Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 29 jan 2016 09:41 #1201

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Kako meni izgleda nema ovo veze sa obilaznicom dok se ne izgradi most i tunel na Fruskoj Gori. Do tada ovo zvati obilaznicom je smesno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 jan 2016 09:47 #1202

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Cak i tada nece biti prava obilaznica jer ce prolaziti kroz gusto naseljene delove grada. No daj sta das.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Bulevar Evrope 29 jan 2016 21:38 #1203

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Ako se tranzit ne usmeri na Bulevar Evrope neće biti dobro, meni ipak deluje mngo manja gužva ujutro oko pola osam kada skrećem sa Rumenačke levo prema Partizanskoj, verujem da će iz dana u dan biti manja gužva, a veća na Bulevaru Evrope gde za sada ima ipak nedovoljno saobraćaja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 30 jan 2016 10:46 #1204

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Strasno je ako ostave ove poprecne ulice bez afalta makar. Svako ko se ukljucuje na BE odatle iz bilo kog pravca ostavlja toliku gomilu blata oko 1-ce da postaje opasno. Ljudi dosta brzo voze i po tom delu BE iako nije autoput, valjda dok ne skapiraju da nije vise autoput kad se iskljuce. Prosao sam jutros, subota je pa mozda zbog toga ali nije bilo ni 5 kamiona da prolaze, par automobila.

Inace super sto je otvoren i ja sam zadovoljan zaista kako sve to izgleda. Eto ove kritike usput onako. :)
Poslednja izmena: 30 jan 2016 10:50 od pebas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 30 jan 2016 14:48 #1205

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Jutrošnje iskustvo, dolazak iz Subotice:
1. Na 1700 metara pre izlaska sa autoputa označeno je da slede tri istovremena izlaza, čini mi se 11, 12, 13 (na OpenStreet su brojevi pogrešni, čini mi se, vozio sam pa nisam mogao da fotografišem)
2. Postavljene su velike table, prvo samo ćirilica pa nakon 50 metara samo latinica: Novi Sad, Temerin, Zrenjanin, valjda na 1000 i na 500 metara od izlaza.
3. Na samom skretanju ponovo sva tri broja, 11, 12, 13.
4. Zatim naplatna rampa udaljena samo 150 metara od izlaza sa autoputa, potencijalno mesto za zastoj.
5. Zatim prvi izlaz desno Novi Sad SEVER što je izgleda zvanični naziv izlaza na Bulevar Evrope i natpis BEOGRAD pravo, možda će se zbuniti neko ko ne zna da su Temerin i Zrenjanin u tom pravcu.

Nisam išao dalje pa ne znam tačno šta gde dalje piše, ali ovde mi je jedina zamerka što na servisnoj saobraćajnici, posle plaćanja putarine, nema oznake za Zrenjanin i Temerin pa neko ko ne zna može da uđe u Bulevar Evrope i usreći i grad i sebe.

Na jednom od kružnih tokova (čini mi se između kanala i pruge) neko je ovih dana udario u dvostruku banderu ulične rasvete i potpuno je uništio, ostao je samo njegov otisak u banderi, kao u crtanom filmu. Od dve mogućnosti: glupost i bezobrazluk, pretpostavljam da je u pitanju ovo drugo, jer Bulevar zaista izgleda dobro i poziva na brzinu.

Očekujem da će toga biti dosta jer smo u proseku bezobrazni kao vozači, a ni gluposti nam ne nedostaje.
Par dana u Mađarskoj osećao sam se veoma, veoma, veoma prijatno i sigurno. Nigde nervoze, bezobrazluka, nasilničke vožnje.
Poslednja izmena: 31 jan 2016 14:34 od Trpovski.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor, Blavak, ZoxInTheBox

Bulevar Evrope 30 jan 2016 14:55 #1206

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Vec pokosili bandere. Alal nam vera!
Poslednja izmena: 30 jan 2016 14:55 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 31 jan 2016 16:26 #1207

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Prošao sam tuda u petak uveče (iz suprotnog pravca), stajala je policija s rotacijom pored srušenih bandera, ali počinioca nije bilo (mada, ne verujem da se mogao odvesti sam).

Jutros sam se vratio tuda, raščišćeno je. Jeste nezgodno ko se zaleti 100+ na sat ne znajući da sledi kružni tok, te bandere se ispostavljaju kao dosta logična tačka na putanji. :troll:

Pod kojim uglom letiš u nebesa, pod tim te čeka hladna Trebjesa.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 31 jan 2016 18:45 #1208

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Mora da je bilo klizavo, sneg... jer moras biti teski slepac da ne primetis kruzni tok na vreme, a kroz njega se prodje sa 60 boljim kolima i kada je prazno (mada ovo ne podrzavam ili preporucujem)
Poslednja izmena: 31 jan 2016 18:45 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 feb 2016 00:32 #1209

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 609
Eto, i umesto da svi normalni ljudi mogu da voze tuda bez bojazni da ce cika policajci da iskacu na haubu, uvek se nadje neki KONJ, da vozi kao manijak, napravi neki belaj i bude uzrok slanja policajaca na odredjenu deonicu. U ovom slucaju BE.
:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Da se razumemo, ne smeta meni sto ce policajci (eventualno) da stoje tu. Meni smeta sto su ogranicenja jako cesto totalno debilna, a policija namerno stoji na deonicama (gde su ogranicenja najnelogicnija) i peca... I onda ce da nam pisu kazne, zabrane i bodove za brzinu od 71km/h na BE, gde nema ukljucenja i gde ta i takva brzina deluje prihvatljivo.
Svima, izuzev saob. inzenjerima, kanda...
:storm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 feb 2016 12:28 #1210

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
Вратио сам се синоћ у НС и већ данас имам да поделим два утиска:

1) Вози се брзо, преко сваке мере!!!
2) Оно мало звучних баријера је изгледа узалуд стављено, бука у јатарњим сатима је... :suicide: То све бруји.

Камиони, шлепери али и мањи, ту највише доприносе, као што рекох под тачком 1. и због много точкова од њих се чује "зујање" као да пролеће рој од стотина и стотина хиљада бумбара. Наглашавам да сам ја целих 500м од краја улице где пролази БЕ али бука до мене више допире доле "ниже" према мосту а пробија између јако мало кућа у улицама С. Голдмана и Јадранској али и "горе" ближе према екс "раскрсници" исто тако пробија између мало кућа. Ево, кад видим комшију са краја моје улице питаћу га како спава... :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 feb 2016 13:13 #1211

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ja sam rekao da se bukobrani ne mogu postavljati 100 metara ima pa onda 300 metara nema pa onda opet 100 ima. Mislim kogod iole razume fiziku shvata da se buka ne može parcijalno zaustavljati. Osim toga na dosta mesta čini se da su bukobrani postavljeni potpuno proizvoljno i njihova lokacija se ne poklapa sa lokacijom kuća.

Danas sam proveo 5 minuta gledajući raskrsnicu Kornelija Stankovića i Rumenačke. Brzo to sve ide, protočno je, zaista lepo deluje. Međutim, gotovo SVI kamioni (kojih svakako ima dosta manje) koji i dalje idu starim tranzitom su od Karin komerca!!! Odakle god da voze i kuda god da voze izgleda da im se više isplati vožnja ovom trasom. S obzirom da ih je bilo baš dosta jedino mi pada na pamet da voze pesak za Lear (ako je to nasipanje uopšte i počelo)...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 feb 2016 14:11 #1212

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 609
Ja sam igrom slucaja u petak radio "preko puta" Proleterske (u onom delu koji je "odsecen" izgradnjom BE i buka se mnogo vise cula sa samog autoputa i servisne saobracajnice nego sa samog BE. Doduse, nisam bio na brisanom prostoru, ali sam se zacudio koliko je AP glasniji od BE...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 feb 2016 16:59 #1213

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Bogdus napisao/la:
Ja sam rekao da se bukobrani ne mogu postavljati 100 metara ima pa onda 300 metara nema pa onda opet 100 ima. Mislim kogod iole razume fiziku shvata da se buka ne može parcijalno zaustavljati. Osim toga na dosta mesta čini se da su bukobrani postavljeni potpuno proizvoljno i njihova lokacija se ne poklapa sa lokacijom kuća.

Danas sam proveo 5 minuta gledajući raskrsnicu Kornelija Stankovića i Rumenačke. Brzo to sve ide, protočno je, zaista lepo deluje. Međutim, gotovo SVI kamioni (kojih svakako ima dosta manje) koji i dalje idu starim tranzitom su od Karin komerca!!! Odakle god da voze i kuda god da voze izgleda da im se više isplati vožnja ovom trasom. S obzirom da ih je bilo baš dosta jedino mi pada na pamet da voze pesak za Lear (ako je to nasipanje uopšte i počelo)...

Tacno tako i za bukobrane i za Karina. Isto to sam primetio i sam!

Buka se sprecava sto blize izvoru buke! A ne 20 metara iza biciklisticke i pesacke staze. Bukobrani su morali biti odmah do bandera , celom trasom - tacka!

Kamioni Karina su trenutno najveci stvaraoci guzve na Detelinari. Cist bezobrazluk je da im se dozvoljava i dalje da tako jure kroz stambenu zonu i unistavaju infrastrukturu koja nije pravljena za takva opterecenja. Ako je do sada i postojao izgovor, sada sa zavrsetkom BE na sever ga vise nema!
Poslednja izmena: 01 feb 2016 16:59 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 feb 2016 08:19 #1214

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
Trpovski napisao/la:
Plan Plus nije informisan da je novi bulevar otvoren

izgleda da su imali druga posla.
pustili su beta verziju novih mapa, trebalo bi da vas pita da li želite nove da probate
ali evo i linka za svaki slučaj beta.planplus.rs/#

tamo je BE ucrtan i "završen", a na zvaničnoj verziji nije i dalje, možda i neće.

deluje mi brže, mnogo veću površinu zauzima mapa, a uspeli su da ubace i veće reklame.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 feb 2016 08:47 #1215

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Juce ujutro sam prosao opet Bulevarom.

Ovi ljudi koji su odseceni kod okretnice 1-ce idu tih pedeset, ili koliko vec ne znam tacno, metara suprotnim smerom pa predju u desnu traku i nastave ka AP kao da nista nije bilo. Dva kamiona i jedan auto sam video u 30 sekundi. Nisam uspeo da ih slikam jer sam prolazio pa bese nezgodno u retrovizor da slikam. Jedan kamion je prakticno zaustavio saobracaj od AP prema gradu i lagano ide u suprotnom smeru prema saobracaju koji se iskljucuje, strasno. Desavace se 100% opet i ugrabicu da slikam.

Evo bandera na ostrvu od juce ujutro, ni sinoc nije popravljena:




A partizanskom se i dalje ne moze proci, prekjuce oko 2 (samo ne znam zasto je naopako slika):




Eto mali izvestaj sa sve slikama. :)
Poslednja izmena: 03 feb 2016 08:51 od pebas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, kasko, mrnjavi, Trpovski, Blavak, Bogdus, valjan

Bulevar Evrope 03 feb 2016 08:55 #1216

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Biće tu mrtvih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 feb 2016 09:57 #1217

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ovaj zuti je Karin.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 10:41 #1218

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Stavice izgleda semafor na ugao BE i Proleterske...

www.jkpput.rs/sites/default/files/Plan%2...za%2004.02.2016..pdf
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Trpovski, Blavak

Bulevar Evrope 04 feb 2016 12:23 #1219

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8427
  • Primljenih Zahvalnica: 35974
Bogdus napisao/la:
Stavice izgleda semafor na ugao BE i Proleterske...

www.jkpput.rs/sites/default/files/Plan%2...za%2004.02.2016..pdf
Sa jedne strane nisam oduševljen ovim rešenjem uopšte, a sa druge strane gledano, možda i nije loše, obzirom da će usporavati saobraćaj, prvenstveno onaj koji dolazi sa auto puta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 12:25 #1220

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tacno nisu normalni ako semaforom preseku BE!

Saobracaj bi usporavao i:
1. Kruzni tok
2. Automatski radar
Poslednja izmena: 04 feb 2016 14:23 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru