Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 14:36 #101

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Imam utisak da aviJon namerno podbada teme na forumu, čak i na Inženjerove stručne postove o Žeželju uspeva bezobrazno da odgovori, verovatno je tu i zaradio negativnu karmu pri tom ima jedva 10 postova. Bezobrazno se ponaša prema forumašima iako sam to već izneo u svom ranijem postu da ne bi trebalo da se raspravljamo i omalovažavamo zbog različitih ukusa. Ja bih ga banovao ako se slažu ostali forumaši i admini.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 14:39 #102

  • avijon
  • avijon's Avatar
Nemojte samo mene, banujte sve koji kritikuju nakaradu!

A nisam podbadao inzenjerove strucne postove vec stavku da se po magli i temperaturi oko nule farba most, sto je potpuno lud potez!
Poslednja izmena: 17 mar 2016 14:41 od avijon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 14:41 #103

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Nije poenta u kritikovanju nego načinu na koji pristupaš komentarima ostalih forumaša.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 14:41 #104

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
mislim da ne treba, barem za sad
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 14:51 #105

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
To što je ta lokacija sada ruglo nije opravdanje za loš projekat i drugu vrstu rugla koju planiraju. Imamo zapuštenu lokaciju, na njoj treba uraditi nešto primereno, a ne apsolutno neprimereno.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 15:04 #106

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Obišao sam lokaciju jer mi se pritisak danas baš srozao.

D-lander je imao snoviđenje, muzej savremene umetnosti. Podržao bih iz cuga, mada nedostaje prostor za izlaganje na otvorenom. Možda na zelenom krovu.

Moje snoviđenje je koncert hol. Savršeno mesto.

Stajao sam par minuta i posmatrao, slažući različite slike. Nisam smeo duže, velike oscilacije pritiska su opasne.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Dunavski, das ivon, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 15:27 #107

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Ja ne znam cemu toliko ubedjivanje da li se projekat nekome svidja ili ne.Nigde nisam video da su se svi slozili da je nesto dobro.Uvek ce biti misljenja za i protiv.Po meni opet bolje da je moderna zgrada nego neuredjeni,blatnjavi parking za koji grad uzima pare(a nije mi jasno kako je do sada uzimao buduci da je parcela bila privatno vlasnisto Erste banke)?!Neko je spomenuo da je ovo krupan korak ka modernizovanju grada.Nadam se da ce tako biti i ubuduce i da ce i drugi investitori ukoliko zele i imaju lokaciju koja ispunjava bar neki minimum uslova za izgradnju 10+ spratova tipa da je na bulevaru i da je slobodnostojeci objekat biti u mogucnosti da zidaju objekte sa dvocifrenim brojem spratova.Posto City gradnja uskoro krece sa isto visokim objektom 12+pk u Brace Ribnikar nadam se da ta izmena spratnosti nece vise biti toliki bauk i nesto gde se otvara prevelika polemika da li treba ili ne.Jos od izgradnje Zoneda 2007. na telepu Novi Sad je prekinuo suludi kontinuitet ogranicavanja spratnosti sad samo da vidimo da li ce biti tako i drugima omoguceno ili ce se opet sve svesti na poltiku
Poslednja izmena: 17 mar 2016 15:28 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 15:29 #108

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Ban je ekstremna mera, oprezno s tim.

Član sam jednog drugog foruma, koji je nešto između kaljuge i septičke jame. Mi se ovde dobro držimo i bilo bi korisno da se svi koncentrišu i sami podese intonaciju, mada mi i ono što po stereotipu karakteriše stanovnika naše 2D pokrajine poprilično ide na zivce.
Poslednja izmena: 17 mar 2016 15:47 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Dunavski, Blavak

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 16:12 #109

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35939
Dok mi ovde tuđim k. gloginje mlatimo, ljudi na tom (a i ostalim) gradilištu rade.





Primetio sam i radnike koji su u unutrašnjosti objekta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, das ivon, Novajlija, Oniks, Bogdus

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 17:57 #110

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nemojte banovati ljude koji se ne slažu sa projektom. Čak iako je u pitanju obično trolovanje bez iznošenja mišljenja i argumentacije, vremenom će naša forumska zajednica takve prepoznati i ignorisati. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 19:08 #111

  • avijon
  • avijon's Avatar
Ma banujte slobodno, ja s ljudima ciji su stavovi "bolje ista nego nista", "samo da se radi pa kako bilo" i "dobro je kako je bilo, moze i gore" ionako nemam sta da pricam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 19:18 #112

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
avijon napisao/la:
Ma banujte slobodno, ja s ljudima ciji su stavovi "bolje ista nego nista", "samo da se radi pa kako bilo" i "dobro je kako je bilo, moze i gore" ionako nemam sta da pricam.
Nije problem tvoje misljenje, problem je tvoje ophodjenje prema drugim clanovima. Samo nemoj nikoga da vredjas i bice sve ok. Tu smo da diskutujemo k'o ljudi.
Poslednja izmena: 17 mar 2016 19:20 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 19:36 #113

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
znajuci kako renderi prodaju maglu a realnost boli, mislim da ce kad sve bude gotovo ( ne daj boze ) izgledati kao kombinacija ovoga...


gratis bilder
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, TurboMaximus, Dunavski, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 20:06 #114

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8039
O kakvom se banovanju priča?

Molim vas da iznosite što argumentovanije stavove, bez ličnih uvreda upućenih bilo kome i svi smo ok.
Svako ima pravo da mu se svidi ili ne svidi ovaj objekat, a za pravljenjem drame nema apsolutno nikakve potrebe.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 17 mar 2016 20:06 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Dunavski

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 17 mar 2016 22:38 #115

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
+1
Upozorenje: Otkrivanje! [ Kliknite da raširite ]
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 17 mar 2016 22:39 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 01:17 #116

  • zburic
  • zburic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Naj bolje je sve staro porusiti i ovim gradjevinskim mafijasima dati da prave visespratnice koje su ruzne i prave se malte ne do samog puta sa mnogo poslovnog prostora a bez imalo parkinga. Na primer u evropi pi takvu satru zgradu sacuvali od propadanja i nebi dali gradjevinskoj mafiji da je rusi. Trebalo bi napraviti protest povodom rusenja spomenute zgrade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, sergio-m

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 07:42 #117

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
zburic napisao/la:
Naj bolje je sve staro porusiti i ovim gradjevinskim mafijasima dati da prave visespratnice koje su ruzne i prave se malte ne do samog puta sa mnogo poslovnog prostora a bez imalo parkinga. Na primer u evropi pi takvu satru zgradu sacuvali od propadanja i nebi dali gradjevinskoj mafiji da je rusi. Trebalo bi napraviti protest povodom rusenja spomenute zgrade.
Prvo,ne znam otkud ti to da je u pitanju gradjevinska mafija.Galens do sada nikog nije prevario.To sto su mnogi nasi sugradjani izvarani prethodnih godina i decenija ne znaci da su svi investitori kriminalci.Drugo,niko njemu nije ,,dao‚‚ da pravi,lokacija je placena oko 6 miliona evra.I ranije je postojao plan da se na tom mestu izgradi stambeno-poslovni objekat.Plan je promenjen i za sve novo sto su dobili moraju platiti naknadu za uredjenje gradjevinskog zemljista.Da li su plan ili projekat dobri ili ne to je mozda za polemiku,jeste to sve natrpano,glomazno,ali to nije kriv investitor vec onaj ko donosi planove.Sve krece od strucnosti kadra i politike
Poslednja izmena: 18 mar 2016 07:44 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 08:34 #118

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
posto su neki clanovi forima prilicno emotivni, evo prestacu da se petljam u ovu temu, ne zelim zlu krv, ima je ionako dovoljno ..postacu pasivni posmatrac sa satrane....mozda jedna ideja napraviti malo interno glasanje kao sto postoji na ssc "da mozada ne"...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 08:43 #119

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8039
Ne vidim zašto se ne bi petljao.
Forum služi za razmenu mišljenja.

Ovaj objekat ćemo očigledno videti, u nekom obliku, mislim da će prava rasprava tek krenuti :)
Ja očekujem da ćemo ove godine videti puno događanja na ovoj lokaciji, i intrigira me kako će to sve izgledati.

Nego, gledam fotke sa rušenja one kuće u Dože Đerđa, gde radnici dodaju jedan drugom ciglu po ciglu, sve se pažljivo demontira i skladišti (stara opeka je dosta tražena, kao i tesana građa koja se više ne proizvodi). I onda to uporedim sa bagerom koji melje zgradu banke. Voleo bih da mogu da maznem par paleta opeke i nešto krovne konstrukcije tog objekta ako Galensu ne treba :P
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 11:39 #120

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Vezano za Galens, pominje se tu zdrilion parking mesta, negde jednom nadjoh da ce kopati 3 nivoa ispod zemlje za garaze ...jel to realno obzirom da Novi Sad jos nijednu podzemnu garazu ni sa jednom etazom ispod zemlje nema zbog skupoce iste... ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru