Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 09 feb 2016 22:07 #1241

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Na Sajlovo stigao SBB, tako da će verovatno uskoro i na Klisu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 feb 2016 05:26 #1242

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pre neki dan su neki SBB partneri otvorili poslovnicu u zgradi u kojoj radim u Polgar Andraša, to je praktično BE, pa će valjda da pokriju celu ulicu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 feb 2016 12:35 #1243

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
Што се тиче самог Клисанског брега, тј. Горњих ливада већ раније сам писао да је СББ довукао уз БЕ кабеле и да су на крајевима улица подземно провучени. Детаље не знам, али радници који су тада копали каналчиће су ми само рекли: СББ.
Што се мене тиче потпуно ми је небитно имао кабловску или не. ;)

+ заборавих питати шта вам је та 5. деоница БЕ ?! :?
Poslednja izmena: 10 feb 2016 12:44 od LemiNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 feb 2016 13:30 #1244

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pa od Limana do Srema, preko mosta, Ribarca, sadašnje mornarice...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 feb 2016 13:59 #1245

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
A nekad je bio plan i za spajanje sa R100 (Cenej) ali to je ocigledno negde, nekako, stavljeno pod tepih.
Poslednja izmena: 10 feb 2016 13:59 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 feb 2016 23:08 #1246

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
To ce verovatno kad se izgradi aerodrom, za sad realno nema potrebe, po meni je to bacanje para
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Bulevar Evrope 10 feb 2016 23:38 #1247

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Što se mene tiče (a ne tiče me se), možda bi bilo pametnije prvo popraviti glavne gradske bulevare s obzirom na skromna budžetska sredstva.

Zadnjih petnestak godina su se izgradila dva nova velika bulevara (Somborski i Evrope), a probijeno je i više uskih grla i prekida (Kralja Petra I, Jovana Subotića, Braće Ribnikar, Partizanska kod Almaškog groblja). Sledeće (ove?) godine trebalo bi i Bate Brkića.

Mislim da bi akcenat u narednim godinama trebalo staviti na rekonstrukciji ključnih saobraćajnica (Bulevar Oslobođenja, Cara Lazara, Stražilovaska, Maksima Gorkog, Futoški put, Kneza Miloša, Jovana Subotića koje su hteli to mi da priznamo ili ne doživele kraj svog veka eksploatacije jer su sve te ulice stare preko 20 godina i pune zakrpa i kolotraga).

Trebalo bi uraditi ovo uz eventualno proširenje Sentandrejskog puta kao i proširenje pravaca prema Rumenci i Kaću.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Bulevar Evrope 11 feb 2016 07:48 #1248

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa ja ne znam šta bi ti od tih bulevara. ne vidim da su baš prepuni rupa. ili ti auto nema amortizere ili sam ja ćorav. Od tih nabrojanih maksima gorkog sovana subotića jesu loše a ostale su u proseku.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 11 feb 2016 08:01 #1249

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
ranko su ns napisao/la:
pa ja ne znam šta bi ti od tih bulevara. ne vidim da su baš prepuni rupa. ili ti auto nema amortizere ili sam ja ćorav. Od tih nabrojanih maksima gorkog sovana subotića jesu loše a ostale su u proseku.
Prosek? Prodji Bulevarom Oslobodjenja od Futoske pijace do Z.stanice. i Futoskim putem od Higijenskog do Vrsacke. Ako je to prosek,kukala nam majka. :cheer: :cheer:

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 11 feb 2016 08:08 #1250

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nisam mislio bukvalno da su prepuni rupa. Pod rupama sam mislio i na ulegnuća, pukotine i ostalo. Sve što otežava vožnju. Moj auto je nov tako da nema potrebe za tim prozivanjem.

Kneza Miloša ne moram da objašnjavam kogod je ide tuda često zna o čemu pričam.

Na Bulevaru Oslobođenja većina raskrsnica je devastirano i puno kolotraga. To je ključni problem koji treba sanirati i na njega sam mislio. Deonica od Lutrije do Dnevnika je u jako lošem stanju, ispucala i sa ulegnućima, pogotovu u pravcu ka Dnevniku. Taj pravac je već neki niz godina ulazio u program opravke ali su uvek odustajali od toga na kraju. Na deeonici od Ž. stanice do Lutrije asfalt je talasast i istopljen i vozi se ko po jajima. Koliko toliko OK deonica je od Futoške pijace do Mosta Slobode, mada i tu može da se presvuče na više mesta (npr. od Mosta Slobode do Merkatora ili od Braće Ribnikar do Merkatora). S obzirom da je ovo najprometniji gradski bulevar smatram da je takvo stanje istog ipak nereprezentativno.

Cara Lazara je puna pukotina i zakpra na deonici od fakulteta do Merkatora. Pogotovu je problematična višestruka raskrsnica kod bivša 2 Štapića. Tu ima dosta ulegnuća i spuštanja zemljišta ispod asfalta. Deonica od Merkatora do Cara Dušana je koliko toliko ok, obnovljena je pre 10 godina i još uvek se drži uz popravke.

Stražilovsku ne moram da objašnjavam za one koji često idu tuda.

Futoški put na deonici od KCV do Kneza Miloša. Ta deonica je obnavljana pre 15 godina ali je u međuvremenu propala. Pogotovu što je rađena i kanalizacija pa je došlo do denivelacije 2 nivoa asfalta sa ulegnućima oko šahtova i na spojevima zemlje, što vožnju desnom trakom pravi izrazito neugodnom. Tamo gde je ostao stari asfalt situacija je OK (deonica od KCV prema Futoškoj pijaci npr.)

Dakle nisam mislio da treba sve popravljati, ali da ima kritičnih delova ima. Naravno ukoliko voziš džip, ili ukoliko nemaš problem sa leđima ko što ja imam možeš da voziš i po jajima, ali smatram da ipak najveće ulice u NS zaslužuju veću pažnju od one koje imaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 11 feb 2016 08:16 #1251

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Dok je Tito bio živ, znao se red:

Hitno asfaltiranje nagužvanih prilaza semaforima = Tito za koji dan ide u Karađorđevo.

Dok je Sloba bio živ:
krečenje i sređivanje železničke stanice u Karlovcima, pokrivanje šahtova busenima trave = dolazi Sloba na proslavu 300 godina Seobe Srba.

Posle toga, sve je isto samo njih nema. :) :) :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Bulevar Evrope 11 feb 2016 10:41 #1252

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Bogdus napisao/la:
Kneza Miloša ne moram da objašnjavam kogod je ide tuda često zna o čemu pričam.

Ugao Kneza sa Vojvode Stepe je toliko propao, da tu preko noci zine krater od pola metra po svim osama, a kolotrazi su toliko duboki da dozivis blagi potres mozga ako ih preseces. Bez preterivanja. :nuts:

Jel u nekom skorom planu sanacija Partizanske, onaj deo od bivseg Merkura pa prema podvoznjacima. Tu malo malo zine kratercina. Il se slupati ili ostati bez tocka ... :dry:
Poslednja izmena: 11 feb 2016 10:45 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski, Bogdus

Bulevar Evrope 11 feb 2016 10:56 #1253

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Raskrsnicu Partizanske i Industrijske su sanirali pre par meseci i to sad izgleda pristojno. Nadam se da ce nastaviti sa saniranjem i ostatka Partizanske.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 11 feb 2016 13:20 #1254

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ZoxInTheBox napisao/la:
Ugao Kneza sa Vojvode Stepe je toliko propao, da tu preko noci zine krater od pola metra po svim osama, a kolotrazi su toliko duboki da dozivis blagi potres mozga ako ih preseces. Bez preterivanja. :nuts:



pre sat vremena sam prošao tuda, to je neverovatno koliko ljulja.
čudo kako niko nije ostao bez točkova tu, dovoljno je 20+km/h da se to desi.
a realna je situacija da tu neko malo da gas da bi prošao pre nailazećih vozila sa desna
Poslednja izmena: 11 feb 2016 13:21 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Bulevar Evrope 11 feb 2016 18:12 #1255

  • Tlask
  • Tlask's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Meni dosta bode oči to što lepo nisu iskoristili priliku pa sredili i druge strane Partizanske i Bulevara Cara Lazara u delovima koji su se rekonstruisali zbog radova na kanalizacionoj mreži.Sada imamo takvu situaciju da je u tim ulicama jedna strana dobra, a druga poprilično loša.
Inače, mali deo Bulevara Cara Lazara od raskrsnice sa Stražilovskom ulicom pa tamo negde gde počinje poljoprivredni fakultet je u katastrofalnom stanju, pogotovo pravac od Keja ka SPENS-u.

Što se tiče Futoške, ona nije loša samo u delu od raskrsnice sa Bulevarom Evrope do raskrsnice sa Vršačkom, u jako lošem stanju je i nastavak do raskrsnice sa Cara Dušana, pogotovo baš taj pravac ka Cara Dušana.

U poprilično lošem stanju je i Hajduk Veljkova i deo Rumenačke u nastavku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 13 feb 2016 15:03 #1256

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo i moje zadnje reportaže sa BE :)

Ulaz na BE iz pravca Primorske:



Mostić:



Putokaz na ulaz u kružni tok:



Ograničenje brzine na ulazu u kružni tok:



Pogled sa kružnog toka:



Kružni tok:



Poslednja izmena: 13 feb 2016 15:14 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, romanempire, Bridgeboy, Oniks, Blavak, nssale

Bulevar Evrope 13 feb 2016 15:19 #1257

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
E sad kreću problemi... Naime maltene sa svih ulica koje su blizu BE ljudi ulaze na bulevar preko trotoara. Da su stavljeni odbojnici sa obe strane puta ovog problema verovatno ne bi bilo, ali ovako...









Ulice koje napadaju BE:



S obzirom na udaljenost od Proleterske ulice mislim da postavljanje semafora neće promeniti ovu tendenciju.

A ima i ovakvih stvari:

Poslednja izmena: 13 feb 2016 15:39 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, limanac, kasko, Oniks, Blavak, valjan, nssale, pebas

Bulevar Evrope 13 feb 2016 15:48 #1258

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Navikli kroz oranje.

Nadvožnjak stoji nekako nisko. Može li tuda da prođe visoki autobus?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 13 feb 2016 15:53 #1259

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Može, panoramska slika malo rastegne perspektivu pa onda sve izgleda niže :)

I za kraj gustina saobraćaja nije baš velika. Tek poneki kamion i nešto više automobila:



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Bulevar Evrope 13 feb 2016 16:11 #1260

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35918
Bogdus napisao/la:
Ograničenje brzine na ulazu u kružni tok:

Ala su ga postavili, svaka im čast :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru