Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 23 jan 2016 20:33 #1161

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Da OSM su super :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 jan 2016 21:15 #1162

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
Da li se sad kod Rodića može ući ili izaći direktno na auto-put? Može li se na toj petlji s pomoćne saobraćajnice i dalje isključiti za Temerin?

Pitam da bih rođacima rekao "isključi se na drugom/trećem izlasku posle naplatne rampe." Pretpostavljam da broj i lokacije izlazaka koji slede nisu nikako naznačene saobraćajnom signalizacijom u okolini rampe... :ohno:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 23 jan 2016 21:15 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 jan 2016 21:47 #1163

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1174
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Sa autoputa sad postoji samo po jedan izlaz u svakom smeru, i isto tako je i samo po jedno uključenje. Ko prošiša isključenje kod starog kaćkog puta, mora do Siriga, isto tako ko promaši ono klisansko, ide do Kovilja. Sa servisne saobraćajnice se može isključiti na tri mesta: kaćka petlja, rodić i BE, s tim da se prvom i drugom može na dve strane, dakle i prema NS i prema Kaću/Zrenjaninu odnosno Temerinu/Bečeju

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 23 jan 2016 21:48 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 jan 2016 21:47 #1164

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8437
  • Primljenih Zahvalnica: 36064
Duja napisao/la:
Da li se sad kod Rodića može ući ili izaći direktno na auto-put? Može li se na toj petlji s pomoćne saobraćajnice i dalje isključiti za Temerin?
Obzirom da na petlji kod Rodića ništa nije rađeno, ne bi trebalo da može da se uključi na auto put, već na moto put pored (pomoćna saobraćajnica). Trebalo bi da se vozi moto putem do naplatnih rampi koje su samo dve za NS (postoje i rade). Trebalo bi da može da se isključi za Temerin iz oba pravca (BG, SU) sa moto puta.
Poslednja izmena: 23 jan 2016 21:49 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 jan 2016 22:14 #1165

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Prosao veceras. Tek po koji auto. Subota vece + ocigledna neinformisanost ljudi:


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, mlata, Blavak, valjan

Bulevar Evrope 23 jan 2016 22:38 #1166

  • autoputevi kao hobi
  • autoputevi kao hobi's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 49
  • Primljenih Zahvalnica: 81
Da li bi mogla neka veca reportaza sa deonice?
Tema bi mogla u zavrsene projekte.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 jan 2016 22:40 #1167

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Blavak, valjan

Bulevar Evrope 23 jan 2016 23:03 #1168

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
autoputevi kao hobi napisao/la:
Da li bi mogla neka veca reportaza sa deonice?
Tema bi mogla u zavrsene projekte.

Neka teme još malo ovde, dok traje pompa posle otvaranja, da vidimo utiske i slično, biće premešteno svakako ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 jan 2016 23:22 #1169

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
Blavak napisao/la:
Duja napisao/la:
Da li se sad kod Rodića može ući ili izaći direktno na auto-put? Može li se na toj petlji s pomoćne saobraćajnice i dalje isključiti za Temerin?
Obzirom da na petlji kod Rodića ništa nije rađeno, ne bi trebalo da može da se uključi na auto put, već na moto put pored (pomoćna saobraćajnica). Trebalo bi da se vozi moto putem do naplatnih rampi koje su samo dve za NS (postoje i rade). Trebalo bi da može da se isključi za Temerin iz oba pravca (BG, SU) sa moto puta.

Ah da, kontam. Nisam tuda prošao otkad je otvorena naplatna kod Minuta. Ima logike da se iz bilo kog prilaza može uključiti samo na servisnu saobraćajnicu, a sa nje samo preko naplatne rampe na auto-put.



Međutim, opšta signalizacija je fail. Tačno je da s autoputa ne treba da bude previše putokaza ka manjim udaljenim mestima, ali jedini način da znate da na izlazu "Novi Sad" izlazite ka Zrenjaninu, Temerinu, Bačkoj Palanci, Srbobranu i Žablju, i kako tamo da stignete, je da baš dobro znate rasplet. (Ili, verovatnije, da ste tuda prošli bar jednom & zajebali se, naravno).

Pada mi na pamet nešto ovakvo, kao kod Đera. Što je takođe fail, jer je prekomplikovano i presitno da bi se uočilo pri 130 na sat:





...međutim, ovako nešto bi već bilo upotrebljivije. Kaže vam gde možete skrenuti i za koliko se isključiti:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 23 jan 2016 23:29 od Duja. Razlog: Pokušaj dodavanja slika
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 01:44 #1170

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
autoputevi kao hobi napisao/la:
Da li bi mogla neka veca reportaza sa deonice?
Tema bi mogla u zavrsene projekte.
Bulevar Evrope kako je planiran jos uvek nije zavrsen. Planira se deonica do Dunava.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 02:49 #1171

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Duja napisao/la:
Blavak napisao/la:
Duja napisao/la:
Da li se sad kod Rodića može ući ili izaći direktno na auto-put? Može li se na toj petlji s pomoćne saobraćajnice i dalje isključiti za Temerin?
Obzirom da na petlji kod Rodića ništa nije rađeno, ne bi trebalo da može da se uključi na auto put, već na moto put pored (pomoćna saobraćajnica). Trebalo bi da se vozi moto putem do naplatnih rampi koje su samo dve za NS (postoje i rade). Trebalo bi da može da se isključi za Temerin iz oba pravca (BG, SU) sa moto puta.

Ah da, kontam. Nisam tuda prošao otkad je otvorena naplatna kod Minuta. Ima logike da se iz bilo kog prilaza može uključiti samo na servisnu saobraćajnicu, a sa nje samo preko naplatne rampe na auto-put.



Međutim, opšta signalizacija je fail. Tačno je da s autoputa ne treba da bude previše putokaza ka manjim udaljenim mestima, ali jedini način da znate da na izlazu "Novi Sad" izlazite ka Zrenjaninu, Temerinu, Bačkoj Palanci, Srbobranu i Žablju, i kako tamo da stignete, je da baš dobro znate rasplet. (Ili, verovatnije, da ste tuda prošli bar jednom & zajebali se, naravno).

Pada mi na pamet nešto ovakvo, kao kod Đera. Što je takođe fail, jer je prekomplikovano i presitno da bi se uočilo pri 130 na sat:





...međutim, ovako nešto bi već bilo upotrebljivije. Kaže vam gde možete skrenuti i za koliko se isključiti:
Interesantno je da nisi prosao tuda ali znas da je lose obelezeno. Hm...
Otvori barem gmaps pa se uveri, a na ovim stranicama su vec postavljane fotke o tome, da je dobro obelezeno.
E75

goo.gl/maps/P8GLCMhtHd72

Ko ide za BP zdravorazumski zna da ide preko NS i ima kartu uz sebe ili zna put. Isto tako, Zabalj je na putu za Zrenjanin. Najbolje da stoje jos i Odzaci, Ratkovo...

Za Srbobran itd. se ne iskljucuje kod NS.

Pravimo se sad kao naivni, inace sedamo u kola bez ikakve ideje kojim putem idemo a znamo kao samo odrediste? Hajde molim te. Krenem ja sutra za Crnu Travu i ocekujem da me autoput navede do mesta a da ja ni ne pogledam na mapu?
Zna se sistem po kom se postavljaju nazivi naselja na iskljucenjima.
Poslednja izmena: 24 jan 2016 02:53 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 03:43 #1172

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
novajlija napisao/la:
autoputevi kao hobi napisao/la:
Da li bi mogla neka veca reportaza sa deonice?
Tema bi mogla u zavrsene projekte.

Neka teme još malo ovde, dok traje pompa posle otvaranja, da vidimo utiske i slično, biće premešteno svakako ;)


I vi ste se ovde oprostili od pete deonice :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 11:59 #1173

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Nixivoje napisao/la:
novajlija napisao/la:
autoputevi kao hobi napisao/la:
Da li bi mogla neka veca reportaza sa deonice?
Tema bi mogla u zavrsene projekte.

Neka teme još malo ovde, dok traje pompa posle otvaranja, da vidimo utiske i slično, biće premešteno svakako ;)


I vi ste se ovde oprostili od pete deonice :(

Nismo se oprostili nego sam zaboravio na petu deonicu, ako ce ti biti lakse ostavicemo temu gde i jeste, najmanji je to problem. Nadaj se da nadlezni nisu zaboravili na tu deonicu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 12:07 #1174

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
kasko napisao/la:
Interesantno je da nisi prosao tuda ali znas da je lose obelezeno. Hm...
Otvori barem gmaps pa se uveri, a na ovim stranicama su vec postavljane fotke o tome, da je dobro obelezeno.
E75

goo.gl/maps/P8GLCMhtHd72

Ko ide za BP zdravorazumski zna da ide preko NS i ima kartu uz sebe ili zna put. Isto tako, Zabalj je na putu za Zrenjanin. Najbolje da stoje jos i Odzaci, Ratkovo...

Pravimo se sad kao naivni, inace sedamo u kola bez ikakve ideje kojim putem idemo a znamo kao samo odrediste? Hajde molim te. Krenem ja sutra za Crnu Travu i ocekujem da me autoput navede do mesta a da ja ni ne pogledam na mapu?
Zna se sistem po kom se postavljaju nazivi naselja na iskljucenjima.

Naravno da sam prošao; nisam prošao samo raskrsnicom kod Rodića otkako je puštena naplatna rampa, zato sam i pitao. U međuvremenu sam skontao.

I dalje mislim da nije dobro obeleženo. Problem je za početak ovde:

goo.gl/maps/y83T3UXcKYx

Čovek zna da je na isključenju za Novi Sad, Temerin i Zrenjanin. Međutim, koliko još isključenja za Novi Sad ima? Ne piše nigde. Logično je da onaj koji ne poznaje dobro teren skrene na prvo gde piše, ne rizikujući ima li možda kraći put do odredišta. Ako promaši poslednje isključenje, ode u MP3.

Na koje isključenje treba da skrene za Bačku Palanku? Ne treba da piše na auto-putu gde se vozi 130, slažem se. Šta smeta da piše na servisnoj saobraćajnici, gde se vozi 100?

Imaj u vidu da se ova obilaznica radikalno izmenila u zadnjih par godina. Ni Google ne postiže da isprati izmene. I ko ima GPS, verovatno je zastareo. Ne prate svi tehnologiju kao ti i ja. A znakovi nisu od puno pomoći, naprotiv.

(Ovoj raspravi je mesto na temi o Obilaznici, izvinjavam se na off-u).
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 14:40 #1175

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
novajlija napisao/la:
Nixivoje napisao/la:
novajlija napisao/la:
autoputevi kao hobi napisao/la:
Da li bi mogla neka veca reportaza sa deonice?
Tema bi mogla u zavrsene projekte.

Neka teme još malo ovde, dok traje pompa posle otvaranja, da vidimo utiske i slično, biće premešteno svakako ;)


I vi ste se ovde oprostili od pete deonice :(

Nismo se oprostili nego sam zaboravio na petu deonicu, ako ce ti biti lakse ostavicemo temu gde i jeste, najmanji je to problem. Nadaj se da nadlezni nisu zaboravili na tu deonicu.

Ma opusteno premesti je :).

Ovi ako nas se se sete za neke sledeće izbore, sete nas se, ako nas se ne sete, nikom ništa
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 15:02 #1176

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Rekli su most preko Ribarca u sledecoj deceniji... Dakle nacekacemo se. Daj boze da se sprovede Bate Brkica, Sentandrejski put i duple trake do Rumenke i Kaca da imamo o cemu da izvestavamo naredne 4 godine.

Uzgred koliko god da je BE dobar projekat, dobro je neko napisao komentar da je sramota da se 7KM (doduse sa nadvoznjakom i mostom) gradilo 10 godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 15:53 #1177

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8437
  • Primljenih Zahvalnica: 36064
kasko napisao/la:
Ko ide za BP zdravorazumski zna da ide preko NS i ima kartu uz sebe ili zna put.
Zdravorazumski treba zaboraviti, odavno toga nemamo.
kasko napisao/la:
Najbolje da stoje jos i Odzaci, Ratkovo...
A gde ti je tu Maglić?
kasko napisao/la:
Pravimo se sad kao naivni, inace sedamo u kola bez ikakve ideje kojim putem idemo a znamo kao samo odrediste?
Mislim da bi se veoma iznenadio koliko ljudi sedne da vozi i zna samo krajnje odredište, ali ne zna tačno kako do tamo da stigne. Ovo važi i za profesionalne vozače. Moj kolega (nije profi vozač) je ušao u jednosmernu ulicu u pogrešnom smeru, uopšte nije gledao znakove, jednostavno tako mu je rekla navigacija. Mislim da se jako mali broj ljudi priprema za neko putovanje, već jednostavno sedne u vozilo i u navigaciji upiše odredište i to je to.
Poslednja izmena: 24 jan 2016 16:02 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 16:06 #1178

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Ne treba da zaboravimo da je skoro cela trasa BE od Telepa do Kanala od šezdesetih godina i odlaska pruge čekala, zarasla u korov, da se nešto ovakvo dogodi. A događalo se najsporije na svetu. Svaki grad veći od par hiljada stanovnika u Evropi dobio je obilaznicu do kraja prošlog veka, ali pravu obilaznicu, bez semafora, ukrštanja u nivou, pešačkih prelaza...
Zato su valjda i smanjili ograničenje u gradovima sa 60 na 50: niko ne mora da prolazi kroz grad u tranzitu, a ko uđe, stići će do cilja i sa 50, sa zanemarivom razlikom u vremenu, ali bezbednije.
Naravno, ono što je normalan svet radio 90-tih ne odnosi se na nas. Mi smo rešavali nacionalno tehničke i pogranične probleme.
I rešili smo većinu od njih. :wallbash:

Kao student sam svake godine od 1979. do 1983. bio u Nici po par dana i gledao kako grade obilaznicu. Nije bilo mesta na zemlji pa je sve rađeno u vazduhu. Kilometrima.

Da se na ovoj novoj trasi pojavilo samo još desetak kuća, bojim se da bismo još dugo, dugo, dugo čekali...

S obzirom na skromno obaveštavanje, vozači će postepeno otkrivati novu trasu, a razlika od 2-3 km zaista nije ništa u poređenju sa gužvama od Kaćke petlje (NS Istok) ili Temerinske (NS sever) do kraja Kornelija Stankovića. Jednostavna matematika: kad bi samo 1/3 saobraćaja prešlo sa drugih pravaca na novi, tamo bi se gužve smanjile za 1/3 (ranije je bilo 0 + 3/6 + 3/6 a sada može da bude 2/6 +2/6 +2/6 redom ZAPAD SEVER ISTOK).

Planplus jos nije informisan, kao da ga vodi DSS.

Ja verujem da će novi pravac povući i 40% ukupnog saobraćaja sa autoputa, negde do leta ove godine.

Lepo da je gotovo, pravac prema Dunavu računajte za mnogo, mnogo godina. Tamo treba da se ruši, a toga neće biti skoro.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 16:22 #1179

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Ne samo da treba da se rusi, vec planiraju i gradnju. Mislim na "depresiju" koja je na trasi, a na forumu se pominjalila u par navrata nedavno u vezi poslovnih zgrada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 jan 2016 16:25 #1180

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ja se iskreno nadam da ce to biti pre nego sto ocekujemo. Tamo negde mozda do 2020. godine. Ima tu jos veoma bitnih preduslova koji moraju i mogu da se ispune da bi se to desilo, promena vlasti na prvom mestu i dolazak neke bolje opcije kako bi se vratio ekonomski zamajac koji je NS imao pre 2008. godine (a i da postane bolji sto da ne).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru