Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika!

Odg: Politika! 09 dec 2011 14:30 #41

  • NEOPLANTERS
  • NEOPLANTERS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 55
  • Primljenih Zahvalnica: 22
......o politici.... :toilet: :toilet: :toilet: ....toliko. :lol: Ovo sam skoro primetio --- Domaca pank grupa cinicno peva o lideru SRSa,a obratite paznju na komentare neupucenih. :rofl: :suicide: Nisam ni za jedne,ni za druge,a bome ni za trece... :mrgreen:
Poslednja izmena: 09 dec 2011 14:31 od NEOPLANTERS.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 dec 2011 13:31 #42

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 dec 2011 14:16 #43

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ja samo znam da su Tarabici predvideli III sv rat ali u kome mi, na srecu, necemo ucestvovati. Realno i red je da iskuliramo bar jedan globalni sukob, posto smo I zapoceli, II dobro platili, III mozemo i da ispalimo, niko nam nece zameriti... :D




Elem, ono sto mene jako interesuje je sta se lokalna ekipa dogovara sa republickom pred prestojece izbore i kada ce dogovor da se realizuje. Znam da su republicke demokrate ocajne i da ce obecavati kule i gradove samo da dobiju podrsku lokalnih.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 dec 2011 19:59 #44

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Do ove krize sa evrom, EU je odavala utisak jedna skladne, bogate zajednice u kojoj vlada harmonija... U dosta kratkom vremenskom roku sam čuo toliko različitih mišljenja unutar same EU, sukoba, zapaljivih izjava, najava apokalipse itd., da sam čak i prestao sve to da pratim. :) Posle svega, ne bi me čudilo i da dođe do neke vrste sukoba, iako mislim da je rat dosta nerealan...

Najrealnije je da ove turbulencije izrode dve frakcije EU - bogatu i siromašnu. Te dve frakcije i sada postoje, ali bi bile više izražene od ovih sada koje se svode na zemlje u evrozoni i na one koje nisu, i na zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma i na one koje, opet, nisu. :lol: Znači, i dalje će iste igre da se igraju, ove banana zemlje će stalno nešto vijati i dostizati, a bogati će samo širiti svoja tržišta, boriti za sve veći uticaj i prosipati demagogiju kao i do sad.

A, Srbija... pa... :whistle: Ova karikatura, doduše na banalan način, dosta dobro opisuje stvari:

Tema je zaključana.

Odg: Politika! 12 dec 2011 20:40 #45

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Pa ko jebe EU kad se prosirila vise nego sto je imalo smisla. Balticke drzavice, Rumunija & Bugarska ... sve to je teret za bogate EU zemlje...
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 15 dec 2011 06:01 #46

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254


Covek je rekao sve.
Tema je zaključana.
Zahvalnici: Pinki

Odg: Politika! 11 jan 2012 18:45 #47

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
već dugo primećujem diskriminatorski odnos BG medija prema Novom Sadu. To sam pisao kad su bili rezultati popisa, kad se veličalo sve iz i oko Beograda, a umanjivali rezultati NS.
Kad je bio dnevnik RTS-a 1. januara, izveštaji o dočeku Nove godine su bili oko 5 minuta ili više o dočeku u Beogradu, oko 2-3 minute o dočeku u gradovima uže Srbije i 0 sekundi o dočeku u gradovima Vojvodine. A to je javni servis SRBIJE.

Evo sad ovaj tekst u 24časa



kažu u firmi iz Srbije, a ne firmi iz Novog Sada.

Da li je to moja fobija ili se to planski izvodi, ne znam. Jasno mi je da su to mediji iz BG i da su vezani za taj grad, ali državni mediji ne bi smeli tako da se ponašaju, bez obzira što Vojvodina i Novi Sad imaju svoje medije.
O izveštavanju NS medija o događajima u Beogradu mogu reći da su potpuno korektni i bez ikakvih "obojenih" tekstova, što ne mogu da kažem za obrnuto
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 19:33 #48

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
to se desava otkad se RTV odvojio kao posebna medijska kuca od RTS-a, RTV je zaduzen za Vojvodinu a RTS za Srbiju, na RTV-u ne pričaju o srbijanskim gradovima,nego samo o vojvodjasnkim, tako i na RTS-u pričaju sam o srbijanskim gradovima. Moja sestra je zavrsila novinarstvo i na njenom diplosmkom je bas bila statistika u vezi toga, i to se opravdava time sto Vojvodina ima svoj javni servis potpuno nezavisan od srbijankog
Poslednja izmena: 11 jan 2012 19:35 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 20:20 #49

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Javni servis Srbije je za celu Srbiju a ne za deo Srbije. Plaćam pretplatu Javnom servisu Srbije.
Uopšte je jako malo vesti i iz gradova u užoj Srbiji ili centralnoj. Ne pamtim kada je bio u dnevniku prilog o nekoj firmi ili događaju iz Niša recimo. Uopšte im je jako loša programska šema. Šta će na RTS-u Beogradska hronika. Gde je hronika Južne Srbije, Šumadije Mačve... Za Beograd ima "Studio B"

Ali ja sam isprovociran naslovom u 24.časa "FIrma iz Srbije", a ne "Firma iz Novog Sada". A u istom broju "U Beograd dolazi 10.000 turista". Što ne kažu "U Srbiju dolazi 10.000. turista".
E sad te sitne smicalice su stalne i perfidne a ne vidim neki razlog, ali me nervira.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 20:23 #50

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nixivoje NSB napisao/la:
to se desava otkad se RTV odvojio kao posebna medijska kuca od RTS-a, RTV je zaduzen za Vojvodinu a RTS za Srbiju, na RTV-u ne pričaju o srbijanskim gradovima,nego samo o vojvodjasnkim, tako i na RTS-u pričaju sam o srbijanskim gradovima. Moja sestra je zavrsila novinarstvo i na njenom diplosmkom je bas bila statistika u vezi toga, i to se opravdava time sto Vojvodina ima svoj javni servis potpuno nezavisan od srbijankog

Ja sam isto kontao da je ta logika kad mi neko rece za NG i slicne momente...

@Ranko: Nasa pretplata ide i RTV, oni imaju neku proporciju u Javnom servisu. Inace se slazem za program i favorizovanje BGDa.
Poslednja izmena: 11 jan 2012 20:26 od limanac.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 20:35 #51

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ima par stvari koje bih mogao da kažem na temu toga što je započeo Ranko, ali rizikujem da ispadnem mućak, pa ću se suzdržati. :D

Inače mislim da je Nixi na dobrom tragu, zato što se televizija de fakto podelila kao što nam je podeljena i država.

Samo bih primetio da nije pravilno niti opravdano koristiti reč "srbijanski" zato što u Srbiji niti ima Srbijanaca niti je šta srbijansko, već su u pitanju Srbi i srpsko. "Srbijanski" potiče od zapadnih komšija koje samo gledaju da nam naprave kakvu podelu i zavadu gde god mogu, kao npr. sa izmišljenim "torlačkim" dijalektom (mi ga zovemo prizrensko-timočkim dijalektom).
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 20:38 #52

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Da, ali naplativost pretplate u Vojvodini je veća nego južno od Save i Dunava, to prvo.
Drugo, RTV ne dobija nikakve pare direktno, nego šta im RTS preraspodeli, i to je daleko manje nego što se skupi u Vojvodini. Iz druge ruke.
Treće, RTV i pored toga što je zapostavljena, ne radi puno toga da bi bila bolja. Poprilično treš televizija.
Isto se može reći i za monopolistički RTS.
Da živim sam, ne bih ih ni imao ubeležene u program.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 20:51 #53

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
iz Vojvodine se prikupi minimum trećina tv pretplate ili harača. Ali RTV ode manje od desetine. Znači RTS koristi pare i iz Vojvodine i tako mora da se ponaša.

Mislim da je pravilno srbijanski, ali to nije vezano za naciju nego državu Srbiju. A srpski je već vezano za naciju. Kao Italija i Italijanski.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:07 #54

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Upravo tako Ranko srpski je kad se misli na naciju, a srbijanski kada se misli na deo teritorije juzno od Save
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:42 #55

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
a srbijanski kada se misli na deo teritorije juzno od Save

Tako je uobičajeno, mada je po meni i Vojvodina u Srbiji i taj termin "srbijanski" bi trebao da važi za celu teritoriju Srbije. I ne bi trebali da se stidimo tog termina. Pinki dobro kaće da to mrzitelji Srba potenciraju u BiH i Hrvatskoj, ali mi bi isto trebali stalno da koristimo taj termin jer je ispravan i nije loš.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:42 #56

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Pogledah u novi Rečnik matice srpske i videh da stvarno sada priznaju da je "Srbijanac" čovek iz Srbije, a da je "srbijanski" nešto što se odnosi na Srbiju kao regiju. Međutim, Srbija nije samo južno od Save, nego i severno; dakle moglo bi se reći istočno od Drine i Dunava. Vojvodina je severni deo Srbije (i bilo bi lepo da tako i ostane).
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:44 #57

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Vojvodina je Vojvodina, Srbija je Srbija, teritorija Srbije je juzno od Save a Vojvodina je severno s tim sto ima nekih delva koji pripadaju Srbiji a sverno su od Save, NBG, Zemun itd :cheers:
Poslednja izmena: 11 jan 2012 21:46 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:51 #58

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Haha Nixi, dosta će još vode da protekne Dunavom dok to bude tako. Do tada imamo himnu, zastavu i ostala obeležja države Srbije. :cheers:
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:53 #59

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
:troll:
vi to ozbiljno na ovu temu, nece to na dobro izaci :)
Nemojte da vadim metlu B)
NSBuild
Poslednja izmena: 11 jan 2012 21:53 od mukyz.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 11 jan 2012 21:59 #60

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
Vojvodina je Vojvodina, Srbija je Srbija, teritorija Srbije je juzno od Save a Vojvodina je severno

Vojvodina je deo Srbije i tačka :troll:

Da nije tako u Vojvodini bi bile najjače neke stranke iz Vojvodine, ali ovde ubedljivo vode Tadići i Nikolići. Toliko o tome Nixivoje separatisto :troll:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru