajića, Slobodana Bajića
Veselina Masleše i još neke ulice na Novoj Detelinari
Kosovska Gundulićeva i još neke ulice na Podbari
Bazen Spens
Park u Petrovaradinu
Pijaca u Petrovaradinu
Hoteli Putnik, Master, Centar,
mreža kamera po gradu

sigurno ima još za dopunit, pa dopunite
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 13 jan 2012 16:18 od ranko su ns.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 15:48 #94

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
... Projekat zamene javne rasvete po celom gradu
.... Novi semafor Philips na stadionu

Eto to mi sada pada na pamet.
Nego, čini mi se da je Bora pao na izborima negde pred kraj 2004. sa već pripremljenim papirima, projektima, dokumentacijom za parterno uređenje centralnih gradskih ulica i bio je planiran granit.
Onda dolazi Maja, ustvari Igor, i menja plan iz granita u behaton zbog tobož jeftinijeg behatona. Sećam se ko juče... to se ne zaboravlja. Sećam se da su godinama nešto kopali po centru i svi su već ispizdeli da bi na kraju došla Maja i MN Loznica i sredili to očas posla :ohno: . Žurilo se zbog prvenstva u košarci a oni tek došli na vlast.

P.S. Što se tiče direktnog izbora za gradonačelnika, naravno da je daleko bolje birati direktno ali to ovde ne znači mnogo. Ipak se pitaju partije za sve... u pitanju je sistem tako da je taj direktni izbor samo jedna stepenica na gore. Nažalost nije više tako...
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 16:19 #95

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
dodao sam semafor i mrežu kamera po gradu, a javna rasveta nije urađena. Tek treba da urade. O tom potom
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 16:42 #96

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Pripadnik napisao/la:
Što misliš podela?
Ja stvarno pokušavam da budem realan, koliko god je to moguće kada je politika u pitanju a vidim da ima i među nama isto tako realnih. Plašim se jedino zbog foruma uopšte... jer ova tema može da privuče i one partijski aktivne a to već ne bi valjalo...

Moderacija će moći da vežba banovanje :) Mali je ovo forum, primetićemo aktiviste ako ih bude.
E sad, da li ste pričali da bi trebalo u poređenju podeliti ono što je grad uradio i ono što su uradili privatni investitori?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 17:10 #97

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pa privatni investitori su u vreme maje napravili brdo stambenih zgrada, ali to nema veze sa tim ko je na vlasti, pa ih nisam stavljao. Ali sam stavio investicije (megamarketi, hoteli) jer se dovođenje investicija može smatrati kao zasluga i gradske vlade. E sad kolika je to zasluga ja to ne bi tu merio jer bi došlo do nemerljivog. Nek svak izvuče zaključak za svaku investiciju.
Recimo Subotica je za ove 4 godine dovela brdo privrednih investicija i zaposlili su nekoliko hiljada ljudi. NS je crna rupa po tom pitanju. Svaka selendra ima više investicija od Novog Sada.
Da li je to skupo zemljište, ili nema parcela ili nema nekih popusta i sl. ja to ne znam. Uglavnom NS nema ni jednu pravu privrednu investiciju ako ne računam ovaj kilavi big cee
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 17:20 #98

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
mislim da je to problem drzavnih subvencija koje se daju stranim investitorima po otvorenom radnom mestu. Postoji rang lista razvijenosti opstina i na osnovu nje se odredjuje cifra koja se daje po novom radnom mestu. Novi Sad je tu visoko rangiran pa samim tim i novac koji ide investitorima je manji, a svakom investitoru je bolje da otvori fabriku u nekom selu koje je blizu grada jer ce tu dobiti npr 10000e po radniku(platu za tog radnika u narednih x godina), nego u gradu gde ce dobiti 1000-2000e
NSBuild
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 17:21 #99

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Ima i to smisla, ali i dovođenje investitora nije proces koji traje jedan mandat, pa se na kraju mandata završava, nego traje bez obzira na politički establišment.
Neka investicija je započeta za vreme Maje a završena u vreme Pavličića.
Neka je započeta u vreme Bore a završena u Majino vreme.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 13 jan 2012 17:38 #100

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Dukelander napisao/la:
Moderacija će moći da vežba banovanje :) Mali je ovo forum, primetićemo aktiviste ako ih bude.
E sad, da li ste pričali da bi trebalo u poređenju podeliti ono što je grad uradio i ono što su uradili privatni investitori?

tesko da cemo privuci neke nezeljene likove, prosto iz razloga sto je ova tema u kafani/lounge delu koji je vidljiv i postoji samo za registrovane korisnike
NSBuild
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru