Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 04 feb 2016 12:36 #1221

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Semafor bi bio prava slika Srbije u 21. veku: hoćemo napred, ali ne baš sasvim, po njihovom.
Mora bar malo da bude po našem, po starom.

Katastrofa.

Svi urađeni kružni tokovi na taj način gube smisao.
Pri tom, skoro sam siguran da za semafor nema instalacije ispod asfalta nego
će prvo malo kopati i prekopavati bulevar.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 12:43 #1222

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Semafor sam po sebi đene đene, ali semafor direktno nakon isključenja sa AP tj. obilaznice je zaista loše rešenje. Očigledno da se želi izaći u susret stanovnicima Gornjih Livada i Klise da mogu da izađu tu prema gradu. Ne znam zašto odmah tu nisu stavili kružni tok kako je i planirano. Nedostatak novca verovatno ili opet imovinsko pravni odnosi.
Poslednja izmena: 04 feb 2016 15:36 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 13:40 #1223

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Po mom skromnom misljenju ili ti IMHO. :)

Ne samo to nego nece proci dugo verujem dodavace se jos raskrsnica na tom potezu, nenormalno je 2km odseci narod sa Gornjih Livada itd. od BE i prikljucenja za grad. Samo ne znam zasto naopako rade, verovatno nemaju para za infrastrukturu okolo pa da se blato i sut ne unose sa sporednih ulica. Uostalom BE nije autoput i ako se izmedju ostalog zeli izbeci 200km/h voznja i treba da dodaju raskrsnice, kruzne tokove i sta li vec.
Poslednja izmena: 05 feb 2016 13:52 od pebas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 14:11 #1224

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35918
Ispravite me ako grešim, deluje mi da naselje Gornje livade nije "odsečeno". Postoji izlaz sa naselja na BE, a za ulaz pošto nema levog skretanja na raksrsnici sa Proleterskom, može se koristiti Primorska i A. Vlatkovića, tj sa BE se izađe na kružnom toku posle kanala i dalje kao što sam napisao.
www.google.rs/maps/@45.2951812,19.8046159,15z?hl=sr
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 14:22 #1225

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tacno, imaju prikljucenje. Nije im zgodno kada idu do Rodica na primer ili van grada ali to je 30 kuca...
A pitanje je, kako je bilo tek pre nego sto se izgradio Bulevar? Okolo ili kroz blato pa Sentandrejskim...
Poslednja izmena: 04 feb 2016 14:22 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 15:26 #1226

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Tu treba kruzni tok i kraj. I na planovima stoji tako. Sve ostalo su polu-resenja kao npr. privremeni parking od blata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 22:33 #1227

  • dragvorl
  • dragvorl's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Jel iskljucenje sa AP BG-SU povezano sa BE? Moze se izaci na BE?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 22:34 #1228

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Moze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 22:51 #1229

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
A jel moze i u suprotnom smeru? I kako da se ukljucim kod Rodica?
;)

I tako dan za danom za kockastim ekranom... ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 04 feb 2016 23:00 #1230

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Btw. danas videh zaista dosta kamiona kako ide starim tranzitom. Ne znam, izgleda ili da razvoze nešto po gradu ili u smeru Žeželja što je verovatnije. Taj problem onda neće biti rešen dogod se ne naprave još 2 mosta... Ili ih jednostavno mrzi da idu nešto dužim putem iako je doći do AP tuda brže. Sumnjam da bi zabrana kamiona kroz Partizansku imala smisla jer kako da kamioni dođu do Žeželja ako idu iz pravca zapada, ili severozapada... Tu situaciju vadi jedino most u produžetku BE.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 05 feb 2016 09:44 #1231

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Karin nasipa novu zonu Sever 4, a to desno pa iza rafinerije, tako da mu je sigurno veliki obilazak. Sto opet nas kao gradjane ni najmanje ne treba da interesuje, jer nam razaraju puteve.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Bulevar Evrope 05 feb 2016 14:10 #1232

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Blavak napisao/la:
...može se koristiti Primorska i A. Vlatkovića, tj sa BE se izađe na kružnom toku posle kanala i dalje...
www.google.rs/maps/@45.2951812,19.8046159,15z?hl=sr

Sa Angele Vlatkovic ne moze,mapa nije dobra, ta ulica se zavrsava naglo ispred autoputa, iako je trebalo da ide uz autoput do kruznog toka prema gradu po svakoj logici, ili da se ukljuci na BE bas gde sada mapa pokazuje kao da ide ispod.

Primorska je jako losa, iz Proleterske se moze samo prema AP, kad zavrse semafor (ako zavrse) moci ce prema gradu. Infrastruktura na tom potezu, Gornje Livade i Sumice je jako losa, iz prve ruke govorim, sto znaci da prolazim tuda cesto. Pa recimo:

1. Angele vlatkovic - je przina puna kraterskih rupa, kao i vecina poprecnih ulica. Na ulicama do Stanislava Majorosa je stavljan neki valjkom ispeglani mrvljeni, vec korisceni, asfalt koji se lepio leti za gume toliko da su ljudi na kraju posipali pesak da to ublaze, vec su krateri svuda po njemu. Od Stanislava Majorosa prema gradu nema tog asfalta vec je przina puna kratera kao i u Angele Vlatkovic ulici.

2. Primorska - je afaltirana ali u jako losem stanju, puna rupa. Ako dodamo da se dva kamiona, ili cak jedno putnicko, a jedno vece vozilo jako tesko mimoilaze tuda, zakljucujemo da ni odatle ljudi nemaju prilaz normalan.

3. Profesora Grcica - asfaltirana ulica u kojoj se ne mogu dva vozila mimoici a dda jedan ne skrene malo u jarak i saceka da drugo vozilo prodje. I u jako losem stanju.

4. Proleterska - Jedina "normalna" ulica ali do koje se stize preko Angele Vlatkovic ili Profesora Grcica, sto ce znaciti opet "preko trnja do...".

Eto za one koji ne prolaze da imaju koliko toliko uvid u infrastrukturu oko BE na tom potezu. Takodje uskoro, kao sto ce se upravo sa Angele Vlatkovic morati praviti pomocna saobracajnica uz BE ili direktno ukljucenje na BE sa kruznim tokom ili semaforom, tako ce se morati praviti i prosirenja na BE za autobuske linije. Nema vise logike nikakve da autobus pravi polukrug na bivsoj 1-ci, sad i ne moze da napravi, nema gde.

Tako da su samo otvorili BE, presekli vrpcu, a sad treba da razmisle sta ce. Ne crnjacim zaista, jednostavno zadovoljan sam BE ali nije to to jos uvek bez kompletne infrasturkture. Voleo bih da cujem sta ljudi koji zive tamo kazu.
Poslednja izmena: 05 feb 2016 14:16 od pebas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Bogdus, zlebakerodjak

Bulevar Evrope 05 feb 2016 14:22 #1233

  • branislav
  • branislav's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Prošetao sam neki dan i bio sam zaprepašćen, u jednom delu pešačke staze gde su bukobrani je jako prljavo od blata, pravi svinjac. Ljudi voze automobile preko biciklističke i staze za pešake i izlaze na bulevar na nekoliko mesta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 06 feb 2016 00:34 #1234

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Danas sam se vraćao iz BG-a i prvi put isključio na BE. Signalizacija i stanje puta deluju ok. Jedina zamerka za bukobrane. Ili ih stavljaš, ili ne. Ono isprekidano nema smisla.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Bulevar Evrope 06 feb 2016 20:42 #1235

  • nssale
  • nssale's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Danas sam čekao bus na Detelinari kod Crkve u izgradnji. Gledao sam prema kružnom toku i Bistrici. U tih 15-tak minuta sa Bistrice je naišlo preko 20 kamiona i nijedan na kružnom toku nije skrenuo na BE prema autoputu, već su svi prošli pored mene i otišli u pravcu Partizanske ulice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 06 feb 2016 20:51 #1236

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
To je i moj utisak kada sam bio na kruznom toku u Kornelija Stankovica. Nadam se da je samo neinformisanost u pitanju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 feb 2016 13:21 #1237

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Postavljaju se kablovi za SBB (pitao sam ljude sto razvlace kablove pa rekose tako), kopaju se rupe oko bandera i razvlace se kablovi. Opet naopako, to je ranije trebalo zar ne?




Sto se kamiona tice, juce sam bio preko 30min. pored BE, nijedan kamion nije prosao zaista. Takodje bio sam udaljen oko 300-400 metara u ulici Stanislava Majorosa od BE i nijedan auto se nije cuo uopste.
Poslednja izmena: 08 feb 2016 13:24 od pebas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, Blavak

Bulevar Evrope 08 feb 2016 14:25 #1238

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Pre sat vremena sam ulazio u Ns iz pravca Subotice i sa BE se iskljucivao kamion karin komerca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Bulevar Evrope 09 feb 2016 00:12 #1239

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
Hocemo li to konacno dobiti SBB na Klisi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 09 feb 2016 08:55 #1240

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Zex021 napisao/la:
Hocemo li to konacno dobiti SBB na Klisi?
Ne nadaj se. Ja sam na Bulevaru Evrope, pa nece da mi uvedu kablovsku. Bukvalno 50 metara kabla treba da razvuku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru