Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stanovništvo u regionu i kod nas

Stanovništvo u regionu i kod nas 13 okt 2011 19:42 #41

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Tacni rezultati ce se znati 15. novembra koliko Novi Sad ima stanovnika
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 13 okt 2011 20:17 #42

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Otis je u pravu. Rezultate ćemo znati 15 novembra a ovo sve je nagađanje bez nekih pravih argumenata bez obzira na ta saopštenja.

Ovo 303k je za ceo grad ali to je deseti dan popisa. Videćemo za mesec dana.

Ovo je moj post iz ssc. Pošto dosta toga objašnjava kopiram deo ovde:


ja sam se vodio ovom računicom. Smatrao sam da je stvarno stanje veće od ovog broja u tabeli. Iz logičkog razloga jer ono domaćinstvo sa prijavljena tri člana plaća recimo informatiku na Novom naselju za dvosoban stan oko 7000 dinara a sa dva člana oko 5500. Logično je da ljudi smanjuju broj članova da bi jeftinije prošli.
Zato sam predviđao da će brojka na popisu biti veća za oko 10%. Ali izgleda neće biti tako.
Popis je traljavo odrađen, da traljavije ne može da bude i tako nam je kako nam je.



u tabeli se vidi da urbana celina NS+ Petrovaradin, Sr Kamenica, Futog i Veternik imaju oko 330k


Ovo dole sam napisao pre godinu dana, videćemo da li sam bio u pravu
Ranko Su NS;64502601 napisao/la:
Popis će nas debelo otrezniti kad vidimo kako se Srbija prazni.
Na žalost moja je prognoza da će samo NS imati povećanje stanovnika kao i možda Novi Pazar. Ostalo pad i to žestok.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 17 okt 2011 18:34 #43

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
evo slučajno čuh zadnju vest na RTS_u dnevnik 2
samo NS i neke BG opštine imaju veći broj stanovnika u odnosu na prošli popis. Sve ostale minus

teletekst rts str 119
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 17 okt 2011 19:10 #44

  • Saputnik
  • Saputnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 28
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Zaključno sa subotom popisano je 355 000,povećanje 11%, bilo je na Novosadskoj tv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Stanovništvo u regionu i kod nas 17 okt 2011 20:12 #45

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Saputnik napisao/la:
Zaključno sa subotom popisano je 355 000,povećanje 11%, bilo je na Novosadskoj tv.

I posle popisa ce se i dalje voditi polemika da NS ima pola miliona stanovnika i da se nisu svi popisali :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 17 okt 2011 20:53 #46

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
albukerkins napisao/la:
I posle popisa ce se i dalje voditi polemika da NS ima pola miliona stanovnika i da se nisu svi popisali :)

Ha, ha, jeste. Sve oko popisa je neverending story. Iako je i meni tih 350,000 malo... Očekivao sam više :dunno:

Inače, nisam upoznao Beograđanina koji je rekao da BG ima manje od 2-3 miliona stanovnika (minimum 2, najverovatnije između 2.5 i 3, a sa okolnim mestima Bog zna koliko :!: ), a izuzetno ih je teško ubediti u to da je Novi Sad veći od Niša. Ako imaš sreće, tvoj sagovornik će konstatovati kako se NS u poslednjih 15 godina približio Nišu zbog priliva izbeglica, a ako izneseš podatak da NS ima skoro 100,000 više stanovnika, bićeš predmet podsmeha.
Još smo mi i dobri. ;)
Poslednja izmena: 17 okt 2011 20:54 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 17 okt 2011 20:55 #47

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
albukerkins napisao/la:
Saputnik napisao/la:
Zaključno sa subotom popisano je 355 000,povećanje 11%, bilo je na Novosadskoj tv.

I posle popisa ce se i dalje voditi polemika da NS ima pola miliona stanovnika i da se nisu svi popisali :)
Rekli su da nisu jos svi popisani. Tako da mozemo ocekvati jos nekoliko hiljada ljudi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 18 okt 2011 07:00 #48

  • solimns
  • solimns's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 430
U Novom Sadu popisano 355.000 stanovnika

U Novom Sadu je, prema prvim podacima, popisano oko 355.000 osoba.

To je, otprilike, za petinu više od 299.000 stalnih žitelja, koliko je bilo pre jednu deceniju na poslednjem popisu.
Porast broja stanovnika zabeležen je i u Beogradu u kojem sada živi bezmalo 1,7 miliona građana. Treći grad po broju stanovnika je Niš gde živi oko 262.000 ljudi, a četvrti je Kragujevac sa skoro 200.000 osoba.
U odnosu na prethodni popis, demografi procenjuju da je Srba manje za više od 300.000 i da sada u Srbiji živi oko 7,1 milion građana. Doduše, popisano je 7,4 miliona ljudi, ali će se taj broj smanjiti jer su neki popisani po dva puta. Inače, broj stanovnika se drastično smanjio u Čačku, Somboru, Leskovcu i Pirotu.
Načelnica Odeljenja za popis Republičkog zavoda za statistiku Snežana Lakčević kaže za Novosti da je pad stanovnika očekivan. - Za tu vrstu podataka nije nam bio potreban popis stanovništva, jer se prirodni priraštaj prati na osnovu broja umrlih i rođenih. Ova istraživanja pokazuju da je iz poslednjih devet godina Srbija izašla slabija za najmanje 260.000 stanovnika. Nije novost da smo nacija u poznim godinama i da je priraštaj godinama negativan - kaže Lakčevićeva.
Ovogodišnji popis stanovništva završava se večeras u 20 časova. Zavod za statistiku počinje potom unos i obradu podataka, a prvi rezultati o brojnom stanju Srbije biće poznati 15. novembra.

Izvor: radio 021
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 28 okt 2011 08:03 #49

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Društvo | četvrtak 27.10.2011 | 23:40

Novi Sad progutao ostatak Vojvodine

Izvor: Press

Novi Sad -- U odnosu na rezultate prošlog popisa znatno smanjena populacija u većini vojvođanskih opština, a Novi Sad ima za šestinu veći broj stanovnika, piše "Pres".



Stručnjaci ovu činjenicu objašnjavaju uništenom privredom i lošom ekonomskom situacijom u većini gradova Vojvodine.

Sve više Vojvođana, koji u svojim sredinama ne mogu da nađu posao i obezbede egzistenciju, perspektivu traži u Novom Sadu, pokazuju preliminarni rezultati popisa stanovništva.

Dok su Sombor, Vrbas, Apatin i drugi gradovi u protekloj dekadi ostali bez hiljada žitelja, u Novi Sad se slilo oko 55.000 novih stanovnika. Tako je vojvođanska prestonica „porasla" sa gotovo 300.000 na 355.000 stanovnika.

Većina građana Vojvodine koji su na „privremenom boravku" u Novom Sadu tvrdi da su manje sredine napustili zbog nemogućnosti da pronađu adekvatan posao, ali i odsustva kulturnih i zabavnih sadržaja.

Nikola Čičovački (25), novopečeni Novosađanin rodom iz Sombora, kaže da je gotovo čitava generacija izvadila „kartu u jednom pravcu" za vojvođansku prestonicu.

"Sombor je postao mrtva sredina, u kojoj je nemoguće pronaći redovan i dobro plaćen posao, čak i preko veze. Oni koji su ostali rade po trafikama, kineskim centrima i kod privatnika, za bedne uslove i mizerne plate, bez bilo kakve perspektive. Nema nikakvih dešavanja, sve što vredi preselilo se u Novi Sad" , kaže Čičovački, koji je završio Pravni fakultet u Novom Sadu.

"Od prvog dana studiranja bio sam siguran da ne želim da se vraćam u rodni grad, a sličan stav imaju i desetine drugih studenata iz Sombora. Svi ovde tražimo posao i planiramo dalji život" , ističe Čičovački.

Sociolog Dušan Vignjević kaže za naš list da ovakvi rezultati popisa uopšte nisu iznenađenje, a za očekivati je da će se takav trend nastaviti i u narednim godinama.

"Loše sprovedena tranzicija potpuno je umrtvila nekada razvijenu industriju po Vojvodini, a mlađa populacija ostaje bez mogućnosti stalnog posla, ali i obrazovnih i kulturnih sadržaja" , objašnjava Vignjević, i dodaje da je Novi Sad, sticajem okolnosti, postao „džepni Beograd". :ohmy:

"Fakulteti, uspešna preduzeća, pokrajinske institucije i predstavništva stranih firmi koncentrisani su isključivo u Novom Sadu. Mladi iz Vojvodine imaju izbor ili da spakuju kofer za vojvođansku prestonicu ili da ih propala sredina proguta" , upozorava Vignjević.

Prema rečima pomoćnika direktora Sektora za statistiku Vojvodine Zvonimira Pavlovića, još je rano govoriti da li Novi Sad beleži pozitivan prirodni priraštaj ili je samo reč o velikoj migraciji stanovništva iz drugih vojvođanskih mesta.

"Ne možemo suditi na osnovu preliminarnih rezultata, kompletne rezultate ćemo znati tek nakon 15. novembra, Ipak, Novi Sad će svakako biti jedna od retkih opština koja beleži pozitivan saldo. Na jedan način ovaj porast broja stanovnika je sasvim očekivan, dok nije novost da smo nacija u poznim godinama i da je priraštaj godinama negativan, što je slučaj posebno sa Vojvodinom i manjim vojvođanskim mestima" , objasnio je Pavlović.

Da je severna pokrajina pretrpela svojevrstan demografski potres pokazuju podaci popisa koji se odnose na ostale vojvođanske opštine.

U Subotici su danas 3.643 stanovnika manje u odnosu na prethodni popis iz 2002. godine, dok ovaj grad trenutno broji 144.758 građana. Alarmantna je situacija u apatinskoj opštini u kojoj je popisano 29.777 stanovnika, što je oko osam odsto manje nego prilikom prethodnog popisa.

Veliki odliv stanovništva i posledica bele kuge doprinele su da u Somboru danas živi 10.000 stanovnika manje nego pre samo devet godina, a ništa bolje nije prošao ni Vrbas, gde je popisano tri hiljade građana manje nego ranije.

Pozitivnim priraštajem ne može da se pohvali ni Bačka Palanka, gde je nestalo jedno veće selo, a prema rezultatima popisa u ovoj opštini trenutno živi 56.400 stanovnika.

Najmanji demografski udar pogodio je Zrenjanin, u kom je svega 1.500 ljudi manje nego u odnosu na popis iz 2002. godine, dok danas ima 6.500 Kikinđana manje nego pre devet godina.

www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=20...&dd=27&nav_id=553031
Poslednja izmena: 28 okt 2011 08:06 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Stanovništvo u regionu i kod nas 28 okt 2011 12:02 #50

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Tuga :(, volim sto se nas grad ravzvija, ali sad cemo mi za Vojvodinu biti ono sto je Beograd Srbiji, nazalost
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 28 okt 2011 12:40 #51

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nixivoje, situacija nije bas tako jednostavna. NS je nesto humaniji u crpljenju Vojvodine od Bg koji crpi celu Srbiju. Sa druge strane, NS je odavno za Vojovinu ono sto je Bg za Srbiju ( dakle, nece biti to, vec jeste ) ali je i na regionalnom nivou ( a ne samo na nivou drzave ) uspeo da se izbori za svoje mesto pod suncem.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 30 okt 2011 18:59 #52

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Da li moze neko da mi kaze koliko ce na kraju NS da ima ljudi. Dakle, popisano je 360 000 u samom gradu, to mi je jasno. Ali koliko ljudi ima u najblizoj okolini, ono sto pokriva tablica?

Dakle, dajte mi najblize cifre za sam grad, okolinu ( sa Beocinom, Irigom, Karlovcima ), juzno backi okrug...?
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 30 okt 2011 19:23 #53

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
to se još ne zna. Grad NS ima popisanih tih 360k, a samo mesto NS manje jer u tih 360k su sva sela bivše opštine NS a sada Grada NS. Sve te podatke ćemo imati 15. novembra i sigurno ih ovde postaviti
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 30 okt 2011 21:04 #54

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Steve McQueen napisao/la:
Da li moze neko da mi kaze koliko ce na kraju NS da ima ljudi. Dakle, popisano je 360 000 u samom gradu, to mi je jasno. Ali koliko ljudi ima u najblizoj okolini, ono sto pokriva tablica?

Dakle, dajte mi najblize cifre za sam grad, okolinu ( sa Beocinom, Irigom, Karlovcima ), juzno backi okrug...?

Južno Bački okrug i teritorija koju pokrivaju tablice NS nije jedno te isto. Bačka Palanka je u JB okrugu ali ima svoje tablice BP. Isto važi i za Vrbas
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 30 okt 2011 21:04 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 31 okt 2011 10:38 #55

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
ranko su ns napisao/la:
to se još ne zna. Grad NS ima popisanih tih 360k, a samo mesto NS manje jer u tih 360k su sva sela bivše opštine NS a sada Grada NS. Sve te podatke ćemo imati 15. novembra i sigurno ih ovde postaviti
U tih 360.000 su ukljuceni samo Novi Sad i Petrovaradin.
Poslednja izmena: 31 okt 2011 10:39 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 31 okt 2011 10:54 #56

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ok, ko moze okvirno da mi da projekciju za broj ljudi koji zivi na ovom podrucju:





To bi odprilike trebalo da bude metro podrucje i teritorija sa koje ljudi svakodnevno odlaze u NS. Znaci, o kojoj brojci mi pricamo?
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 31 okt 2011 11:55 #57

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Pa to ti je JB okrug:
evo ti tabela pa računaj: podaci su iz 2002, pošto nećeš da sačekaš 15. nov
Површина у km²Број насељаБрој становника према попису из1991Број становника према попису из2002
Јужнобачки округ401677543878593666
Бач36561655916268
Бачка Паланка579145803760966
Бачки Петровац15841529314681
Беочин18681469316086
Бечеј48654211140987
Врбас37674580345852
Жабаљ40042540427513
Нови Сад-град69916261121299294
Србобран28431717217855
Темерин17032438628275
Тител26261589617050
Сремски Карловци51174038839

ošto ovo ne znam da skockam a i mrzi me
prva kolona površina u km2
druga kolona broj naselja
treća kolona broj stanovnika 91
četvrta kolona broj stanovnika 2002

edit: sredjena tabela
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 31 okt 2011 22:04 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:03 #58

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Da li Futog i Veternik u ovoj računici ulaze kao deo NS-a, ili je ovih 360k što spominjemo broj stanovnika NS + Petrovaradin, a bez Futoga i Veternika?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:05 #59

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
mislim da je bez Futoga i Veternika, ako se oni ubroje mislim da bi trebalo da bude oko 400k
Poslednja izmena: 01 nov 2011 19:05 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stanovništvo u regionu i kod nas 01 nov 2011 19:19 #60

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Steve McQueen napisao/la:
Ok, ko moze okvirno da mi da projekciju za broj ljudi koji zivi na ovom podrucju:





To bi odprilike trebalo da bude metro podrucje i teritorija sa koje ljudi svakodnevno odlaze u NS. Znaci, o kojoj brojci mi pricamo?

po mojoj proceni nekih 650.000

nije da zakeram, ali pise se otprilike ;);) :cheers:
Poslednja izmena: 01 nov 2011 19:21 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru