Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 13:01 #761

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
nidzolino napisao/la:
Jel mi mozete predloziti mozda koji objekat u izgradnji a koji ispunjava gore pomenute uslove, zelenilo, parking (koji ne kosa 5000 :rofl: ) a da je cena pristupacna?
A sta si iskljucio starogradnju? Pogotovo sto ti se, sasvim opravdano, ne daje tesko zaradjeni novac u zamenu za crtez. Zbog povrata pdv-a?
Mnoge zgrade iz ovog veka, izgledaju, a i funkcionalno su losije od zgrada iz proslog veka. Imas npr zgrade kod mornarice sto je Buducnost pravila koje su relativno novije. Ima jos par mikrolokacija po Limanima i Naselju koje su skroz ok. A stari stan za 100e po kvadratu picnes samo tako... po svojoj meri.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 13:14 #762

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Malo teze za 100 evra po kvadratu. A jos teze ces srediti i oronule hodnike, lift, fasadu i sve ostalo van svog stana.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 13:39 #763

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Razmisljao sam i o tome, medjutim time bih izgubio pravo na povrat PDV-a. Takodje i o Lafarge montaznim kucama ali su placevi i administracija previse za moj budzet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 14:09 #764

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
To sto je oronulo od zajednickih prostorija ce se morati srediti po novom zakonu o stanovanju. Nadam se da ce se primenjivati jer mi je zgrada u izuzetnom rasulu zbog nemara stanara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 14:14 #765

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
i za stare stanove se vraća pdv ako je to prvi stan kupca
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 14:14 #766

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
@ranko su ns
Kakav crni PDV? :)

Nama PDV-a, vec se placa porez na prenos apsolutnog vlasnistva (2.5%). I nista se "ne vraca" vec moze da se ne plati (tehnicki plati se sve, pa se posle odradi povrat, ali je rezultat identican) deo za koji je omogucen "povrat" - posto kada kupujes stari stan mora da se plati taj porez. Po zakonu prodavac placa porez, ali u praksi to uvek plati kupac. Identicno kao kod kupoprodaje automobila. Ukratko - na cenu starog stana treba racunati i trosak placanja poreza - to nikad nije obuhvaceno cenom.

Da napomenem da kod poreza nista ne moze da se "lazira" ugovorom, posto se isto kao i kod automobila gleda "kataloska" vrednost iliti uzima se veca vrednost izmedju procenjene vrednosti nekretnine na toj lokaciji i one iz ugovora.


@SSJ5
Ne bih se ja previse nadao :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 07 maj 2017 14:21 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 14:20 #767

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Kakav povrat kld stare gradnje, ne pisi ovo neko ce na google-u da ptocita iz desription poverovace kao sto se ja umalo zeznuh u neciju pricu da na montaznu imas povrat
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 maj 2017 18:50 #768

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Zakon propisuje olakšice za kupce prvog stana, bez obzira da li se nekretnina nalazi u staroj ili novoj gradnji. Pa tako, ako kupujete stan u staroj gradnji (stana koji nije prvi put u prometu) moraćete da izdvojite novac za plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava i to u vrednosti od 2.5 odsto od ukupne vrednosti stana, međutim, ukoliko vam je to prvi stan koji kupujete i ako se on nalazi u staroj gradnji, Zakon nalaže da se vi kao kupac tog poreza oslobađate.

link

mislio sam na ovaj porez za prenos aps... a ne pdv. Moja greška.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 maj 2017 21:22 #769

  • milos
  • milos's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Nov sam na forumu, zanima me kakav je investitor Galens, kakav je kvalitet njihovih zgrada, kakva je zvucna izolacija ... Konkretno me interesuju zgrade na kraju Bulevara PP (Somborska ulica)?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 maj 2017 21:32 #770

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Iz mog iskustva kao prodavci su nadmeni, konkretno iz prodajnog tima, a ato se tice gradnje su ok, ljude koje poznajem i koji zive u zgradama koje su gradili ili ove nove su zadovoljni. Cena m2 je svuda u NS-u prenaduvana pa i na Somborskom Bulevaru, npr.ja imam ponudu za 200e po m2 nizu cenu od komercijalne a to govori e visini marze koju imaju 99% njih,ali sve je trziste princip ponude i potraznje i u skaldu sa tim i cena. E sad, ne znam koji stan gledas ali koliko ja znam oni tamo nemaju slobodne stanove

Ja se dvoumim izmedju dve lokacije, Somborski vs Bate Brkica i nikako da prelomim
Poslednja izmena: 09 maj 2017 21:33 od nidzolino.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: milos

Stambena novogradnja - investitori 09 maj 2017 22:00 #771

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Cena na Somborskom je bila ispod 1000 evra - hoces da kazes da imas u ponudi cenu ispod 800 evra? :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 maj 2017 22:04 #772

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Meni su iz Galensa rekli da u produžetku bulevara PP imaju samo jedan manji neprodat stan od 39 kvadrata, cena 1050 E/m2,ali su im stanovi (barem meni) stvarno lepi i zasad su mi prva opcija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 maj 2017 22:18 #773

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Raspitaj se dobro za taj stan :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kasper

Stambena novogradnja - investitori 10 maj 2017 08:33 #774

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Znam kakav je kvalitet u ulici Bele njive...samo sminka, kako nas narod kaze, spolja gladac, unutra jadac...:)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 maj 2017 23:30 #775

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Složio bih se što se tiče Galensa. Samo šminka, kvalitet je ispod proseka. Zvučna izolacija nikakva, nekvalitet prosto vrišti na svakom ćošku. Jedina dobra osobina kod Galensa je što su pouzdani u smislu da neće prevariti kupca za pare, stanovi se mogu uknjižiti, i to je to otprilike. Sve drugo je prosek i ispod proseka. Najveća ekskluziva kod njih su aluminijumske roletne.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 maj 2017 13:47 #776

  • MasaNS
  • MasaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Bar stave roletne, stvarno su mi neshvatljivi investitoru koji ih uopste ne stavljaju, ciganjenje do kraja, za 400€ po stanu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2017 01:29 #777

  • avijon
  • avijon's Avatar
Koji je Haradinajev
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2017 09:55 #778

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Da li je realno da neko cita tu smejuriju od "novina"?

BTW, koji to investitor iz NSa (ako uopste postoji) gradi u NS-u, BG-u i Novoj Pazovi?
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 17 maj 2017 10:52 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2017 10:21 #779

  • nidzolino
  • nidzolino's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Ne gradi direktno ali je tacno da poseduje dobar deo investicija preko posrednika
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 maj 2017 10:28 #780

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Novoj Pazovi :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru