Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 09:03 #61

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Blaćenje na SSC-u

delija90
Нови Сад је лоше прошао и за време сфрј и у време транзиције а притом није имао ни једну већу целину која би се одупрела урб-арх геноциду. Центар НС-а је девастиран а Булевар Ослобођења ми је једна тако шизофрена, предимензионисана творевина. Да ствар буде гора у Новом Саду су патентирали унутрашње двориште као легитимно место градње прегломазних здања од по 10+ спратова.

Neki Telep.
Kakvo silovanje, kakvo smece neopevano.

Ovaj pristupacni egipatsko-turski primorski hotel je smeo biti dozvoljen npr na bulevaru Evrope, a ovde nikako.

Sve o cemu sam i ja, ovako neuk, govorio, potvrdjeno je.

A racunajte slobodno da ce uzivo izgledati i bednije i jeftinije i agresivnije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 09:41 #62

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Meni je isto ok. Mada nisam neki ekspert za izgled zgrada. Bolje to nego nista. Podrzavam te Ranko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 09:53 #63

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
Cookie napisao/la:
Podižem na 3. :lol:

Tradicionalna srpska vojna formacija :D
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 10:06 #64

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ja sam apsolutno protiv ovoga i to je tipičan primer kombinacije naprednjačkog primitivizma i kiča kombinovan sa neoliberlno.poturičkim kukavičkim podilažanjem interesu privatnog kapitala i profita, nasuprot javnom interesu. Definitivno nedostatak muškosti kod ove vlasti :angel:
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Billy, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 10:08 #65

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8428
  • Primljenih Zahvalnica: 36000
Ne znam zbog čega sam ja shvaćen kao negativan pogled i neko ko ne podržava. Kad sam video prvu "montažu" gde je render uklopljen u postojeće napisah leglo. To je bio pozitivan komentar, kao i onaj da ćemo se navići. Navikli smo se na SNP, hotel Centar, Pariski,... Naravno, kao i svaki čovek što ima nekih svojih zahteva, želja,... imam i ja. To sam izneo, ali te svoje želje ne smatram negativnim komentarom ili zahtevom, već samo željom ili interesovanjem šta će sa nečim biti, naročito ako je to neki deo istorije koju sam i studirao, te mislim da vam je sad i jasnije zbog čega tako nešto potenciram.
Rezimiraću, gledam normalno na ovaj projekat, kao na nešto što će ovaj grad dobiti, a ne izgubiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 10:16 #66

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Imam problem sa rečju navikavanje. Odstupanje od standarda kvaliteta vodi u snižavanje kriterijuma i u degradaciju. Sad imamo i Apolo centar koji je loš, pa smo imali Pariski magazin koji je još lošiji. Imamo i poštansku štedionicu, pa imamo sad ovo ruglo. Kad incident postane prihvaćen, on postaje pravilo i normativ sa negativnim prefiksom. Država mora da povrati svoje ingerencije i da prestane da štiti interes privatnog kapitala i njegovog profita, umesto interes nas gradjana.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, sergio-m, TurboMaximus, Billy, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 11:36 #67

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
neusatz! napisao/la:
Ja sam apsolutno protiv ovoga

znamo, znamo
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 12:22 #68

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Pa evo mog mišljenja, setite se kako je izgledao ugao K. Stankovića i Rumenačke, odnosno Partizanskog
Puta i Rumenačke, bili su neki stari magacini i ljubičasta kineska prodavnica. Nije li sada lepi taj
ugao sa Garden centrom. Doduše ja ne vidim tu nekog zelenila, ali je poenta da je sad taj ugao mnogo
lepši, skladniji i kompaktniji. Možda ovaj projekat u Narodnih Heroja ima svojih nedostataka ali
razmislite šta je sada tu ? Parking u centru grada koji nije čak ni asfaltiran. Novi Galensov objekat
možda nije najoptimalniji, ali siguran sam da neće biti ruglo kad se to sve završi. Ako je istina ko što kažu da će objekat imati tri podzemne etaže za parking i to ne samo za stanare i zaposlene u tom stambeno- poslovnom
objektu, već će deo parkinga biti namenjen za javni parking. Time oni koji su zabrinuti za
parkiranje u centru grada ostaju delimično bez argumenata. Taj objekat će doneti posao stotinama
ljudi, dakle objekat ima svojih pluseva i minusa, ali krajnje zaključke ostavimo za kraj, kad se objekat završi, tad ćemo steći pravu sliku o tome da li je taj objekat osvežio taj kraj grada ili je doneo ruglo.
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 12:30 #69

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
To je isti argument korišten kao i za Riblju pijacu a to je da je bilo ruglo tako da šta god da su uradili bolje je od toga? Hvala lepo, ali to jednostavno ne ide tako i nema poradanja za projekat koji je apsolutno ambijentalno neprimeen toj lokaciji i okruženju. Novi Sad je arhitektosnki i urbanistički masakriran, a ovo što sad planiraju je kruna tog procesa.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, nszeljko

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 12:31 #70

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2661
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Mogli su bar da prilagode spratnost na kontaktima sa postojećim nizovima na Trgu galerija i u Železničkoj.

U ovom projektu sve je pogrešno. Najbliža asocijacija mi je stopalo No. 42 u cipeli No. 37. Jedna moja drugarica je, po savetu oca mašinca, "nogama" nabijala veš u mašinu da bi rotacija bubnja bila stabilnija. Rotacija je bila stabilnija. Naravno, to je suprotstavljeno želji veša da bude opran.

Prvo se uništi pola grada u korist novog urbanog koncepta. Sada rušimo i taj novi potezima van svakog koncepta. Još jedan težak urbanistički gaf. Ali nema veze, u NS se za to dobijaju nagrade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, sergio-m, Dunavski

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 12:51 #71

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8051
Društvo Arhitekata Novog Sada je promenilo rukovodstvo (na bolje), čeka se šta će biti njihov stav.
neusatz! napisao/la:
To je isti argument korišten kao i za Riblju pijacu a to je da je bilo ruglo tako da šta god da su uradili bolje je od toga? Hvala lepo, ali to jednostavno ne ide tako i nema poradanja za projekat koji je apsolutno ambijentalno neprimeen toj lokaciji i okruženju. Novi Sad je arhitektosnki i urbanistički masakriran, a ovo što sad planiraju je kruna tog procesa.

Riblja Pijaca je zapravo u boljem stanju nego što je bila.
Pošto sam tamo svaki dan, stojim iza svoje izjave.
Da li je moglo bolje? Naravno, moglo je mnogo bolje.
Da li je sad bolje nego što je bilo? Jeste, i to značajno. Čistije je, urednije, ima više mesta, manje automobila, manje krša... problemi koje smo navodili tada, dok se gradilo, i dalje ostaju problemi, ali sam prostor je pristojniji.

romanempire napisao/la:
Pa evo mog mišljenja, setite se kako je izgledao ugao K. Stankovića i Rumenačke, odnosno Partizanskog
Puta i Rumenačke, bili su neki stari magacini i ljubičasta kineska prodavnica. Nije li sada lepi taj
ugao sa Garden centrom. Doduše ja ne vidim tu nekog zelenila, ali je poenta da je sad taj ugao mnogo
lepši, skladniji i kompaktniji.

Za tu lokaciju bih mogao da se složim, ali ne bih se složio sa istim tretmanom te, periferne i relativno nevažne lokacije, sa ovom koja je u samom srcu grada.
romanempire napisao/la:
Možda ovaj projekat u Narodnih Heroja ima svojih nedostataka ali
razmislite šta je sada tu ?

Po meni sada je tu potencijal da se desi nešto dobro.
Grad je mogao taj ugao da opredeli za javni sadržaj, opšte dobro, štagod, pa da se radi na tome...
romanempire napisao/la:
ali krajnje zaključke ostavimo za kraj, kad se objekat završi, tad ćemo steći pravu sliku o tome da li je taj objekat osvežio taj kraj grada ili je doneo ruglo.

To je problem.
Jednom kad imaš 40.000 kvadrata betona, čelika, stakla i ostalog, džaba ti rasprava jer to čudo teško da ćeš ikad moći srušiti. Zato se mora preventivno i vrlo odgovorno reagovati.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 13:31 #72

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Evo da i ja dam svoje viđenje, već vidim svoj post u mnogim citatima dočekan na krv i nož, no da počnem...

Imam utisak da većina onih koji negativno komentarišu to rade namerno da ne bi ispali budale, ako projekat ispadne glupavo izveden, a oni rekli da im se dopada. Sem Duka i Turba ne vidim da je neko dao konkretne argumente onoga što smatra nepodobnim na ovim renderima.

Što se projekta tiče dopada mi se što se na bulevarskom, poslovnom delu koristi staklo, čak se lepo uklapa i sa fasadom banke bilo da je fasada ispred ili iza tog stakla. Ne dopada mi se spratnost tog dela koji agresivno napada zgradu pošte gledajući duž bulevara tako da bih je smanjio da se izjednači sa objektom s leve strane. Takođe bih uklonio onu kupolu na uglu koja čini bezvezni konglomerat, skup svega i svačega u zajedničkoj vertikali zajedno sa starom fasadom i kubičnim staklenim prostorom...potpuno bespotrebno.

Stambeni deo zgrade bih izmenio, smanjio bih osnovu i eventualno povećao spratnost jer ovaj deo sam za sebe gledano ne izlazi na bulevar i ne zaklanja zgradu pošte. Smanjio bih ovo krivudanje i blažim neravninama naznačio da se radi o projektu koji je građen u vreme postmodernizma, odnosno da nema veze sa strogim konturama okolnih komunističkoh objekata modernizma. Samim tim dobili bismo jasnu vertikalu koja ne ostavlja utisak ziga koji zaklanja centar.

Dragi forumaši, centar Novog Sada je multikulturalan. Mogu se videti razni stilovi gradnje poput gotike, baroka, secesije, tu je i modernizam kojem pripada zgrada pošte i Banovina, zašto smatrate da iz ovog našeg postmodernizma ne treba da ostane neko zdanje? Ta zgrada pošte je zaklonila pogled na Sinagogu, jer je takva bila politika izgradnje, neko je objavio tu fotku u temi Istorija grada. A sada se toj pošti svi klanjaju. Zamislite sad da neko napravi zgradu na sred Trga slobode da zakloni katedralu.
Vi što pričate o očuvanju starog centra ne shavtate da sa ove strane bulevara dominiraju moderne zgrade komunizma, kakva crna istorija.

Kao što rekoh, mnogo bih menjao, ali mi se pojedine stvari i dopadaju. Na kraju krajeva, umetnost je i filozofija. Taj barok može da te ostavi bez daha, a s druge strane je neviđena kičerica. Tako nekome može nešto da se svidi, nekome ne, ukusi su različiti i glupo je da jedni druge omalovažavmo ako nemamo iste stavove. Nije mi jasno kako odjednom svi postadoše besprekorni vizionari, a verujem da se većina forumaša bavi nekim profesijama koje nemaju veze sa arhitekturom.

Ono što nas sve ovde boli je činjenica da su svi svesni da investitor ima dobru političku podršku, da je u pitanju mito i korupcija.
Poslednja izmena: 16 mar 2016 14:35 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, mrnjavi, Djordje Cvarkov

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 13:37 #73

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Mislim da je preglomazno na maloj parceli i za taj deo grada.Neko rece cedjeno je do drenovine i po meni to je najbolji prikaz stanja!U svim prethodnim renderima bila je prikazana jedna kula neke relativno srednje osnove i bilo je pitanje samo gde ce biti postavljena.Ovde ima ova kula do Narodnih heroja i ova talasasta iza koja je velikih dimenzija i u osnovi.To bi bilo primerno recimo na ovoj lokaciji kod Spensa,pa cak i da je 16 spratova,jer je tu parcela od nekih 4,5 hektara pa tu se mozes igrati sa takvim objektima.Ali na parcelu od 3,4000 m2 trpati toliki objekat,to je bezveze.Onakav koncept sto je Galens prvi put objavio je ok,ovo je vec natrpano i napadno
Poslednja izmena: 16 mar 2016 13:38 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 14:38 #74

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Mislim da će se ovoj zgradi i izmeni spratnosti pričati narednih desetak godina, po meni lepo zgleda ali se slažem da je prevelik objekat za ovu lokaciju. Sada je najvažnije da bude renomirani izvođač, da ne budu tri firme sa sa dvadeset prijavljenih i 100 neprijavljenih radnika, interesuje me da li je poznato grejanje na koji način će biti rešeno i koliko stanova je planirano?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 14:50 #75

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Ova zgrada je krupan korak u pravcu menjanja Novog Sada iz onoga sto je bio do 2000. u ono sto vremenom postaje. Ko vise voli stari NS, nece mu se svideti. Ko vise voli nagli rast NS-a u polumilionski grad, pozdravice projekat. Zgrada ima puno vrlina i mana, te ce stoga stvarati podeljen odnos. Licno sam, kao neko ko opsesivno prati svako novo gradiliste, vise za nego protiv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 16:35 #76

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2661
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Stranke se nešto ne javljaju. Izgleda da se i njima dopada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 17:14 #77

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1174
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Što bi rekao bivši kolega moje supruge: "gledam toliko dugo dok ne počne da mi se sviđa samo od sebe, i onda kažem da je dobro"... ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kabacum, Blavak

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 21:02 #78

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Ona prva tri, podzemna, nivoa su sasvim ok.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 21:47 #79

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 16 mar 2016 21:49 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pupinova palata | stambeno-poslovni kompleks 16 mar 2016 22:09 #80

  • avijon
  • avijon's Avatar
novajlija napisao/la:
Dragi forumaši, centar Novog Sada je multikulturalan. Mogu se videti razni stilovi gradnje poput gotike, baroka, secesije, tu je i modernizam kojem pripada zgrada pošte i Banovina, zašto smatrate da iz ovog našeg postmodernizma ne treba da ostane neko zdanje?
Pa samo na ovom Galens mutantu ima 7 razlicitih stilova!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru