Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Politika!

Odg: Politika! 02 dec 2011 19:25 #21

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Vojvodina bi bila najbolja kao nezavisna drzava. Pogledajte sta nam rade ovi iz Beograda .... A i Vojvodina je u Srbiji samo 100 godina i vidi sta smo uradili od nje za ovih 100 godina. Upropastili je.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 02 dec 2011 19:38 #22

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
molio bih da se ova diskusija ne nastavlja

Hvala
NSBuild
Poslednja izmena: 02 dec 2011 19:40 od mukyz.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 02 dec 2011 20:00 #23

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Molba uvazena, Otis pricacemo na sastanku ;)
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 02 dec 2011 20:03 #24

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Slažem se sa Mukyzom.
Ovakve teme jako brzo planu i progutaju sve ostalo. Dosta su destruktivne i zapaljive.
Na drugom specijalizovanom forumu na kom sam mod. su te teme u potpunosti zabranjene, baš zato što se posle prve takve teme na forum navukla neka politički motivisana ekipa.

Drugo, pogledajte šta je politika napravila od SSC kafane. Ono je jako tužno...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 02 dec 2011 21:19 #25

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ja mislim da temu Politika bas zbog toga treba zakljucati :)

Nixivoje , mene nikad neces videti na sastancima , ja sam vladar iz senke xD
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 08:49 #26

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Otis Driftwood napisao/la:
Vojvodina bi bila najbolja kao nezavisna drzava. Pogledajte sta nam rade ovi iz Beograda .... A i Vojvodina je u Srbiji samo 100 godina i vidi sta smo uradili od nje za ovih 100 godina. Upropastili je.

Amen to that.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 08:58 #27

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ima tu dosta tema koje su nepotrebne za ovakav forum pa i dalje stoje nisu brisane..tako da ako brisete ,brisite sve i odmah...
A sa druge strane nije fer brisati nesto samo zato sto se neko ne slaze sa necijim stavovima.
Ali ako je razlog neprimerena tema za ovakav forum onda podrzavam.
Cak sta vise mogli bi glasanje da napravimo sta da se brise,jer meni se npr ne svidja ni tema REGION,jer ako je ovo forum o izgradnji u NS onda me ne zanima ni bg ni valjevo ni kraljevo ni subotica ni mitrovica...
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 09:10 #28

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Pa nešto ne vidim da je do sada bilo prepucavanja na temi... Verovatno zato što su manje-više svi regularni učesnici foruma u većoj ili manjoj meri, ili bar prećutno, autonomaši. :P

Ali slažem se, prinicipijelno, da je treba obrisati kao neprimerenu za Forum. Tema je potencijalno zapaljiva, i doći će neka nova ekipa pa će krenuti da se kači, a to nam zaista ne treba. Nema potrebe da toliko širimo delokrug, a posredno sve to ispratimo kroz gradske vesti, investiciona obećanja i slične. Svakako su do sada svi manje ili više deklarisali količinu svog autonomaštva, pa znamo startne pozicije :P
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 09:37 #29

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Duja napisao/la:
Pa nešto ne vidim da je do sada bilo prepucavanja na temi... Verovatno zato što su manje-više svi regularni učesnici foruma u većoj ili manjoj meri, ili bar prećutno, autonomaši. :P

Ali slažem se, prinicipijelno, da je treba obrisati kao neprimerenu za Forum. Tema je potencijalno zapaljiva, i doći će neka nova ekipa pa će krenuti da se kači, a to nam zaista ne treba. Nema potrebe da toliko širimo delokrug, a posredno sve to ispratimo kroz gradske vesti, investiciona obećanja i slične. Svakako su do sada svi manje ili više deklarisali količinu svog autonomaštva, pa znamo startne pozicije :P

+1

Dodao bih još i to da bi mnogi mogli okarakterisati NSbuild kao forum na kojem se propagiraju ekstremni politički stavovi (što je čudno, jer se prevashodno bavi izgradnjom :)), a mogli bi zanemariti sve što se ovde može saznati, pa i naučiti, a toga stvarno ima dosta. :yes: Realno, čačkamo mečku da se ovde registruju ljudi koji bi samo izražavali svoje političke stavove, a ne bi doprineli razvoju diskusije i kvalitetu foruma.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 10:43 #30

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ja je ne bih brisao, jer ocigledno sad ne pravi problema, niti je bilo i cak i naznake svadje na njoj. Kad sam je otvorio, znao sam da moze da bude problematicna ali verujem u populaciju ovog foruma ;)


Sa druge strane, pitanje lokalne politike je veoma bitno za svaki segment drustva, posebno za izgradnju. Dobro poznavanje politickih prilika, tumacenje poteza i stanja na politickoj sceni nam moze dati prilicno kvalitetan pogled u blisku buducnost na polju koje nas interesuje. Pogotovo sad, u predizbornom periodu, u istorijski interesantnom momentu i na podrucju koje jos nije dostiglo svoj pun politicki potencijal.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 10:54 #31

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Stevo da nisi ti neki politicar, kako si ovo srocio, ni Tadic ne ume tako,

BTW: sad su bili kod mene iz DS-a i pitali me sa kojom ocenom od 1-5 ocenjujem Pajtica i ja rekao 0 :)
Poslednja izmena: 06 dec 2011 10:54 od Nixivoje.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 11:02 #32

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nixivoje, ekstremisto :lol:

Urbano planiranje je delom arhitektonska, delom saobraćajna i infrastrukturna, delom ekonomska, a dobrim delom i politička praksa.
Gradnja generalno ima jako puno veze sa politikom, i ako bismo uspeli da se zadržimo na toj vezi, tema bi bila ok. Ali svaka rasprava o drugoj vrsti politike, kao ona što se vodi na SSC-u na svim temama bi trebalo da bude eliminisana.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 06 dec 2011 11:32 #33

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ja mislim da su najnepozeljnije teme na forumu broj stanovnika i status Vojvodine :)
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 20:07 #34

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Dukelander napisao/la:


Urbano planiranje je delom arhitektonska, delom saobraćajna i infrastrukturna, delom ekonomska, a dobrim delom i politička praksa.
Gradnja generalno ima jako puno veze sa politikom, i ako bismo uspeli da se zadržimo na toj vezi, tema bi bila ok. Ali svaka rasprava o drugoj vrsti politike, kao ona što se vodi na SSC-u na svim temama bi trebalo da bude eliminisana.


Ne slazem se. Mislim da ovo teba da bude tema o lokalnoj politici, kretanjima na politickoj sceni i diskusije na temu pravca i perspektive vojvodjanske autonomije. Tako sam je i zamislio kad sam je otvorio. Sve to ima strasnog uticaja na gradnju i razvoj. Na ostalih 99% foruma se prica o izgradnji a ovde se prica o politici koja ( izmedju ostalog ) utice na izgradnju. Ne bih ostajao samo na vezi gradnja-politika jer je to samo jedan mali deo cele politicke price.


Shvatam da moze doci do prepucavanja i manje ili vise civilizovanog sukoba misljenja ali neka, jebes forum bez prepucavanja a verujem da su modovi dovoljno sposobni da to izkontrolisu. Ovo je jedan veoma interesantan politicki momenat za ovaj grad i treba biti informisan i o toj strani drustva.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 20:59 #35

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ko je otkljuco temu :)
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 22:08 #36

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nixivoje NSB napisao/la:
ko je otkljuco temu :)

Još neko kopa! :cheer:

Ako se nešto zapali na ovoj temi, obećavam da ni jedan post neću obrisati, ali ću sve reči koje mi deluju zapaljivo zameniti cvetićima i srcima. Imaćemo najlepšu temu o politici od svih foruma :lol:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 22:26 #37

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ja cu iskoristiti temu da iskomntarisem cinicnu Sutanovcevu izjavu, kako ono samoubistvo nije izazvano socijalnim problemima, treba da ga je sramota
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 23:06 #38

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Američki pandan tome bi bila Obamina jučerašnja izjava "pitajte Osamu"... jes, treba da nabavim ronilačko odelo i ponesem pajser
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 23:23 #39

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Dukelander napisao/la:
Nixivoje NSB napisao/la:
ko je otkljuco temu :)

Još neko kopa! :cheer:

Ako se nešto zapali na ovoj temi, obećavam da ni jedan post neću obrisati, ali ću sve reči koje mi deluju zapaljivo zameniti cvetićima i srcima. Imaćemo najlepšu temu o politici od svih foruma :lol:


If it ain't broken, don't fix it! :D


Ljudi, nemojte se "blindirati" unapred. Slazem se da je politika najklizavija od svih tema ali suvise je ( nazalost ) bitna stvar da bi je ignorisali.
Slobodni Zidar
Tema je zaključana.

Odg: Politika! 08 dec 2011 23:23 #40

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Obamu ne zelim ni da komentarisem, dosta mi je muka od domacih budala :)
Tema je zaključana.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru