Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stanovništvo u regionu i kod nas

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:20 #61

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ako je tako, onda brojka sigurno prelazi 400k. Po popisu iz 2002. Futog i Veternik su imali skoro isti broj stanovnika, po 20k.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:22 #62

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
sto posto nisu racunali bre, plus Karlovci i Kamenica 450 minimum
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:25 #63

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
e stvarno ste čudni. U Gradu NS (NS, i plus sva ostala mesta - veternik, Futog, Petrovaradin, Rumenka, Kisač, Ledinci itd, itd) je popisano 360.000 ljudi.
E sad će da se odbijaju neki da ne objašnjavam tako da će taj broj biti manji. Za informaciju po popisu iz 2002 Grad NS je imao 299000 stanovnika pa je vidljivo da je grad porastao za tih 40 ili 50 hiljada. Kad kažem grad mislim na NS i sva sela okolo
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:31 #64

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
da bude malo jasnije kopiraću moj post sa ssc na temi o popisu
znači podatke sa popisa čekamo i nemam nameru da zamišljam koliko će biti stanovnika.
Jedino mogu reći da će tu još biti iznenađenja. Čekajmo 15. novembar.

Ali po broju onih koji su prijavljeni za plaćanje komunalija
u NS je prijavljeno 264061
u Petrovaradinu 17213
u Sr. Kamenici 12970
u Veterniku 17556
u Futogu 20816
znači urbana celina =332616
a u Gradu NS znači sa okolnim mestima 382296

što znači da u tim selima ima 50000 a ostalo je urbana celina NS.
Znači na popisu je popisan manje nego što je u evidenciji informatike jer pretpostavljam da se studenti sa strane koji su u evidenciji informatike nisu hteli popisivati u NS već su to radili u svojim mestima.

Rezultati popisa će biti 15. novembra, a znamo da je popisano oko 360000 ljudi
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:39 #65

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Hvala na objašnjenju Ranko! :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:49 #66

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kad se kaže Grad Novi Sad onda se misli na ova mesta>
 Насеље	Простора	Колективно	Индивидуално	Површина	Становника	m2/стн
БЕГЕЧ	1.048	0	1.048	104.342	3.556	29,34
БУДИСАВА	1.141	10	1.131	110.869	4.040	27,44
БУКОВАЦ	1.033	0	1.033	103.073	4.156	24,80
ВЕТЕРНИК	3.909	383	3.526	368.739	17.556	21,00
КАЋ	3.214	19	3.195	344.231	12.680	27,15
КИСАЧ	1.938	0	1.938	220.322	5.552	39,68
КОВИЉ	1.773	6	1.767	150.722	5.645	26,70
ЛЕДИНЦИ	476	60	416	37.592	1.943	19,35
НОВИ САД	114.127	97.260	16.867	6.141.645	264.061	23,26
ПЕТРОВАРАДИН	4.702	1.606	3.096	337.763	17.213	19,62
РУМЕНКА	1.684	5	1.679	166.458	6.733	24,72
СРЕМСКА КАМЕНИЦА	4.041	362	3.679	375.882	12.970	28,98
СТАРИ ЛЕДИНЦИ	371	0	371	22.730	994	22,87
СТЕПАНОВИЋЕВО	715	0	715	61.956	2.223	27,87
ФУТОГ	4.758	33	4.725	477.192	20.816	22,92
ЧЕНЕЈ	495	9	486	37.524	2.158	17,39
145.425	99.753	45.672	9.061.040	382.296	23,70

ne znam ovu tabelu lepo da namestim, ali to je ima je na

www.nsinfo.co.rs/?q=node/24
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 nov 2011 19:53 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 20:26 #67

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ma jeste sad i Ruma i Indjija spadaju u tih 360,000 :),

jeste sigurni oko tih sela Ranko ?


kontam da BG onda racuna Pancevo i Smederevo u deo BG-a
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 21:13 #68

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sto posto, nema dileme, ali niko ne zna tačan broj stanovnika do 15. novembra. tad će se sve znati
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 nov 2011 21:14 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 21:18 #69

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
meni to nesto malo :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 21:38 #70

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
i meni :)
mada kad razmislim Ljubljana ima 270, a i Sarajevo je oko 350 hiljada onda nije malo. Toliko ima Malme, Temišvar, i mnogi drugi poznati gradovi. Nije to mala cifra, mada priznajem da se meni čini da je NS veći
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 nov 2011 21:38 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 22:08 #71

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Svima je to malo. :) Ali, kad malo bolje razmislim, bitnije od broja stanovnika je da NS ima sve više odlika velikog grada. Trend rasta će se sigurno nastaviti, zbog značaja koji NS ima, univerziteta, mogućnosti zapošljavanja itd... Takođe mislim da će infrastruktura sve to ispratiti i da se nećemo zadesiti u problemu u kojem je npr. Beograd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 13:54 #72

  • NEOPLANTERS
  • NEOPLANTERS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 55
  • Primljenih Zahvalnica: 22
Kratko objasnjenje: JEDNO JE POPIS-DRUGO PODACI INFORMATIKE...IAKO CENIM PODATKE IZ INFORMATIKE,POPIS JE ZVANICAN! Kada se misli na Grad Novi Sad-to se racuna sa Petrovaradinom i Sr.Kamenicom...tu ce biti oko 270.000-orijentaciono-bez Veternika i Futoga(to su samo prigradska naselja i ostace tako). Kada se misli na Opstinu Novi Sad-tu je isto uracunat Petrovaradin i sada ce po novom popisu imati tih 355000.-kraj price. P.S. Novi Sad ce verovatno trebati u skorijoj buducnosti da precizno odredi svoju Metro Zonu i njene granice. I iz kojih to susednih opstina stanovnici(Temerin,Zabalj,Karlovci,Beocin,..),najvise gravitiraju ka gradu,te ce Metro Zona imati tih 400-500 hiljada stanovnika. -Slobodno me ispravite ako mislite da gresim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 14:29 #73

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
NEOPLANTERS napisao/la:
Kratko objasnjenje: JEDNO JE POPIS-DRUGO PODACI INFORMATIKE...IAKO CENIM PODATKE IZ INFORMATIKE,POPIS JE ZVANICAN! Kada se misli na Grad Novi Sad-to se racuna sa Petrovaradinom i Sr.Kamenicom...tu ce biti oko 270.000-orijentaciono-bez Veternika i Futoga(to su samo prigradska naselja i ostace tako). Kada se misli na Opstinu Novi Sad-tu je isto uracunat Petrovaradin i sada ce po novom popisu imati tih 355000.-kraj price. P.S. Novi Sad ce verovatno trebati u skorijoj buducnosti da precizno odredi svoju Metro Zonu i njene granice. I iz kojih to susednih opstina stanovnici(Temerin,Zabalj,Karlovci,Beocin,..),najvise gravitiraju ka gradu,te ce Metro Zona imati tih 400-500 hiljada stanovnika. -Slobodno me ispravite ako mislite da gresim.
\]

trebaš prvo da se edukuješ pa da ovde raspravljaš.
Grad NS se sastoji od 2 opštine i to NS i Petrovaradin. Isto kap što Grad Beograd ima 17 opština (Stari grad, Savski venac, Zemun, Voždovac, itd). Grad Niš ima 5 opština Pantelej, Palilula, Medijana, Crveni krst, Niška banja.
U Srbiji ima 29 gradova (opštine koje su dobile status grada.)

A Grad NS ima te dve opštine s tim da je opština Petrovaradin neaktivna i nema čak ni svoje prostorije. Grad Novi Sad se sastoji od naseljenih mesta koja sam nabrojao pre. Znači i NS i Petrovaradin i Sr. Kamenica su zasebna naseljena mesta, po administrativnoj podeli.
Malo prouči raspitaj se i onda diskutuj, a ne da nastupiš kao da znaš a pojma nemaš.
Ja kad mi nešto nije jasno pitam, nje sramota pitati ali je sramota lupati samouvereno gluposti.
Imaš o svemu ovome i na wikipediji a i na drugim sajtovima.

evo na primer kako je to objašnjeno na wikipwdiji
Нови Сад има статус града и састоји се из две градске општине: Градске општине Нови Сад са седиштем у Новом Саду (која обухвата бачки део Новог Сада са околним насељима) и Градске општине Петроварадин са седиштем у Петроварадину (која обухвата сремски део Новог Сада са околним насељима). Седиште градске управе Града Новог Сада је у Новом Саду.
Органи власти у Граду Новом Саду су Скупштина Града Новог Сада, Градоначелник, Градско веће, Градска управа и независна регулаторна тела.
Градоначелник Новог Сада од 2008. године је Игор Павличић.
Председник Скупштине Града Новог Сада од 2008. године је Александар Јовановић.
Од 2008. године скупштинску већину у градској скупштини у Граду Новом Саду формирају следеће политичке партије и коалиције: За европски Нови Сад (Демократска странка и Г17 плус), Заједно за Војводину (Лига социјалдемократа Војводине), СПО и Мађарска коалиција.

Više ne objašnjavam ko je shvatio OK a ko nije taj ni neće da shvati
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 14:33 #74

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Posto je receno da Novi Sad ima pozitivan natalitet, da li neko ima tacne podatke o tome?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 14:41 #75

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Evo iz Blica
Novi Sad raste, a odumiru vojvođanska sela

Prema preliminarnim podacima popisa stanovništva u Novom Sadu zajedno sa Petrovaradinom popisano je 360.000 ljudi, što je za oko petinu više nego na prethodnom zvaničnom popisu 2002. godine.

Tada je na gradskom području uključujući i prigradska naselja broj stanovnika iznosio 299.294. Međutim, još je rano govoriti da li Novi Sad beleži pozitivan prirodni priraštaj ili je samo reč o velikoj migraciji stanovništva iz drugih vojvođanskih mesta.

Zvonimir Pavlović, pomoćnik direktora Republičkog zavoda za statistiku, iz Sektora za statistiku AP Vojvodina kaže da za razliku od Novog Sada ostali gradovi i oštine u Vojvodini suočili su se sa drastičnim demografskim padom. Od gradova najsumornija slika je u Somboru i Kikindi, a opštine u kojima je zabeležen najveći pad broja stanovnika su Alibunar, Žitište, Bela Crkva, Apatin i Plandište.



Vojvodina je u odnosu na 2002. godinu pretrpela svojevrstan demografski potres. Najdrastičniji pad, ako se izuzme Alibunar, zabeležen je u Somboru u kojem danas živi 10.000 stanovnika manje nego pre devet godina.

U Subotici su danas 3.643 stanovnika manje u odnosu na prethodni popis, a alarmantna je situacija i u apatinskoj opštini u kojoj je popisano 29.777 stanovnika, što je oko osam odsto manje nego prilikom prethodnog popisa. Ništa veselije nije ni u Vrbasu, gde je popisano tri hiljade građana manje nego ranije.

U Kikindi je, prema podacima Opštinske popisne komisije, ukupno 60.151 stanovnik, približno 10 odsto manje u poređenju sa popisom pre devet godina. U kikindskom kraju za manje od 10 godina praktično su nestala četiri prosečna banatska sela.

To ukazuje na alarmantnu činjenicu da u Kikindi dvostruko više ljudi umire nego što ih se rađa. Inače, Kikinda sada kao grad, bez okolnih naselja ima 38.491 žitelja, najmanje u protekle tri decenije dok je 1991. godine, sa 43.051 stanovnikom, bila najmnogoljudnija od nastanka.

Pozitivnim priraštajem ne može da se pohvali ni Bačka Palanka, gde je nestalo jedno veće selo, a prema rezultatima popisa u ovoj opštini trenutno živi 56.400 stanovnika. Najmanji demografski udar pogodio je Zrenjanin, u kom je svega 1.500 ljudi manje u odnosu na popis iz 2002. godine.

Stručnjaci ovu činjenicu objašnjavaju uništenjem privredrede i lošom ekonomskom situacijom u većini gradova Vojvodine zbog čega sve više mladih iz čitave pokrajine kupuje voznu kartu u jednom pravcu - za Novi Sad ili Beograd.

- Zato je očekivano što su Kikinda, Alibunar ili Sombor, na primer, platili danak loše tranzicije i privatizacije - objašnjava za “Blic” dr Miroslav Zdravković, ekonomski istraživač.

Nacija u poznim godinama
Zvonimir Pavlović iz zavoda za statistiku kaže da će kompletni rezultati biti poznati tek nakon 15. novembra.
- Novi Sad će svakako biti jedno od retkih mesta koja beleže pozitivan saldo. Ovaj porast broja stanovnika je sasvim očekivan, dok nije novost da smo nacija u poznim godinama i da je priraštaj godinama negativan, što je slučaj posebno sa Vojvodinom i manjim vojvođanskim mestima - objasnio je Pavlović.

Umesto suštinske decentralizacije, koja bi doprinela razvoju manjih sredina, autonomija je Novi Sad izrodila u novi centar u kome su stacionirane sve pokrajinske poluge moći, dodaje dr Zdravković.

- Dok se u ozbiljnim društvima insistira da administrativni i univerzitetski centri kao i druge ustanove i privredni razvoj budu raspoređe po manjim gradovima, kako bi se razvijali, kod nas je sve potpuno drugačije. Zato su popisni rezultati očekivani. Jer, stacioniranjem svih tih institucija u Novi Sad dobili smo novi Beograd, dok druge opštine izumiru - veli Zdravković.

Mlađa populacija, prema rečima našeg sagovornika, izvan Novog Sada ostaje bez mogućnosti da dođe do stalnog posla, ali i obrazovnih i kulturnih sadržaja.

- Jer, fakulteti, uspešna preduzeća, pokrajinske institucije i predstavništva stranih firmi su koncentrisani isključivo u Novom Sadu. Stoga, mladi imaju samo dva izbora, da spakuju kofer za vojvođansku prestonicu ili da ih propala sredina proguta - ističe dr Živković.
Poslednja izmena: 02 nov 2011 14:46 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 15:40 #76

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Aj ja ću pošto Ranko neće više :lol:
To novinari lupaju, ukratko!
SSJ5 napisao/la:
Posto je receno da Novi Sad ima pozitivan natalitet, da li neko ima tacne podatke o tome?
tek ćemo videti da li je i koliko pozitivan. Migracije su doprinele velikom povećanju broja stanovnika a ne natalitet.
Poslednja izmena: 02 nov 2011 15:41 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 15:44 #77

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Pripadnik napisao/la:
Aj ja ću pošto Ranko neće više :lol:
To novinari lupaju, ukratko!
SSJ5 napisao/la:
Posto je receno da Novi Sad ima pozitivan natalitet, da li neko ima tacne podatke o tome?
tek ćemo videti da li je i koliko pozitivan. Migracije su doprinele velikom povećanju broja stanovnika a ne natalitet.
Nisam idiot, znam o cemu pricam. Receno je da je natalitet pozitivan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 15:45 #78

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Zapravo pripadniče, pisalo je na više mesta da pored migracije NS beleži i pozitivan natalitet.

Ja imam i objašnjenje. U grad su se doselili mladi ljudi, napravili porodice, imaju decu, dok su njihovi roditelji ostali po manjim gradovima i selima, koji zbog toga beleže još katastrofalniji negativan prirodni priraštaj.

Ovakav porast nataliteta je vrlo relativan. Ti mladi parovi i dalje retko imaju više od dvoje dece...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 02 nov 2011 15:47 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 15:55 #79

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
bilo je pre da NS ima pozitivan natalitet, uz Novi Pazar jedini u Srbiji. Ja verujem da je to istina, baš zbog toga što u NS uglavnom dolaze mladu ljudi, što je objasnio dukelander.
Pogledajte svaki dan u štampanom izdanju Dnevnika uvek je duplo više rođenih nego umrlih. Mada tu ima caka jer se u NS rađaju i iz mnogih drugih mesta gde nema porodilišta a sahranjuju se samo oni koji su iz NS, jer u svakom selu ima groblje.

Taj podatak (da li je u NS pozitivan prirodni priraštaj) neće biti sad vidljiv 15. novembra ali će se i to videti kad se obrade svi podaci popisa tokom iduće godine.

Do 15. novembra će biti saopšteni sledeči podaci
-podaci o ukupnom broju popisanih lica
-stalnih stanovnika :dunno:
-lica u inostranstvu
-uobičajenih stanovnika :dunno:
stanova
-domaćinstava
sve ovo na nivou Reublike Srbije, regiona, upravnih okruga, opština naselja
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 02 nov 2011 15:56 #80

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
@SSJ5
Nismo se razumeli. Onaj prvi deo mog posta se odnosio na onaj tekst iz blica. Naravno da ne mislim da si idiot odnosno ne mislim to za nikoga ovde.
Receno je da je natalitet pozitivan.
Ne znam ko je to rekao i odakle informacije. Nisam rekao ni da jeste ni da nije nego da tek treba da se vidi.
Dukelander, ja ne znam nisam tvrdio nego jednostavno konstatujem. Uostalom i ako je pozitivan natalitet zasigurno povećanje stanovnika nije zbog toga.

P.S. Što se mene tiče ja sam na nuli sa dvoje dece :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru