Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 11:49 #121

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35940
ZoxInTheBox napisao/la:
...jel to realno obzirom da Novi Sad jos nijednu podzemnu garazu ni sa jednom etazom ispod zemlje nema zbog skupoce iste... ?
Mercator ima jedan podzemni nivo, kao i neke stambene zgrade, a pretpostavljam da postoji na još nekim mestima. Deluje da je realno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 12:01 #122

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
stotine novih zgrada imaju podzemne garaže, ali u jednom nivou.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 12:23 #123

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Da ima po zgradama, al nema javnih garaza. Na to sam mislila.
Je li realno da kopaju dva tri nivoa, ima li takvih primera u NS?
Poslednja izmena: 18 mar 2016 12:28 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 13:51 #124

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
ZoxInTheBox napisao/la:
Je li realno da kopaju dva tri nivoa, ima li takvih primera u NS?

Realno je sve, ako imaju para. Mislim da nema takvih garaža u NS-u. Bar ja ih nisam video... Jedan podzemni nivo ima na više mesta, ali dva, tri... :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 14:15 #125

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Cookie napisao/la:
ZoxInTheBox napisao/la:
Je li realno da kopaju dva tri nivoa, ima li takvih primera u NS?

Realno je sve, ako imaju para. Mislim da nema takvih garaža u NS-u. Bar ja ih nisam video... Jedan podzemni nivo ima na više mesta, ali dva, tri... :dunno:
Mislim da prave dva nivoa u ovoj novoj poslovnog zgradi kod Dnevnika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 15:53 #126

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Još jedan render sa Galensove fb stranice.

Poslednja izmena: 18 mar 2016 15:53 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Yokai, das ivon, Oniks, Blavak, Bogdus

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 16:11 #127

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Jedno na drugom na trećem, s cvećem.

Biće pikavaca na Interservisu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, sergio-m, mrnjavi, Blavak, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 18:36 #128

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9109
Sve lepsi i lepsi :)

Sent from my HTC Desire 300 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 18 mar 2016 19:57 #129

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8040
Renderi su sve lepši i lepši, objekat jednako nedosmišljen. :troll:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 18:58 #130

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35940
Billy napisao/la:
Blavak napisao/la:
Ukoliko bi smo samo malo promenili navike, biće dovoljno parking mesta.

Nema sanse.
Na 45000 novih kvadrata novih 300-injak mesta (oduzmi od 400 ova koja se ukidaju).
Znas li ti koji je to mravinjak ljudi? Pa Merkator ima 450 mesta na 20-tak hiljada kvadrata shopping prostora i desi se da nema mesta u garazi. A ovde ce uz sve ostalo biti par stotina stanova, jos neznamo broj.
Razmišljao sam o brojkama koje si naveo. Posmatrao sam situaciju gradu i prisetio se iskustava iz inostranstva. I dalje tvrdim da će biti dovoljno parking mesta, samo moramo da uradimo ono najteže - da promenimo navike. Obrazložiću.
Ovih dana su vremenske prilike lepe, prijatne, nema padavina, temperatura vazduha je takođe prijatna. Kako bi bilo da zaboravimo automobile kod naših zgrada na parkingu i prošetamo se ili provozamo biciklom, rolerima,...

Tako možemo ići i na posao, čak i obavljati radne zadatke koji se obavljaju u pokretu.Tako možemo sigurno da funkcionišemo barem 7-8 meseci godišnje. Kada su loši vremenski uslovi, uvek se možemo osloniti na

ili na

GSP nam je dobro organizovan, sa sasvim ok mrežom linija i intervalom polazaka. Ukoliko baš treba ići od vrata do vrata sa teretom, tu je taxi, koji je (za ov vrstu usluge) jeftin.
Poslednje, ako baš neće moći bez auta, treba se organizovano voziti. Kod nas (a i napolju negde) je problem što jedan auto koristi jedna osoba, ona koja ga i vozi. U auto može da stane 5-7 osoba, ako jedan vozi njih još 4, da smanjim na 3 da bi bilo udobno, može sa tim autom na svoju destinaciju (posao, pozorište npr.). To su 3 automobila koja ne dolaze u centar, ili na neku drugu lokaciju i ne prave gužvu, nemaju problem parkiranja,...

Fotka, koja je ilustracija prethodno napisanog, je od četvrtka. Samo u jednom vozilu su bile dve osobe, sva ostala su imala samo vozača, a kolona se protezala i iza mesta odakle sam fotografisao. Sad smanjite ovu brojku za 3/4, ili za 2/3, kolone skoro da i nema. Kad bi smo na to dodali neke od vozača koji će pešačiti, ići biciklom, skoro da i nema vozila.
Dakle moguće je i smatram da će biti dovoljno parking mesta, samo treba da odradimo ono najteže - da promenimo navike.
Poslednja izmena: 19 mar 2016 19:21 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 19:05 #131

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Da bi promenili navike treba i grad da izadje u susret. Svaka cast za ovu akciju stanica za bicikle, ali za odlazak biciklom na posao mora da postoji i malo bolje organizovana mreza za bezbedno parkiranje istih. Ide i to na bolje godinama. Iz price sa ljudima znam da je to osnvni razlog sto se ne ide bajsom u vecoj meri.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 19:20 #132

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35940
Slažem se zox, da je to jedan od problema. Dobro si primetila da je grad to počeo da rešava, te ću ja dodati da nemožemo očekivati da sve bude preko noći. Grad je počeo da rešava, sad i mi građani treba da to koristimo, pa će u budućnosti, verovatno i na naše zahteve, molbe,... grad praviti više mesta za bezbedno parkiranje bicikala. To bi mogle i firme da urade, te da stimulišu zaposlene da dolaze na posao biciklom ili peške. To je ta promena navika o kojoj pišem, koja zahteva razmišljanje u pravcu šta ja mogu danas dobro da uradim i da se zbog toga dobro osećam, a ne kao što nam je sada kako ću koga da zajebem i da se posle toga dobro osećam.
EDIT:
Nije baš najpopularnije sebe stavljati kao primer, al... Neki od vas znaju gde živim, za one koji ne znaju to je lokacija jako blizu centra na bulevaru. Vozim auto. Pre nekih 10-tak godina sam prelazio po 15.000 km godišnje. Išli smo autom u SNP (motor se ni ne zagreje do radne temperature), Miletićevu, do Riblje pijace,... Kako je rastao problem sa parkiranjem, tako smo polako smanjili vožnje autom, počeli smo da pešačimo, sredili biciklove i počeli da ih koristimo. Sada autom prelazim manje od 10.000 godišnje i uglavnom ide nas više u tom vozilu, a i to je kad baš treba. Češće sednemo na biciklove i odvezemo se gde treba. Poenta je da može.
Poslednja izmena: 19 mar 2016 19:31 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 19:44 #133

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35940
Htedoh još nešto u vezi sa ovim projektom. Razmišljao sam o onome što je Ranko napisao.
ranko su ns napisao/la:
Ovi što pričaju o nekakvom starom jezgru ne vide nos pred sobom. Tu nema starog jezgra. Cela ta raskrsnica nema veze sa nekim kontinuitetom stare arhitekture. Bulevar mihajla Pupina je pun sa poslovnim zgradama novije arhitekture, kao i pošta pa i Zara i nork. Ima pojedinačnih starih zgrada koje štrče kao babini zubi. A o nekakvom grobu nekog ne treba trošiti slova. Pa to je centar centra, nećemo robovati. Ako treba onda mora postojati jak argument a ne 'tu je sahranjen ...'
Napravio sam malu reportažu.









pogled sa stepeništa SNP

Jedna starija

Gde je sad gimnazija, gde je crkva? U pozadini se vidi dolazak napretka, koji je sada, 50-tak godina od izgradnje istorija. Ranko je potpuno u pravu. Idemo dalje.
EDIT:
Da dodam jedno gde se bolje vidi kako su skinuli ukrase za modeliranje
Poslednja izmena: 19 mar 2016 20:11 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 19:48 #134

  • nani021
  • nani021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 89
  • Primljenih Zahvalnica: 39
eh...
da je i projektant napravio ovakvu turu i obilazak lokacije ;-)

slabo poznaje kraj, a i nije mu bitno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 19:48 #135

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Ja potpuno razumem sta hoces da kazes. Vozim bajs 12 meseci godisnje, idem na posao i razvozim decu u vrtice biciklom. Verovatno ponekad i preterujem, moja deca i po minusu idu biciklom u vrtic, a imamo kola, do nedavno dvoje na parkingu.
Ali pogledaj kako se prilazi ovom objektu. Kroz jednosmerne Vase Stajica, Zeleznicku i vec uveliko zakrcenu Mike Antica. Cesto bude kolona celom duzinom ovih ulica. Kazu da su radili simulacije, bas bih voleo da ih vidim. Nek odu pa snime TRENUTNO stanje.

Koliko moze biti stambenih jedinica na 10 spratova onolikog stambenog bloka? Ja cenim da ce biti oko 150. Danas vise ni ispred studentskog doma nema parkinga, a za ove luksuzne kondoe ce sigurno biti vise od jednog vozila po stanu. Ne mozes menjati navike tim ljudima, moraju ostaviti sopstvena kola negde, a gde je jos neki hotel, idea, banke, restorani i svasta nesto sto ce se smestiti tu. Ispred moje zgrade sa 24 stana valjda sve kurirske sluzbe dolaze svaki dan bar jednom, cesto i dva puta. Svaki put sa upaljena 4 zmigavca zakrce prilaz. O taksistima da ne govorim. Svaki udes, pokvareni autobus na stajalistu, radovi na infrastrukturi, otvoren saht ce paralisati centar. Pa to se vec desava...
Poslednja izmena: 19 mar 2016 19:54 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 20:08 #136

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35940
Razumem Billy. Samo bih dodao da ovo što sam napiso nije samo u vezi samo ovog objekta, već se odnosi na funkcionisanje celog grada. Tzv. promena navika se može raditi na više načina, za te koje spominješnajbolje je perfidan psihološki pristup. Postaviti društveni odnos vožnje bicikla i pešačenja kao nešto ultra fensi (al da traje dug vremenski period), npr. kao odlasci u teretane, to naravno razglasiti tamo gde treba i velika većina će zaboraviti svoje automobile kući. Naravno ovo je proces koji traje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 20:23 #137

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8040
Promena navika apsolutno treba da se dešava u pozitivnom smeru.
U ovom slučaju to što pričaš apsolutno ima smisla. Auto vs bicikl, pešačenje, javni prevoz...

S druge strane, mi ne moramo da pristanemo da se navikavamo na pogoršanje stanja, u smislu pravljenja saobraćajnog problema tamo gde ga nije bilo, a lošim planiranjem.

Što se tiče starog jezgra, ja se opet 100% slažem sa vama. Ali pogledajte nešto drugo, a to su visine postojećih uličnih nizova. Što se mene tiče, da je ispratio te visine, mogao je da napravi i ubermoderni blob, parametrijsku arhitekturu ili neki antikonstruktivizam (nešto što je nemoguće za naše uslove i stanje svesti), i ne bi mi smetalo. Zgrada pošte odudara, kao smisleni reper, i mogao je da joj smisleno parira. Ali nije.

Ja bih čak jako voleo da objekat na tom mestu bude što moderniji i da odslikava duh ovog vremena (u globalu, ne u tužnim novosadskim razmerama).

Lokacija je idealna za urbanu bombu, a bojim se da ćemo dobiti urbani tromb.

Pretpostavljam da svi znate Tančici Dum. E to je uspela zgrada:



Galens je mogao ispasti megacar i platiti Hercogu i Demeronu ili Bjarke Ingelsu da mu urade arhitekturu (ili nekom manje poznatom i jeftinijem a dobrom). Tako bi ubio sve muve ikad, jednim udarcem, zapušio usta čaršiji...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 19 mar 2016 20:27 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, TurboMaximus, Dunavski, Blavak, Billy

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 21:00 #138

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
^^
Ova u Pragu je vrhunska. Uživo još lepša.

Na konto problema sa gužvom u centru grada.... Gospodo, živimo u gradu koji će uskoro imati pola miliona stanovnika, a toliko trenutno svakodnevno gravitira ovde. Naviknite se da u gradu te veličine mora biti gužva ponekad. Naročito u centru.

2004. sam upisao fakultet i u svako doba dana i noći sam nalazio parking bukvalno ispred faksa. Pre neki dan sam išao do Informatike, vrteo se 15 minuta i uspeo da se parkiram "čak" kod Indexa. A, blesav sam, jer me bus vozi direktno od stana do tamo...

Jednostavno, grad raste, vremena se menjaju.

Što se same zgrade tiče.... Nekako, što više gledam render, manje mi se sviđa :dunno: i žao mi je što neće biti nešto što će biti novi landmark NS-a. Tolika kvadratura je mogla da se vine u vazduh i da bude nešto poput Beograđanke, sa nižim delom na uglu, gde je ova naša stara zgrada i uvučenom kulom.



Ni ona nije oivičena nekim bulevarima, a nalazi se u strogom centru grada.
Poslednja izmena: 19 mar 2016 21:05 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus, Novajlija

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 19 mar 2016 21:19 #139

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
I uz veliku razliku. Beogradjanka je poslovna zgrada, a ne stambenjak (sa nasim navikama susenja vesa, ugradnje klima, tendi i sl, tresenjem mrva) na 150m od Miletica. Pri tom vidljiv iz celog centra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, TurboMaximus, Blavak, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 20 mar 2016 01:06 #140

  • avijon
  • avijon's Avatar
Blavak napisao/la:
Billy napisao/la:
Blavak napisao/la:
Ukoliko bi smo samo malo promenili navike, biće dovoljno parking mesta.

Nema sanse.
Na 45000 novih kvadrata novih 300-injak mesta (oduzmi od 400 ova koja se ukidaju).
Znas li ti koji je to mravinjak ljudi? Pa Merkator ima 450 mesta na 20-tak hiljada kvadrata shopping prostora i desi se da nema mesta u garazi. A ovde ce uz sve ostalo biti par stotina stanova, jos neznamo broj.
Razmišljao sam o brojkama koje si naveo. Posmatrao sam situaciju gradu i prisetio se iskustava iz inostranstva. I dalje tvrdim da će biti dovoljno parking mesta, samo moramo da uradimo ono najteže - da promenimo navike. Obrazložiću.
Ovih dana su vremenske prilike lepe, prijatne, nema padavina, temperatura vazduha je takođe prijatna. Kako bi bilo da zaboravimo automobile kod naših zgrada na parkingu i prošetamo se ili provozamo biciklom, rolerima,...

Tako možemo ići i na posao, čak i obavljati radne zadatke koji se obavljaju u pokretu.Tako možemo sigurno da funkcionišemo barem 7-8 meseci godišnje. Kada su loši vremenski uslovi, uvek se možemo osloniti na

ili na

GSP nam je dobro organizovan, sa sasvim ok mrežom linija i intervalom polazaka. Ukoliko baš treba ići od vrata do vrata sa teretom, tu je taxi, koji je (za ov vrstu usluge) jeftin.
Poslednje, ako baš neće moći bez auta, treba se organizovano voziti. Kod nas (a i napolju negde) je problem što jedan auto koristi jedna osoba, ona koja ga i vozi. U auto može da stane 5-7 osoba, ako jedan vozi njih još 4, da smanjim na 3 da bi bilo udobno, može sa tim autom na svoju destinaciju (posao, pozorište npr.). To su 3 automobila koja ne dolaze u centar, ili na neku drugu lokaciju i ne prave gužvu, nemaju problem parkiranja,...

Fotka, koja je ilustracija prethodno napisanog, je od četvrtka. Samo u jednom vozilu su bile dve osobe, sva ostala su imala samo vozača, a kolona se protezala i iza mesta odakle sam fotografisao. Sad smanjite ovu brojku za 3/4, ili za 2/3, kolone skoro da i nema. Kad bi smo na to dodali neke od vozača koji će pešačiti, ići biciklom, skoro da i nema vozila.
Dakle moguće je i smatram da će biti dovoljno parking mesta, samo treba da odradimo ono najteže - da promenimo navike.
Hahahahahahah, bravo! Najbolje da svi mi (gradjani) potpuno promenimo navike i krenemo peske, biciklom i invalidskim kolicima - ko sta ima (ma ne treba nam ni taxi ni bus, a ne auto) pa onda u gradu ostavimo samo 100 parking mesta (za glavonje i policiju, hitnu, vatrogasce) a ovakvim sega-mega-investitorima podelimo dozvole da grade po sadasnjim parkinzima a moze i po bulevarima (sta ce nam po 6 trake za bicikl i tabane).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru